Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   09-06-12 13:20

Колеги спусъка взе да обажда, фокусира но при натиск за снимане по някога отказва, ако го задържа малко натиснат сработва, не всеки път го прави. Изключвам вариантите да не е направил фокус или нещо подобно че заради това да ми прави номера, просто си познавам техниката и знам че това се случва от скоро. (все пак ще опитам и на ръчен фокус) Та явно ще става и по зле.
Някои пробвал ли е наи лесния вариант като от клипчетата в Ю-туб, дето наливат малко спирт и разцъкват хубаво спусъка, щото аз съм на косъм да го пробвам. http://www.youtube.com/watch?v=tB_gSqyidI0

Но първо да се допитам до вас, да няма после " Абреее що не питаш първо бре главооооо"[smilie5]
Втори вариант е да го разглобя и да си го почистя как си требе макар че не ми се ще много да го отварям, не че няма да се справя, все пак не се е родил така.
Трети вариант е да замине при Зентекс но засега тва е по невъзможно, ще мога чак след поне 2 месеца пък апарата си ми трябва. Та ще съм благодарен ако някои е правил "заливката" със спирта и каже резултата оправил ли се е и колко още е изкарал, аз си мисля и за течност от контактен спреи ама тя е много летлива да не стане неква бела от изпаренията :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: киката   
Дата:   09-06-12 15:22

Аз съм в същото положение и моят спусък на 40-ката си има собствено мнение, сработва когато си поиска.
Гледал съм видеото със спирта и честно казано и аз се чудя, но не бих тръгнал да го разглобявам.
Ще следя темата с интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   09-06-12 17:27

Следи я, защото съвсем скоро ще го накисна, а за разглобяването.... мразя когато ми е за първи път :) инак съм кдърно мОмче, даи ми да разглобявам, още по хубаво е и когато успея да го сглобя без да остане нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: vladod   
Дата:   09-06-12 17:59

Копченцето е на една платка, която аз съм успявал да счупя, но ЗЕНТЕКС ми я смени за нула време [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: dimichos   
Дата:   09-06-12 18:28

И аз имам същия проблем с 50D, ще следя темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   09-06-12 19:46

vladod как успя да я счупиш, тя верно е дребничка ама не е толкова кекава, сигур си я понапънал нещо, аз мисля само да разглобя копчето без да откачам платката. Като гледам бая народ се събираме кат станем 10 човека ще направим групова поръчка при Зентекс да ни направи оферта за количества[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: sirkhann   
Дата:   09-06-12 20:08

Стандартен проблем на 40Д/50Д. Често пъти спусъкът се чупи преди затвора. Сменя се при Зентекс.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: diskusa   
Дата:   09-06-12 21:40

Аз на моя му наливах спирт,стана супер и без странични ефекти [cool]
Само трябва да е висок процент,спринцовка с игла,дори го издухах с компресора и един час стоя с отворен капак на батерията, работи си супер вече повече от година,след това спиртосах още едно 40д пак успешно.Между другото електрончиците си мият платките със спирт..



Публикацията е редактирана (09-06-12 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: ludiakolio   
Дата:   09-06-12 22:05

баси,на колко кадъра са тия машинки?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   09-06-12 23:31

По добре не питаи че ни е срам да кажем, моя има няма 30 000 и то тва било много, след като се разчетох за проблема има оплакали се още на 4-5 хиляди но масово са в зоната между 20-30х.к. явно оказва влияние как се ползва апарата и в кви условия, моя примерно като снимам сватби лятно време в големите жеги от потенето на ръцете явно бая влага влиза ама пък си бачка ок. Но съм забелязал че тоя номер наи ми го прави в влажно време, е сега по баловете на една мома на сесията направо щях го тресна в земята ма то хем влажно време хем препръсква[smilie11]

Diskusa, проблем за платките няма, наи големия проблем е да не попадне спирт в горния дисплеи, поне така разбрах от препоръките на тея дет наливат спирт, до матрицата и другите чаркове по трудно ще стигне но не е и невъзможно, за това показват и как точно да се държи тялото когато се "дезинфекцира" Ама ти и с компресор си го духал щом не си разкарал спирта из цялото тяло начи е ок :) Аз моя ще го полашкам още малко така и вземе ли да зачестява с проблемите ще го почерпя едно малко питие :) Баси ся и спирт ли тряя си нося в чантата кат ходя по сватби или да разчитам на ракията на стария сват[smilie5] ква е канонската съдба начи, ся пак тряя да мъкна и второ тяло за всеки случаи щот не мога да разчитам на първото[smilie9] И кво да му сменя спусъка и след 10 000 кадъра аиде пак в джаза, аз само тва ли ша си правя не мога му насмогна на спусъци, то една торба да имаш няма да стигнат. Ще пие спирт до де се удави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: sirkhann   
Дата:   09-06-12 23:45

Автор: diskusa
Дата: 09-06-12 21:40

Между другото електрончиците си мият платките със спирт..


Технически чист изопропил, а не етилов от аптеката ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: tisho86   
Дата:   09-06-12 23:49

ако мене питайте не си играйте с огъня, от пуста мизерия и пестене само бели стават! И аз имам 40-ка, нямам такъв проблем за сега.., но не бих се занимавал с глупости, не ми изглежда най малкото логично спирта да оправи работата и ако дори има някакъв ефект не мисля че ще е дълготраен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: zero   
Дата:   10-06-12 08:28

Оправя, оправя, за тези кадри спусъка не се износва ами се зацапва, ако му разгледаш конструкцията ще разбереш защо и къде се зацапва, още повече никъквото уплътнение на бутончето над него позволява от там да влиза прах и влага. Абе излагация, тва са 4 поколения апарати 20-30-40-50Д и тея серсеми да не си вземат поука да си оправят проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: harvester_vn   
Дата:   10-06-12 08:52

Дам... моя 30Д също е за почистване на спусък, но запецва сравнително рядко и не ми се занимава. Почна да го правина около 70.000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: asahi   
Дата:   10-06-12 14:40

Пазя си апарата чист, държа си ги в чантата и спусъкът си работи безпроблемно. Със стария - пак така.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: киката   
Дата:   10-06-12 19:17

Добре де, износването на спусъка не зависи ли и от това как е фокусирано, примерно ако за всеки кадър спусъка се "помпи" 2-3 пъти, това също би трябвало да оказва влияние.

Иначе взех от аптеката един етилов спирт с 95% алкохол, но още не мога да се реша [smilie18] . Със същия спирт съм чистел платка на телефон, дистанционно и куп други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   10-06-12 22:14

Не, не мисля че е от това, и аз имам тоя навик по 2-3 цъкам преди да снимам, ако тва беше проблема първо тва щеше да се развали, щеше д аоткаже да фокусира, но с лекия натиск проблем няма, пробелма е като донатисна да снима.
Щом си взел спирт, освен всички дружно да се съберем и приготвим за операцията, и на три да излеем спирта в апарата [smilie5] след това търпеливо да зачакаме в тишината обзела форума, и така докато някои изреве на умряло или извика урааааа[thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: salsero   
Дата:   10-06-12 22:20

М дааа и ти да си този който се е въздържал. Хитър си Андрешкооо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: vikitovikito   
Дата:   10-06-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: киката   
Дата:   10-06-12 23:12

Така! Инжектирах го с 2-3 спринцовки спирт [smilie18], разцъках спусъка няколко десетки пъти да изтече добре спиртът и го оставих да изсъхне около 3 часа. Преди малко го включих и стреля като пушка FUCK YEAH [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   11-06-12 08:37

salsero и ти ли си един от многото загубили чувството си за хумор, и на които трябва да се обясни кога се шегуваш и кога не [smilie5]
Дали ще чакам някои да го накисне преди мен, ако вземе да зачести с номерата :) за сега го прави рядко на 100 кадъра 2-3 пъти, но стане ли по зле ще последва примера на harvester_vn и киката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: dave   
Дата:   11-06-12 12:19

Зентекс преди години ми беше споменал, че бутона на спусъка на 40D умее да врътка номера, но смяната му не беше някаква бясна цифромания - няколко десетки лева по спомен.

Не бих рискувал да изтърва кадър, надлъгвайки се с тъпото копче и бих го сменил ASAP


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: hornise   
Дата:   12-06-12 22:52

Сменял съм спусъци на 30Д и на 40Д на по около 40000 кадъра. Не беше някаква сериозна сума, но после не съм имал никакви ядове. Зентекс е човека. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: denoncolor   
Дата:   13-06-12 10:52

И аз имах същия проблем със спусъка на 40Д,но го занесох в сервиз в Русе и след почистване нещата се оправиха.По принцип износването е на бутона,като смяната му,не кой знае колко скъпа.Съветът ми е за сервизно обслужване.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: met   
Дата:   13-06-12 13:11

Зентекс е човека[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: dimichos   
Дата:   13-06-12 18:33

Моя преди малко го изплакнах с една петкубикова спринцовка спирт и сега е като нов [thankyou] [smilie21] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: jrr   
Дата:   13-06-12 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: киката   
Дата:   13-06-12 23:58

Видеото е в началото на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   05-07-12 13:22

Току що и аз накиснах моя, сега съхне след малко ще докладвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: bogdanoff   
Дата:   05-07-12 15:41

Преди време плакнах моя 30д по описания метод и сега нямам проблеми със спусъка.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със спусъка на EOS 40D
Автор: luiz   
Дата:   05-07-12 17:08

Щрака, а дали се е пооправил ще разбера след повече снимане, че както казах прави го чат пат.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »