Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-11-12 18:53

http://www.canonrumors.com/2012/11/february-march-are-announcement-months-for-canon-cr2/



1.Нов Еос-М. По-голям ,вероятно с прозорче.Анонс на поне 2 обектива за Еос-М. Телефото и бърз твърдак.

2.7д марк 2 през Февруари.Вероятно с сменена схмена на имената и сегмента.

3.Отново видеащи слухове за 40+ мегапикселово тяло. По-малко от 1дх но по-голямо от 5д3.Ще е в 1д стил.

[smilie3] Готско 7д2-то идва. За вас ще има евтини 7д-а из базара ,а за мен 7д2 или ФФ-че. Зависи как ще го направят 7д2-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-11-12 18:57

За мен '7д2' има само един път и той е да замести максимално вече липсващите 1д серии. Вероятно ще е наблъскан като 1дх но с малка матрица ,а цената му може да е еднаква със тази на 6д.
Надолу ще пуснат едно 70д и тва ще е линията на Канон за сега.
Просто от друго няма смисал. [smilie8]

С никон ще стане същото.Особено при наичието на д600...ще пуснат 'малко д4' ...д400

Дано поне при тия кропки се съобразят с мегапикселите и не ги надуват повече...както направиха и при репортажните ФФ-ми. А ще ударя дупето у тавана ако ги оставят на 16мп...,а канон даже слезе надолу. Ама забрави....



Публикацията е редактирана (17-11-12 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   17-11-12 22:43

Абе това за 7д2 добре нагоре, ама трябва да е доста нагоре че да отвори достатъчно място за 70д. А Канон поизостанаха с матриците, само с цените са напред...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Rebellious   
Дата:   17-11-12 22:46

Уф, всичко е пари... Затова е това умуване, по време на криза. Иначе 5д марк тройката щеше да цепи мрака, не че не цепи... Ама , пустите му знаци финикийски...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-12 22:38

Не се и съмнявах на други коментари. [smilie24]
Канон направо са за боклука ако питате мен. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: hotsnail   
Дата:   18-11-12 22:50

Ако АФ системата на 7д мк2 е като 1Дх имаш повод да празнуваш. Само това да пипнат. А то е ясно че поне видео ектрички ще има, подвижен дисплей може би, АФ сензори на сензора (ако са ги подкарали вече).

Матрицата ако вземат една от Сони никой няма да им се сърди. Пъки за Февруари може да е от реколтата след 16МП в А77 и да стане като с ОМ-Д - нема стигане

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   18-11-12 23:18

Аз предпочитам 70Д с нова матрица, 6-7 кадъра/сек и фокуса от "старото" 7Д на разумна цена [smilie3].

Все пак вдигнаха малко нивото на 650Д и трябва да се отрази и на 70Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   18-11-12 23:22

hotsnail
Е за какво да вземат от Сони - Никон като вземат от тях кел файда. Новите им тела по-зле в динамиката при високите исо (над 400). То в оня немския тестов сайт бая работи пише, ама ти като не ги разбираш.

pd
Пресегментирането при този клас приключи след 50Д - на две линии, нагоре 7Д и надолу 60Д
Аналогично след 5Д мк2 -> на две линии, нагоре 5Д Мк3 и надолу 6Д

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: hotsnail   
Дата:   18-11-12 23:26

Абе Канон разумен човек си стига се излага. Намери един тест дето дори не са преписали техническите данни верно и сега дай да дрънкаме глупости....5д мк3 е хубав сигурно, не вярвам да е зле. Хубав апарат е. 1Дх също не спроя.

Какво да им разбирам на тоя сайт обаче....глупости пише една след друга. Няма нищо верно освен имената на апаратите. Това дори не е фото сайт. Сайта е за електроника и предимно глупости пишат и за другите неща. Смешен си. Спри се.

ако ще гледаме тестове дай поне от фото сайтове и немски има и френски и английски....ама да ми даваш сайт дето сравняват обикновено ССД дискове и дънни платки и да ми казваш ама те измерили динамика...какво са измерили като не знаят исо диапазона на половината апрати .....падаш ми в очите с тия глупости. Има си сайт дето мери тия неща DxO се казва, каквото и да си говорим само те мерят динамика при различни чувствителности и освен това си калибрират чувствителността преди да мерят другите параметри. Останалите са аматьори или не им се занимава. Пък тия от Адоби не щат да публикуват резултати.

Па и темата не е за това. Е го ПД се е израдвал ще смени телцето на лето и ще гони патките с новия АФ модул. Новия АФ сензор ако го турят на кропка ще има сигурно зони извън кадъра, дето ще следят патароците докато бегат по тъч линията. Не го знам зема ли ПД-то новия 300/2.8 да видиш как ще им цепи космите по перата с някоя 24МП матрица. [beer]



Публикацията е редактирана (18-11-12 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-12 01:04

Бе мене ми е смешно щото хората говорят за старите тела се едно....са за боклука.

Единия вика искам нов автофокус, другия .... секаш текущото 7д не става. А то си става :) Много...

Според мен му трябват козметични промени.Подчти не виждам дори какво може да се подобри освен матрицата.

-малко по-нов модул с нов софтуер за АФ + аф във видео мод/лайф вю и то подобрен от този на 650д.
-от 8 на 10к/сек
-Ако Канон са сериозни в този "про" сегмент при кропките или трябва да запазят 18-те мегапиксела при нов дизайн или да ги свалят надолу ,за сметка на останалите спецификации.
-Добавяне на ХДР в тялото и други благинки.
-Подобрено видео и опции във видео режим.(макар ,че сегашното качество е напълно достатъчно поне за мен)

Лошото е ,че ако продължат с ценовата политика "7д2" ще е на цената на 6д. Но пак ще си заслужава.Ще започне да отхапва от пазара на 1д4 като по-евтина и "модерна" алтернатива. Функционално може би ще е добър подчти колкото 1д4 особено ако е със сполучлива матрица.

Ако ми го изтряскат със 20-24 мегапиксела със същата динамика и шум на безбожна цена хич няма да съм впечатлен от философията във този сегмент и вероятно ще си седя със 7д докато не си взема 5д3 или изгоден 1д4. Трябва да се позиционира като тяло много внимателно.

Генчо прав си за сегментите. Но пропускаш ,че освен 60д,7д и сегашните 6д и 5д3 вече няма 1д серия. Това отваря път нагоре още за 7д2.И ценово и като характеристики.Вероятно ще я позиционират около 4к ако е наистина добра камера и около 3к ако е партенка наблъскана с чупещи се дисплей и алабализми ,които мен въобще не ме интересуват. [beer]

Определено ключовите подобрения трябва да са:
-автофокус
-серия от 8 на 10к/сек
-нова матрица по-добра от 16мп и 24мп на Сони.

За последното са длъжни. Нямаме нова технология и нова матрица при кропките от вече 3 - 4 години. Надявам се Канон не са спяли. Очаквам аз лично 7д да е малкия 1дх. И да натръшка малко нещата отново в полза на Канон както направи 7д като излезе и разцепи всичко. [smilie7]

Никонския д400 също ще е евентуална бъдеща здрава конкуренция и Канон трябва да предвидят и това. Не че мен ме интересува специално д400. Със сигурност в този клас ще се заформи конкуренция като д4 и 1дх но при маките матрички. [smile]

Никон сменят вече 2-ро поколение матрици. През 14,16 и 24мп. А Канон още изчакват правилния момент и той е точно първата четвърт на 2013. Много хора чакат това тяло от Канон.
Никонци им запушиха устите наполовина с д7000 и те си чакат истинската камера вече.

Просто тия камери трябва да са наистина БЪРЗИ :) И компетативни като качество на изображението за да си ги купи някой. Иначе всичко ще скочи на д600,д800,6д и 5д3.И аз влючително.



Публикацията е редактирана (19-11-12 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   19-11-12 08:44

Абе то и аз си мисля, ако Канон свалят 1.3 кропа в 7Д, ама както казаха колеги преди време - това ще е зле за настоящите притежатели на 7Д, които са инвестирали в ЕФ-С обективи и ще очакват и новото, 7Д марк 2 да ги поддържа.
Иначе да сложат 16МП матрица на 1Дм4 в 7Дм2 и 45-точковата АФ с 39 кръстосани сензора и ще разцепят света, ама надали ще го сторят...
Жалко ще е 1.3 кропа и 45-точковата АФ система да заминат в небитието - идеално биха допълнили пропастта между 1.6 кропа и 9-точковите АФ модули на х0Д и ФФ с новия 61-точков АФ на 1Дх/5Дм3.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: sauron69   
Дата:   19-11-12 10:44

Мдаа, щеше да е много добре да сложат 1.3 кропа в новата 7-ца със АФ система на 1Дм4, ама май няма да ни огрее [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   19-11-12 11:06

hotsnail
излагаш се, вземи прочети какво са тествали, немците не са гъзолизци като ДхО и са доста практични и утилитарни.
Дават си нормална съпоставителна система с тежест на критериите, тестват си и лаговете на сработване, дават информация за използваната оптика. Немци, какво да ги правиш. Прецизни и акуратни, мерят практически и гледат да не се минат с някой пфенинг.

Ако не ти харесват данните им не ги чети, ама това няма да ги промени.

Апропо, я си прочети там и за Нексовете, та може да си промениш мнението [smilie3]

Аз също тествам апарати и данните на ДхО не се покриват с моите, но на немците са доста близки. Дори някои не знам как са измерени, примерно става дума за лаговете на сработване.

При обективите е същото положение. Жалко че не са мерени някои специфични стъкла и на ФФ, но наличните тествани са пазарно разпространените.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   19-11-12 11:20

За кои немски тестове става въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   19-11-12 11:23

И аз това щях да питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   19-11-12 11:31

Това е един нов революционен сайт !!! Само не разбирам как тези тестове се препокриват само и единствено с твоите, но не и с 99% от останалите фотографи...
Аз до сега не съм срещал човек, който да твърди, че Канонските матрици имат повече данамика и използваемо исо освен теб и този сайт...
Явно всички останали са идиоти а вие сте отличниците, твърдение на което ти одобрително би кимнал с глава...
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   19-11-12 11:36

Бе и според мен канонските имат повече динамика. Такава която не е свързана с падане на контраста и избелване на цветовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   19-11-12 11:45

[smilie5] Мдаа за теб бях забравил... За едно си прав обаче Канон държи на контраста.. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   19-11-12 11:57

Не мога да повярвам, манипулация, разменили са надписите [smilie5] Не може никона да няма шум и бандинг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   19-11-12 12:03

Добре ве, хора, поне някой да се беше напънал да даде линкове с прословутите тестове - ясно, че ще серете офтопик, ама поне да беше информативен, а не редовните дребни простотии...
Пума, ти в крайна сметка осъзна ли че Д300 е по-висок клас от Д7000 или още се мъчиш да проумееш какво нарежда Д300 и 7Д в по-горен от Д7к клас?

Иначе ясно, че Каноните са боклуци и са пин-хол камери, сравнени с върха на еволюцията, Никон - айде ся се спрете, може ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-12 12:54

1.3 кроп няма да има поради много причини.динамиката при никон е по голяма от доста време. Още от д90 и д 300.особено в сенките.но истината е че разликата не е 2-3 стопа както се тверди.а при кропките за шума не съм съгласен. Шума е сизмерим 16 за 18 мп.при печат няма разлика. А 24 ката е зле.като за матрица на подчти 4 канонската години е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   19-11-12 18:15

pumabg
За какво ми даваш разни авторекламни трейлъри, дето някой си тествал как му изглежда спалнята.

Детска градина [smilie18]

Тест информацията изглежда така:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/KX/ZIMGP0300_Step_2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-12 19:58

Тестовата индормация малко ,хора знаят как изглежда.

Генчо.. [beer] [smilie3] Пумата вика ,че съм щял да стана като теб. [smilie5] Сигурно не подозира ,че специално в тестове сме прекарали малко време заедно. Да се пообразовам технически.

Много мако хора осъзнават ,че когато четат графики за сравнение като тези в "ДХО" пропускат много важни неща.

Примерно сигнал/шум графиките се манипулират много лесно от производителите.
Пример за това е Пентакс примерно.Това ,че сигнал/шум графиката му е по-добра от Никон със същата матрица ,се дължи на шумоподтискането в РАВ над 800/1600 исо. Това не означава ,че реалния кадър има повече детайл и ресурс за печат. Означава просто шумоподтискане..на цветен най-вече шум ,а дори и си мажат.

Та въпросното шумоподтискане и липсата на детайл не се отразява на сигнал/шум графиката негативно ,а напротив позитивно.
Това се дължи и на факта ,че след шумоподтискане шумът в сенките най-вече се подобрява ,а и от там сигнал/шум графиката. Но това всичко е илюция.

Примерно Никон графиките сигнал/шум са видимо малко или много по-добри от тези на Канон но реалните кадри имат и по-малко детай ,което пак пряко се отразява на графиката в позитивен план за Никон особено маскирания шум в сенките на Никон. Резултат от едно чудесно шумоподтискане.

И става така ,че разиката ако е половин стоп в полза за Никон то по-тези сайтове се увеличава до стоп-стоп и половина.

От горните факти следва ,че и графиката за динамичен обхват на тялото със общо шумоподтискане или такова в сенките ще изкара по-добър динамичен обхват средно с около половин до един стоп само заради шумоподтискането. А тялото с повече детайл и контраст (примерно Канон) ,което дава фира в сенките 1-стоп по-рано накрая ще излезе ,че е 3-стопа по-слаба динамика.

И това сичко тествано по т.нар "дефаултни" настройки. Но и баба знае ,че дефаулта при Никон няма този Контраст като дефаулта при Канон.Зависи и от конверторите.

Излиза ,че тялото с малко шумопотискане на шума + по-макия контраст по дефаулт + хардуерно малко по-добрите компоненти става с стоп по-бесшумно ,а динамичния му обхват отлепя 3-стопа пред конкуренцията.

А Канон 5д3 дори има по лек АА филтър и доста по "пънчи" контрастен кадър дори от 5д2.[smilie8]


Ако някой земе един Никон и го оконтрасти като Канонски фаил и почне след това да мери ,пак Никона ще е по-добър в доста параметри но там разликата се стопява изумително много. Особено в хайлайта Никончеата мн бързо здават багажа и там изхода е да се търси спасение с недоекспониране. Защото имат по-голям ресурс в сенките. При Канон правилото важи към "точната експонация" ни нагоре ни надолу.

Аз с Никон недоекспонирах масово ,а с Канон дори при меко осветление преекспонирам масово. После се получават едни страхотни наситени преходи в средните тонове дето мене ме кефи.
Особено когато се снима в студио с контролирана светлина или навън с правилната техника. [beer]

Не казвам ,че матриците на Сони не са по-добри. По-добри са.
Но не толкова колкото си мислят много хора.
За шум чак последните версии кропки подчти ловят половин до един стоп по-добре от 18мп на Канон и с до 1.5-2.0 стопа динамика в най-добрия случай. Да не е малко но Канонските матрици са стари вече...не че не са добри. За времето си преди 4г бяга добри.

При ФФ 1дх показа също ,че Сони/Никон не доминират. 1дх е добър колкото или по-добрър от д4.

д600 и д800 са много добри камери също и 6д,5д3 не са сравними като качество на изображението. Но още не сме видяли 6д но не очаквам чудеса от ФФ за 3500лв.(рална цена)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: mladinovo   
Дата:   19-11-12 21:43

Веско,ако има форум по правопис, не влизай.
С добри намерения го казвам.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-12 22:58

Дреме ми. Аз гледам да пиша бързо ,а не правилно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   19-11-12 23:11

Напротив Веско, ти още миналата година се хвали че сте си гукали с Генчо...
Мен ако питаш голяма твоя грешка! Той е изключително предубеден човек и знае много добре, че така наречената истина никога не е еднополюсна а точно обратното и в зависимост от това как и от кого бъде поднесена ще се променя като времето в Пирин...
Твърденията за шумоподтискане при Никон са от доста време и се използват успешно, НО искам да ми кажеш първо как това влияе на динамичният обхват, че дори го вдига с един стоп ? Интересна теза на която бих искал да разбера смисъла. Второто което ме интересува е кое е вярно, че Никонските обективи не са остри или че Никонските матрици използват по дебели АА филтри или шупоподтискне в РОУ...???
Надявам се осъзнаваш, че двете няма как да бъдат истина!!!
Та консултирайте се канонската дружинка и ми отговорете...
Между другото аз на свой ред си мисля, че Канонският Роу е шарпен... Стигнах до този извод наблюдавайки как два еднакви файла от Канон и Никон се държат при вдигане на остротата...
При 14 битовия Роу файл на Никон при амаунт 75 и радиус 1.5 структурата на изображението се запазва абсолютно същата, както и тоналните преходи а картината е изключително остра...
При тези стойности Канон изглежда тотално прешарпен !
Честно да си призная самият didesignbg ме провокира за този размисъл...
А именно той твърдеше, че ACR конвертира различно в зависимост от камерата а не от ръчните настройки... Или с две думи Адоби се опитват да изравняват суровите файлове на различните марки ...
Сега към Генчо, виж сега мой човек да ми говориш за платени сайтове и тестове при условие, че твоят ник тук е КАНОН е смешно!!!
При теб най вероятно съвсем случайно всички тестове са в полза на Канон, нали? От автофокуса до меренето и матрицата...
Ти си точно като един подобен на теб съфорумски Бай Ганьо, който иска всичко зе себе си и не е в състояние да приеме чуждият успех...
Да ама НЕ ! Така не става приятелю! По твоему може в кръжока ти по фотография във Велико Търново, но не и в цивилизованите училища за живот !
Знам че много ти се иска винаги да си прав, дори повече от винаги ... Но това дори е статистически невъзможно! Твърде много вярваш на точните науки а точно при тях с най голяма сила важи правилото, че всяко правило си има изключения...[smile]
Работата е там че за мен фотографията е просто хоби и приятни мигове сред природата... Ти обаче си изкарваш парите с това и тези твои откровения тук могат да ти костват много ...
За разлика от теб аз не снимам с Великият Марк 2 на исо 100 в студио кабърчета за някой мастит производител... Моята камера се използва най често при тежки условия, както за техниката, така и за снимащият ... Много от моите кадри, сигурен съм нямаше да ги има на бял свят ако не беше фирмата Никон ! Така че когато ми обясняваш разни графики и врели не кипели, как никой друг освен теб и още няколко героя могат да снимат си дай сметка, че има ситуации в които само и единствено техниката предопределя крайният резултат...
Колкото повече дуднеш в този форум, толкова повече се излагаш имай го предвид! Аз нямам какво да губя на тази сцена...
Между другото слагай от време на време по някоя снимка, че някои от младите във форума те мислят за сервиз или тестер на марката..
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-12 00:03

Пума. [beer]
За динамичния обхват не ми трябва да се консултирам.
Някога мерил ли си динамичен обхват? Предполагам не.

Всъщност логиката е следната.
Когато се мери динамичен обхват най-елементарно казано се недоекспонира и преекспонира след което се връщат всички плъзгачи на конвертора с който се тества и се измерват стоповете диманика чрез съответната скала ,която се ползва.

Първо динамичния обхват удачно от някой сайтво се разделя на три части: Ниско,средно и високо качество. И този с ниской е най-голям а този с високо най-маък. Примерно ниско 11 стопа високо 9 стопа.

Това се дължи на факта ,че особено в сенките последните "секции" на тестваната скала вече започват да вадят само шум и "динамичния обхват свършва" тоест това са възможностите на камерата.
Когато има шумоподтискане (или просто самата матрица е по-добра) шума в сенките е по-малък.По този начин се вдига динамичния обхват като в секцията "Добро качество" той става по-голям ,а този с ниско също.
Динамиката е свързана със сигнал/шум пърформънса на тялото. Не е обвтрзан на 100% но зависи и от това.
Не случайно д700,д3,д3с имат добър динамичен обхват.Голяма част от него се дължи на безшумните сенки. Същото е и при д7000.
Съответно Канон там е най-слаб и дори има бандинг. Което орязва много "високото качество" на максималния динамичен обхват.
Надявам се ме разбра. По не научи нещо ново. [beer]

После не съм казал ,че Никонските обективи са меки. Казвам просто ,че по мой наблюдения за уайдлайф първо никонските телеконвертори са доста по зле (особено двойните) ,а телеобективите като 300 2.8 примерно не са на нивото на Канонските.
Казвам също ,че Канонската премиум оптика "Л" е по-добра от Никонската в полшинството си. Смисал тва си е мое мнение и аз съм стигнал до него ползвайки Канонска оптика и отделно чисто елементарни сравнения в интернет.Не карам никой да вярва в това ,а и често това не е най-важното.

Отностно шарпа и детайла.
При д800,д600 нямам коментар там е друго вече.Има и резолюция.
Като изключим ,че всяко тяло си има настройко още в апарата за шарп и каквото и да кажа няма да е еднозначно.
Но по-старите тела д90,д300 дори и д7000 по-дефаулт нямат такава острота като Канонската матрица. И двете да ги хванеш и да ги шарпиш колкото искаш няма да изкараш еднакъв резултат.Никонската картинка трябва да я оконтрастяваш и шарпиш за да наподобиш Канон.
Обратното е доста по лесно....Като ми е в повече контраста винаги мога да бутна надолу.И да Никон имат/ха по-силни аа филтри от Канон.
Има милиони примери д700/5д марк 1,1дс марк 2 и тнт. Никончето колкото и да го шарпиха не можеше да изкара такъв детайл.Същото е и с 1дс марк 2,3 и 5д2 ,че дори и 5д3.
Никон д800 просто има огромна резолюция.Там е друго.

Но тва сичко беше до сега. Примерно д4 има много по-добре рендрира детйала от д3с и това не е само заради 4-те мегапиксела отгоре.

Но специално при кропките...в момента мисля ,че 18мп матрица на Канон все още изкарва мако повече детайл на фона на останалите си недостатъци.Що се отнася до радиус и амаунт при всяка камера/матрица оптимума е различен. Неможеш да шарпиш 16 и 18 мп еднакво и да сравняваш какво ще стане.
Аз 12мп ги шарпвах с голям радиус и направо светват от нищото. Докато 18мп вече ги пипам много тънко защото пиксела "по-фин и малък" и детайла е разнесен в/у повече пиксели. Там ако имаш острота може и с много малък радиус.(като си с хубав овектив или добре отснет кадър). Ако си згазил лука може малко да бутнеш но до едно време. Но ти тези неща ги знаеш. Просот не си мисли ,че 12,16,18,20 мп матрици се шарпят еднакво.Зависи дори и от обектива и самия кадър. Това също го знаеш.

Никонската картинка носи малко повече на шарп защото има какво да се шарпи.Елиминира се въздействието на АА филтъра и тнт.Нормално е при Канон да прешарпиш всичко ако ги избухаш наравно. И от кога "да шарпиш повече" е предимтво. Аз предпочитам кадрите ми да имат минимална обработка.А не шарпя и ръчкам контраста по-половин час.
Особено с премиум оптика при Канон само конвертираш в джипек правиш 2-3 корекции за 1 минута и си ти. [shtrak]


Най-противното в Канонската картинка са сенките.Като не ги пипаш са супер.Дори повече ме кефят от Никонските. Но пипнеш ли в повечко отиват и трябва обработка и маскиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   20-11-12 08:58

"Моята камера се използва най често при тежки условия, както за техниката, така и за снимащият ... [smilie5] Много от моите кадри, сигурен съм нямаше да ги има на бял свят ако не беше фирмата Никон !"

pumabg, колега, наистина не искам да се заяждам, ама ще се учудиш че и други фирми имат тела и оптика, предвидени да издържат на тежки условия... Ако смяташ, че Д7к е много корав, предупреждавам те да не пипаш никога Д3/4 или 1Д сериите - голям стрес ще преживееш...

Кофти е, че и ти като някои фотографи на диви животни и природа си мислиш, че предпочитаният от теб жанр е "голямата работа" - виж си твърдението само: "За разлика от теб аз не снимам с Великият Марк 2 на исо 100 в студио кабърчета за някой мастит производител... "
Като няма уважение - какво остава в диалога между колеги и запалени фотографи?

Иначе че снимаш супер - няма две мнения и ти желая все повече успехи и все повече възможности за изява!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-12 09:28

Puma D7000 е много готин ама тялото не със здравината на а700 д700 и подобни а за едноцифрените и сравнение няма

Пд от д700 насам динамиката в светлото е много широка при сони сензорите.дпр дори го отбелязаха в ревюто. д600 май е малко по слаб там. Ама некс-7 е невероятен,не случайно на базово исо смачква фул фрейм каноните

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   20-11-12 09:37

pumabg
Много се нервиш човеко. Ще направиш инфаркт на млади години. Както те притеснява чуждата техника и мнения, нали снимаш за кеф, точно с което си искаш.

Дали съм предубеден или не, факта, че снимам с различни марки апарати и обективи говори достатъчно. За разлика от теб, който като чуеш нещо недобро за Никон и почваш да бълва злоба и сарказъм, включително да коментираш ника, вместо да опонираш фактологично, като нормален поне средно-интелигентен човек.

За любимия ти сайт ДхОлаб. Доста отдавна го знам и него и редица други. Направо от създаването има. Включително и софт от него ползвам. DxO Скоро направиха и форум, само ще ти постна първия коментар в ревюто на Никон Д600

Comments
Added by funniq | October 13 D600 overexposes just like the D7000
I saw some real life test on the www about the fact that the D600 overexposes. That was the reason why I sold my D7000 and use my 'old' D90.

Can anyone explain me why this D600 with such a bad exposure algorithm gets such a good score on DxOMark ...

I almost wonder if Nikon sponsors this site???? ;-)

Kind regards, André


И отговора

Might be because DXO Tests the sensor raw output and not the camera. And the sensor is indeed very good.

As for your problem with the D7000, it is not really a problem, new sensors are tuned up to be more sensitive.

So using base iso like 200 or 100 is often pulled, and not the real sensor ISO, so it tends to "over expose", but that's the idea getting more photons in order to get more information on the darker areas of the image and so less noise.

Knowing that, if you're shooting raw, you are able to recover about a stop and a half of highlights dynamic range anyway (except if the highlights are really blown up), so it's all right.

If you dislike the output and do not wish to toy with the raw, just use the center weighed average measure, aim at your subject and use AEL to lock the exposure setting and compensate by minus 0.7 ev it should do the trick.
Just a question of getting used to the gear
.

Anyway for careful exposure, nothing is more reliable than a spot or an area measure, global average measure are rarely good, either too conservative or to prone to highlights clipping. IMO


В ревюто на ФОТОАПAРАТА D600 няма грам коментар за такава голяма грешка -0.7EV. И се оправдават, че били мерели матриците. Какви матрици, да не ги вадят от апарата, че да ги тестват индивидуално. Къде им е измерената грешка на матрицата?
Това е факта, фирмата ясно е заложила/скрила голямата грешка, която е можело да се зададе за компенсиране. Базовото ИСО ще бъде 170, вместо 100, тогава ще се поизместят графиките и ще се скъси динамиката в сенките с 0.7 EV, файловете ще станат една идея по големи, ще падне скоростта на работа на тялото ...
Все подробности, които от фирмата не си признават, що ли?

Разбиранията ти за шарпене са доста странни. Не мисля да се занимавам с тях, аз по подразбиране не шарпя - просто такива са нормите на сток сайтовете, да не се шарпи.
Да - пак там може да намериш над 1000 мои картинки и да си купиш колкото искаш.
Снимани са с тела на Канон, Сони, Никон, Сигма, Самсунг, Зинар.
Ти май само и единствено с Никон Д7000 снимаш - та кой е вманиачения фанатик между нас двамата. Или предлагаш да си направя 5-6 фирмени ника във фотофорума [smilie18].

Само в България да се похвалиш с невежеството си във форума е огромно геройство - че не си разбирал графиките и чартовете. Не мога да ти помогна, сам можеш да попрочетеш и научиш нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-11-12 09:45

Канон, една малка забележка само, извън ДхО резултати, а съвсем практическа. От не знам колко време вече я има идеята да се снима максимално в дясно, колкото е допустимо за връщане без загуба, за да се печелят добри сенки и максимално качество. То си е публична тайна и "трик", не само при Никон, а от край време в дигиталната фотография. Не виждам де е проблема, особено че хвалите каноните че държат в хайлайта. Ами още по-добре тогава, ще носят повече снимане на ръба [smilie24] Винаги може да задеш на никонското тяло да снима с -0,7 назад генерално, но не знам до колко това е добра идея [smilie8]

Аз под грешно мерене разбирам не консистентно "отклонение" с точно 0,7 или 0,3 примерно, а това да прави каквото си иска в различните ситуации и да се получават странни и алогични резултати. В крайна сметка при пракитчески тест на режим М с две тела този казус отпада така или иначе...



Публикацията е редактирана (20-11-12 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Тед   
Дата:   20-11-12 10:02

Автор: Canon
Дата: 20-11-12 09:37 [smilie24] поклон.

Те ако четат специализирани форуми, колко други работи ще научат... но щраусът има маниера да си заравя главата. Не можеш да го промениш. Те не четат, анализират и сравняват и да стигат дори до грешен извод. Все пак са логически операции...

Много е трудно да обсъждаш и комуникираш с хора, които скачат на ревюта./ Ревюто представя модела, анонсира го и цели да го продаде на публиката, много често с кусури/. И спорът прераства в кавга, защото ти го караш да осъзнае, че онова в главата му не е това, което е на практика. Е, тука вече пречупването е до човека. Дали ще осъзнае, че не е прав и да си признае. Сега очаквай една кофа с плюнки, макар да си с бели коси. Защо се мориш и си даваш силите в такива обяви?

Защо им обясняваш тия неща? Остави ги, остави ги да недоекпсонират и дърпат после реперите и да вадят "голямата динамика" в сенките[smilie3] , който никой канонски апарат не е виждал през живота си. Смей им се отстрани и ги остави сами с вярванията, които имат.

На 90 год. ще разберат, че хубавата снимка се прави от майстор, без значение на фотоапарата. Добрият майстор ще ти направи кадъра и със Смяна 8М /нищо лошо не казвам за апаратчето/.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-11-12 10:09

Тезата едва ли не е, че ДхО мерят идеално експониран канонски роу и преекспониран видимо никонски и по този начин Никон вадят повече точки за динамика, тъй ли да разбирам? [smilie8] И съответно или го правят нарочно или са мега некадърни да не се усетят? [smilie8] [smilie3]

Някой светил ли им е на измерването на ДхО за да знае точния алгоритъм на тестовете им.

Къде им е измерената грешка на матрицата?
Това е факта, фирмата ясно е заложила/скрила голямата грешка, която е можело да се зададе за компенсиране. Базовото ИСО ще бъде 170, вместо 100, тогава ще се поизместят графиките и ще се скъси динамиката в сенките с 0.7 EV, файловете ще станат една идея по големи, ще падне скоростта на работа на тялото ...
Все подробности, които от фирмата не си признават, що ли?


Искам да видя как един Канон и един Никон им се задава абсолютно еднаква ръчна настройка на една сцена и изходния файл на никона е +0,7 по-светъл...



Публикацията е редактирана (20-11-12 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   20-11-12 10:20

Аз лично не харесвам Никон като фирмена политика ( това е публична тайна), не заради добрите тела и обективи, които има, а заради просташкия начин, по който се отнасят с потребителите си.

Когато излезе 5Дмк2, по форумите юсерите ревнаха за черния контур при ярки светлини и бликове. От фирмата Канон излязоха с публично изявление на сайтовете си и веднага коригираха "феномена", както го наричат, с новия си фърмуер, като това изрично го описаха като проблем.

Сони, реагираха точно както фирмата Канон в публичното пространство за феномена с двойния "призрачен" контур при СЛТ-тата от полупрозрачното огледало и веднага го коригираха.

Когато излезе Д800, по форумите юсерите ревнаха за липсата на точен фокус в лявата половина на фокусната зона. От фирмата Никон НЕ НАПРАВИХА никакво изявление, мълчаха като бити г*зове, само почнаха масово да сервизират такива апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   20-11-12 10:33

Alex-dan
Дата: 20-11-12 10:09

Тезата едва ли не е, че ДхО мерят идеално експониран канонски роу и преекспониран видимо никонски и по този начин Никон вадят повече точки за динамика, тъй ли да разбирам? И съответно или го правят нарочно или са мега некадърни да не се усетят?

Някой светил ли им е на измерването на ДхО за да знае точния алгоритъм на тестовете им.



Еквивалентна реакция по форумите имаше в началото и за Д800 като отклонение от номиналната стойност на ИСО. Аз не съм бил, не ме обвинявайте за всички проблеми на продукцията на Никон, реакцията е от СОБСТВЕНИЦИТЕ, закупили Д800.
Освен да се направя на Христос и да понеса всички грехове на фирмата-майка



Alex-dan
Знаеш ли колко е просто. Един щрак и един клик. Снимаш сива скала (18%) и на снимката в RGB стойността трябва да е много близо до 128,128,128.
Правилно е от чарта Kodak Q13 (той е с измерени и контролирани стойности на полетата) това да е стойността от полето М.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-11-12 10:38

Ок, поне стигнахме до заключението, че не става въпрос за грешно мерене /понеже цитирания коментар от онзи форум повече на това ми прилича като оплакване/, а че има заложени различни стойности за ИСО.

Знаеш ли колко е просто. Един щрак и един клик. Снимаш сива скала (18%) и на снимката в RGB стойността трябва да е много близо до 128,128,128.
Правилно е от чарта Kodak Q13 (той е с измерени и контролирани стойности на полетата) това да е стойността от полето М.


[smilie24]

Остава само да се провери, понеже аз съм малко скептичен че ще има разлика от такъв порядък...

И още нещо в тоя ред на мисли за фирмените "оптимизации" - в СЛТ на Сони за да компенсират загубата на светлина /коментирани около 30% ли, колко бяха/ са бутнали ИСО-то с толкова, това е ясно. Някъде предупредили ли са масовия потребител, че примерно 400 ИСО не е това ИСО спрямо един ДСЛР [smilie8] [smilie3]

Освен това по пътя на логиката, това е причината и за резултатите на Сони и Пентакс... Какво стана сега - Канон, сами срещу всички в борбата за коректност [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-11-12 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-12 13:08

Много задълбахте. Комплексния проблем ,че неразбирането на много неща води до грешно общо мнение на масата.Цялостното отхвърляне на определена теза и подържането само на друга такава.
Аз го наричам "тренд" или течение,мода както искате го разбирайте.
Не случайно може би 80% от Българите с кропки са с Никон.
Канон е по-недостъпен в България.Заради ценовата си политика най-вече и след това заради това "трендово" мислене.

В форума има една тема за Никкор 24 1.4...погледнете колко хора са посаи по темата. Около нула (0) човека....повечето дори не са виждали този обектив на витрина.
Аз съм виждал и снимал с Канон 24 1.4,85 1.2,35 1.4,200 1.8 и 50 1.2 и 1.0...колко от вас са виждали тези стъкла на Никон и са снимали с тях в България? Доста малко.

Дори и аз ако не снимах уайд може би щях да снимам с Никон.
Заради д600,д700 примерно и евтините 50/85 1.8Г. Но истината ,че ако исках да снимам с премиум техника щях да снимам с Канон както правя сега. Дори втора рака премиум техниката е по-достъпна. Има десетки и дори стотици хора ползващи 5д2,3,1дс-и със горе изброената премиум оптика на Канон.

Кога ще можеш да си купиш Никкор 24,35 1.4 в базара за 2000лв?
Или 135/2,85 1.2 и тнт...няма да е скоро. [smilie7]

Дори има 5д3 вече в базара за 5к....



Публикацията е редактирана (20-11-12 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-11-12 13:33

Така е, то тия стъкла ги има от 2 години все пак, нормално. Вината си е на Никон за това забавяне. И хем не е като да нямат хората и на какво да ги завият, както до скоро бяха цайсовете при Сони... А и в крайна сметка са в класа, който са и канонските, не се срещат под път и над път по принцип... Просто ситуацията е такава и с други скъпи обективи, такова ни е състоянието и стандарта в държавата. Хората които хвърлят луди пари за техника по-често даже са любителите ентусиасти, отколкото тия дето изкарват пари с това, сам си свидетел. Трябва да минат малко годинки още, Никон очевидно се опитват да наваксват. Колко хора все за тоя 70-200/4 говореха, има го вече но трябва да си мине времето за да започне да се среща често, че и цената му да пада. А при стъклата цените бавно мърдат...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   20-11-12 13:45

Сред българите, руснаците и арабите никон е най-популярната марка. Японците май са на 50/50 канон-никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: jorro_z   
Дата:   20-11-12 14:09

Алекс,

Камерите Никон Д7000 и Пентакс К-5, които уж са с "еднакъв" сони сензор, всъщност дават много различна картинка, особено по отношение на експозицията, което пък е свързано с меренето, НО И с работата на сензора.
При едни и същи условия и настройки, Никона преекспонира кадъра, докато Пентакс недоекспонира.

Ето ти един пример, въпреки че могат да се дадат много, много повече.

Два тестови кадъра от Имейджинг-ресурс, снимани в еднакви условия и дори с един и същ обектив (Сигма 70/2.8 макро):

Никон д7000 ИСО 100

Пентакс К-5 ИСО 100

Видимо двата кадъра са доста близки, с около 1/3 до 1/2 разлика в + на Никона, спрямо Пентакс (нека за точно този конкретен пример да не гледаме цветовете и остротата, а само експозиционно).

В ЕКСИФ-а за двата кадъра данните са както следва:

Никон д7000: ИСО 100, Ф 4, 1/4с, приложена компенсация (-1 ЕВ)
Пентакс К-5: ИСО 100, Ф 4, 1/3.3с, приложена компенсация (+0.7 ЕВ)

Ако изравним стойностите, и вземайки предвид малката визуална разлика в експозицията, е просто очевидно, че Никона е преекспонирал спрямо Пентакса с ПОНЕ 1 стоп отгоре (или обратното, Пентакса е недоекспонирал с поне 1 стоп).

Сега, не искам да се ангажирам да кажа, кой от тези два апарата експонира правилно (моето лично мнение е, че никон преекспонира, пентакс недоекспонира, нито един от двата не екпонира перфектно. Това е видно и от графиките при тестовете).

Мисълта ми е, че апарати с уж "еднаква" матрица дават сериозни експозиционни разлики, а не би трябвало. Всичко това идва от начина, по който електрониката на апарата обработва електрическия сигнал, идващ от матрицата, за да се получи първо РОУ, а след това от него - ЖПГ.

Генерално двете фирми работят с матрицата по коренно различен начин още преди да се стигне до РОУ, а и след това също.

Едит: Това във връзка с тоето становище, че евентуално ВСИЧКИ марки, ползващи сони сензор, дават сходни резултати, докато Канон единствени - напълно различни.



Публикацията е редактирана (20-11-12 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-11-12 14:12

Ще ги видя кадрите, идеята е друга в това всичкото което се изписа горе, то там има и противоречия по принцип ако е въпроса. А иначе знам, че има разлики, то самото нейтив ИСО не е същото на двете камери. Но не пречи и двете да имат висок ДхО резултат, това имах предвид [smilie3]

Това, което ми показваш за скобите е разликата в меренето. Аз не виждам стоп разлика в експонирането [smilie8] А и кадрите са с разлика във времето, явно с постоянно осветление, там може да има разлика. При паралелно снимане на М режим ще си проличи кое какво...

П.П. През PS-а с пипетата стойностите в средата са 1:1. Разликата е може би си е наистина около 0,3 [smilie8]



Публикацията е редактирана (20-11-12 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tziko   
Дата:   20-11-12 16:30

Не би трябвало да има разлики в ИСОто, ако има значи някой се опитва да ни прави на маймуни. Два апарата един до друг, с еднакви обективи, на еднакви бленди и еднакви ИСО, трябва да дадат еднакви резултати(като експониране). Иначе се губи смисъла на тва ИСО, ИСО нали е някъв стандарт? Все едно да зададеш скорост 1/200, но тя да не е точно 1/200 ами 1/215 примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-11-12 16:33

Винаги има разлики в ИСО-то, но тук се размятат стопове ей така, за нищо ги нямат значи... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   20-11-12 16:55

Ами исото е някакво еквивалентно на филмовото сигурно. Примерно ако за филм на режим М и фиксирани бленда и скорост ще ни е нужно еди какво си исо. При матрицата ще нарочим за същото исо величината на усилването, което е необходимо за получаването на правилно експониран кадър при същите бленда и скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: krist   
Дата:   20-11-12 16:55

абе к'ви графики, к'во шумоподтискане, к'ви пет лева - на видеото ясно се вижда, че там където никончето все още има детайл (например имаше един фрагмент от релефа по боята на стената във втората част), канончето може да предложи само замазано петно. каквото и шумоподтискане да имат никон, е очевидно по-добро от канонското и най-важното - дава по-добър краен резутлат. за к'во ми е да гледам графики? канонската картинка изглежда като мината през матричен принтер със свършващо мастило[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pefoto01   
Дата:   20-11-12 17:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-12 17:10

Меренето за едно добро ЗАУ не е проблем.
Аз мога да кажа само ,че меренето на д90,д300 беше доста по-предвидимо от това на 7д. Меренето е обвързано там с автофокусната точка. А при Канон го дават като екстра при 1д сериите. Смешно но факт. Примерно аз като пусна спот-а на 7д и фокусирам на крайна лява кел..файда ,че ми мери в средата спота.Нещо такова се получава. За тва аз на 7д меренето го ползвам само за справка.И резултата е ,че напоследък въобще не го гледам и карам на усет. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pefoto01   
Дата:   20-11-12 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: jorro_z   
Дата:   20-11-12 17:15

Това, което ми показваш за скобите е разликата в меренето.

Това не е разлика в меренето, а приложена компенсация.
Написаното от мен го виждам през програмата PhotoME за гледане на ексиф-данните от даден файл. Там компенсцията така си излиза (в скоби), и означава, че е приложена (-1 ЕВ) или (+0.7 ЕВ) компенсация при заснемането. Грешката е моя, ще поправя предния си пост, че е приложена различна компенсация към файловете.

Тзико,
прав си напълно, някой наистина се опитва да ни прави на маймуни, особено много правят на маймуни хората със СЛТ Сони, защото там ИСО 100 в никой случай не е 100, а най-малко 140, а може би дори и повече, ако се задълбае човек.

В случая идеята на фирмата производител е, да получиш правилно измерен кадър и правилно експониран, при конкретни настройки.

С колко точно е усилен вътрешно сигнала е съвсем друг въпрос.

Отговора на този въпрос си проличава, като сравниш два кадъра на 1600 ИСО от Никон и Пентакс, относно шума... и ще видиш разликата (която далеч не е заради близкото до ума шумоподтискане, както много хора автоматично си помислят; разликата е, защото при декларирано ИСО 1600, никонското реално е 2000, а пентакското е 1400, но както и да е...)

За протокола само: При пентакс наистина има шумоподтискане в РОУ, но то започва от стойност ИСО 3200 нататък. Който може да чете тестовете и графиките, го вижда ясно.



Публикацията е редактирана (20-11-12 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   20-11-12 17:24

Тая тема не беше ли за какво очакваме от канон догодина?
Пак почнаха дежурните хора да си размятат дежурните неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   20-11-12 17:26

Това, което ми показваш за скобите е разликата в меренето.

Това не е разлика в меренето, а приложена компенсация

... на уж една сцена, демек разликите в меренето на двата апарата...

Сега вече при 20 дена разлика в теста, коя ламба де е била и на какво разстояние не знам. Приемаме на доверие, че е еднаква ситуацията, макар и по кадъра на различни места да има различни разлики в експонирането, а по мишената е 1:1...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: jorro_z   
Дата:   20-11-12 17:32

... на уж една сцена, демек разликите в меренето на двата апарата...

Сега вече при 20 дена разлика в теста, коя ламба де е била и на какво разстояние не знам. Приемаме на доверие, че е еднаква ситуацията, макар и по кадъра на различни места да има различни разлики в експонирането, а по мишената е 1:1...


Вярно е, има разлики в меренето, но в случая става дума за разликите в експозицията на вече отснет кадър.

За разлика в постановката не споря, напълно е възможно. Относно разликите в експозицията на различни места в кадъра си прав - причината е различната тонална и контрастна крива на Никон и Пентакс.



Публикацията е редактирана (20-11-12 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   21-11-12 01:18

Ся, що е ИСО и конситентност (ма няма да качвам картинки и графики, че някои хора се комплексират и може да получат инфаркти от чартове)

Дойде Чуков при мен и не донесе ракия, но щото по пътя е имало катаджийски проверки и да не си помислят, че пие ракия, докато кара на заден ход. Беше заредил 5Д мк3 с нова карта, две батерии, и два реда пищови, пардон обективи.

Извадих старата ламБа 1000W и малко посним.., т.е., тествахме, както си трябва.

С две думи , разликата в чувствителността на матриците между 5Д мк2 и 5Д мк3 с 4 години разлика в производството е малко под 0,2EV, разликата в спектралната чувствителност при WВ e 50K и тинт +3 за новия модел. Мерено през АCR. Леко по-мажентесто топло излиза кожата.
Не 0.7 стопа, не 1.7 - по малко от 0.2EV.

Това е консистенстност на производството на фирмата. На нормите и. Казано на български, повторяемост на резултата. По новому ISO 2001 (примерно, не им знам номерацията).

Чуков ме беше уплашил, че леко жълтеела картинката, оказа се, че от стария модел повече жълтее - говорим за телесния цвят.

ИСО е световен стандарт. Нормално е да има толеранси, +/-.
Но не повече от стъпката на точност на параметъра, демек тавана за грешка при ИСО е под 33% (между 100 и 200 ИСО има две междинни стъпки, 125ИСО и 160ИСО). Кумулативната грешка е 2х стъпката, примерно Пентакс е - 0.33, Сони на +0.33 (и двете на границата) обща разлика 0.66. Но не един апарат да има 0.7 отклонение на всички бройки от един модел, това е производствена или маркетингово измамна грешка.
Ако по стандарта, стъпката е 1/3 от удвоената стойност, то грешката при нас от 0.2 вече е голяма, отива при по-високата стойност, съответно при нас измерените стойности трябва да са под 0.15EV НА ЦЯЛАТА система - ISO, скорост, бленда.
Методиката не е моя, а е по стандартизирани параметри, работихме с уж "константно напрежение" - 220V за осветлението, благодаря ЕОН, да се свети името му, фотографски халогенни ламБи, обща околна осветеност около 0ЕV, чартове Кодак Q13, статив гитцо, лаптоп "мислеща подложка"

А, и стъпката за Келвините при Канон е ясна, през 100 единици. ...- 2800 - 2900 - 3000 -... Демек, ако разликата им е около 1/2 от стъпката, не може по-точно да се настрои.

И го изтествахме, този, скъпия 5Дмк3, до 6400ИСО, търпи каква беше, да, "консистентна" стойност на динамиката в светлините твърдо +4ЕV (с АЦР) за прегаряне на всички чувствителности.

Отсега мога да прогнозирам:

на 5Д марк IX, разликите ще са:
ИСО +/- 0.1, спрямо кой да е 5д марк XXX
WB +/- 25K, tint +/- 2


п.п. превода на думата "консистенция" е плътност



Публикацията е редактирана (21-11-12 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   21-11-12 01:44

Това горното го написах, за да може поне малко да се разбере, че има твърде много скрити числа зад цената и когато човек взема по-евтин апарат, било то Канон 6Д, Никон Д600, Д800 спрямо примерно 5Д мк3, не трябва да се оплаква по форумите какво му било проблемно - ясно е, че фирмите прекалено добре си правят сметката и по-евтиното винаги излиза по-скъпо или проблемно.

Няма безплатен обяд!

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-12 08:54

Да, но консистентност, което аз ползвах, може да значи постоянство, повтаряемост, както и едно от значенията му може да бъде отнесено и към консистенция. ;) Приемам, че са чуждици от consistence, consistency... Естествено, по-добре винаги да ползваме нашите си думи [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-11-12 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-12 09:27

Отговора на този въпрос си проличава, като сравниш два кадъра на 1600 ИСО от Никон и Пентакс, относно шума... и ще видиш разликата (която далеч не е заради близкото до ума шумоподтискане, както много хора автоматично си помислят; разликата е, защото при декларирано ИСО 1600, никонското реално е 2000, а пентакското е 1400, но както и да е...)

Е, чак пък толкова. Ако добавим Сони и приемем, че тяхното е еталона... При dpreview:

https://dl.dropbox.com/u/18957516/Untitled-17.jpg



Никона излгежда с малко повече цветен шум, но и малко по-шарпнат като че ли.

Imaging resource D7000, Canon 60D, Pentax K-5 and Sony A580

Тук при сравнение на 1600ИСО се вижда, че освен пентакса, другите шумят еднакво, но мен ми се струва, че има някакво шумоподтискане, понеже детайла стои най-блърнат при него... А при 3200 е очевидно...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 10:38

Автор: Canon
Дата: 20-11-12 09:37
За любимия ти сайт ДхОлаб. Доста отдавна го знам и него и редица други. Направо от създаването има. Включително и софт от него ползвам. DxO Скоро направиха и форум, само ще ти постна първия коментар в ревюто на Никон Д600

От написаното до тук разбирам че фирмата Никон мами своите клиенти и основно се държи на маркетингови трикове[smile] Малки подмолни хитринки, които обаче не се виждат и разбират от повечето тестови сайтове и фотографи...
Набеди ме че съм имал любим сайт, това не го знаех ! И все пак въпреки че нямам сестра, но вече е късно за такива откровения бих искал да ми покажеш, къде в последната една година съм цитирал Дх0 в някоя тема... Може би ме бъркаш с някой? Знам старост не радост, но все пак бъди коректен..
Аз в сайта им не съм влизал сигурно повече от година... Нещо не успяха да ме спечелят... Гледах им едни тестове за обективи и те хич не се препокриваха с моите наблюдения... И софта им съм ползвал за малко, но и него го изтрих, не ми допадна просто!
Мен обаче друго ме интригува, когато чета защитниците на Канон а той всъщност е само един другите просто клатят главички... Как става така, че Никон хем лъже тестовете на повечето сайтове хем лъже и потребители, щото на нас не ни трябват чартове за да видим въпиющият шум и бандинг при рехавата Канонска картинка...
Как го правят? Сигурно са богове?
И щото сме в "Искрено и Лично" ще ти кажа защо аз не харесвам Канон!
Защото през последните няколко години си правят тотална гавра с потребителите...
Не изкараха една камера с която хората да се гордеят! Дори на флагмана Марк 2 му сложиха толкова скопен фокус, че всички снимат само на централна, като от преди 20 години, щото само тя ловяла... Защото дори на своята топ кропка 7Д точковото мерене е само на централна кел файда, че имаш още 38 в страни от нея... Че вдигат софтуерно броят на кадри и то в РОУ 2 години след премиерата, което говори колко мислят за феновете си нали?
Че ценовата им политика е спряла да се развива някъде между щата Алабама и Луизяна...
Че Каноските цветове са безумни по някой път... Само при Канон можеш да видиш цветове, които сигурно в природата не съществуват... Все едно някой малък художник ги до оцветява в матричката...
Че жълтее ! Да Никон синее но кво да правя по ме кефи...
Че когато видях изложбата на ФФ с големите принтове и 5 топ български уайл фотографи имаха там платна от топ Канонска техника и ги сравних с мечока на Жбутц, нещата ми се изясниха за години на пред...
Има едно нещо, което трябва да знаеш за „науката фотография” /съвкупност от точните науки физика и химия/, всъщност две неща !
Първото е че това е може би единствена материя, която позволява на инжЕнери, като теб да се докоснат поне за малко до изкуството и абстрактното, въпреки, че всячески се опитваш да ги сложиш в шкаф и заключиш с формули...
Другото невероятно е всъщност производно на първото и то е че колкото и тестове да правиш, колкото и математически формули да докажеш, крайният резултат винаги има най голяма значение ! Ще ти го обясня нагледно, щото ти май последният път не ме разбра !
Можеш да ми покажеш Канонска картинка с идеален бял баланс, прекрасно цветопредавана, без грам бандинг и шум, остра като бръснач и тя да не ми ХАРЕСА!

„Всяко явление протича при известни условия. Обратно, при определени условия протича някакво явление, но ние не сме в състояние да опишем всички условия, при които протича дадено явление.

Ние определяме само някои условия за протичането на дадено явление, което ще наречем събитие. При реализирането на тези условия даденото събитие може да се сбъдне, а може и да не се сбъдне. Такова събитие, което при даден комплекс от условия може да се сбъдне, а може и да не се сбъдне, наричаме случайно.”
Из теорията на вероятностите..


пп. Аз не съм горд, че не разбирам от тестови графики и методи за измерване на динамика и др. Всеки път, обаче когато тръгна да чета за тези неща се сещам за теб! И спирам.. Не желая субективните ми видения да придобият обективен характер и да бъдат фактор за това дали ще спя добре тази нощ или не...
Аз съм се нагледал на много "истини" в живота напаснати така, че да удовлетворяват адресата им...
Нямам нужда от повече знания за да си скалъпвам мои!

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tziko   
Дата:   21-11-12 10:40

Не виждам много логика да се "декларира" Исо 1600 а реално да е 2000. Обратното го разбирам. Явно ще трябва да има нови термини Пентакско Исо, Никонско Исо, Канонско Исо... и чартове и коефициенти за приравняването им.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 10:45

Веско благодаря ти за разясненията...
Едно само се чудя как при такова шумоподтискане на високи иса в сенките информацията и детайла при Никон продължава да е повече от Канон... Чудо ли е феномен?
На мен не ми трябват лабораторни тестове за да видя туй що се вижда с просто око...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 10:51

Дзико, до сега Канонските фенове говориха за шумоподтискане в РОУ при Никон... Сега вече ще говорят и за променени стойности на исата... Въобще за всяко нещо, което не им е изгодно си имат обяснение...
Истината е обаче, че Канон през последните години не са мръднали грам на горе... Дано последните им камери променят тази действителност... Аз истински се надявам, щото без конкуренция най ощетени сме винаги ние потребителите...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-12 11:02

Явно не си разбрал, Никон първо лъжат с ИСО-то около стоп, меренето с още толкова, а после бичат шумоподтискане от РОУ да го скрият [smilie18] Бутат контраста надолу и още 5 трика от кухнята и воала! [cool] И ти си мислиш, че е снимка, а то layers & filters... [thankyou] Даже успяват и да излъжат всички ревюта до едно гадовете...











И изведнъж се оказва, че всички се пулят в пиксели на 200% да търсят разликите [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 11:09

И всичко това заради героят на социалистическият труд Генчо Петков от Велико Търново, който ги хвана гадовете на горещо... Американците могат да ги излъжат, но него никога... [smilie5]
Да му се слави името!


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tziko   
Дата:   21-11-12 11:11

Не става въпрос за фенове, става въпрос, че се потъпква един стандарт, най-вече от пентакс(до колкото виждам), което е вредно за потребителите, ще се загуби смисъла на параметрите. Големите производители имат склонност да изопачават нещата в тяхна полза за сметка на някъв термин/стандарт/параметър, след което, последния става неизползваем. Евала на петдетата, че дават повтаряемост, но интересно е да се сравни 300Д с 1Дх или 1100Д с първия 1Д, да видим кое как е, също и при другите фирми.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 11:28

Въпрос на вкус. Примерно още от тъмбовете снимките на pumabg не ме грабват поради тебеширената картинка на никоня. Не, че след обработка не може да се промени тази визия, особено при снимки на животни, но при пейзажи и архитектура е доста по-трудно.
Никонската картинка по дифолт е със запушени сенки, които като ги отпушиш цветовете на цялата картинка се сговняват.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tziko   
Дата:   21-11-12 11:39

tantris, дефинирай ако обичаш "тебеширената картинка", "запушени сенки" и "отпушиш цветовете", че аз не разбирам за какво говориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: localhost   
Дата:   21-11-12 11:41

tziko: няма нужда от тестове според мен. Те са си просто едно мерене на определени атрибути. Странно ми е защо толкова интелигентни (уж) и възрастни хора се хващат за графиките и броят пикселите като изоглавени, а не се занимават с по-интересни неща като фотография например.
Аз като видя тема в която се спомене Canon, Nikon и DxO и веднага прибягвам и си пускам едни пуканки.[smilie5]

Та по темата: искрено се надявам Canon да пуснат 7D II с автофокусната система на 1DX-a и поне 7-8 кадъра в секунда. Особенно да пуснат AF селекцията на зоните а също така и multiple exposures. Тогава птичарите ще се ... от кеф. Не случайно описанието на AF настройките е 60-70 страници отделно четиво. Но знаейки ценовата политика на Canon най-вероятно ще е от тук, от там орязано + надути цени.

А също и високото ISO - но те май вече всички апарати на там отиват. Все пак маркетинговия отдел на Canon не вярвам да са случайни типове, избрани просто ей така. Залагат различни опции в отделните апарати според таргет групата за която са предназначени. Ето 1DX няма чупещ се екран + тъч скрийн + вграден WiFi, но и така ще го преглътнем някак си.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 11:43

tziko, пропуснал съм една запетайка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 11:46

Иначе каква ирония на съдбата - най-високо оценените кадри на pd са снимани с ...nikon.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-12 11:56

Представяш ли си и ти ако качваше с твоя Никон кадри [smilie3] [smilie25]

Ти поне имаш и 5Д и Д700, снимай си два кадъра, отвори им сенките...



Публикацията е редактирана (21-11-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 12:06

Имам, но канона повече ме кефи. На Д700 резолюцията му е много малка и не рискувам да го мъкна със себе си постоянно, щото току ми възложили служебно някакво снимане (в Мароко всичко е от сега до на момента) на плакат с дълга страна 3 метра.
Отделно картинката на Д700 ме депресира. Това е като с музиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-12 12:10

Така е като navy си стиска бройката [smilie5]
Д800Е + 14-24 и си ти [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 12:12

Автор: tantris
Дата: 21-11-12 11:28

Въпрос на вкус. Примерно още от тъмбовете снимките на pumabg не ме грабват поради тебеширената картинка на никоня. Не, че след обработка не може да се промени тази визия, особено при снимки на животни, но при пейзажи и архитектура е доста по-трудно.
Никонската картинка по дифолт е със запушени сенки, които като ги отпушиш цветовете на цялата картинка се сговняват.


Аха сега разбирам, защо от 270-те снимки, които съм пуснал тук си коментирал и гласувал за една... Заради сенките.. [smilie18]

Отделно картинката на Д700 ме депресира.

Мен пък ме депресират, такива като теб...


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-12 12:14

Хем говорят за реални цветове, хем като пуснеш такива кадри като последните примерно и тебеширени [smilie11] Няма угода :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 12:18

Пумата нещо се засегнал. Странно, ако съм гласувал само за 1 негова снимка до сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: sauron69   
Дата:   21-11-12 12:20

Малко офтопик, ама темата заприлича малко на спора между Къцамун и Фънки, за музиката и математиката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 12:22

Поне под една си писал, другото няма как да го знам... Но мен много повече ме засяга липсата на вкус при хората от колкото това дали някой ми гласува за снимките или не...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 12:27

...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 12:33

Автор: sauron69
Дата: 21-11-12 12:20

Малко офтопик, ама темата заприлича малко на спора между Къцамун и Фънки, за музиката и математиката [smilie18]


Едно поздравче от Фънки ;) Нека не разбирам мееен!


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: jorro_z   
Дата:   21-11-12 13:41

Последен оф-топик от мен.

Автор: tziko
Дата: 21-11-12 11:11

Не става въпрос за фенове, става въпрос, че се потъпква един стандарт, най-вече от пентакс(до колкото виждам), което е вредно за потребителите, ще се загуби смисъла на параметрите.


----------

Може би аз не съм се изразил правилно (което е най-вероятно). Разбира се, че ИСО е стандарт и никой не може и няма право да си прави интерпретации на тази тема. Но тук става дума за нещо друго.

При заснемането на дадена постановка с определени светлинни условия, крайния резултат е кадър с определена експозиция. Това е измеримо, предполагам сте съгласни до тук?

Не е редно, в една и съща обстановка, при едни и същи настройки да се получават различно експонирани снимки от различни апарати. Това е пълен разрез със стандартите и с ЕВ чартовете, които също са еднозначно определени. Защото именно ЕВ стойността е еталона за експозиция при определени светлинни условия, и при определени настройки за бленда, скорост и ИСО.

Така че, снимайки при дадени светлинни условия, с (примерни стойности): Бленда 4, Скорост 1/100 и ИСО 100, всеки един апарат, независимо от марката, би трябвало да даде еднакво експониран кадър. Съгласни?

Ок, да вземем например обаче СЛТ Сони. Всеки знае (а и от фирмата си казват), че има около 1/3 до 1/2 загуба заради огледалото. Следователно съвсем логично е, при горните условия кадъра да е около 1/3 до 1/2 стопа недоекспониран. Обаче нищо подобно, кадъра си е еднакво експониран, за да се впише в ЕВ стандарта за осветеност и експонация, при тези светлинни условия.

Следва ли, че ИСО-то е повишено (понеже другите два параметъра са постоянни)? Да, следва. Обаче тогава, пак излизаме извън ЕВ стойността, в която участва и стойноста на ИСО... Освен това, ако се видят стойностите на параметрите на кадъра, ИСО-то си е 100, а не 140, примерно.

Парадокса е налице: Хем имаме загуба на светлина 1/3 до 1/2 стопа, хем при едни и същи настройки, кадъра е приблизително еднакво експониран.

Изводът може да бъде само един. Имаме вътрешно в апарата усилване на сигнала, повече от типичното в други апарати. При това ИСО-то се пише за крайния резултат, че е 100, за да бъде крайния резултат в рамките на стандартите за експозиция.

Защото няма стандарт, нито наредба, препоръка, закон или каквото щете, който да гласи: "Фирмата ХХХХХХХ трябва да усили сигнала от матрицата си еди-си-колко-именно-и-само-толкова, за да получи изходен файл, съответстващ на ИСО 100."

Впрочем, при цифровите апарати, различното ИСО е следствие на това, какво усилване е направено на нативната чувствителност на матрицата. Първо, не всички матрици имат еднаква нативна чувствителност, и второ, за да се получи кадър, който съответста по стандартите на ИСО 100, Никон усилват сигнала (примерно) 1.3 пъти, Канон 1.1 пъти, Сони 1.8 пъти, Пентакс 1.2 пъти и т.н. Всичко това е само примерно, само за индикация на тезата ми.

Всяко такова усилване не се декларира никъде, то е безинтересно за снимащия, за него е важно усиления сигнал да дава такава експозиция, която съотвества на ЕВ стойността при ИСО 100. Следователно, за всеки един апарат ИСО-то си е 100. Защото такъв е крайния резултат. Така че няма Никонско, Канонско, Сонско, Пентакско и т.н. ИСО, има различно усилване на сигнала от матрицата при различните фирми.

Това твърдя аз, и да, твърдя, че някои фирми усилват повече сигнала (който иска, може да го чете - че повече лъжат потребителите си), а други фирми усилват сигнала по-малко (и съответно "лъжат по-малко").

По-силните или по-слаби паразитни шумове, а оттам шумоподтискането (първо хардуерно и после софтуерно) - отделно. Отделно и дебелината на АА филтъра. И още няколко хардуерни особености на всеки различен модел, на всяка различна марка.

Все неща, които крайния потребител-фен обяснява винаги еднозначно - Еди си коя (задължително друга!) марка прилага софтуерно омазване на файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-11-12 13:44

вие сте се изтепали тука... [smilie18]

Генчо изкара тежката артилерия ...[smilie18]

Пак казвам. В България тренда е да се снима с Никон.Щото чисто новата техника е на добри цени и никон имт добри евтини обективчета. 18-105,35 1.8,50 1.8 и 85 1.8.
80% снимат с това се тупат у гардите кви били Никоните.

Докато хората тайно галят рафта с "Л-ките" и не им дреме.[smilie21]

Ма от секъде тря да се мине...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 14:11

"Докато хората тайно галят рафта с "Л-ките" и не им дреме.[smilie21]"

Ох, котьооо!
[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   21-11-12 14:24

Я, pumabg излязъл от нервната криза.

И какви странни мисли са го налегнали - "Не изкараха една камера с която хората да се гордеят"
Мен ми е през дядовия, та оттатък, каква е камерата, аз не се гордея с вещите или инструментите, както се изживяваш ти. Тя е само средство за производство и толкова. Колкото повече ми дава, толкова ми е по-удобно.
Това е за промитите мозъци от консуматорското общество, да се гордеят с апарата си, сигурно твоя, у вас си го държиш в кристален шкаф с позлатени кантове [smilie18] и сутрин му биеш поне две три теманета.

Първото е че това е може би единствена материя, която позволява на инжЕнери, като теб да се докоснат поне за малко до изкуството и абстрактното, въпреки, че всячески се опитваш да ги сложиш в шкаф и заключиш с формули...

Ми не знам, сигурно си прав, като изключим, че съм носител на званието АФИАП (Artist of Fédération Internationale de l'Art Photographique) от 1989 година, имам приемани и награждавани снимки в конкурси и салони в 25 страни и само през тази година съм бил член на журито в 3 международни фотоконкурса под патронажа на ФИАП и PCA.

Та я сега кажи малко за теб, в колко страни са ти приемани снимки?
1, 2 или три?

Ти накъдето си тръгнал, аз от там се връщам, се казва в народната мъдрост.

[beer]



Публикацията е редактирана (21-11-12 14:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: malakar   
Дата:   21-11-12 15:39

"Ти накъдето си тръгнал, аз от там се връщам, се казва в народната мъдрост."

Досега само четох и ядох пуканки, ама тука не мога да се сдържа:

Канон, ти като се връщаш от там, закъдето ние сме тръгнали, дай да спрем да те изчакаме и изобщо да не ходим, а? Моите уважения за работата ти като фотограф, но и моите хули за отношението ти към другите. Знам, че не ти дреме, ако ти дремеше нямаше изобщо да говориш/пишеш с този дидактичен тон. За теб техниката е инструмент, за мен не е - проблем? Наречи ме (пък и много други тук във форума) технократ, но аз съм плод на моето време, ти на твоето - аз съм по-консуматорски настроен и ми доставя удоволствие да си купувам нови джаджи и да им се радвам, ти търсиш най-добрия за твоите нужди инструмент, с който да си вършиш работата. Аз (пък и много други) "гася мерака с пари", ти с това се прехранваш (примерно). Замислял ли си се, че всичко казано/написано с нормален тон ще има далеч по-голям ефект от всичко в тона "абе келеш, аз от където се връщам, ти още не си тръгнал натам". Пак да кажа: моите уважения за фотографските постижения, ама човечността и умението да общуваш с другите нямат нищо общо. И ако никога не забравяме, че всичко е субективно и вкусовете на всички ни са различни, ще живеем далеч по-добре, пък било то и във виртуалната реалност на тоз' форум.

Хайде със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 15:41

Автор: Canon
Дата: 21-11-12 14:24

Я, pumabg излязъл от нервната криза.

И какви странни мисли са го налегнали - "Не изкараха една камера с която хората да се гордеят"
Мен ми е през дядовия, та оттатък, каква е камерата, аз не се гордея с вещите или инструментите, както се изживяваш ти. Тя е само средство за производство и толкова. Колкото повече ми дава, толкова ми е по-удобно.
Това е за промитите мозъци от консуматорското общество, да се гордеят с апарата си, сигурно твоя, у вас си го държиш в кристален шкаф с позлатени кантове [smilie18] и сутрин му биеш поне две три теманета.


Тц, толкова бой е видял милия, че чак ми става жал понякога...
Аз съм всичко друго но не и вещоман... Харесвам Никона защото за прилични пари предлага добро качество и прекрасна картинка...

Първото е че това е може би единствена материя, която позволява на инжЕнери, като теб да се докоснат поне за малко до изкуството и абстрактното, въпреки, че всячески се опитваш да ги сложиш в шкаф и заключиш с формули...

Ми не знам, сигурно си прав, като изключим, че съм носител на званието АФИАП (Artist of Fédération Internationale de l'Art Photographique) от 1989 година, имам приемани и награждавани снимки в конкурси и салони в 25 страни и само през тази година съм бил член на журито в 3 международни фотоконкурса под патронажа на ФИАП и PCA.

Та я сега кажи малко за теб, в колко страни са ти приемани снимки?
1, 2 или три?

Ти накъдето си тръгнал, аз от там се връщам, се казва в народната мъдрост.
[beer]

Точно се чудех сутринта, кога ще започнеш да се биеш в гърдите [smilie3]
И все пак се радвам, че в България има хора като теб, гениални изпълнители и божествено талантливи в едно ...
Тъй мечтано и бленувано от всеки артист...
Честно не очаквах, че точно ти ще бъдеш тоз диамант, сапфир и тюркоаз, но външният вид винаги ме е лъгал... Освен може би в телевизия Планета ..
Без грам сарказъм, бъди жив и здрав и още дълго да радваш хората по света!!!
Що се касае до форумните ти изказвания тук ми се струва, че ако не влизаше в спорове а си беше направил един сайт в който всичко това, което приказваш тук го доказваш там нагледно, щеше да спечелиш много повече привърженици и симпатизанти...
Вземай пример от Джъмбо! България има нужда от своят Кен Рокуел!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 15:50

Автор: jorro_z
Дата: 21-11-12 13:41

Винаги обичам да те чета, защото най често научавам нещо ново поднесено с добър тон...
Имам обаче един въпрос към теорията ти! Впрочем два!
Допускаш ли че различните матрици имат различни нативни стойности извън подадените и не е въпрос на пушване а на "можене" на отделните матрици?
И вторият ми въпрос е ако е така, че Никон подсилва изкуствено ИСО стойностите как това би се отразило на шума при зададени еднакви стойности, например ИСО 1600 спрямо останалите камери?

Поздрави, [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   21-11-12 16:12

На някой са му отлетели патките на юг и сега си го изкарва във форума.[smilie18]
Споко, от сезона е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: pumabg   
Дата:   21-11-12 16:19

Абе тръгнали са към вас ама с Марка бая зор ще видиш докато ги нацелиш... [smilie18]
Иначе ти си доказан боец, за теб сезони нема.. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-11-12 16:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-11-12 16:48

Никончееата в ниския клас издухват сичко според мене.
Още д200 и д80 чупят мивки. [smilie7] Ма от както земах 7д по-бърз аф не съм видел от кропка. [smilie8] Ма то от обективите сигурно...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-12 17:07

Pd,

аз затова писах, че фокуса не е нещо което не ме устройва:

Автор: realnoncho
Дата: 18-11-12 23:18

Аз предпочитам 70Д с нова матрица, 6-7 кадъра/сек и фокуса от "старото" 7Д на разумна цена [smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-11-12 17:10

То ако ще е така си земи 7д. Щото 70д няма да е с тази ергономия.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-12 17:19

На мен 60Д-то ми пасва повече от 7Д и като въртящ екран и като ергономия и като тегло. Само по-добра матрица и фокус и всичко е на 6 - не искам много нали ;)



Публикацията е редактирана (21-11-12 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-11-12 17:27

Щом 60д не ти стига.... :) Аз със 7д още 2 години мога да си изкарам без проблем. Ще зема 7д2 само ао наистина си засужи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-12 17:36

Ми ако има добра цена е оферта да си продадеш старото тяло и да добавиш пари, а не да чакаш съвсем да се обезцени [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-12 17:42

Какво ти е на матрицата на 60Д, да не са я осрали гаргите?

Сериозно има ли какво чак толкова да се желае от 60д като матрица? 18МП със сравнително добро високо исо, снима добро видео....какво повече?

Аз дори на 14МП некс-5 матрица повечко се кефя от 24МП некс-7, хем като шум, динамика и резолюция е доста по-слаба. ама на ниско исо (под 6400) има млако по-плътни цветове....може би щото на некс-5 меренето малко недоекспонира [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ама сериозно когато си щракам с нкес-5 ми липсва повече визьора, обувката за светкавица и трите врътки. Сензора си е перфе.

Та и на 60Д мисля че е доста добър. Тука е проблем при ДСЛР-ките особено кроп, че първите кроп обективи са правени за 6 или 8 мп. Сони ги подмениха всикчи такива ама 2-ра ръка все още има. Та тия обективи са много зле. Евтините обективи от след 1995-а също са кофти. Старите обективи поне при минолта обаче са невероятни, явно не са били толкоз умни да правят лоши обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-11-12 19:51

Последни ръмърси за началото на 2013:
http://www.canonrumors.com/


EF-S обективи(за 1.6 матричка)

-Вероятен Варио фишай.
-Вероятна нова версия на 18-200 ИС и 10-22 :)
-Малко вероятен рефреш на 17-55 2.8 ИС
-Ново марко.

–Споменава се ,че 1100д и 60д ще си идат 2013-та и вероятно няма да имат наследници. Предполагам пазара няма нужда от такова разслоение вече в този сегмент при наичието на безогледалките.
Според мен 650д ще е долу,ще пуснат едно среден клас тип 60д но вероятно с малко по-разичен клас и сегмент и 7д2. Както се говори 7д2 ще е "про" стъфф. [smilie7]

Аз съм доволен... [smilie8] От цените ме е страх ,че Канон се поуляха напоследък.Но пък има и заместители. [smilie3]

Щом се сменят обективи значи "мирише" на много мегапиксели....20+...дано да греша.



Публикацията е редактирана (21-11-12 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   21-11-12 22:34

pumabg

Точно се чудех сутринта, кога ще започнеш да се биеш в гърдите.

Засега това моето са сухи статистически факти, а твоето е биене в гърдите. С никона.
Велик си ... колкото любимата ти фирма Никон ... или модела 7000, ... може би ... едва ли не ...

Аз ще изчакам да чуя в колко страни имаш участия?
Че нещо на сладки форумски приказки се правиш на велик и недоооценен, сега да чуем другите как те оценяват. Не с приятелските кликове във форума, дето ги броиш, кат хаджия броеница, я от Тантрис само една гласувана, оу, той ми е враг и е канон, долу...

Я па май нито една не съм ти гласувал, явно затова ич не ме харесваш. А, и сигурно щото съм инжИнер - АФИАП, дето нямаш никакъв шанс да станеш [smilie18] нито едното нито другото.
Нито разбираш фотографията, нито естетиката и. Засега.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: ipolit   
Дата:   21-11-12 23:12

Аз неска си пазарих старите канонски нещенца и минавам никон.
На 50 процента щото ми хартиса едно 600д с няколко обектива и служебните 5д3, 7д и 60д, ама си искам едно 3100

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   21-11-12 23:23

Дайте да се разберем - матрицата на 60Д си е ОК, но все пак нали трябва да има развитие за тези 3 години откакто се използва тази матрица [smilie25]

А от споменатите обективи как пък един да не ми е интересен...

Чакам 10 2.8 на Самянг, ама нещо млъкнаха след анонса.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Тед   
Дата:   21-11-12 23:37

Автор: Canon
Дата: 21-11-12 22:34
Не с приятелските кликове във форума, дето ги броиш, кат хаджия броеница, я от Тантрис само една гласувана, оу, той ми е враг и е канон, долу...
-------------------------------------------------------------

ха-ха това много яко...."дето ги броиш, кат хаджия броеница," ха-ха...
Аз да си призная най-големите простотии, които в последно време съм чул от никонци познати и разбира се съм си замълчал са:
1/ 15 стопа динамика от някакво ревю на Никоня... Викам си тоя снимал ли е някога...съвсем сериозно. Но яко надъхан;

2/ 18-105 Никкор трепел 135 2Л на Канона - тука вече бях втрещен, но ми бутаха кадри да си "отворя очите";

3/ Най-големият смях с автофикуса бе, че знаете Канон нямали АФ. Аз съм на обратно мнение, но моите мнения са все грешни, но пък никой не ще да застане до мен с перфектния си АФ. Иронията на съдбата докара Д800... А ако напишете в чичко гугъл за проблем с АФ на Никон - който и да е... може да четете цял месец...като се почне от 3д тракинги... и др.

Обаче се чудя на Канон дали му прави кеф да го ръфат по палтото молци и пеперуди...
Генчо, запомни от мен, има ли някой обектив за 3000 лв. и тяло с пет цифри от Никон... е голям фотограф. Къде си тръгнал с тия боси и голи ФИАП-и и награди. Пък и си бил жури...как можеш да бъдеш жури ... като не знаеш техниката какво може...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-12 23:39

100

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: deniac   
Дата:   21-11-12 23:44

Пумабг, по-добре си трай, че наистина дразниш народа с неуместно заяждане.

От Генчо за фотографска техника 99.99% тук можем само да слушаме. На мен ми е хоби от 25 години, но от него винаги нещо ново мога да науча.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   22-11-12 00:10

Е, на мен ми е кеф са си хортувам спорно с дървените шопи, ама не от шоплука, щото там са много читави хората, та с тях не споря, ами като оня от вица:

Прибира се един от Африка. Среща си комшията, типичен дървен шоп и му разказва за пътуванията: ... и там има едно животно, жираф шарено с два метра шия ....
- Те такова животно нема!
- Как да няма, ето го на тази снимка - виж го, аз съм до него, даже повече от два метра е шията.
Шопа пак:
- Те такова животно нема!
Хванал го, завел го в зоологическата градина и му показал жирафа.
Дървения шоп го погледнал и отсякъл:
- Е те такова животно нема!

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-11-12 00:14

И Генчо и Пумата са готини хора. Айде стига сте се думкали за простотии. Нека си говорим за ръмърсите тезо които ги нтересуват.

Що се отнася до Генчо. Трябва да има уважение към "старата" школа ,а и видимо Генчо е актуален и днес със своите познания в дигиталната ера и не само. Той може да е ползен с всичко ,което казва и вреден точно с нищо.

Пумата е прекрасен автор. Един от най-бързо развиващи се и добри Уалйдлайф фотографи. Но такива автори като его трябва да имат респект. Най-малко от годините на Петков и после от моженето и вече доказалия се артист. Тва са нормални човешки неща.

Пумата си се кефи на Никона. И той от където и да го пъчим е с по-добра матрица от 7д примерно. Но идеята беше ,че разликите далеч не са толкова глеми кокото показват сайтвое като ДХО.
Става дума за около стоп повече динамика в сенките както и по-малко шум на същото място.

Заради такива сайтво много хора отсвириха Канон.Но тяхна си работа.

Никон още тъсят своя 5д2 и вероятно го намериха със д600.

5д2 за Канон е като Голфа за фолксваген. Просто тва тяло счупи всички рекодри по-продажби. Независимо кое какво му.

Никон и Канон тъсят своя бестселър с д600 и 6д. Пука ми на мене за Канон и Никон. Аз си чакам моята линия....7д2.Капачката за 300 2.8 дали ще е 7д или 7д2 само времето ще покаже дали е толкова важна. [smilie7]

Та по темата:

Предишни ръмърси казват ,че 7д2 задължително ще е с 10к/сек и нов автофокус. Предполагам при тази скорост да не му надънят много мегапиксели.Тоново ще е двупроцесорно тяло.

Ако го отавят с ново поколение 18мп ще е най-добрия вариант. А ако има повишение да не е повече от 20мп.
Очаквам също аф във видео мод,чупещ се дисплей и много оптимизации на софтуера.

Мисля ,че това се вписва в модерна "про" кропка особено при наичието на а99 и бъдещия д400. Не трябва да има компромис.

Лошоте е ,че ако наистина натъпчат всичко това тялото ще отиде на 3500лв начална цена в България със сигурност. [smilie21]

И тези 3500 няма да са много само ако най-вече матрицата си заслужава. Иначе предпочитам да хвърля още 1500лв и да чакам 5д3 втора рака или 1д4.....

6д не случайно е срязан толкова. За да не яде пазара на 7д2. Избора ще е 7д2,5д3 или "стария" 1д4.

Според мен много трудно 7д2 ще стане добра камера чисто като качество на изображението колкото е 1д4. Особено без налична нова технология. Пред прах в очите предпочитам 1д4.[beer]



Публикацията е редактирана (22-11-12 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-12 00:15

Пд ми какво да ти кажа сони също ще пускат обективи

50/1.4 цайс и
70-200/2.8 с тия новите никонски нано покрития

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: deniac   
Дата:   22-11-12 00:19

И на мене ми е все тая Никон/Канон. Имам и от двете. Нямам никонски 35мм, 'щото не стават, но имам 35L, нямам канонски 50мм 'щото не стават, но имам 50/1.8G и така нататък...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Canon   
Дата:   22-11-12 00:22

PD
Стара, нова школа, това е без значение.
Тренда е важен. Посоката, мисленето, ЗАУ-то, свободата на мисълта. Ако човек е закостенял естетически и мисловно на 30-на години, няма как да се разкрепости на 40, ще си остане същото дърво - от моя виц. Ще бичи цял живот едни и същи образни шаблони, само патетата пред обектива ще се различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-11-12 00:24

Аз незнам с какво Канон ще ме накарат да си купя 7д2 пред 1д4. Това няма да е аф във видеото или сродна тъпотия. Иска се здрава матрица там...за да е компетативно тялото. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-11-12 00:25

Canon така е Генчо. Абсолютно е така. [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   27-11-12 09:23

Слух с очаквани спецификации:

Specs
24.2mp APS-C Sensor
10.2 fps
Dual DIGIC V
Dual Card Slot (No mention of card types)
New Ergonomic Design
New Battery
February 2013 Announcement

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-11-12 13:23

Звучи добре. Но тези мегапиксели натъпкани в 1.6 матрица при текущата технология на канон...аз лично се съмнявам. Или ще е 18ка или ще има изненада. Ако нашият 24 с трагичен пърформънс ще си зема второ тяло фф и ще си запазя 7д

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: localhost   
Дата:   27-11-12 14:41

Тия слухове са като мечтите на някой хора - това е на 80% спецификациите на 1DX-a. Само, че ще бъде на 1/3 от цената и APS-C. Да, да ама не [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: sauron69   
Дата:   27-11-12 14:56

Канонски розови сънища.
Но това че ще е 24 МП, 99% е достоверно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   27-11-12 15:26

Моля, моля - розовите сънища са APS-H за 1500$ [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   27-11-12 15:30

И 45-точковият АФ модул от 1Дм4 [smilie5] !

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: sauron69   
Дата:   27-11-12 17:14

А какво е тогава 61-точковият АФ модул от 1ДХ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-11-12 17:22

10к сек и нов аф не са розови мечти. Никак даже.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: localhost   
Дата:   28-11-12 01:05

Всъщност в документацията на 1DX на няколко пъти се споменава - това е бла бла бла като на 7D само че с повече точки и т.н.

Ама скопен 1DX за 1000-1500$ си е наистина розов сън. Дотогава оригинален за 7к [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-12 01:54

Ааааа то за беля както д600 има всичко от д800 и дори някои неща отгоре ама има 10-тина супер изнервящи глупости за да оправдаят цената.

Та на големите спецификации като пиксели, екрани, карти със сигурност шеги набутат. Особенно 7д дето може да е 3500-4000 лева никакви грижи.

1500$ е 70д тоя е поне 2500 или 3000. Сега гледате че стария е евтин ама то ама беше и с 5д мк2 нормално е на 5 годишен модел малко да падне цената,

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: ipolit   
Дата:   28-11-12 08:41

Аз пък от вчера имам Никон 3100 и много се кефя на белия баланс. Нито с 60д, нито със 7д, нито с 600д ми се е случвало снимките от една сесия на естествено осветление да са в една тоналност на авто бял баланс.
Вярна си е пръчка, ама снима "консистентно" дето вика Alex-dan.
И най-вече това, което казва pd за йовтинките 35, 50 и 85 ме мотивира да го зема, щото за каноните ползвам хубави обективи, ама не са мои и никога няма да мога да си купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-11-12 17:33

Така е.
Иначе 7д2 ще е най-малко 1500$... Стартово ще иде 1600-700 и в бг 3200-3300...Дано да си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: sakuraki   
Дата:   28-11-12 18:07

Добре де, може ли и аз да попитам нещо. Гледам, че се пише за 1д марк 4 и след доста прегледи в нета и ревюта на високо исо бил шумен. Гледам dxo и там пишат 1400 исо, гледам dpreview, там казват, че исото му е по - добро от 5д3, на кое да вярвам не знам. То разбира се не е най - важно то, но след като излезнат новите тела 7д, ще падне като цена и се зачудих за този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   29-11-12 09:42

Новото 7Д няма да свали цената на 1Дм4 - те не са в една категория. Цената на 1Дм4 я свали излизането на 1Дх - не че го виждам 1Дм4 в базара, но под 4500 надали ще се появи.
ДхО не мога да коментирам - един сватбен фотограф беше казал, че 6400ИСО с 1Дм4 е аналогично на шум с 5Дм2 на 3200 (а 5Дм2 се справя забележително добре на това ИСО).
Колега от форума, rapt0r ако не се лъжа снима с такава камера, може би той може да каже нещо от първа ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   29-11-12 10:39

Абе 1д3 се появи под 2к, и на 1д4 ще му дойде времето :D

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   29-11-12 11:10

Вярно си е - а 1Дм1 го продаваха за 850 лева преди няколко месеца, но докато 1Дм4 стигне тая цена - ще почакаме доста! [smilie5]

Иначе нормално е 4-ката да пада с времето - аз лично събирам от закуски и когато сумата се изравни с някоя актуална за тогавашният момент оферта - веднага го взимам, пък ако ще и 200 лева да е! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-11-12 11:15

1д4 за мен лично има малко по-добра или същата картинка като 5д2.1д4 е с по-малки пиксели от 5д2.Но на мен картинката му ми харесва повече. Няма бандинг и артефакти въпреки зърното на високи аса.

7д2 може да свали цената на 1д4 само ако е много много добро тяло с матрица достойна да застане до 1д4. То всъщност тва е целта.
Но аз лично се съмнявам 1.6 матрица дори и от ново поколение да е по-добра от тази на 1д4. Малко вероятно.... [smilie3]

И все пак матрицана на 1д4 не е някакъв космически кораб.Спокойно най-новите 16мп на Сони при некс-5р примерно са толкова дори по-добри в динамиката и сенките.Те Канон за това разкараха 1.3
Щото си е малко "измама". Даваш една торба с пари за бързо тяло но със саката матрица.

Сега 7д2 ще го замести по-пълноценно като камера пари/качество.

1д4 като цяло беше излишен. Още тогава трябваше да пуснат тяло тип 1дх пряк конкурент на д3,д3с ама...Канон решиха ,че могат да ни изцедят с 1д4 и после да ни пуснат 1дх и да ни гледат сеира.
Много хора тогава хвърлиха 1д2н и 1д3 дори за 7д.И пропуснаха 1д4 защото беше скъп.

Но сега имаш избор за ъпдейт...7д2 или 1д4 втора рака. А защо не 5д3... :)
Някой дори 6д ще си купят.Камерата няма да е толкова бавна колкото изглежда. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   29-11-12 12:00

Абе то и на Некс-7 матрицата я дават по-добра от тая на Никон Д3 в ДР и цветове (според ДхО), че е и 24 срещу 12МП, ама на Никона си е баш космически кораб - все още!

1.3 (или по-точно 1.2,55 кроп) матрицата си имаше своите основания - "обхват" най-вече, без да се компрометира толкова значимо качеството. Дали е отживелица - абе бая хора много си я харесват и мрънкат из нета за нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-11-12 17:49

Отживелица е от както излезе. Какъв обхват? д800 на 1.2 кроп е около 20 и колко мегапиксела беше? Се тая е вече.

1.3 кроп от 5д3 е мисля ,че около 14 мегапиксела... [smilie8]

1.3 е спекулация според мен. Тоя обхват е фалшив.

Ако искаш бюджетна техника с кроп "обхват" си взимаш 1.5/1.6
Ако искаш качество си взимаш ФФ...

1д камерите са страхотни защото са 1д серията ,а не защото са с 1.3 матрици. Ако още 1д4 беше 16-18мп ФФ щеше да е много по-добра камера. А за тези пари на които излезе трябваше да ФФ и с още по-добра картинка.[smilie7]

Аз нямам пари за ФФ система за уайлдайф за това стигнах до перфектния баланс за мен 7д/300 2.8... сега просто ще си прасна едно 7д2 и ще си снимам....всяка стъпка в страни ще ми коства още много инвестиции.Нов обектив,нов статив,нови аксесоари...допълнителна тежест.

Всеки иска да има 2-раници техника и да взима само това ,което му трябва. Но тва е много скъпо за един любител като мен.

[beer] Дори и това ,което имам е достатъчно скъпо...за нашиа стандарт.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   29-11-12 21:14

Pd - колега, от своята си камбанария гледаш пак. За уайлд нямало файда 1.3 - е всичко ли е уайлд в тоя свят? Спортни журналя все с 1.3 кроповете се носят - защо? Защото 5к/с на 1Дс марк 3 не им стигат? Дали, м?
За мен лично картинката, качеството и, при 1Д телата винаги, ама винаги е била по-близо до 1Дс, отколкото до кроповете. Това ти е един 1.3х конвертор без пари и без скапване на картинката. Цената? По-малко мегапиксели. Виж 1Дм2 и 5Дс - еднаква големина на пиксела и картинката им е еднаква. С як обектив цепят косъма на 5, не на 2.
Ако имам пари - бих си взел 1Дм4, па дай боже да имам пари и за 1Дх - някой ден, нали, не утре, че ще продавам бъбреци инак.
Никак не е отживелица 1.3, ама не е икономически изгоден, предполагам.
Абе не знам, ама хвърли поглед в КРуморса хора с каква превъзходна екипировка реват като тюлени в любовен период да не се погубва тоя стандарт - все има за какво, предполагам.
Викаш на който му трябва обхват да взима 1.5/1.6 кроп - а що направо не вземе 2 кроп? Ей ти Олитата кво правят с Е-3/5? И като сложи едно 35-100/2 и отиде... Или тука вече баланса на обхват-качество на картинката не ни урежда?

Иначе че Канон се поосраха с 16-те МП на 1Дм4 - факт, можеше да си седят на 12 като Никон и да се постараят малко повече с останалото.

Ама на мига бих освободил някой от този шумящ боклук, тотална антика и анахронизъм с ниско ИСО, наречен 1Дм4...

П.П. [beer] и дай някой път да се видим във Варна, градски сме - тоя 300/2.8 да го запознаем с моя 1Д, много ще си паснат, отсега го виждам! [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-11-12 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-11-12 22:01

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: mutriu   
Дата:   29-11-12 23:13

"...тоя 300/2.8 да го запознаем с моя 1Д, много ще си паснат, отсега го виждам! "
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-11-12 01:09

1д е заблуда. Защо още вместо 1д марк 4 не пуснаха някакво 1д тяло със 24 мегапиксела със същата скорост и качество на картинката. А сега изведнъж 1дх и то с 18 мегапиксела.
Канон станаха за смях с тия "брътки".
1.3 си е кроп както и 1.6. Тва ,че 16мп на 1.3 пиксела е малко по-голям от 16мп на кроп ти дава това качество.

Но вече няма смисал.Никакъв от 1.3...безпатен ковертор било хаха.
Ми то от 24мп ФФ като си кропнеш 1.3 си остава 16мп пак...че и ще си кадрираш по-лесно. Какво му е безплатното на 1.3? Безплатна нашивка е тва.

Канонаджии си го купуват щото нямаше алтернатива. Вместо 24мп на 10к/сек ти дават половин матрица в 1д тяло с 16 мегапиксела. След две години ти пускат 1дх на 18 мегапиксела [smilie11].
Никаква логика.... Аз се радвам ,че няма да има 1д серия повече.
Така 7д2 ще може да стане малко по-скъпа камера ,която си засужава въпреки ,че е 1.6 кроп.А който иска повече ще си вземе 1дх.

Сега ако пуснат 1д 5 кви спецификации трябва да има според теб за да се предпочете пред 1дх? 18 мегапиксела и половин стоп подобрение в шума на цена 2000лв по-скъп от 5д3? хахах

Защитавай си там 1д-тата. Перфектни тела са но един ФФ с по-голяма резолюция и същите характеристики има само предимства пред 1д серията и никакви недостатъци.

Аз дори бих избрал 5д3 пред 1д4 в момента.Ако имах пари за такъв клас тела.Лепя му един 500/4 и си свиркам. За какво ми е 1.3 кроп? Винаги можеш да си го докараш кропа от тялото...надолу.Особено с тия 20+ мегапиксела...

Ще се видим. Не си казал не сме се видяли.
[smilie7]



Публикацията е редактирана (30-11-12 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: shtukov   
Дата:   30-11-12 06:40

Raptor-a и Минко ми бяха на гости на водоема и пощракахме малко с 1D4 и 5D3 с хубави обективи. По общо мнение, петицата се справя видимо по-добре като картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   30-11-12 15:40

Where will the EOS 7D fit?
Some mentions about who the EOS 7D Mark II is going to be marketed too. It’s suggested the camera will be “firmly” aimed at the nature and sports market. The 10fps feature we and others have been told about is a big part of the plan. The camera will also get some technologies from the EOS-1D X, like the AF system and noise performance. While it may not have 61 focus points, the performance could be on par.

A different megapixel count of 21mp has also been mentioned. There’s a good chance various configurations of test cameras exist.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-11-12 15:51

Добре звучи и логично. Ще поживеем ще видим.
Дано измислят добра матрица. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   30-11-12 16:58

1.3 кропа за съжаление не приема канонските EF-S обективи. Иначе щеше да е супер да имат подобна кропка висок клас, но компактна, без вграден грип, като 7Д.



Публикацията е редактирана (30-11-12 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-12 19:43

Ко стана :

Canon EOS 5D Mark III Body is $2999 Most Places....

Канон 5д3 е под 3000 долара вече. [beer] Всъщност точно колкото е и Никон д800.

Очаквам 6д да падне с до 100-200$ по-надолу от д600 след нова година.

После Канон била скъпа фирма...[smilie5] Тва ,че д800 отвява 5д3 е друг въпрос. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: realnoncho   
Дата:   03-12-12 22:07

Аз друго видях - 60D за 699$ :)

Което според мен наистина значи, че се чака нещо ново в този клас след НГ [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: chefo1979   
Дата:   04-12-12 17:47

50/1.4 на Канон за 299$ в В&Н и в Амазон...
Детайлите ги обсъждат във форума на КРуморс:

линк

Абе тия вярно да не разчистват за нещо ново - 50/1.8ИС или 50/1.4ИС [smilie5]?


Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-12 18:06

Нова 50-ка ще има 200%. Може би първата половина на 2013-та.
60д и 7д сега ще падат защото идва 7д2.

Ще се разхвъри техника по Коледа и Нова Година. После ще броят пилците и ще почнат лека полека да спират и да пускат новите неща.

Аз съм разочарован от цената на 35/2 ИС...струва колкото новата сигма 35 1.4 [smilie18]

Но ще видим... аз в момента пари за такава оптика нямам ,а и да имам мога да си позволя Сигма. За мен важен беше "дългия" да е хубава Л-ка. Другото както дойде. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: tantris   
Дата:   04-12-12 18:15

Палачинката 40/2.8 е много сладка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-12 18:23

Палачинката е добра да....Но на кроп не виждам реален смисал от нея при положение че има 50 1.4 и той никак не е голям и тежък ,а от ф/2 си е прекрасен обектив. [beer]
Тая палачинка поне 40/2 да беше... [smilie23]



Публикацията е редактирана (04-12-12 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Съботно: Февруари-Март Канончета.
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-12 00:37

Нови светкавици:

http://www.canonrumors.com/2012/12/the-future-speedlites-not-far-off-now-cr2/


Канон се размърдаха.
2013-та ще според мен ще видим промени и нови обективи при АПЦ–С сегмента. Ново 7д2.Вероятна липса на наследник на д60 ще означава друго "СТМ" тяло по-висок клас но под 7д2.
Ще има голям батко ФФ над 40 мегапиксела.

Наред с това ще се наложи подмяна на доста малки и големи обективи.

Нуждае се от нов широк..най-после 14-24 или подобно.
24 2.8 ИС,28 2.8 ИС,35 2 ИС вече има....безбожно безмислени и тъпи обективи но все пак добри.

Според логиката ще тря да сменят 50 1.4 и 85 1.8.
И да пуснат още 1-2 вариота...

Може да пощадят тоя ония и със 7д2 да пуснат некъв евтин обектив за спорт. Нов 100-400/300/4 ИС мк2 или 400 5,6 ИС Л ....

[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »