Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Със сенник или без...
Автор: pefoto01   
Дата:   02-12-12 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Със сенник или без...
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-12-12 14:03

koceto82 :)))))
Ставаше въпрос дали "теоретично влиза повече светлина към матрицата" :)
Това, че двата лъча няма да са във фаза показва, че резултатът ще бъде по-лош. Ако ги мислим като два вектора, един от които е верния образ, а другият е различен и резултатът е векторен сбор от двата, лично според мен се отдалечаваме от верния резултат :) Това, че влошаването на резултата е достатъчно малко, за да се пренебрегне на практика по никакъв начин не помага да мислим, че същият ефект ще подобри резултата, пък какво остава да го подобри значително :)))
Просто някой казва - на теория липсата на сенник ще подобри нещата, как е на практика? Пък друг му отговаря - на теория липсата на сенник няма да подобри резултата, дори може да го влоши, макар и да го влошава принебрежимо малко. Та в тази връзка не е логично на практика да го подобри :))))
Лично според мен това всичко си е словоблудство и глупости на търкалета [smile] Ама на каквото питат - на това отговаряме. Лично аз не се бях замислял досега точно над такъв въпрос, нито пък смятам да се замислям за в бъдеще :)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.