Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: etto   
Дата:   23-12-12 17:35

Що' па не..Тема за издънки на фотографи,забавни ситуации,снимки,цитати.

До сега съм чувал само три вица за фотографи.Първия е за снимките на бебето(нещо такова беше..),втория за тенджерите и третия:
Фотограф си снима из плажа най-спокойно и изведнъж идва една жена която крещи панически:
-Помощ,помощ,съпругът ми се дави.Направете нещо !!!
Фотографът хладнокръвно отговорил:
-Бих,но ми свърши лентата.

Е ,не е кой знае какъмв виц,но нямаме много избор хаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: Canon   
Дата:   23-12-12 17:48

- Пено, ела довечера да те снимам гола.
- Па я не съм модел, бе Вуте.
- Е то и аз не съм фотограф ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: etto   
Дата:   23-12-12 17:52

не го бях чувал :д силен е !


www.youtube.com/watch?hl=bg&gl=US&client=mv-google&v=4e_kz79tjb8 -Колко снимки са направени днес,къде отиват те...и ощеКаналът на Висоус е много як.Има неща,които не са от особена полза,но са интересни.(Колко тежи сянката ни,какъв цвят е огледалото,защо нещата са сладурски и д.р.)



Публикацията е редактирана (25-12-12 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: vladx   
Дата:   23-12-12 17:52

А какви са тия с бебето и тенджерите ...!?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: etto   
Дата:   23-12-12 17:56

Една жена казала на фотограф:
-Правит много хубави снимки,сигурно техниката ви е много скъпа..
Той,естествено,се засегнал,но премълчал.Жената го поканила на вечеря.Тя сервирала и докато хапва й казал:
-Много хубаво сте сготвива,сигурно имате много скъпи тенджери!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: eewf   
Дата:   23-12-12 18:51

Пингвин и зебра отиват да се снимат.
Във фотото:
-Снимките цветни или черно-бели ?
-Няма значение.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-12-12 18:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: etto   
Дата:   23-12-12 20:19


http://prikachi.com/images/560/5645560w.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: klyomba   
Дата:   23-12-12 20:27

"По-добре дебел фотограф, отколкото слаб"


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: MikeDimit   
Дата:   23-12-12 21:30

Един древен

Отишли животните на фото да си правят групова снимка. Обаче жабата не искала да е с голяма уста и питала фотографа какво да направи. Нашия и казал - Когато броя до три, другите казват зеле. Ти кажи конфитюр.
Строили се животните, брои човека- 1, 2, 3. Всички викат - Зеле! Само жабата - Мармала-а-ад!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: etto   
Дата:   23-12-12 22:52

хахахаха ,това ми хареса :Д:Д

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: MikeDimit   
Дата:   23-12-12 23:15

Наскоро прочетох една случка при братушките. Значи, автора почитател на филмовите тела, бил поканен на сватба на приятел и решил да отиде и да поснима събитието с мерак, от душа. Нарамил хаселблад, статив, светка, и естествено на първия ред. Тече ритуала, щатния фотограф си пляска с 5-цата и го поглежда боязливо - все пак 2 метра мъж и техника 20 кила си е респект. Та идва момента булката да подписва и нашия зарежда апарата и се чува характерния силен звук "х-ъъ-ъ-ър", натиска спусъка - "Щ-Р-Р-А-А-К" и "П-Л-Я-Я-С". При което булката изтърва писалката, служебното лице отскача като уплашено, а щатния фотограф се свива като че ли е гръмнала бомба над главата му. А в залата тишина...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: Wania   
Дата:   23-12-12 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: папач   
Дата:   25-12-12 18:18

Когато се родил един бъдещ фотограф в стаята нямало никого а на масата имало бележка,че млякото е в хладилника а фотоапарата в шкафа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: MikeDimit   
Дата:   25-12-12 18:27

Как да разпознаем бъдещия фотограф?
Той и в утробата щрака....с пръсти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-12-12 18:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: etto   
Дата:   25-12-12 19:49


http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/397957_331278470226406_1981537295_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: m.djorov   
Дата:   05-08-15 09:52

Какво да не казваме на фотограф

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: marvves   
Дата:   05-08-15 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: da.fo   
Дата:   05-08-15 12:25

Чапая - лекар, Петка - фотограф след революцията.
Спечелил Чапая една екскурзия но няма на кого да повечери района и затова помолил Петка. Написал му: Главоболие - аналгин, стомашни болки - бусколизин, зъбобол - веридон и т н. А като се върне Чапая - ще ги доизлекува. Идва обаче един баща и пита Петка :
- Докторе я ми обесни, аз съм бял, жената бяла а детето - черно. Как е станала тази работа. Мисли Петка , гледа листчето от Чапая - няма такова нещо. По едно време му идва златната мисъл ...
- Ти като правиш секс с жена си вадиш ли го от време на време ?
- Да ,казал оня.
- Ееееее ми какво искаш , ти си го осветил детето !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: CDman   
Дата:   05-08-15 12:45

Към списъка реплики, които да не казваме на фотограф:

"Модела ти е грозен" [smile]

А на некои ора по-добре нищо да не се казва [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: jivkojj   
Дата:   05-08-15 13:10


http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aGRgLwZ_700b_v2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: petrov88   
Дата:   05-08-15 13:59

Под поредица от боклуци се има предвид стари ръчни обективи..

"Съжалявам, че се включвам за втори път, НО купуването на поредица от боклуци, води до неимоверно увеличаване на крайната цена на нещото, което вече ще върши работа /защото всички смотани апаратчета и обективчета, които биват купени, после не могат и да бъдат продадени за смислена цена/. Втора особеност, важаща за фотографите, ама още повече за по-младите представители на фотографската общност - "По апарата те посрещат!" - това, автоматично задрасква евтини ръчнофокусни обективи и фотоапарати, морално остаряли /това става твърде бързо/."

CDman, това за модела беше отправено като коментар преди десетина под моя снимка в една от facebook групите за фотография, дори с по- груби думи, което честно ме изкара от равновесие..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: Frenchev   
Дата:   06-08-15 07:58

Един стар, но много любим:

Във влак пътуват мъж и жена. Тя го заговаря:
- Извинете, Вие да не сте фотограф?
- А не не. Аз така тъпо си гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: MikeDimit   
Дата:   06-08-15 08:55

Добрия фотограф е като вампир - не хвърля сянка и не се вижда в огледало!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: dekov   
Дата:   16-08-15 21:11

От голяма редакция на вестник звънят на фотографа да отива спешно на летишето където го чака една Чесна да заснеме горски пожар.
На бегом излиза на пистата скача в бръмчащата наблизо Чесна и казва:
Излитай бързо, самолетчето набира височина и фотографа се обръща към пилота с думите давай към пожара,ама защо пита пилота,
как защо, трябва да направя репортаж..., ама Вие не сте ли инструктора?...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: petrov88   
Дата:   16-08-15 23:02

От снощна тема в най- голямата ни фото група във фейсбук:
-Здравейте, ще ви помоля да ми предложите фотошоп програма (да не е много сложна)!. :D
Мога да го докажа и със скрийн шот

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   16-08-15 23:14

"Бургаските фотографи не шарпят кадрите, те направо ги нацепват!"

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: hemilio   
Дата:   17-08-15 00:25

[smilie8] това доста тъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: vasil_k   
Дата:   18-08-15 09:25

Към група фотографи,обсъждащи принтовете си, се приближава един негър.
-Хубави снимки. С какво са снимани
-C practica
-Абе аз нямам много практика,но снимам с nikon и стават същите


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: tupekc   
Дата:   18-08-15 10:58

Каква била най-омразната дума на фотографа?
- Я да видя.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-08-15 11:09

Любимата категория на Алф е ...

cat Art

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: mtarkolev   
Дата:   18-08-15 23:29

Из фото форумите:

ТЕМА:
Неотдавна се сдобих с Canon 400D. За кратко време заснех сума снимки и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да изкарвам по някой лев със снимки на сватби. Парите са нормални! Запознат съм с практиката на снимането - имам приличен опит със "Зенит". По моя преценка смятам какво е необходимо. Наличният обектив за сега е само стандартния, разбирам, че е нужен друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със стандартния? Нужна е външна светкавица, предполагам за ххх лв., препоръчайте каква най-добре да взема. Допълнителна карта за памет и акумулатор ще купя. Какво още е нужно? Статив с "кабел" - не знам, по мое мнение, не е задължително.

ОТГОВОР:
Неотдавна се сдобих със скалпел от санитарния магазин. За кратко време вече изрязах кожения диван, едва не отрязах гърлото на кучето си, и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно да поработя като кардиохирург. Парите са нормални! С практиката на хирургията съм запознат - имам приличен опит с консервен нож. По моя преценка смятам какво е необходимо. Скалпелът още не е заточен и е само един, разбирам, че е нужен и друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със един да се направи аортокоронарно шунтиране? Нужен е също хемостат, предполагам за ххх лв., препоръчайте какъв най-добре да взема. Памук и тампони ще си купя сам. Какво друго е необходимо за операция? Троакар и форцепс за тъкани - не знам, според мен, не е задължително да има.
[cool] [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: tisho86   
Дата:   18-08-15 23:51

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: marvves   
Дата:   19-08-15 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-08-15 15:31

За мен най-добра си остава старата история за любителя фотограф, който искал да си снима котката качествено, защото не оценявали както трябва снимките му на тамошния Фотофорум /извинявам се за некадърния превод от руски/. Това е вече старо, моделите камери може да се заменят с по-съвременни:

"Януари. Снимах котката си със сапунерка. Ужасно. Ще се наложи да си купя DSLR. Препоръчаха ми Никон Д300. Сега ще видят те.
Февруари. Разбрах, че китовата оптика абсолютно не ме устройва. Никаква звънтяща рязкост, нито размиване, пък и бокето - някакво нервно. Снимах котката, мустаците са неясни, съвсем мазно по краищата.
Март. Купих Никон 17-55/2.8. Остър като бръснач. Снимах котката, вижда се всяко косъмче от мустаците. Сега ще видят те.
Април. С кропка снимат глупаците. Купих си Никон Д700 - сега снимам котката на тъмно при ИСО 25600. Наложи се да сменя 17-55 с 24-70.
Април. Диапазонът на фокусни разстояния не ми е достатъчен. Котката се крие върху гардероба. Купих си 14-24 и 70-200 на 2.8. Сега снимам котки по съседните покриви.
Юни. Разбрах, защо истинските фотографи снимат с праймове. Купих си 85/1.4 Снимах котката - мустаците са на фокус, останалото приятно размито. Сега ще видят те.
Юли. Прочетох на форума, че съвременната оптика няма художествен рисунък. Купих стари ръчнофокусни 50/1.2 и 85/2.0 Опитах се да хвана котката на фокус, но не се дава мръсницата.
Август. На фотофорума оплюха моята котка. Хоризонтът бил крив. Купих си карбонов статив Манфрото с либела. Сега ще видят те.
Септември. Каквото и да си приказваме, няма истниска пластика в цифровите фотографии. Купих си професионален лентов Никон Ф6. Любувам се на благородното лентово зърно. Само дето ме дразни котешката козина на скановете.
Октомври. Във фотолабораторията затриха лентата с новите фотографии на котката ми. Купих си увеличител Durst, котката се научи да живее при червената светлина на Аладиновия фенер.
Ноември. Мъдростта идва с опита. Продадох всичките Никонски боклуци на някакъв новак, заедно със специален шкаф за съхранение на оптиката. Купих си Лайка М7. Ето това е истински рисунък. Само котката се опитва да излезе непрекъснато от кадър, опитвам се да се науча да отчитам паралакса.
Декември. Разбрах какъв глупак съм бил. Продадох Лайката, купих си Хаселблад ( отначало мислех да взема Броника, но си казах - стига толкова компромиси). За да купя цифров гръб, се опитах да продам няколко снимки на котката, но на фотостока не ги харесаха. Наложи се да си продам колата. За цифров гръб не ми стигнаха парите, но пък сега си имам студийно осветление.
Януари. Хасито е тежко - падна върху котката, сега тя пълзи по-бавно на три лапи, по-удобно е да я снимам. Пък и снимките се получават по-драматични.
Февруари. Най-накрая! Получи се. Хасито си лежи в шкафа, а котката я снимам с Холга-пинхол. Получих прекрасни отзиви на anti_photo, но кой знае защо всички смятат, че това е автопортрет.
Март. Ура! Само съжалявам за котката. Донесох днес в къщи карданна камера 4х5", показах я на котката, я тя измяука жално, допълзя до перваза и се хвърли от 16-тия етаж. Слязох долу и за спомен заснех кървавите парцали с мобилен телефон. За експеримент публикувах снимката на фотосайта, а тя стана снимка на деня! Сега разбирам, че ако бях заснел котката от 16-тия етаж през клоните с телеобектив, щеше да е много по-яко. Пак ще трябва да се купи DSLR. И чифт котки."



Публикацията е редактирана (19-08-15 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: Joro35   
Дата:   19-08-15 16:26

Този ми е любим:

Говорят си мъж и жена фотографи.
- Скъпи, ако аз умра ще се ожениш ли за друга?
- Не. Та аз те обичам.
- Защо не. Не провяляй живота си заради мен. Още си млад...
- Ами добре, може.
- И какво ще спите в нашето легло?
- Ами защо не, то е хубаво легло.
- И ще закусвате сутрин в нашата кухня?
- Ами кухнята ни е хубава, къде да закусваме иначе.
...
- И ще и даваш да снима с моите обективи?
- Не, тя е с Никон... опа [smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: kvakioh   
Дата:   20-08-15 11:12


http://store.picbg.net/pubpic/A3/A9/2d2ba4ce2802a3a9.jpg


Mного вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: ogi100   
Дата:   21-08-15 12:24

Семейство Иванови все не успявали да заченат дете и решили да си вземат баща под наем. В деня, когато трябвало да пристигне бащата донор, г-н Иванов целунал жена си и смутено казал:
- Аз изчезвам скъпа, човека ще дойде скоро.
Половин час по-късно, по една случайност, пътуващ фотограф на бебета позвънил на вратата, надявайки се да реализира продажба.
- Добро утро, мадам, аз бих искал да...
- Оо, няма нужда да обяснявате, аз ви очаквах. - прекъснала го малко нервно г-жа Иванова.
- Наистина? - озадачил се фотографът. - Ами добре, аз съм страхотен специалист по бебета.
- Точно на това се надяваме аз и съпругът ми. Заповядайте, влезте. След минута госпожата попитала, изчервявайки се:
- Ъмм, откъде ще започнем?
- Оставете всичко на мен, госпожо. Аз обикновено правя две пози във ваната, една на канапето и може би няколко на спалнята. Понякога, на пода на хола също се получава хубава поза, там е широко и спокойно можем да се поразхвърляме.
- Ваната? Пода на хола? Нищо чудно, че не сме успели да направим нищо с моя Гошо.
- Мадам, никой от нас не може да гарантира успех при всеки опит. Но ако опитаме няколко различни пози и аз щракам от шест или седем различни ъгъла, сигурен съм, че ще бъдете доволна от резултата.
- Боже мой! Това е много... - ахнала г-жа Иванова.
- Госпожо, същността на моята работа не позволява да се действува прибързано. Аз лесно мога да ви претупам за пет минути, но съм убеден, че ще бъдете разочарована.
- Зная това. - тъжно отвърнала госпожата.
- Позволете да ви покажа някои от моите произведения! - казал фотографът, изваждайки албум със снимки на бебета.
- Ето това го направих в рейс на градския транспорт.
- Боже господи! - възкликнала г-жа Иванова, мачкайки носната си кърпичка.
- А тези близнаци се получиха изключително добре, като се има предвид, че беше много трудно да се работи с майка им. - продължил фотографът.
- Било е трудно?
- Да, тя беше много претенциозна. Трябваше да отидем в Борисовата градина за да свършим добре работата около децата. Хората се тълпяха и ни притесняваха.
- Борисовата градина!? - разширили се очите на г-жа Иванова от изумление.
- Да, а освен това едно бездомно куче се опитваше да захапе апарата ми и аз трябваше да се пазя от него докато работя с майката!
Госпожа Иванова се олюляла и възкликнала:
- Имате предвид, че кучето наистина е искало да загризе вашият ъъъ.. , апарат!?
- Точно така. Е госпожо стига съм се хвалил, ако сте готова, аз ще вадя триножника и да започваме работа.
- Триножник!? - Разбира се мадам, моят апарат е голям, тежък, 29 сантиметров, професионален. Без да го подпра на триножник не мога да работя с него. Мадам?! Мадам?! Боже, какво й стана, тя припадна!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: marvves   
Дата:   24-08-15 17:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: rlk   
Дата:   03-09-15 21:48

Най-големият ми кошмар е, че след като умра, жената ще разпродаде техниката ми за толкова колкото съм Й казал, че струва. [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: compur   
Дата:   04-09-15 09:49

Обява във вестник:
- Продавам много евтино чисто ново, пълно професионално и много скъпо фотографско оборудване - обективи, фотоапарати, светкавици... Ако телефона вдигне мъж, кажете че е грешка! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: jekopj   
Дата:   04-09-15 10:07

Жена към мъжа си:
-Скъпи,докато беше в банята,по телефона два пъти те търси някой си бай Иван и накрая остави съобщение:"Липсваш ми".
...не е фотографско,но дано ви е харесал вица.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: dekov   
Дата:   04-09-15 18:51

Нали съм на години вече,
отивам при ДжиПи'то и му се оплаквам:
Докторе само преди няколко години можех чантата с Хаселблада и обективите на оная работа до Орлов мост да я занеса, а сега...
а той ме прекъсна :
За Виагра не ти трябва рецепта бе,
аз му отвръщам:
Не ми трябва Виагра , дигам го, ама в коленете ми е проблема подгъват се.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: c0   
Дата:   06-09-15 12:35

новия силиконов гръб за селфита от извесната фирма NYX
[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


http://cs540105.vk.me/v540105481/3f147/nwgA8NDBYjg.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: pandishpan   
Дата:   06-09-15 21:15

Най-големият кошмар за фотографа-да сънува, че е умрял и жена му му разпродава техниката на цени, на които той ги е обявил пред нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографски вицове,снимки,мисли и т.н.
Автор: Pavlov   
Дата:   06-09-15 21:29

И rlk така каза - само преди 5 поста [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »