Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 14:20

Не знам дали осъзнавате какво се случва. Не знам дали и аз правилно го тълкувам...

Умря в мъки един герой, запали се и изгоря заради истината, заради живота, заради всички нас. Безспорен герой, безспорна личност. Ако имаше и най-малкото петънце върху името си Пламен, до сега щяха да изровят и да го омаскарят...

Знак ли е това? Името - Пламен, фамилията - Горанов... Почина на 3 Март - исторически спорна дата, но въпреки всичко - Национален празник на България...

Живеем в скотско време, манипулирани, лъгани, обезверени, мачкани. Разделяни на расов, етнически, езиков, икономически признаци... Отчуждени, вглъбени в себе си и битието си.

Не е ли това знак ? Не е ли тази саможертва същата като на Спасителя, Бог, или както там всеки си го нарича в себе си ?

Хората се самоубиват от безпомощност, от безизходица, от лудост, от отзаяние или несподелена любов... Пламен го направи за кауза... Съзнавате ли колко е важно това?

Съзнавате ли, че от Левски насам, ние нямаме кого да посочим за пример измежду всички българи, за духовен наставник, за лечител на безпътните ни души...

Нека се поклоним днес в 18.00 часа и се помолим за душата му. Нека когато дойде момента всички го изпратим в последния му път.
Не се заблуждавайте, че това е просто едно самоубийство... Това е саможертва която ще срути изгнилата система... Защото не искаме такова бъдеще за децата си, защото не искаме да се превърнем в безмозъчни скотове... !!!!

Не пишете в тази тема - почивай в мир, нищо не пишете дори... Идете на поклонението довечера.. Направете нещо малко, според силите си, според възможностите си. Запалете свещичка у дома, на балкона в двора.

Нека помълчим и се помолим тихо в себе си за Пламен, за бъдещето - нашето и на децата ни, за родината, която все пак обичаме и искаме да бъде друга....
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: тьма   
Дата:   04-03-13 14:36

Хвърчащите хора

 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: GenaDP   
Дата:   04-03-13 14:52

С мълчание и молебен няма да стане. С будители - също. А за другото вече отдавна е прекалено късно.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: тьма   
Дата:   04-03-13 14:55

Защо да не пишем в тази тема - именно в тази тема трябва да се каже истината за Пламен, от тази тема трябва да идват новините какво се прави във Варна и в другите градове.

Затова, извинявай, Горби, но точно в тази тема ще поставя материал от страницата във фейсбук:

"Пламен е носел в себе си ПЛАКАТ с искания, чийто срок е бил 17 часа на 20 февруари. Плакатът е скрит умишлено, имало е мъж до Пламен, заснет от 4 камери /2 общински и 2 полицейски/ който е ЗАПАЛИЛ ПЛАМЕН предварително. ПЛАМЕН НЕ Е САМОУБИЕЦ, а е УБИТ - родителите му да поискат от ДЕЖУРЕН ОКРЪЖЕН ПРОКУРОР ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЗА ОТЛАГАНЕ НА ПОГРЕБЕНИЕТО- докато истината за Пламен не излезе в разследването за случая! Тялото му ще се съхранява в моргата на разноски на общината - да бъде направено и такова искане от родителите на Пламен!"

------------------------------------------------------------------


След натиск на Биволъ, на прокуратурите и в София, и във Варна, от варненската най-после ще изнесат някаква информация за разследването за Пламен!

Уважаеми представители на медиите, от името на РП - Варна, Ви каня днес от 15.30 ч. да посетите, организиран от ВРП брифинг, касаещ разследването по досъдебното производство, водено във връзка със самозапалването на Г-н Пламен Горанов.

Десислава Йотова
/говорител на РП - Варна/

 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 15:03

Никога за нищо не е късно. Вселената е възникнала много преди нас и ще откара много повече от жалкия ни живот...

И с молебен става, и с мълчание става... И не това е важното, важно е какво става в душите на хората. Важна е опората, която така отчаяно търсим.

Важно е какво може да се направи срещу страха. Ето Пламен пребори системата, изплю се отгоре и, каза и - аз изгорях и запалих хиляди други дуи - да видим сега какво ще ми направите...
Разклати статуквото, герб разкара кмета, хората излизат по улиците, говорят открито срещу ТИМ... И това е само началото, кога е било нещо подобно във Варна, в България..??

Не, промените тепърва предстоят.. Семенцето на непокорството е посято. Само това да беше - пак има смисъл от саможертвата.. Един човек само да мисли за промяна вече е постижение.. А хиляди да мислят за промяна и да имат духовен пример - това е огромна акумулирана с години воля...
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: itilien   
Дата:   04-03-13 15:03

To остана ли кого да будят будителите?
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: тьма   
Дата:   04-03-13 15:08

Във Варна са над 70 000, а това не е малко като начало.

Както много вярно са го написали в Биволъ - Пламен си тръгна, кладата остана

Моля се да не угасва тази клада



Публикацията е редактирана (04-03-13 15:10)
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: itilien   
Дата:   04-03-13 15:12

Като гледам лозунгите и исканията, които се издигат, доста още будене ще трябва. На тая държава не са и проблема нито варненския кмет, нито тим, нито бойко, нито ерп-тата. Те не са дошли от космоса. В самите хора е проблема, и тъй като той е твърде дълбок, докато настъпи промяна може и да не остане държава. Което в крайна сметка не е нещо неестествено - в човешката история има много изчезнали държави, култури, че и цивилизации.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: krist   
Дата:   04-03-13 15:15

тьма, това дето си го пуснала може да е и опит да се омаловажи направеното от човека - никоя власт не обича да има "светци" насреща си, защото те могат да мобилизират хората чрез вярата им.. разбира се не отричам, че може и да е вярно.. и в двата случая е еднакво гадно, а най-гадното е, че истината в такива случаи се открива рядко.. мир на духа на човека!
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 15:18

itilien: проблемът въобще не е толкова елементарен, колкото се опитваш да го изкараш... Не знам какво имаш предвид под "будене", ама аз познавам хиляди хора около мен, които са достатъчно свястни, но интрвертни, обърнати към себе си и бита си, отчаяни.. Не можеш в нацистки концлагер да се издокараш с вечерен костюм и да си поръчваш музика на дежурния оркестър в столовата, ако схващаш за какво иде реч. Ако ти се спори по въпроса, моля дай да спорим на лични или си отвори тема по въпроса. Ако имаш нещо против постъпката, мотивацията или личността на Пламен - пиши конкретно, не със заучени празни фрази...
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: Krassy   
Дата:   04-03-13 15:20

Спорете в клуба, не в тази ТЕМА [smilie2]
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: asahi   
Дата:   04-03-13 15:29

Склонен съм да отрека причинно-следствената връзка м/у будител
<-> запалил се за кауза <-> преборил системата <-> саможертва същата като на Спасителя.

Другата връзка, която ще оспоря, "...се самоубиват от безпомощност, от безизходица, от лудост, от отзаяние или несподелена любов" <-> "Пламен го направи за кауза". Всеки самоубиец си има някаква саморазрушителна вътрешна убеденост да посегне на живота си. Не можем да отречем, че това може да е неговата кауза, дори и да е неприемлива за нас. Аз лично не мога да приема и каузата "да сваля кмета", защото знам, че това няма да промени нещата.

Тази моя различна гледна точка е само една от многото и тяхното многообразие се изучава от психолози и психиатри. Нека те да кажат кое какво е, а ние да почетем смирено Пламен за неговата кауза, саможертва, лудост и най-вече за това, което е бил приживе.

А будители са нужни.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: тьма   
Дата:   04-03-13 15:31

Краси, няма клуб.

krist , каквато и да е истината, това не омаловажава постъпката на Пламен, той си остава пламъкът, който запали толкова много варненци да излязат вчера на протест.
Но истината трябва да излезе наяве!

 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: тьма   
Дата:   04-03-13 15:34

asahi , името на кмета обединява цялата мафия във Варна и България, а Пламен пръв издигна глас срещу ТИМ.
И не намесвай психологията и психиатрията, ако обичаш.

 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: itilien   
Дата:   04-03-13 15:34

Не, аз изобщо не визирам Пламен, постъпката или мотивацията му. Всъщност изобщо не говоря за него.

По-скоро имам предвид, че ние българите имаме много силна склонност да търсим причините на проблемите извън себе си. Всеки друг ни е виновен, но не и ние самите. Всичките тия хора, които ни управляват не са ги спуснали от марс. Те са част от тоя народ, произлезли са от него и ние сме ги избрали. А дори и да не сме ги избрали, ги търпим и не правим нищо, за да променим нещата. Освен това самите ние действаме по същия начин. Огледай се наоколо - всичката мръсотия по тротоари, зелени площи или край пътищата не я е направил нито кмета, нито политиците. Сами сме си я направили. Същите тия хора, които хвърлят пластмасовата чаша в храстите и викат - ебаси мизерната държава. Рушветите които повечето дават за щяло и нещяло пак се дават от нас. Дори тия, които ги вземат също са част от тоя народ. И всичките тия казват - ебаси корумпираната държава. Кой шофира както му падне и се избива по пътищата? Пак сме ние. Същите тия хора, които казват ебаси джигитите карат по тия пътища, докато дават почерпка на полицая. Който също е българин.
Ето, на хората им е писнало и се вдигнаха на протести. И срещу какво протестират и какво искат? Искат опрощаване на сметки, искат национализация и други мегаглупости. Никой не иска едно от най-важните неща, което е ключа към оправянето - а именно - работеща съдебна система. Това е едно от малкото фундаментални неща, които трябва, за да работи една държава добре и да се развива напред. А не опрощаване на сметки и други невъзможни и популистки глупости.

Докато хората не разберат, че проблемите идват от самите тях и начина им на мислене, истинско събуждане няма да има. Само ще се сменя едно управление с друго, нещата ще си вървят по стария начин и пак ще има "кой ми сра в гащите". Тоя кмет вече колко време го имате, трети мандат стана. Какво правихте до сега, че го държахте. Защо го избирахте 3 пъти? Спасител няма от къде да дойде, а единственото спасение е промяна в начина на мислене и действие. А това няма да стане нито за 1 пролет, нито за 1 година, нито за 10 години. Ще отнеме десетилетия, защото е генерална промяна и изисква поколения. Затова казах, че може и да стане, ако все още има държава до тогава.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: Krassy   
Дата:   04-03-13 15:37

Тъма, винаги е имало клуб и ще продължава да има, клуба това са хората... просто мястото е друго.

А тук е форум за фотография и събития, НЕ за спам и емоционални излияния, като ли за СПОРОВЕ...
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: georgioiv   
Дата:   04-03-13 15:39

асахи: не е нужно да казваш на хората дали има или няма логика в моите думи. Довери се на тяхната интелигентност. Аз лично винаги във всичко се съмнявам, дори съм го написал в началото...

итилиен: същото като асахи. Възгледите за техническото решаване на проблемите на хората, които толкова подценяваш можеш спокойно да изложиш в нарочна програма и да я популяризираш, това което пишеш няма никаква връзка с темата...



Публикацията е редактирана (04-03-13 15:40)
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: modiliani   
Дата:   04-03-13 15:44

Какво е останало в душата ни, какво ще бъде? И аз дори не знам отговора на тези въпроси, а лошото е че всеки ден се появяват нови....ходих на протестите, виках, снимах, нервирах се, бунтувах се, надъхвах се силно, мразех, убиждах, пеех химна на България, завивах се с нашето знаме, направено от коприна и ми топлеше, видях лица- грозни, тъжни, самотни, отчаяни, ранени, невинни, озлобени, оскотели....ближещи раните си от последните 20 години на предателство, лъжи, интриги, обещания, очаквания, надежи.....питат някакви журналисти - защо протестираш? И каквото и да отговориш все е грешно - за едните и другите. И никой не можа да разбере или поне да се опита, че отиваш там, просто, защото имаш нужда да крещиш или мълчиш, да изхърлиш от тялото си цялата тая болка ( чернилка )! Която тежи на раменте на родители ми, която не спира да тежи сега и на нашите!
Будители не виждам и не откривам в никой, спряла съм отдавна да ги търся. Глобалността изми до крайност тези понятия, а манипулацията ги тълкува винаги удобно за своето си време.
................................съжалявам, плаче ми се и немога да продължа....

Ще бъдем довечера с приятели в 18:30, за да отдадем почит на Пламен!
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: itilien   
Дата:   04-03-13 15:48

gorbi - по темата е. Попита нужни ли са будители на българия, аз ти отговорих непряко.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: asahi   
Дата:   04-03-13 15:49

Горби, бъди готов да чуеш и други мнения, дори и да си прав.

Тъмичка, и двете науки изучават суицидните поведения.
"Суицидно поведение: състояние, при което човек се самонаранява или води изключително нездравословен начин на живот.
Суицидното поведение може да се дължи на някое от следните заболявания и състояния: хронично безсъние, депресия, деменция, болестна Алцхаймер, наркомания, болест на Хънтингтън, личностово разстройство и други." (от framar.bg)

Итилиен, вътрешната промяна е най-трудна и понякога ставаме жертва на борбата със себе си. Справка - горния абзац. Аз, например, дълго време не можех да проумея защо не трябва да се хвърлят боклуци в природата. После го осъзнах и сега даже не взимам найлонови торбички в магазина и си нося хартийките по джобовете докато срещна кошче.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: itilien   
Дата:   04-03-13 15:56

Ами това имах предвид. Че докато не се променят хората, няма да има прогрес. С протести и въстания няма да стане работата. Но вътрешната промяна е трудно и бавно нещо.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: asahi   
Дата:   04-03-13 16:06

От брифинга на Варненската прокуратура: Информацията от Фейсбук, цитирана от Тъма, не е вярна. "Плакатът" е бил парче гипсокартон, до Пламен е имало 2-ма общински служители с пожарогасител. Записите показват това.

Много му вярвате на този анонимен фейсбук.
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: тьма   
Дата:   04-03-13 16:10

Къде са тези записи, дай линк.

 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   04-03-13 16:34

Дано се промени нещо, и саможертвата на Пламен не е напразна......но едва ли......
Хубаво е, че въпреки различията си, тук споделяме и виждаме кое, и как не е наред в тази държава, уви много малък процент сме.... повечето са заблудени овчици, а за съжаление техните гласове са с тежест равна на всеки друг глас.
Яд ме е че си отиде Пламен, един истински боец, а това е само в полза на другата страна, на тези които тайно си казват: "дано всички, като него се запалят"....
Истински ще се радвам, ако нещо наистина се промени, но за толкова години живот съм разбрал, че това е много трудно в родината ни....
ДАНО, ДАНО, ДАНО !!!
 Re: Нужни ли са на България нови будители ?
Автор: falcon   
Дата:   04-03-13 17:17

Всяка стъпка в посока по-добър и справедлив живот, свободи, права и т.н, откакто човечеството съществува, е била в резултат на жертви...много жертви,всяка една допринасяща нищожна част, но все пак допринасяща.Дори и само за тези, които са обърнали внимание и са се замислили за постъпката му и решителността му. Това променя, най-вече подсъзнателно. В този смисъл, жертвата му не е безмисленна, поредната тухла в стената е сложена. В този алегоричен смисъл, стената никога не е с определена височина, винаги ще се надгражда- към по-добър живот, към повече свобода и т.н.
Затова не мисля, че си е отишъл напразно.
[smilie24]
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.