Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 14:49

Много моля имам проблем с изпращането на векторни снимки в сток сайт.
Ползвам Corel Draw,като направя векторната снимка,след това с EPS изпращам в албума си и с десен на снимката "изпрати до компресирана папка (zip формат)"и това изпращам на сайта,но...отхвърлят.Много ще съм благодарна,ако ми отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: imitev   
Дата:   02-05-12 15:03

Векторна снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 15:52

Да за векторна снимка става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: imitev   
Дата:   02-05-12 15:53

Няма такива снимки. Снимките са растерни изображения, съставени от пиксели.

Уточни си терминологията...

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: nikj   
Дата:   02-05-12 15:57

От корела я експортирай в джипег и тогава я прати.Векторна снимка не съществува.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: tziko   
Дата:   02-05-12 16:03

Има векторни изображения, но се съмнявам в сток сайтовете да приемат такива, виж условията.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: bozO   
Дата:   02-05-12 16:08

Вероятно не минаваш цедката на модераторите. В сток сайтовете не пускат всичко. Би трябвало да има причина за отхвърляне на творбата - в писмен вид ти отговарят как, защо, какво...

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-05-12 16:58

А защо ги ZIPваш?

А bozO е напълно прав- това че имаш регистрация в сток сайт, изобщо не означава че ще ти приемат всички творби. Били те снимки, векторни изображения или нещо друго.



Публикацията е редактирана (02-05-12 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 18:45

Благодаря на всички,но изглежда не съм разбрана.Знам за растерни с тях нямам проблеми при изпращането.Векторните искат

" Vector images must be ZIP archived with a JPEG/JPG preview (min. 2400 x 1600);
Supported vector formats: AI and EPS."

Ето това не става като ги изпращам и не ги приемат(не отиват до сайта),неправилно се изразявам,не че са лоши.Аз съм с Corel Draw,a не с AI(Adobe illustrator)може би това е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: 3df   
Дата:   02-05-12 18:59

Аха, най вероятно сама си откри отговора.

...Аз съм с Corel Draw,a не с AI(Adobe illustrator)може би това е проблема. ....

" Vector images must be ZIP archived with a JPEG/JPG preview

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: boZo   
Дата:   02-05-12 19:04

С корела може да експортнеш векторната графика в EPS, но трябва да сложиш и jpeg preview на проекта вътре в ZIP архива.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 19:16

ето това го няма "но трябва да сложиш и jpeg preview на проекта вътре в ZIP архива".Kaкто писах по-горе ,като натисна десен има изпрати до и отивам на "изпрати до компресирана папка (zip формат)",няма" jpeg preview".

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: boZo   
Дата:   02-05-12 19:28

jpeg превю-то го създаваш като експортнеш проекта като .JPEG от самия корел.

Трябва да имаш един файл Projekt.EPS и същия файл, експортнат като растер - Projekt.JPEG

След като ги имаш двата файла - маркираш и посочваш изпрати до компресираната папка...

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 19:36

Да си жив и здрав,ще пробвам,значи не от това,че не съм с AI?БЛАГОДАРЯ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: 3df   
Дата:   02-05-12 19:42

Може би проблемът е това, че има разлика в EPS файловете генерирани от Corel и Adobe. Нищо, че се записват в ZIP те си носят определена информация, какъв вид EPS са и за това не се приемат.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 19:50

Експортнах я от корела като jpeg.И ти пишеш,че трябва да имам файл Projekt EPS не ми е ясно същия файл ли още един път да експортна като EPS,няма Projekt?

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: asahi   
Дата:   02-05-12 19:52

Що не дадаеш линк към изискванията?

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: neuromancer   
Дата:   02-05-12 19:54

Projekt ти е името на проекта. В зипа трябва да имаш самия векторен файл (епс) и превюто (жпг). Сега по-ясно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 20:20

asahi ,по-горе писах
" Vector images must be ZIP archived with a JPEG/JPG preview (min. 2400 x 1600);
Supported vector formats: AI and EPS."

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 20:28

3df ,да може това да е защото това което пишете го няма или JPEG или EPS,когато го експортна и след това от албума с десен може да го изпратя ZIP,но не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 20:33

neuromancer ,добре утре ще го разглеждам този ZIP. Благодаря! Приятна вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 20:36

МНОГО,МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!ПРИЯТНА ВЕЧЕР! УТРЕ ЩЕ СЕ МЪЧА С ТОЗИ ZIP!

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-05-12 20:48

Preview означава предварителен преглед. Демек хората искат бързо илесно да видят какво им изпращаш без да се налага да отварят eps-то.
Правиш си ДВА файла- на_liko_страхотната_картинка.eps и на_liko_страхотната_картинка.jpg. От тез ДВА файла правиш ЕДИН архив на_liko_страхотната_картинка.zip. Изпращаш го.

Ако не ти е ясно как да направиш архив, питай пак.



Публикацията е редактирана (02-05-12 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 21:30

harvester_vn ,а от тези два файла как да ги направя един,че да отидат в zip

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: trouble_sl   
Дата:   02-05-12 21:32

Ами маркирай двата файла и натисни десния и ккато там го казваш - изпрати до компресирана папка....

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   02-05-12 21:36

trouble_sl, благодаря ще пробвам така!Приятна вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: biso   
Дата:   02-05-12 21:40

Автор: liko
Дата: 02-05-12 21:30

harvester_vn ,а от тези два файла как да ги направя един,че да отидат в zip

майтапиш ли се

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: 3df   
Дата:   02-05-12 22:14

likO

Файловете с разширение .ZIP може да представляват само един файл с голям обем, който е зипнат - компресиран за да се намали обемът му в килобайти или мегабайти. Например от 80 мб фаил се компресира - зипва и става файл с размер например 45 Mb.

ТАзи операция - зипване можеш да направиш с няколко файла например 12 файла по 5 Mb и като ги зипнеш ще се получи една папка с 12 файла вътре с размер например 36 Мб вместо 60 Мб (колкото всъщност са 12 файла х 5 Мб)

А операцията зипване се прави, както по горе подробно са ти обяснили. Маркираш файловете и даваш команда добави в архив. Обикновено програмата си прави зип архива в папката в която са ти двата файла.

Ааа дано да имаш инсталирана тази програмка за зипване например (Winzip).



Публикацията е редактирана (02-05-12 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: b0bb0   
Дата:   02-05-12 22:37

Хм, да работиш на Corel, пък де не знаеш как се прави zip-файл... извинявам се, просто ми стана чудно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: asahi   
Дата:   03-05-12 00:32

В девети клас по информатика не го ли учихте това?

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   03-05-12 10:52

b0bb0 ,аз отскоро съм с Corel Draw и не съм пускала вектори,сега разбирам,че те по друг начин се изпращат.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   03-05-12 10:58

asahi, не съм толкова млада като теб за да съм учила информатика.Завършила съм обикновена гимназия и се изучаваше политическа икономика,машинознание,автомото и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: jorro_z   
Дата:   03-05-12 11:23

liko,
zip "папката", всъщност е един файл - контейнер, с разширение .zip

Не е никаква папка, впрочем. Просто превода на Уиндоус на български е под всякаква критика.

Та, в този файл-контейнер, се събират един, два, пет, сто, двеста хиляди файла - колкото си поискаш. Въобще не е задължително да е само един-единствен файл, и то точно .eps

Едновременно с това се и компресират, ако е възможно.

Идеята на всичко това е, вместо да качваш някъде си 100 файла по 1МБ (сумарно 100 МБ), да качиш само един-единствен .zip файл с размер 20 МБ примерно.

Така че, в твоя конкретен случай:

1. Правиш си нещото в Корел. Записваш си го, за себе си, в .cdr формат.
2. Същото нещо го експортираш във формат .eps - това ти е първия файл за сток-сайта.
3. Същото нещо го експортираш и като .jpg - това ти е превюто за векторния файл .eps
4. Двата файла - .eps и .jpg, ги маркираш и с десния бутон на мишката ги засилваш в .zip "папка" - което не прави никаква папка, а прави един единствен файл с разширение .zip
5. Качваш този файл където трябва и чакаш за одобрение
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: imitev   
Дата:   03-05-12 11:31


Хайде на бас че така във форума няма да се получат нещата?

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   03-05-12 12:17

jorro_z ,imitev е прав опитах този начин и не се получи вижте какво пише като се опитам да кача "Error: Something wrong with file "

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: imitev   
Дата:   03-05-12 12:44

Качи файловете (CDR, eps, jpg) на dox.bg и ми прати линковете на ЛС да видя какви ги твориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   03-05-12 14:38

Качих 3-те файла на dox.bg,но няма нито линк,нито снимки видях.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: imitev   
Дата:   03-05-12 15:08



Като качиш файла докс.бг ти показва едни линкове за изтегляне за всеки файл...

Безнадеждно е...

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: 3df   
Дата:   03-05-12 15:28

liko

Качване на файл в dox.bg

1. Избираш файл
2.Като го избереш малко по на долу има "качи файла", като го избереш започва качване на избрания файл почва да пълни с проценти едно празно поле.
3. Като ти качи файла ти изписва два сини реда с
- линк за сваляне
- линк за изтриване
второто не те интересува.
4. Изпрати линк :
4а В горното поле написваш е майла на получателя
4б В долния твоят е майл
5 изпращаш
6 обикновенно се уверяваш, че получателя е получил, свалил файлла
и тогава отваряш твойта поща с линка за изтриване и ако искаш го изтриваш ако не той след няколко дни ще бъде изтрит.

Малко сложно, но като го направиш няколко пъти и ще ти е лесно.

По добре намери някой, който да направи цялата процедура с качването в стока, зипването и изпращането чрез докс пред теб
за да ти стане ясно.


Може пък, както съм го казал по горе да има някаква разлика в Епс на Corel и eps на Адобе и за това да не ти се получават нещата.
Може би не случайно в условието е казано, че трябва да еАдобе.eps

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: harvester_vn   
Дата:   03-05-12 15:46

Проблема не е във формата на файловете, а в това че питащата не може да си направи ZIP-a.

Иначе, според filext.com, eps биват два вида- векторни и фото файлове, но това не зависи от програмата с която са правени. Ако файла е векторен eps, няма значение дали е правен с CDR или AI.

The EPS file type is primarily associated with 'Encapsulated PostScript'. There are two distinct types of .EPs files, one of which is a vector based graphics file and can be opened and easily edited for type, color, etc. in Adobe Illustrator or PC vector based programs like Corel Draw. They can be CMYK color, or flat pantone color based. These files could be "placed' or "imported" into Pagemaker (or Word, Quark, etc.), but not opened by it. They can be almost infinitely scaled in size without degrading the output because they are vector based.
The other is an .EPS photo file, flattened, set resolution "picture" type file. It can be opened in PhotoShop or other image editing programs, also placed or imported into Pagemaker (or Word, Quark, etc.), but it will be significantly degraded if scaled beyond the set resolution. These are usually CMYK files, or can be set as Pantone duo-tone, tri-tone files.


Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: ivo_13   
Дата:   03-05-12 16:00

в шатъра не вземат епс от корел, само от илюстратор, пробвал съм не става, за другите фотобанки незнам.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: 3df   
Дата:   03-05-12 16:44

Бре, може да се окажа прав след последните 2 поста на колегите.
Пак казвам, че не случайно е написано Адобе.епс

И все пак корела не е програма за снимки
достатъчни са два символа в екзифа ан файла за да не се възприема, като правилния файл.



Публикацията е редактирана (03-05-12 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: liko   
Дата:   03-05-12 18:37

От всичко до тук и от моите безуспешни опити разбирам,че не може с Corel Draw,a някой ще ми даде ли линк за Adobe illustrator,много ли искам, аз ви измъчих 2 дена...Опитах от Zamunda но нещо не върви.Не ми върви напоследък.Благодаря за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: harvester_vn   
Дата:   03-05-12 21:30

Какво не върви от Замунда?
Не ми казвай че е като нямането на линкове в dox.bg [smile]

А иначе, като си инсталираш AI, можеш с него да отвориш корелските файлове и да ги запазиш като адобски.



Публикацията е редактирана (03-05-12 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: asahi   
Дата:   03-05-12 21:54

Лико, инсталирай си един Winzip или Winrar, за да тръгне разговора в правилната посока. Иначе и аз не съм млад.

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: biso   
Дата:   03-05-12 23:32

илюстратора няма да помогне, не се мъчи и с него. асахи ти е писал - уинзип или уинрар ти трябва. "компресираш"/рарваш, зипваш/ заедно епс-а и джипег-а и получаваш един файл с разширение .зип или .рар
това не става от корел или илюстратор. правиш го в "май компютър" в папката където си експортвала епс-а и джипег-а

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: imitev   
Дата:   03-05-12 23:48


По форумите пишат че шатърсток не ще файлове ако не са илюстраторски АИ или ЕПС...

Едва ли ще се оправи...

Отговори на това съобщение
 Re: Векторни снимки
Автор: biso   
Дата:   04-05-12 00:14


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qsnn7329.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/etks4620.JPG


http://storage4.album.bg/512/graphic1_00528_29472557.jpg


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »