Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Rebellious   
Дата:   15-11-11 17:18

Alex_stand,
Примерът ти, даден по-горе, е просто за ресайкъл бина... Такава камара прегоряли петна отзад, просто не е истина. Кадърът ти е доказателство, че така не става, а не нещо друго. Извинявай, не искам да се обидиш или да го вземеш лично, просто истината е такава , поне според мен.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: navy   
Дата:   15-11-11 17:25

rhyan, не е същото [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: thumper   
Дата:   15-11-11 17:31

tzl, за статични обекти е ясно, че си прав, не знам кво не ти разбират. И все пак с филтър и без филтър не е същото, но да, ако нямаш 1000лв за синхронизатори и мацките ти не мърдат много, филтър за 100лв те връща в играта [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: rhyan   
Дата:   15-11-11 17:32

Нейви, знам :), но реално борбата е именно за това да се свали контраста. Кой подход ще избереш в крайна сметка е въпрос на решение какъв краен резултат целиш да постигнеш и какво внушение...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   15-11-11 17:32

@rhyan — идеята не е да нямаш контраст в сцената, а да имаш контрол над контраста, който ти е нужен. Аз лично обичам да имам голям контраст в повечето случаи.

Този контрол може да се постигне с ND или със съответния "бърз" радио синхрон. Н пак казвам, че става въпрос за статичен обект.

При движещ се обект има значение какво иска да направи човек — дали ще "замразява" или няма да "замразява".

Трябва да се поясни в темата дали говорим за поведението на скоростта на затвора като "фризер" или като контрол на околната светлина. Просто това са 2 различни цели, но могат да бъдат търсени в определена задача.

В 99% от случаите мен ме интересува околната светлина, а не спиране на действието (демек "замръзване"). Затова и разсъждавам според това каквото ми трябва.



Публикацията е редактирана (15-11-11 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lito   
Дата:   15-11-11 17:38

за снимки навън, най- честото приложение е да се е?аваш с доф-а... иначе ако се търси само светлина, по- евтино е 4 китайски светкавици + 1 китайски тригър и 1/250 + съответната бленда.. елементарните физични закони на дупката и времето дето нещото минава през нея :)

п.п. няма по- голям кеф от това да си снимаш без ограничение от скорост, респективно бленда![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: rhyan   
Дата:   15-11-11 17:51

@tzl - не се хващай за думата бе, човек, и чети внимателно. Никъде не съм писал да нямаш контраст, а да намалиш контраста. Винаги можеш да го моделираш до толкова до колкото ти харесва, въпроса е да се побираш в динамичния обхват на филма/сензора, който ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: mondragon   
Дата:   15-11-11 17:58

Rebellious: 10-15% от кадъра на Алекс са тези, както ти ги наричаш, "камара прегоряли петна отзад", което в случая е съвсем ок. Ако беше помислил за миг, щеше да се сетиш, че за да не са преекспонирани бликовете по вълничките трябва да жертваш и планината във фона, а и водата и частта от скалата, която е зад стъпалата на модела. Още повече идеята на този кадър е не да се елиминира амбиента и да създаде усещане, че все едно е снимана на свечеряване...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: navy   
Дата:   15-11-11 18:02

Високата скорост може да ти даде дълбоко тъмно небе [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   15-11-11 18:04

@navy — както може и ниската скорост и съответния f-stop и/или ND филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: navy   
Дата:   15-11-11 18:22

Не е същото [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: asahi   
Дата:   15-11-11 18:43

Тонибой [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: seuret   
Дата:   15-11-11 19:20

ND филтър, нито да замразиш движение, нито да постигнеш смесено осветление, въобще...

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Rebellious   
Дата:   15-11-11 19:49

Мондрагон,
Достатъчно много те уважавам, за да приема без коментар написаното от теб![beer] Първо не са 10-15 % прегорелите, а поне двойно и нагоре, второ, ако опита е да се имитира свечеряване , значи е тотално неуспешен на този 50 % прегорял амбиент. Не е този начина, това имах предвид, а успешни примери - бол!


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: chikolina   
Дата:   15-11-11 20:26

tzl-pri 1/8000 f=4
Moje li da mi kajesh kakva ste e dylbo4inata na rqzkost,kakwa ste e razrabotkata na zadniq fon..vse nesta za koito trqbva da se pomisli.
izvinqvam se za latinicata.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: Lito   
Дата:   15-11-11 20:30

кефи ме как се обясняват хора дето нито са снимали по такъв начин, нито дори са си направили труда да проучат кое как е :D продължавайте, цялата ви фотографска работа е такава :"))) [beer] ND филтър се ползва и с много бързи синхронни скорости, само незнам какво общо има с питането на боровинката:)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   15-11-11 20:57

@chikolina - въпросът ти не е правилно зададен и няма как да ти се отговори. Във въпроса ти липсва фокусно разстояние. Гледам, че питаш за 1/8000 — можеш да питаш директно автора на снимката с какво фокусно разстояние и т.н. настройки е снимал. После можеш да го пресметнеш сам(а). Има си формула за случая. Аз написах предположения, които са напълно реалистични, както и елементарните сметки за това как да се получи същото нещо с ND филтри.

@Lito - аз опитах да разгранича ND филтрите и бързите синхрони като варианти, с които да се постигнат едни и същи решения огромен процент от ситуациите, в които снимат повечето. Това, че могат да се ползват едновременно е напълно ясно. Причината е, че мнозина смятат, че еди каква си снимка може да се направи само ако синхронизаторът "баца на 1/4000". По този начин хората могат да се замислят, че има и други варианти, които могат да им спестят и усилия и пари или просто да знаят, че дори и да имат синхрон, който "баца на 1/4000" и се озоват в положение, където ползват друга техника, да знаят какво да направят.

И все пак остава мистерия каква е целта на "borovinka" с тази тема.



Публикацията е редактирана (15-11-11 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: chukov   
Дата:   15-11-11 20:59

Боровинка, предлагай вече лечение
мисля, че всички симптоми на заболяването са описани вече

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: borovinka   
Дата:   16-11-11 09:52

До тук виждам обосновка на методологията, но никой не казва достатъчно за техническата страна на този процес. Има нещо специфично в езика, на който си говорят тези синхронизатори. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-11-11 10:42

Ми явно някои синхронизатори не нацелват много добре езика. Получават се разни инфекции от време на време. Пробвайки едни синхрони на Пиксел с 5Д с Алекс останахме така: [smilie10]

С предният си пост отговорих на въпроса на г-н Бишков защо всички са луднали по "бързи тригери". Силиконя го иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-11-11 10:42

ПП: Янко на работа съм бе. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: GenaDP   
Дата:   16-11-11 10:51

Автор: borovinka

До тук виждам обосновка на методологията, но никой не казва достатъчно за техническата страна на този процес. Има нещо специфично в езика, на който си говорят тези синхронизатори.


А може би ти го знаеш тоя език? За комуникационни протоколи ще си говорим, тъй ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: rhyan   
Дата:   16-11-11 11:07

На мен ми е все тая как си говорят стига да се разбират и да не ми късат нервите. В крайна сметка едва ли ще ми се наложи аз да седна да им говоря и да им обяснявам разни работи точно па на синхронизаторите.

Виж, друг е въпроса ако не знаеш как да ги накараш да си говорят, и още по-зле ако не можеш да им обясниш какво точно искаш да правят [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: seuret   
Дата:   16-11-11 11:19

Tonyboy, ти си намерил коя камера да пробваш:)

Отговори на това съобщение
 Re: Високоскоростни синхронизатори - що туй?
Автор: tzl   
Дата:   16-11-11 12:06

Е, нали някой беше пуснал линк с видео и то е ясно как работят бързите синхрони. Светва не 1 път, а има няколко хиляди импулса, за да се освети изцяло сензора на всяка позиция на "процепа" между пердетата.

Малко като "препитване" звучи.

Това, което аз съм видял от опит е, че в общия случай мощността на светкавицата, която трябва за да се експонира обекта с "бърз синхрон" трябва да е доста по-голяма, отколкото ако се опита човек да направи подобно нещо със свита диафрагма или ND. Все пак в единия случай имаме примерно 20000 по-слаби светвания (с бързия синхрон), а в другия имаме 1 мощно.

Аз използвах бързи синхрони преди, но като видях, че си върша работата и с "бавни", минах на такива и си снимам в синхронната скорост или някога по изключение (ако не ми достига мощност) снимам не 1/320 например и после режа черната линия.



Публикацията е редактирана (16-11-11 12:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »