Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   06-12-11 22:09

Здравейте,
Тъй като планирам закупуване на нов фотоапарат с бюджет до около 2000 лв., искам да Ви попитам, каква е разликата между традиционните DSLR и използващите технологията на полупрозрачното огледало. Накратко - с какво е по-добър един Canon 600D и Sony Alpha 65 и обратното.
Това, което прочетох от няколко ревюта, показва че мирърите са по-компактни и за бързо снимане на серии снимки.
Ще се прецакам ли, ако избера А65 вместо 600Д?
Предварително Ви благодаря,
Й.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: S.Photography   
Дата:   06-12-11 22:20

Зависи какво ще снимаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 22:25

Че от какво зависи изборът му между тези две тела, какво ще снима?
Абе кото и да вземеш няма да сбъркаш. Пробвай ги и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   06-12-11 22:45

Общо взето няма да ги специализирам в снимане само на един вид снимки. Предимно природа, сгради, такива неща...
Знам, че за Canon-а има доста повече обективи (всеки запитан фотограф първо това казва), но на мен ми трябват два обектива и това е. И повече клоня към Sony-то май...

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: io_bs   
Дата:   06-12-11 22:47

Не съм експерт, но ще напиша това, което аз съм запомнил и разбрал. Това за по-бързите серийни снимки при SLT е вярно. Но неподвижното огледало значи, че не можеш да имаш оптичен визьор и че при слабо осветление още по-малко светлина ще достига сензора. Въпросът за визьорите е спорен - някои хвалят електронните такива, но на мен не ми направиха толкова добро впечатление, когато имах възможността да си поиграя за малко с един SLT на Sony. Хубаво е, че още преди да натиснеш бутона за снимане виждаш каква ще е експонацията на снимката ти, но пък именно това води и до по-голямо хабене на батерия. А при серийните снимки визьорът става изцяло черен и трябва наслуки да снимаш.
И още нещо, което няма нищо общо с визьорите - ако вземеш Канон или Никон, ще имаш много повече обективи и аксесоари на разположение, отколкото ако купиш Сони. Сони са добри в правенето на електроника, но правенето на SLT и SLR апарати не им се отдава много според мен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 22:47

кои обективи ти трябват?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: simbon4o   
Дата:   06-12-11 22:51

амиии канон нямат доста повече обективи, реално сони си имат прилично достатъчно. Предимството на стабилизираната матрица е снимането със всички обективи ползвайки стабилизация - примерно портретните обективи са стабилизирани само при сони, пентакс и олимпус(които имат стабилизирани матрици). Това е само примерно... всичко е въпрос на обективи които иска човек да ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 22:55

Аз затова питам кои обективи му трябват. Еди коя си марка имала повече обективи..[smilie18]
На него му трябват 2

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:00

Ти канона ли предлагаш Сайбъре?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   06-12-11 23:04

Предлагам да гласувате, пък аз, след някой и друг ден, ще Ви запозная с резултата! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   06-12-11 23:11

А65 е малко по висок клас от 600д. Има доста повече екстри и според мен между тия двата сонито е избора без никакво замисляне и дебат.

Ако мислиш за 60д може да се обсъди и вероятно канона ще е по добрия вариант ама така е безсмислено.

Обективи сони изкараха доста приятни и в моемнта току се оказало че ако ти трябват нови обективи избора на сони е сравним с конкурентите за начинаещ. Канон несъмнено имат повече избор в специализираните изделия.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:18

я си вземи никон. Гледам "От местопрестъплението- Лас Вегас", гледам плющят с никон някакъв, но все не мога да видя какъв[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:26

Или е някво малко тяло или са му големи ръцете на детектива. Прилича ми направо на Д3100. И как ходят така навлечени при +45-48 градуса незнам[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-11 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:33

Мен ме кефи как го връткат зума по 15 мин. преди да снимат[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:37

2000 левичари всяка година загивали в Щатите, само защото уредите били за десняци[smilie10] . Дали има и загинал фотограф-левичар? Отметнал му се ремъка и се обесил напр.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: tvk75   
Дата:   06-12-11 23:51

а някой може ли да каже,за какво точно служи прословутото полупрозрачно огледало на Сони

и защо изобщо не го махнат да не създава тия проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-11 23:53

Е как? Какво ще обсъждаме във ФФ тогава?[smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-12-11 23:58

Автор: pd
Дата: 06-12-11 23:54

Ще напиша нещо за SLT системата на сони.

Тя бе създадена поради няколко основни причини.

Премахване на огледалото/поставяне на полупрозрачно такова впоследствие възможност за автофокус по-време на видео/лайф-вю режим и по-лесно постигане на бързи скорости(кадри в секунда),както и възможност за постоянен непрекъснат автофокус независимо дали затвора е отворен или затворен.

Все прекрасни идеи.

Но полупрозрачното огледало всъщност създава и няколко малки и няколко не толкова малки проблеми.

Първите от тях е лисата на оптичен визьор ,което за мен лично като фотограф на диви животни е недостатък.Но при един тип фотография като примерно пейзажната или портретната не бих казал ,че е проблем и дори би могло да е предимство в предвид ,че виждаш това ,което ще се заснеме.Съответно ще са нужни по-малко корекции.

Идва и главния проблем с полупрозрачното огледало.От които произтичат главните недостатъци и по-слабите характеристики на изображението в сравнение с конвенционалните длср-и.
Полупрозрачното огледало отклонява 30% от светлина към автофокусния сензор.
Съответно до матрицата достига 70% от светлина в сравнение с конвенционален ДЛСР. Друг проблем които не е разискван.За сметка непрекъснатия автофокус до сензора достигат едва 30% светлина докато при конвенционалните длср-и докато огледалото е долу той получава 100% светлина като се възползва максимално от светлосилата на обектива.

От тези факти произтичат няколко проблеми.

Първия е ,че матрицата се нуждае от 30% повече светлина за да достигне същите скорости на затвора ,както при обикновения ДЛСР или сътоветно да и бъде увеличена светлочувствителноста (Исо-то)

Тоест при еднаква светлина конвенционални ДСЛР ще снима на същата скорост с много по-ниско исо и ще има доста по-качествена картинка.
Като добавим в последствие малко по-шумните матрици на а77 и а55 получаваме още една идея засилване на този ефект.

Като заключение и лично мое мнение ще кажа ,че SLT системата е подходяща за всички начинаещи и напреднали любители ,които се занимават най-вече с виедо обработка пейзажна,макро,студиина или други блиски видове фотография.

Мисля ,че тази система трябва да се избягва при употреба на ниска осветеност,спорт,уайлдлайф и фотография на затворени помещения с изкуствена или слаба светлина.

Като цяло мисля ,че е добра система с изключителни предимства и не толкова големи и съществени недостатъци.И може да бъде използвана прекрасно ако е в добри ръце.
Но аз като по-консервативен мисля ,че в момента един конвенционален ДСЛР като Никон д7000 примерно в съчетание с обективите на Никкор дава едни много по-балансирани възможности на една добра цена.
Сходно бих казал за Канон 60д или 7д ако пазарувахме на нормалните цени които са в чужбина.
(Фактически Канон са по евтини от Никон в по-голяма част от света що се отнася за артикули от близък клас)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 00:00

Автор: fast_eyebrow
Дата: 06-12-11 23:53

"Е как? Какво ще обсъждаме във ФФ тогава? "

Знаех си, че съм прав[smilie25]
Самоцитата на pd го потвърждава

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 00:18

pd написа:

> Друг проблем
> които не е разискван.За сметка
> непрекъснатия автофокус до
> сензора достигат едва 30% светлина
> докато при конвенционалните
> длср-и докато огледалото е долу
> той получава 100% светлина като се
> възползва максимално от
> светлосилата на обектива.








Ако до AF сензора в DSLR достига 100% от светлинта в оптичният визьор няма да виждаш нищо, в DSLR част от светлината минава през някаква "полупрозрачна" част в голямото огледало, след това се отклонява в някакво малко клатещо се огледалце и чак тогава стига AF сензора, незнам каква е част и ще ми е интересно някой ако каже. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-12-11 00:22

Прав си систематична грешка от моя страна. Мисля ,че Генчо може да ни отговори на този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: gmg571208   
Дата:   07-12-11 00:45

Понеже, по стечение на обстоятелставата, през последните 4 години снимам само със СОНИ (и все още чета мъдростите във ФФ, въпреки че имам а77 [smilie25] - толкова е шумен, че даже се чува нощем как скърцат "излишните" му 6 Мп [smilie8] ), - горещо препоръчвам на този, който не знае какво да купува - да пита тук кой модел Никон или Канон е най-подходящ за него. И без друго има проблеми с прозводството и доставките на новите модели СОНИ - хората с месеци чакат да получат своята бройка. Трябва да има преди всичко за тези, които знаят какво може да им даде марката СОНИ, без да са чели ФФ[smilie3]. А то какво става - всеки тръгнал да пита за "Translucent mirror" тяло! Не може така!


Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 01:14

Кибере то като се появи бърз контрастен или друг фокус не само от полупрозрачното огледало няма да има нужда ами и от другото [smilie5] и пак отиваме на електроният визьор - това е идеята.
SLT е някакъв преходен вариант към "бъдещото" образно казано (не е крайната точка), но DSLR отвсякъде си е в миналото и по-точно в 20-ти век.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 01:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: kapitancho   
Дата:   07-12-11 09:01

Сони тотално грешат с тези полупрозрачни глупости и до 2-3 години може и да го осъзнаят. Просто е тотално сгрешена концепция. Преди години Канон са се усетили навреме, но сега Сони наливат в тази безсмислена технология.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: gmg571208   
Дата:   07-12-11 09:43

Най-големият недостатък на електронния визьор вероятно е това, че само СОНИ могат да го произведат в такова качество, че да замества успешно стъклената (вече даже полимерна, а не минерална[smilie2] ) призма.
Като се научат и другите да го произвеждат (или да си го доставят) - тогава и "ФотоФорум"-ът ще го признае.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 09:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 09:50

http://www.sony.net/Products/SC-HP/cx_news/vol66/pdf/ecx331_332a.pdf

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 11:59

Ми няма нищо лошо Самсунг да ги прави, те са иноватори в тази област. Ти нали си със Самсунг. На никон цял сензор сони им правят, ти сега за един визьор

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 12:09

да не си взе а65[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 12:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 12:14

Автор: CyberGene
Мда, не пише кой го прави, но най-вероятно е Самсунг.

-----


Sony Unveils OLED Panel of Its New Lens Interchangeable Cameras

"The panel is produced in volume at the Higashiura Office (Aichi Prefecture, Japan) of Sony Mobile Display Corp , which is Sony's subsidiary."


Sony starts selling its ‘magical’ OLED panels, coming to a camera EVF or head-mounted display near you — hopefully






Автор: CyberGene
Те по принцип Сони и Самсунг са май някакъв джоинт венчър за правене на OLED и разни други матрици, в който акциите са 50:50.

-----


Бяха - http://en.wikipedia.org/wiki/S-LCD


2008: Sony and Samsung announce that due to increased demand, a second 8th Generation production line will operate in the S-LCD factory in the 2nd quarter of 2009.[1] S-LCD may be headed by Samsung alone as Sony has announced a joint venture with Sharp Corporation, in order to compete effectively with Samsung, a task made difficult by their current collaboration.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 12:26

Неорязан формат -минимум фулфрейм, ако е така си ок, ама ако си взел някоя никонска кропка- ше ме извиняваш[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 12:30

съгласен съм с това. Затова чакам компактен ФФ, пълно щастие[thankyou]
некс 9 напр.



Публикацията е редактирана (07-12-11 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: tantris   
Дата:   07-12-11 12:50

Некс няма как да стане ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 12:51

що?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: tantris   
Дата:   07-12-11 13:06

Нов байонет ли ще измислят?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-12-11 13:09

аз продължавам да мечтая пентакс да пуснат лентовото ми тяло МЕ супер със 35мм матрица и подобни размери!

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 13:18

едва ли байонетът може да представлява голям проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: batonga   
Дата:   07-12-11 15:13

Не знам за Некс 9 но съм убеден че следващото голямо нещо от Сони ще бъде фулфрейм СЛТ и то скоро. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: kapitancho   
Дата:   07-12-11 15:41

Hotsnail може да каже в детайли, но май самото полупрозрачно огледало съсипва картинката, защото все пак лъчите минават през него и изображението се влошава.
Да не говорим, че до 2 години повечето ДСЛР-и ще имат фазов автофокус на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 16:53

http://500px.com/Davercox


Оглеждам се за съсипана картина[smilie8]

Не видях, ама щом капитанчо казва сигурно е така. На капитанчо ше вярвам, а не на собствените си очи. На Сайбъра няма ко да му вярвам. Пак ![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Vilian   
Дата:   07-12-11 17:42

Сигурно до края на месеца Бони, ще направи ревю на а77/а65 и 16-50/2.8 ссм и снимките ще говорят сами и темата ще потъне бързо, точно както става когато направи представяне на някой обектив на същата система, все пак едно е да си говорим празни приказки, а съвсем друго да има материал по който да се плюе [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 18:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Vilian   
Дата:   07-12-11 18:38

На мен точно тези ревюта на таблици в някакви идеални условия не не ми се струват особено стойностни.
Това дали сте снимали с този апарат или не по скоро във връзка с това, че се дават едни крайни оценки, категорични коментари и т.н
Примерно за ел.визьора разликата между този на а55 и а77 е наистина голяма и определено ми се струва плюс. Някой бе изразил мнение, че тези СЛТ едва ли не при слаба светлина били много зле, пълни глупости, Аф работи много по-добре, а през ел.визьора се вижда повече отколкото през оптичния, да не забравяме и стабилизацията, все неща които помагат при снимки на слаба светлина.
Като цяло, който и апарат да си избере човек от тези, които са в момента на базара няма да сгреши, нито ги деля на по-висок клас и по-нисък защото имал горен дисплей [smilie5] Интересуваме само размера на матрицата затова не съм сменил още а350 с а580 или а77.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 18:52

сайбъре една гола матрица нищо не казва, сега лоша матрица няма- ти го каза. Та няма лошо все пак да "пипнеш" апарата преди да даваш категорични мнения.
Горният ти пост звучи все едно " Ами аз веднъж правих секс, няма смисъл повече да правя, дай да си говорим за него"
Нещата са комплексни, не можеш да гледаш само матрици, пиксели и шум

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 18:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 19:04

Като цяло човека пита за нещо на, което сам трябва да си отговори.

Да иде и да пробва едно SLT - може въобще да не му хареса, може и обратното.
Разликите между DSLR и SLT са достатъчно големи за да можеш да избереш сам, а не някой друг да ти ги показва.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 19:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Vilian   
Дата:   07-12-11 19:12

Да, но друго е да ти кажат "това няма бъдеще", "не става", "губи светлина" и като идеш в магазина да си кажеш аз глупак ли съм да давам пари за глупости, да хвърлиш два-три цитата от форума, за да покажеш на продавача, че не си случаен [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-12-11 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 19:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Vilian   
Дата:   07-12-11 19:19

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 19:21

С електронния визьор лесно ползваш ръчнофокусни, гледам няква мания е обхванала хората за ръчен. Освен това си следиш и експонацията- кеф ти и хистограмата бодната там, кеф ти индикатор за хоризонт, кеф ти индикатор за DOF- всичко ти е на окото. Освен това забравяш за прашинките, които неизменно влизат в призмата или пентамиръра,и които мен лично много ме дразнят. Не се отстраняват в домашни условия и е скъпо почистването. Липсата на призма все пак олекотява апарата. Лесно е да се направи 100% зрително покритие. Можеш да си зумваш с EVF-то. Абе предимствата и произтичащите практични ползи при електронния вюфайндър пред оптичния са неизброими, ся няма кво да си говорим ала-бала тука и от 30 села катъри да водим с кон да ги сравняваме



Публикацията е редактирана (07-12-11 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 20:58

Добре де!!! Не разбирам за какво е спорът!?!?! DSLR има, да речем от 15 години, SLT - от вчера. Кога се натрупа толкова опит, та започнаха сравненията, а?

На едно друго място го писах (ама там хората четат, преди да пишат), ще го повторя и тук: някой помни ли войната "CD vs. LP". За младите пояснявям:
- CD - компакт диск (това го знаят)
- LP - "Long Play" - дългосвиреща грамофонна плоча (на жаргон - ТАВА).
Е, коментарът е излишен...

Едно не разбирам - тук са уж събрани все хора с претенции за високо интелектуално ниво. Като чета писанията на някои от тях...ами то IQ-то ми е някъде около 250!!!

Редакцията е заради печатни грешки!



Публикацията е редактирана (07-12-11 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: vanquished   
Дата:   07-12-11 21:02

Освен това ,колко мазничко и почти безшумно щрака ...

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 21:08

жийч

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: kapitancho   
Дата:   07-12-11 21:48

Ех, едно време колко се кефех на уокмена от Сони. Сега няма и спомен от това технологично чудо от едно време. Така че и СЛТ ще е като всяко чудо за три дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 21:54

да де уокменът замени магнетофона, дискът- касетата, мп3- диска.
СЛТ-то ти заменя ДСЛР-а, безогледалката- СЛТ-то. Не е нужно да си гений, капитанчо.
Тез всичките обективи, дето си ги наредил, ползваш ли ги?



Публикацията е редактирана (07-12-11 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 22:14

Въпроса не е в SLT-то, а в електроният визьор, това е основното. И тука Sony в момента са напред, останалите и те ще се включат.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 22:15

Не знам, братче, ний сме артисти, ти си инженера, сайбъре[smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (07-12-11 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 22:36

Все технологии на Сони, които бяха мимолетни и не можаха да се наложат.

Е, може и да не са се "наложили", но са все пак технологии, по-точно конструктивно - технологични иновации, които са преместили нещата в тази област напред, та ако ще и с доказването на това, че "така не става".

Е, това си е съвсем по нашенски - да плюем всички, които правят нещо, защото ние не можем, по-точно не искаме да можем...

Редакция!

Забравих да питам: защо, по дяволите, профитата още снимат с камери среден формат и/или "лайка" формат? За тия няма ли безогледалки? Да им се не види и остарелите фукльовци!!! Нищо не разбират!!!



Публикацията е редактирана (07-12-11 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 22:43

Кибере няма спор, че е времено решение, май и вчера го писах, но това временно решение им позволява да сложат ел. визьор на този етап.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-12-11 22:48

Сайбер пипни некс 7 и сложи контакси цайс пък после да видим как ще се пражалиш да послваш ДСЛР или нефелна матрица като м4/3

Просто некс-7 е неземен.

Дадоха ми го за проба за една седмица.....мъка, мъка.

ОПравили са цветовете да са акато на минолта мръсниците и сега двойно повече ме е яд че го няма под ръка. Цвета е уникат. Резолюцията няма какво да се обсъжда с хубав обектив.

Верно исо 1600 жипега се помазва като резолюция ама пак бая детайл има а цвета си стои. Някак добре им е високото исо - запазва цвета и динамиката добре.

Абе мислих аз да с епрежаля за 5н, зарад по малкото пиксели ама не си струва компромиса.

Единствения проблем със 7 е, че с супер широките обективи за телеметър омацва цветовете. 5-цата има оправен сензор да позволява много коса светлина правилно да се хване т.е при ползване на 12мм М обектив цвета остава перфектен. При некс7 лучите от червените филтри падат върху зелените сензори. Това се оправя софтуерно както е при лайките ама....

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Vilian   
Дата:   07-12-11 22:49

CyberGene, като ти чета писанията се питам, ти въобще снимаш ли? Не, сериозно в профила нямаш много (това нищо не значи разбира се)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-12-11 22:54

За обективите е интересно ама китака и 16мм дори 16мм с широка приставка не са трагично зле. Посления вариант определено не е остър ама не е и мазаница. Пносимо пе предвид колко пиксели има тоя змей.

Пиша сега едно импровизирано ревю с примерни снимки.

При 7 имат да доизкусурят някой неща със менюто и ергономията, не м кефи че някои опции ги има на 2-3 места....просто като са добавили 3 навито е трябвало малко да изчистят другите опции за да няма повторения. Това е спфтуер та докато пуснат истинската 7-ца че и след това могат да рафинират тия неща. А също така няма как да си програмираш настройки като а700... Или аз не го намерих. Послендото може и мой проблем да е - 2 дни не откривах хистограмта де е в менюто... Ми не е В менюто вече, а е на един бутон разстояние ама ....

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 22:56

сайбър, не се срамувай де, кажи с ко плякаш сега

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-12-11 22:57

Какво зе бе кибере д700 ли?

Аз за един 5д оригинал си мислих е туй за кеф а грабна

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 22:59

е ти преди не беше ли със д700?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:02

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:03

Сайбър, основната ти грешка в този "спор"е, че разглеждаш СОНИ като производитал на фотоапарати, който се интересува от мнението на специалистите. Е, заблуждаваш се! СОНИ провеждат една много успешна производствена инвазия, насочена точно към непрофесионалистите. Тяхната "таргет" група са такива като мен - хора, които могат да си го позволят, без да имат реалната нужда от това.

От какъв зор да се набутват с разработване, производство и реализация на профи-техника, когато там пазарът е малък и отдавна вече разпределен...

Още с аудиотехниката си СОНИ прилагаха една изключително печеливша стратегия - никога не пускаха нов модел, който е във всичко по-добър от предишния. Все нещо в новия беше на нивото на по-предишния. Така си осигуряваха един, нека го наречем "револвиращ" пазар.
Това Сайбъре е стратегия и тактика на продажбите, а не желание за задоволяване на потребности. Така се печели пазар и...пари, естествено.

Та...като ги плюеш, помисли върху това...



Публикацията е редактирана (07-12-11 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:11

според мен не опит, по-скоро май нямаха много желание. Но покрай разните социални мрежи и блогове, които позволяват куцо и сакато да качва и показва снимки пазарът на цифрови апарати расте и на сони им се усили интереса, като набараха далаверата.
Иначе за опит- все пак тези сонита (не сапуна) са минолти, дефакто- старите минолтенски екипи и инженери, те опит имат

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:21

Е добре де, не ги плюеш, наритваш ги!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Исках да ти кажа: не мисли само като потребител! Хората си знаят какво правят. Убеден съм, че без особени напъни могат да извадят нещо от 9-та серия, дето ще им спре часовниците на всички, ама...защо им е да го правят? Нали за всички трябва да има място под слънцето!?

А и да ти кажа нещо, като човек, с опит в производството. Не е икономически изгодно да си най-добър във всичко и навсякъде...Повярвай ми! "Ролс-Ройс" не прави малолитражки, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:24

Естествено нова политика

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 23:33

CyberGene, за теб резервната ми томахавка е винаги в задния джоб [smilie5] [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:34

Според мен, в качеството ми на инженер, преквалифицирал се по принуда в търговец, СОНИ правят нещо, което е като по учебник. Създават пазарна ниша, която само те за момента са в състояние да запълнят. Тоест, отглеждат си и си възпитават клиенти. И мисля, че го правят доволно успешно...
Имал съм удоволствието да бъда участник в такъв процес и ви казвам, че кефът е неописуем. Седиш си и гледаш как системата работи и капе ли, капе...

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: 798099   
Дата:   07-12-11 23:40

Сайбър, за какви томахавки ми говориш? Аз си мислех, че водим една прилична дискусия?! Ти критикуваш, аз изказвам някои мои виждания, какво лошо има?

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-12-11 23:40

/гледа замислено и разбърква жарта на каубойския лагерен огън с оная си работа/


[smilie18] не знам знаете ли го тоя виц

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-11 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: mugen   
Дата:   07-12-11 23:53

или по-добре да не го разказва [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-12-11 00:29

Трима каубои си направили лагер в пустоща на прерията, за да пренощуват след дългия дневен преход. По традицията на Дивия запад запалили малък огън, за да не ги видят враждебните команчи, обикалящи по тези места. След което разседлали конете, изпекли и изяли месото от прерийния заек,който по-рано единият бил уловил на границата между Невада и Аризона, до един малък вир на р. Колорадо, до сами селото на племето Хуалапай. След като приключили мълчаливо със скромната си вечеря, запалили по една лула и седнали край огъня. Единият наместил шапката си, прогонил една муха от тила си, дръпнал дълго от лулата си и подхванал разказ: "Преди два месеца едно теле се отдели от стадото и аз тръгнах да го търся в гората. В бързината си забравих карабината на седлото. И изведнъж- гризли. Извадих закривения си ловджийски нож и с едно движение -Праассс-я прободох в сърцето. Строполи се на място."
Другарите му кимнали в знак на одобрение. Средния уестмен в компанията потръпнал от хладния вятър, който се спускал от скалистите планини на север чак от Юта и се загърнал по-дълбоко в пончото си от щавена телешка кожа, почукал лулата си в един камък и подхванал с равен глас своя разказ: " Преди месец намерих едно малко бизонче оплетено в предпазната тел на ранчото. Докато се опитвам да го освободя внезапно се приближи един възрастен огромен побеснял бизон. Спря се, зари с копито и се устреми право към мен. Аз си бях оставил и пушката и ножа при коня. Без да се бавя повече метнах се на врата му и с едно движение- Храассс, строших му врата. Падна като покосен в прахта." Двамата каубои възкликнали одобрително.
Малкият огън пропука и пусна няколко искри, които игриво се подгониха в кръг и отлетяха в прерийната тъма. Наблизо се чу вой на прериен койот.
" Ти няма ли да разкажеш някоя история?"- подканиха третия, последния уестмен след дълга пауза. А той само ги погледнал, подръпнал от лулата си и без да отрони и дума продължил да разравя жарта с оная си работа...[beer]



Публикацията е редактирана (08-12-11 01:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-11 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-12-11 00:43

тоя вариант е мой собствен кавър[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-12-11 00:55

http://en.wikipedia.org/wiki/Hualapai_people

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   09-12-11 11:45

Като отида в магазина за фото, ще разкажа всичко, научено от вас тук. Дори и вица за Хуалапай [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: emo1   
Дата:   09-12-11 13:35

Kidon, миналата година се
бях навил за Сони Алфа 35 или 55 до толкова че влязох със парите във магазина (няма да споменавам кой).
Там продавач-консултанта ме изгледа подозрително, попита ме дали ще ми е първи ДСЛР и дали знам че губя 30% от светлината, аз знаех (бях чел форума) и му отговорих че не това пречи на снимките.
Тогава ми каза нещо важно: Фотографията е светлина, ела другия месец и ще получим Никон Д3100.
Така и направих, още съм му благодарен!


Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-12-11 19:01

Добре, че каквото и да си купувам не разчитам на продавач-консултанти

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: wiseacre   
Дата:   09-12-11 19:30

И правилно, те са сложени, за да продават [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: simbon4o   
Дата:   09-12-11 20:25

ааа А35 и А55 са по-яки от Д3100, просто 16мп матрицата е поне 30% по-яка от 14мп версията!

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-12-11 21:03

D3100 имаше ли мотор за аф в тялото?

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: emo1   
Дата:   09-12-11 21:39

wiseacre, във случая можеше да ми продаде Алфа 55 за повече пари на момента.
simbon4o, не съм пробвал моделите по якост и не огъвам матрици.
fast_eyebrow, Д3100 няма мотор във тялото, просто новите обективи си имат.


Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-12-11 21:41

Дет вика Невито- всеки според критериите и стандартите си

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Kidon   
Дата:   24-12-11 01:29

Взех Sony A580.
Бъдещето и снимките ще покажат, дали изборът е бил правилен.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Vilian   
Дата:   24-12-11 01:54

Супер тяло е това [smilie24]
Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: emo1   
Дата:   24-12-11 01:54

Честито! Не е бъдещото, зависи от теб да направиш хубави снимки, техниката е сходна при всички съвременни модели.


Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: ludiakolio   
Дата:   24-12-11 11:17


http://www.youtube.com/watch?v=PHAtB86RnT8

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: wiseacre   
Дата:   24-12-11 14:56

Честито!
Пиши се у алфаджийския форум ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: Canon   
Дата:   24-12-11 16:18

emo1
Тези огромни 30% загуби, знаеш ли на колко съответстват?
На 2/3 EV. От тях едната 1/3 е заложена хардуерно-матрично, т.е., матрицата получава само 1/3 (15 процента по твоему) по-малко от стандартното за това ИСО.
За да си видиш разликата, направи си една снимка на 125 исо и ръчен режим - скорост и бленда. Повтори я на същите данни при 100 ИСО. Сравни ги.

Това ти е разликата, дето ти я обяснавал "консултанта"


Направо те е цакнал, с двойка осмици ти е блъфирал твоите 4-ка аса (паричките).

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: kirilp   
Дата:   24-12-11 18:00

Последно, Генчо, разликата голяма ли е или не? Че и аз съм се насочил натам към А35/55.

Отговори на това съобщение
 Re: Традиционен DSLR или Translucent mirror?
Автор: emo1   
Дата:   24-12-11 18:10

Canon, писах на автора че може и да чуе мнение и от консултанта, не сравнявам моделите.
Не бях цакан, тръгнах си със парите!


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »