Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Питанка за борба с перспективни изкривявания
Автор: hazini   
Дата:   27-01-12 10:00

При мен случая е друг. Тук имахме две студия за снимане, едното е с две палатки - малка и голяма където постоянно снимат малки артикули за разни сайтове. Другото си е голяма зала в която стояха моите/лични/ светкавици, софтбоксове, жирафи, димгенератори и т.н. 600Ws-та ми светкавица с генератор изгоря а и на всичко отгоре шефовете решиха, че това помещение с циклорамата им трябва за склад понеже било на удобно място. Изкъртиха всичко и започнаха да заваряват метални рафтове за стоката. Светкавиците забутали в единия ъгъл а рамките в кашони в другия. Отопление в помещението няма, рамките са опаковани в целофан. Трябва да ги разопаковаш, чистиш им праха с парцал снимаш ги и ги опаковаш пак.
Помощник няма, всичко правиш сам докато през това време пишеш доста сложна програма за iPad и работиш по два сайта. Съобразяваш се тези, които снимат другите неща, защото взимаш една светкавица от техните и им спираш работата. След като снимаш всичко сядаш, обработваш си снимките и качваш артикулите на сайта, пишеш им описанията и понеже така и така се занимаваш с този сайт ти дават телефона за да приемаш поръчките и да можеш да си говориш с клиентите за да разбереш дали изпитват трудности в боравенето със сайта. Снимането на рамките ми отне повече от месец - местих се три пъти. Половината ги снимах с личния си апарат Canon 5d II другата половина със служебен Nikon d40.
Поради всички тези причини сериозно се замислям да преснимам всичко наново. Въпросът е, че нямам време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за борба с перспективни изкривявания
Автор: erotila   
Дата:   27-01-12 10:22

е за 4 230лв заплата си заслужава [smilie18]

Винаги ме е учудвало "американското мислене" че трябва да се извика "специалист" да свърши работата. А В България всеки е специалист но... получава една заплата!

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за борба с перспективни изкривявания
Автор: El_Fuego   
Дата:   27-01-12 10:26

А защо трябваше салфетките да минават през процедурата с лепенки и т.н., вместо през калибриран скенер? Има ли изобщо някакво предимство от фотографска гледна точка?

Лично аз не виждам смисъл от цялата хамалогия.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за борба с перспективни изкривявания
Автор: Canon   
Дата:   27-01-12 13:52

El_Fuego
Прав си, че за плоски обекти може и скенер. Там поне планпарелелноста е гарантирана. Проблем ще е за рамките със стъкла - стъклото ще отрази лампата на скенера
Но при скенирането не може да се осигури изолация до бяло на фона, при него винаги има сянка встрани/под от обекта. Това е допълнителен труд при обработката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »