Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   02-05-12 23:41

Привет на всички ! Онзи ден Никона ми направи гадна засечка.Както си снимам и в един момент зеленият диод започна да мига без да спира. Изключих апарата , но той не се изключва , въпреки че беше вече на OFF . Това " мигане" продължи около 20-30 секунди . След около час снимане - пак същият проблем . Картите с които работя са TDK 8GB. Някой от вас да е имал този проблем ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: Zardinax   
Дата:   03-05-12 00:04

Пробва ли с други карти? И аз съм с Д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: bard   
Дата:   03-05-12 00:21

TDK правеха хубави аудио и видео касетки навремето[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: mitku   
Дата:   03-05-12 00:32

Ъпдейтни му фирмуера до 1.03. В този фирмуер най-вече е фиксната работата на фотоапарата с картите памет. Има голяма вероятност туй да реши и твоите проблеми. [smilie7]



Публикацията е редактирана (03-05-12 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pumabg   
Дата:   03-05-12 10:27

Никона нито един път не ми е засякъл до сега.. Щом си дал 2 бона за тяло е редно да дадеш още стотарка и за читава карта..
TDK даже не знаех, че правят SD-та
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: peter_m   
Дата:   03-05-12 10:36

То кой ли не прави СД-та. Отделно това че на лепенката пише нещо не означава, че картата е правена от тях. Кой знае на какви конвейри ги правят за жълти стотинки и после им слагат различни лепенки (и цени) ...

След като една карта 8гб струва 10лв и от нея печелят няколко търговеца и идва някъде от Китай ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: atrifonov   
Дата:   03-05-12 11:28

Мойто Д7000 даже е и водоустойчиво[cool]
Удавих го в един язовир, но оцеля и работи без отказ[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   03-05-12 16:09

pumabg - а за читав обектив колко да дам , че купената от тебе Сигма 3 дни не могат да я калибрират ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-12 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pumabg   
Дата:   03-05-12 16:36

Автор: emo99
Дата: 03-05-12 16:09

pumabg - а за читав обектив колко да дам

Ами това е хубав въпрос и ако питаш мен е реторичен..
Аз не съм те карал на сила да тестваш обектив на мое тяло и след това да имаш претенции, че на твоето трябва да се калибрира..
Като гледам проблемите ти и с Д7000 и наистина си мисля, че е по-добре да се замислиш дали ти някъде не грешиш преди да обвиняваш другите или съдбата..
Мисля че се държах достатъчно коректно с теб за да се опитваш да ми вменяваш вина и то на публично място!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: caliber   
Дата:   03-05-12 16:51

[smilie18] Е сега кой ще купува отнего

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   03-05-12 17:05

pumabg - Не казвам , че ти си виновен , а че Сигмата е калпава . Правиш ли разлика ? И на твоето тяло , а и на моето Д7000 Сигмата е с проблемен фокус . Аз си мислех , че само Никорите го имат този проблем . Хубавото е , че Сигмата е в гаранция и ще се опитат да я калибрират пак . Относно това дали греша - ти колко принта имаш на хора 60х90 ? Аз имам над 10 . И фокусът е бил винаги в окото ! Иначе кой би си купил портрет с "перде" на очите ?! Снимал съм и с добра техника и имам база за сравнение , но темата е за друго . Предполагам , че проблема е от картите , но не съм убеден на 100 %. Да, тези карти са стрували 29,21, а накрая 10 лева . Тук има форумци които са си купили от тези карти . Нека кажат при тях как е .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-12 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   03-05-12 18:14

Не е само Д7000 ! Има теми за доста проблемни НОВИ никори, никони ( например Д700 и 24-70/2.8) и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: stoikovv666   
Дата:   03-05-12 18:31

А нееее...! Никона си е дъбест бре![smilie24] Не може да правят такива проблеми [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-05-12 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: Mogila   
Дата:   03-05-12 18:41

Никооон- ти мислиш за всичко[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   03-05-12 18:43

Стане ли дума за сигма - бягай колкото може по-далеч

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   03-05-12 20:57

Чух добри отзиви за сервиза на Сигма . Поради тази причина купих обектив от тази марка ,защото е произведен в Япония , а не Тайвански никор , който няма да могат да калибрират в Профайлд .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-12 22:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   05-05-12 03:09

Проблемът се оказа, че е в СИГМАТА [smilie23] . Днес пак ми направи същият номер . Направих няколко снимки и след това пълен блокаж . Сменях карти,вадех батерията,ресет на настройките - нищо ! Ако направя кадър , то той не се плейва . По едно време се появи на дисплея едно мигащо F-- .Сега видях в ръководството , че това означава липса на обектив ?! След като минах на М режим се появи друго F , което означавало , че обектива е NON CPU . Някои имал ли е подобни проблеми с обективи и как се е справял ? Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pefoto01   
Дата:   05-05-12 05:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: deathzone   
Дата:   05-05-12 07:41

С какъв обектив си?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: kapitancho   
Дата:   05-05-12 08:10

А така! Взимайте си сигмички :)
Трябва да се разбере, че Сигма се взима, само ако няма аналогичен Никкор или от съответната марка при други системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: geopal   
Дата:   05-05-12 08:26

аз имам една Сигма на Д7000 и е най-хубавия ми обектив, но явно съм изключение, като слушам колегите [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: mugen   
Дата:   05-05-12 08:34

Автор: emo99

Проблемът се оказа, че е в СИГМАТА . Днес пак ми направи същият номер . Направих няколко снимки и след това пълен блокаж . Сменях карти,вадех батерията,ресет на настройките - нищо ! Ако направя кадър , то той не се плейва . По едно време се появи на дисплея едно мигащо F-- .Сега видях в ръководството , че това означава липса на обектив ?! След като минах на М режим се появи друго F , което означавало , че обектива е NON CPU . Някои имал ли е подобни проблеми с обективи и как се е справял ? Благодаря !





Звучи като лентов кабел или някой лош контакт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: pumabg   
Дата:   05-05-12 08:36

Те тия колеги по горе няма какво да ги слушаш, че са на всяка манджа мерудия а ни един не може да снима..
Емо, Сигмата не ми е правила проблема, който описваш и много се съмнявам да е от него..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: steeens   
Дата:   05-05-12 09:07

emo99 , с друг обектив имаш ли го проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: erotila   
Дата:   05-05-12 09:56

[smilie18]

Проблема пак е в... НИКОНА!
Вземаш една гъбичка за почистване на графит [smilie18]. По просто гъба за молив. [smilie18]

Развинтваш си обектива от тялото, на обектива клемите които са като полусфери ги почествашшшш, на тялото обръщаш го със светкавицата надолуи го накланяш към теб, почистваш клемите. Много внимавай за гумата да си вземеш от тези които не се късат когато триеш с нея.

От излизането на д90 в различни партиди тела на Никон -доколкото информацията от интернет е вярна, в клемите са намалили съдържанието на благородни метали и за това по лесно се окисляват и дават грешна информация.

Знаеш че много обичам кебапчета!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   05-05-12 11:01

steeens - не съм пробвал с друг обектив.
Ценко - това го зная . На Д80 точно така ми почистиха контактните пластини . Ако знаех , че F-- означава липсва обектив , то щях да процедирам по-друг начин . Аз си мислех , че е от картите памет на ТДК , които не открих в сайта им .Сега сядам да науча всички съобщения за грешки, които могат да ми се появят . Хубаво е и вие да ги знаете , за да нямате пропуснати кадри !


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: io_bs   
Дата:   05-05-12 15:15

> Ако знаех , че F-- означава липсва обектив

Никога ли не си включвал апарата, докато е без обектив? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: mitku   
Дата:   05-05-12 15:51

F-- не означава само липса на обектив. Има и други възможности за грешка, включително и заради проблем със записа на картата-памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: steeens   
Дата:   05-05-12 17:51

emo99, ми пробвай де. Тялото с друг обектив, а сигмата на друго тяло. Така ще знаеш поне кое да оправяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: zhbuts   
Дата:   05-05-12 19:47

Гледай що приказки изръсихте срещу Сигмите. Ползвам 4 Сигми и нямам проблеми с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д7000
Автор: emo99   
Дата:   05-05-12 21:07

mitku - и това е възможно , защото , ако се случваше да направя кадър , то след това не можеше да се види на екрана .Трябваше да мине известно време , докато се покаже снимката .

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »