Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pumabg   
Дата:   05-05-12 08:36

Те тия колеги по горе няма какво да ги слушаш, че са на всяка манджа мерудия а ни един не може да снима..
Емо, Сигмата не ми е правила проблема, който описваш и много се съмнявам да е от него..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: steeens   
Дата:   05-05-12 09:07

emo99 , с друг обектив имаш ли го проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: erotila   
Дата:   05-05-12 09:56

[smilie18]

Проблема пак е в... НИКОНА!
Вземаш една гъбичка за почистване на графит [smilie18]. По просто гъба за молив. [smilie18]

Развинтваш си обектива от тялото, на обектива клемите които са като полусфери ги почествашшшш, на тялото обръщаш го със светкавицата надолуи го накланяш към теб, почистваш клемите. Много внимавай за гумата да си вземеш от тези които не се късат когато триеш с нея.

От излизането на д90 в различни партиди тела на Никон -доколкото информацията от интернет е вярна, в клемите са намалили съдържанието на благородни метали и за това по лесно се окисляват и дават грешна информация.

Знаеш че много обичам кебапчета!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   05-05-12 11:01

steeens - не съм пробвал с друг обектив.
Ценко - това го зная . На Д80 точно така ми почистиха контактните пластини . Ако знаех , че F-- означава липсва обектив , то щях да процедирам по-друг начин . Аз си мислех , че е от картите памет на ТДК , които не открих в сайта им .Сега сядам да науча всички съобщения за грешки, които могат да ми се появят . Хубаво е и вие да ги знаете , за да нямате пропуснати кадри !


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: io_bs   
Дата:   05-05-12 15:15

> Ако знаех , че F-- означава липсва обектив

Никога ли не си включвал апарата, докато е без обектив? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: mitku   
Дата:   05-05-12 15:51

F-- не означава само липса на обектив. Има и други възможности за грешка, включително и заради проблем със записа на картата-памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: steeens   
Дата:   05-05-12 17:51

emo99, ми пробвай де. Тялото с друг обектив, а сигмата на друго тяло. Така ще знаеш поне кое да оправяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: zhbuts   
Дата:   05-05-12 19:47

Гледай що приказки изръсихте срещу Сигмите. Ползвам 4 Сигми и нямам проблеми с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   05-05-12 21:07

mitku - и това е възможно , защото , ако се случваше да направя кадър , то след това не можеше да се види на екрана .Трябваше да мине известно време , докато се покаже снимката .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »