Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 SALON SOFIA 2012
Автор: shampoanta   
Дата:   01-11-12 09:22

тия дни попаднах на информация относно SALON SOFIA 2012 в няколко фотографски сайта и реших да прочета подробности и мнения относно събитието във форума на фото-форум-а ... ама нещо не намирам нищо, ни обява в новините, ни тема във форума, явно не е новина заслужаваща внимание или организаторите са забравили да си платят за публикация,или пък са забравили да поканят админ Жоро в журито [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Gecata   
Дата:   01-11-12 10:08

http://salonsofia.eu




Публикацията е редактирана (01-11-12 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: fotograf4e   
Дата:   01-11-12 16:46

Като за първо издание... сигурно ще трябва да се изчакат резултати, за да се види дали е читав салона.
Но поне на пръв поглед - сайтът ми харесва, регламентът е рядко подробен и в журито има сериозни имена,... изглежда ми обещаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: мара   
Дата:   01-11-12 17:03

не мога да го отворя на бг.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: bpavlov   
Дата:   01-11-12 22:32


Освен, че едни хора ще съберат едни пари, от едни баламурници, друг някакъв замисъл има ли цялото нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: hotsnail   
Дата:   01-11-12 22:38

а какво е това точно????

салон някакъв хубаво.... какво е това салон? Нещо кожени седалки за коли ли ще шият? От кога до кога ще се шие? С материали на участника ли? или пък тая такса... за какво е? храна или нещо като билет за шоуто.....

Ако имаше някой грамотен да напише с две, три изречения какво е....Нещо от сорта на "Фото Салон София 2012 е.... Ще се проведе от ... до ... в .... Може да посетите .... или да участвате ..... или ..... За повече информация, моля ..."

Неграмотна работа...после що в БГ не се уважавало...кое точно да се уважи ... ? [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (01-11-12 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: asahi   
Дата:   01-11-12 22:47

Линк

"Фото Салон София е първият международен фотографски салон под егидата на FIAP провеждан в българската столица. Неговата цел е да показва българските и световните тенденции във фотографията като събира и показва снимки от цял свят.

Фото Салон София се реализира с подкрепата на Столична Община като проект, който ще допринесе за кандидатурата на София за Културна Столица на Европа през 2019 г.

Фото Салон София не е обикновен конкурс. Това е платформа, която може да Ви даде шанс да покажете това, което можете, да бъдете забелязани като автор и да намерите своята реализация в, и извън рамките на България.

Секцията “Портфолио” ще даде възможност на авторите да докажат задълбочената си работа в сферата на фотографията, а златният медалист в тази секция, ще получи шанса да представи своя самостоятелна изложба в рамките на “Месец на фотографията” 2013. Същото важи и за най-добрият автор в конкурса (този с най-много снимки във финалната селекция)

Тематичният ни раздел “Лицето” ще бъде представян и като самостоятелна изложба в различни градове в страната и чужбина.

За да участвате в конкурса трябва да изпълните 3 прости стъпки:"

И цъкаш.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: shampoanta   
Дата:   02-11-12 09:18

аз линка и условията ги намирам , интересно ми бе защо фотофорум точка нет като водещ сайт за фотография в БГ не ще да публикува информация за събитието , примерно на първа страница във фотоновините и конкурсите, щото срока за участие приключва тия дни и аз си мисля, че фотосалона е съпоставимо по-значимо събитие от изложбата на "ккаками",частни изложби реализирани по европрограми и темата за изкривеното пространство на редактора ... [smilie7]



Публикацията е редактирана (02-11-12 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-12 09:47

Благодаря! Тая добре прикрита страница с неграмотно списания текст не отговаря на въпросите май. Да речем няма дати, места на провеждане на изложбите. Ако е конкурс (пише че не е), дали не трябва да има жури и някакви критерии и изисквания......теми може би?

Драма е. Аз не бих ги ракламирал тия доброволно та да си петня реномето.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: мара   
Дата:   02-11-12 10:30

мдаам...не е много грамотно...а и не ми казахте как и къде да открия целия текст на български.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   02-11-12 11:19

В сайта има точно 4 бутона... два, от които водят към регламента и отговора на въпросите:
Регламент

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: мара   
Дата:   02-11-12 11:24

чак на твоя линк се появиха тия байрачета за езика...възможно ли е да има някакъв бъг?

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   02-11-12 11:43

Възможно е, щом при теб е така. Досега отвсякъде, където съм го гледал не е имало подобен проблем. Ще го проверя...

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: GEORGIKOZHU   
Дата:   02-11-12 12:00

Под звучното име "Фотосалон София" очаквах да се крие нещо повече от поредния фотоконкурс под егидата на FIAP (организация с доста проблеми по отношение на качеството) и събиране на такси за участие за така желаните медали.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   02-11-12 12:21

Фото Салон София все пак е малко по-различен и се надяваме колекцията, която покажем накрая да го докаже. По-различен с това, че има тематичен раздел, който всяка година ще оформяме и като самостоятелна изложба, която да бъде видяна от възможно най-широк кръг от публика. Има и секцията портфолио, от която ще се опитаме да изведем примери за сериозна фотографска работа и да дадем шанс на авторите да развият тази своя сериозна работа до сериозна изложба, която да бъде видяна от широка публика.

Що се отнася до FIAP. Организацията е платформа за връзка между фотографи от цял свят.. Сред тях има много посредствени такива, както и много сериозни.

Подбрали сме внимателно, по мое мнение, много компетентно жури, което ще се погрижи за качествена финална селекция, но нивото на салона зависи от участниците в него... така че оттук-нататък зависи от Вас какво ще бъде лицето на Фото Салон София 2012

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: rorus   
Дата:   02-11-12 22:46


Чели, недочели...
Видели, недовидели...
... и веднага критикуват.

Видях, прочетох, разбрах, регистрирах се, изпратих портфолио, платих = 30 мин.

Ако не ви харесва нещо в този конкурс - отидете на

http://www.photographycompetitions.net - 248 конкурса в момента.

Но бъдете внимателни - добрите са с такса. Вчера се включих в един = 90 ЕВРО за 2 фотографии.

Успех! Българската фотография има нужда от вас!

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: pstoev   
Дата:   03-11-12 01:05

rorus благодаря за www.photographycompetitions.net ще го разгледам....

каза нещо интересно "Но бъдете внимателни - добрите са с такса" и имат награда в пари!
при SALON SOFIA 2012 е потупване по рамото, като всички " бг салони"

чиста печалба на гърба на наивния български фотограф..

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: мара   
Дата:   03-11-12 01:32

вижте кво, пичуве, човек на метро да се качи - плаща такса, кино да гледа - такса. ако иска и да играе у филма - още такса. така е то.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: pstoev   
Дата:   03-11-12 14:00

мара, в такъв случай сложи такса вход на твоите изложби!
кажи ми на колко конкурсни изложби или биеналета и т.н. на изобразителното изкуство си участвала и са ти взели такса и не е е имало награда?

такса има за изложби от експозиционен характер(музей, галерия с постоянна експозиция), но когато е конкурс и има такса е безумно да няма парична награда!
така излиза че това "нещо" се организира не в полза на изкуството а с цел печалба, което прави цялата изява пошла!

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: мара   
Дата:   03-11-12 14:54

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: boni   
Дата:   03-11-12 17:27

Shampoanta пита защо няма информация, та аз ще отговоря.
Във Фото Форум има бутон "предложи новина" . Организаторите могат да го натиснат и да изпратят новината.
Ако не знаем за това събитие, няма как да го публикуваме.
Аз лично не знам. Зает съм със 100 неща и няма как да знам всичко ако няма информация.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: boni   
Дата:   03-11-12 17:29

Сега виждам, че Емо Трейман е пуснал мейл вчера, явно след като е видял тази тема. Shampoanta може да си зададе въпроса към организаторите.
Съжалявам, но сме на ФФФест. Няма как да реагираме светкавично.
Освен това тези неща се пускат през формата за новини, за да се видят бързо.



Публикацията е редактирана (03-11-12 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   03-11-12 21:11

boni, пропускът е мой... бях пратил имейл и преди около месец, но ми е ясно, че не Ви е само това на главата. Ще издиря бутона за новините ;)
Благодаря за бързата реакция, въпреки това, че сте на ФФФ.

Наздраве! И да си изкарате страхотно!



Публикацията е редактирана (03-11-12 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   05-11-12 22:27


http://salonsofia.eu/wp-admin/images/still.jpg


Още два дни, в които можете да се включите.


Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Photovacation   
Дата:   07-11-12 10:45

Днес е последният ден, в който приемаме снимки.

Пълният списък на участниците ще публикуваме утре сутринта на сайта: www.salonsofia.eu

Резултатите от журирането ще са известни в Понеделник.

Благодарим на всички, които е включиха.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: nomadsl   
Дата:   08-11-12 13:33

Да споделя и своето мнение:

Като човек адмириращ появата на разнообразни инициативи в областта на визуалните изкуства и особено фотографията, бих казал, че съм доста разочарован от анонса.

Когато си нов, нямаш име и предстои в бъдещето да се докажеш, би било проява на адекватен вкус и малко скромност. Още нямаш "прощъпулник", а да твърдиш, че ще дадеш "шанс" на автори, от които очакваш да те легитимират и "повозят", като стопаджия с колата. Пардон, с творбите си. Не виждам и защо са тези изисквания в регламента за свободни от тежести изображения? Каквито и ангажименти да има даден автор с някоя своя фотография, той винаги може да я покаже некомерсиално в конкурс. Или може би холивудските филми са без утежнения по договори и разпространения и затова могат да ходят по фестивали? За мен тази ситуация е крайно нелепа.

Но основното, което осезаемо липсва на този Салон е естетическа платформа. Няма нито дума за стилове, тенденции, приоритети, художествени разбирания и др. и др., които би трябвало да прорисуват лицето и индивидуалния "прочит", на който организаторът подлага артистичната реалност. Никакви обосновки за идеи и ценности, погледи и ракурси. Да не говорим, че тези идеи и ценности би трябвало да се обозначат и със своя приносител - лицата, които организират събитието. Историята на техните артистични и художествени постижения и приоритети и мястото им в художествения и артистичен елит на обществото би бил силен аргумент.

И последно: Хората, магазин за макарони като открият, примерно, се стремят да се обозначат с това, че предлагат нещо повече от другите. Търговски казано, че са им по-добри условията от на конкуренцията. Та какво пречеше и тук да се постъпи симетрично и да се предложат едни добри награди. Както се казва, като искаш такси за участие, поне ги преобразувай в награден фонд. Защото българският фотографски пейзаж гъмжи от "пленери", чиито "платформи" са чиста проба туристически седенки и които са толкова близо до фотоизкуството, колкото са далече чорбата от лъжицата.


Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-11-12 14:11

Колеги, подкрепям мненията за награден фонд, но конкурсите на ФИАП са без такъв, а само с връчване на медали (златен, сребърен и бронзов) в категория. Няма как организаторите да нарушат това правило. Заплаща се, защото медалите се купуват от ФИАП и не са евтини, а залата, осветлението, и рамките трябва да отговарят на определени задължителни характеристики.Общо взето организацията , лиценза, залата , рамките и медалите са около 5-6000 евро/долара.

Отговори на това съобщение
 Re: SALON SOFIA 2012
Автор: Christal   
Дата:   09-11-12 06:30

Къде ще се експонират работите?
За мен е абсолютно оправдано да има такса за участие и да няма награден фонд при положение, че селекцията се експонира идеално - в огромна площ, с отличен печат, с големи размери, с много осветление, с много реклама на събитието и т. н.
Другия вариант е отпрани паспартута, снимки 20х30, надран плексиглас на 20г., и тъмница без никакви посетители, а журито жули бира и кебапчета с парите :)

Като няма естетическа платформа поне да има икономическа.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »