Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: pefoto01   
Дата:   04-07-12 23:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: io_bs   
Дата:   04-07-12 23:44

Raffaela написа:
> io_bs - ами, ориентирала съм се към
> портретите и макрото...

В такъв случай и аз съм за D700, 105mm f/2.8 VR за макро, а за портрети може 85mm f/1.8G (новият) или пък 70-200mm f/2.8. За стандартен ще е подходящ 24-85mm f/3.5-4.5 [smile] Ако са втора ръка (които може), може и да се вместиш в бюджета [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-07-12 23:49

Важно е апарата да бъде шукаретен.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: agrodemon   
Дата:   05-07-12 00:00

Еми марковото си е марково, много ясно че ще е НИКОН :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   05-07-12 00:30

Аз марки и модели няма да препоръчвам,колегите са посочили доста интересни неща. Искам обаче да обърнеш внимание на нещо друго:
Убеди се че ЗНЕАШ какво купуваш! Имаше тука едно "чудо" което се върна от магазина с новия си ДСЛР и ревна че нямала 20х зум на китовия обектив!!![smilie18]
Не се заяждам и не те сравнявам с никой. Дано да си над това ниво. Пожелавам ти успех![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: pefoto01   
Дата:   05-07-12 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Myth   
Дата:   05-07-12 00:35

Автор: Raffaela
Дата: 04-07-12 22:52

Hexanon.IP - сапунерка имам... за да съм решила, че искам да се занимавам с това, значи знам на къде духа вятъра.


След като слагаш D3100, D80 и D800 не съм много убеден, че знаеш на къде духа вятъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   05-07-12 01:12

Моето скромно мнение е,че можеш спокойно да се вслушаш в съветите на pefoto01.[smilie24]
Myth,вярно в една кошница ги е сложила,ама дано да се научи момичето да ги "разделя" по класове.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-07-12 02:19

За учене всеки дърт фотоапарат от базара ще и свърши работа. Дори и Канон 300Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Raffaela   
Дата:   05-07-12 02:39

Myth - мисля, че не четеш внимателно... със ''сапунерка имам... за да съм решила, че искам да се занимавам с това, значи знам на къде духа вятъра.'' се има предвид, че съм решила да се занимавам с фотография, няколко пъти повторих, ЧЕ СЪМ НОВА, че смятам това да уча => все още не разбирам и затова искам съвет.

Hexanon.IP - няма да купя току-така, благодаря за съвета все пак!

pefoto01 - не бързам толкова, така че най-вероятно ще почакам и благодаря за съветите!!! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: emo1   
Дата:   05-07-12 04:19

Съветват те да си купиш ДСЛР за малко пари, това е правилно за начинаещ, ако извлечеш максимума от него и усетиш че правиш нещо хубаво, тогава инвестирай във по-скъпа техника, така ще си по-малко на загуба.
Според мен във фотографията освен хубава техника и познания е нужен и талант, иначе си оставаш посредствен фотограф и е пълно със такива!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: chefo1979   
Дата:   05-07-12 09:51

Мен пък ме кефи pefoto01 какъв гуру е - по всичките теми за препоръка на техника вика най-много от всички и после защо навсякъде препоръчвали Никон - ми никой няма да се хване да се надвиква с него.
Жената е писала макро и портрети - как пък никой не я посъветва да погледне 5D mark II, 100/2.8 Макро и 24-70/2.8, ако рече и още парички да даде да вземе и нестабилизиран 70-200/2.8 (към 7500 излиза - без него е под 6000)? Хем многото пиксел, хем отлични стъкла, ем видео (за който му трябва)? Па тая стабилизация на 105-цата само като снима портрет ще и е нужна. Ще снима макро - някой от вас посъветва ли я за статив?
Да била чакала D600 - кога са го обявили? Кога ще се продава?
Как да е - не е важното да дадеш добър съвет, важното е да пропагандираш собствената си идея, особено като нямаш други...
Айде със здраве и на фокус!

П.П. D700 е СТРАХОТЕН апарат - тъй като не съм празна кратуна с две търкалящи се топчета вътре, никога не отричам продуктите на конкурентна фирма - напротив, смятам, че е редно да се отдава заслуженото на тези, които са положили труд и са предложили един прекрасен продукт, а повечето съвременни и не толкова фотоапарати са именно това.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: ElBandido   
Дата:   05-07-12 09:58

chefo1979 , много си прав бро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: vanquished   
Дата:   05-07-12 10:27

Защото пък с оригиналното 5Д не могат да се правят портрети ...



Публикацията е редактирана (05-07-12 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Stereoburn   
Дата:   05-07-12 10:31

Аз пък, колкото и да не се занимавам професионално (хич даже съдейки по снимките ми) бих препоръчал да не се започва с ФФ, а ФФ да е една градация към вече употребяваната техника. За начинаещ няма да има кой знае ква разлика Никон или Канон, въпрос на предпочитание, и да нещо евтино да е, с относително добро качество, Никон Д90, например би бил един добър старт

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: V-plod   
Дата:   05-07-12 11:13

6000 лв за техника и нито стотинка за списание от 5 лв или книжка за 10-20 лв [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: Mogila   
Дата:   05-07-12 11:20

Сложи 4000 от парите на срочен влог за 2 години и си купи сега един Канон 40д с обектив 50 1.4. След 2 години ще употребиш останалите пари най-разумно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: tziko   
Дата:   05-07-12 11:21

"Па тая стабилизация на 105-цата само като снима портрет ще и е нужна." [smilie18]

Представи си - има хора, снимат макро БЕЗ СТАТИВ и СЪС СТАБИЛИЗАЦИЯ.



Публикацията е редактирана (06-07-12 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: bluebird81   
Дата:   05-07-12 14:54

Ето един възможен вариант за никонска система при бюджет 6000 лв :

тяло Nikon D7000 - 1849 лв
обектив за портрети Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G - 419 лв
обектив за макро Nikon AF-S Micro Nikkor 105mm f/2,8G VR - 1449 лв
вариообектив Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR - 999 лв
светкавица Nikon SB-910 - 899 лв

До тук 5615 лв, за останалите пари до 6000 лв - чанта, карти памет, втора батерия, статив и UV-филтри за обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: digitalgab   
Дата:   05-07-12 17:16

Каква сапунерка има не казва. Противна дума това сапунерка.
Да вземе да качи някоя снимка в профила, да видим и да и кажем дали има смисъл да харчи за повече и дали си го има от Господа, щото като си го имаш, после не учиш, само се доучваш.



Публикацията е редактирана (05-07-12 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си взема?
Автор: аляска   
Дата:   05-07-12 17:56

Като за начало - най-добрия вариант е нещо за без пари (до 500-600лв). А, след време когато натрупаш опит - ще му мислиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »