Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Външен хард - какъв
Автор: ivanov.10   
Дата:   04-10-11 14:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-10-11 14:47

Не бих рискувал с тази фирма, защото не е ясно, какви са дисковете вътре. От 3 години ползвам мрежов Western Digital, а от една външен Western Digital MyPassport Essential Black - 500ГБ за 130лв. - много малък, бърз, на USB2 , за сега няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: вальо   
Дата:   04-10-11 14:48

няма по-добро
по-изгодно е да си купиш същия модел, но 640 или 750 Гб


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 14:49

ТОВА ТИ ПЕПОРЪЧВАМ

Можеш да вземеш и Това

Да не те притиснява че шише A-DATA.

A-data не произвеждат дискове а само правят кутиката. Вътре е или WD или Seagate



Публикацията е редактирана (04-10-11 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 14:55

За изпускането на пода няма грижи (стига да не е от 2 метра), мо при условие че е изключен. Всички HDD-та си заключват главите в изключено състояние. Ако обаче са включени няма гаранция че софтуера ще сработи и докато падне ще заключи главите, а и се съмнявам да има в кутийката вграден такъ. Само в скъпите модели нотбуци има такава защита

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: nikidinov   
Дата:   04-10-11 15:03

http://www.multirama.bg/product/10003/tvard-disk-wd-mybook-essential.html



Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 15:14

Махнете я тази мултирама
Това е прехвален ВИЗАНТИЙСКИ МАГАЗИН
Ако си от софия отиди или в РЕСЕТ или в МОСТКОМПЮТЪР. Мултирама могат да ти скъсат нервите с ганционно обслужване. Само виж разликата в гаранцията
Мулти бозата дава 24 а ресет 36
Стандартната гаранция на WД e 36 месеца, за да продават МулиРама нещата на по ниска цена ги взимат без гаранция от производителе и поради задължанието от ЗЗП дават тия 24.



Публикацията е редактирана (04-10-11 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 15:16

HDD в БГ внасят 3 фирми RESET, MOST и ASBIS от време на време и SOLYTRON, но ASBIS и SOLYTRON продават само на дилъри, а не на крайни клиенти.

Ето на ресет всички виншни HDDs

http://reset.bg/catalog/16/1607/




Публикацията е редактирана (04-10-11 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: tzl   
Дата:   04-10-11 16:13

Имай предвид, че дисковете са техника, която си има "срок на годност" и ти не знаеш кога ще изтече той.

Затова по-добре си вземи 2 по-малки диска, отколкото 1 голям (или 2 големи, в случай, че имаш възможност). Така ще пазиш всичко на поне 2 места.

Но пак зависи колко ти е важно това, което пазиш. Ако не е толкова важно, купи си само 1 диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-10-11 16:16

Глас за WD [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: SurfLady   
Дата:   04-10-11 16:59

А някой да има SAMSUNG??
Какво мислите за него. Аз също обмислям да си взимам, но ми се иска да е 1 ТВ като че ли??

Благодаря предварително[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: compur   
Дата:   04-10-11 17:04

Важно е да е на usb 3.0 и да има колкото се може по-голяма гаранция. Приятел си купи от Most 1Tb на A-DATA и се оказа доста добро попадение. Малък, лек и бърз! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: seal   
Дата:   04-10-11 17:16

@SurfLady
При 3.5" самсунг са отличен избор, аз лично ползвам 3 такива от различни серии. При 2.5" нещата са еднакви при всички производители горе долу. Специално въпросния трансценд е с диск на фуджитсу доколкото помня

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 17:17

compur написа:

> Важно е да е на usb 3.0 и да има
> колкото се може по-голяма
> гаранция. Приятел си купи от Most 1Tb
> на A-DATA и се оказа доста добро
> попадение. Малък, лек и бърз! [beer]
> [beer]

И кое му е толко важно да е USB3.0 да не би на нотбука си да има USB3.0 ?!?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: bvsmp   
Дата:   04-10-11 17:20

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 17:21

bvsmp написа:

> моят е A-data, но като го бучна в USB-то
> и докато си инсталирва драйверите
> изписва SAMSUNG

По нагоре съм написал че А-DATA не произвеждат HDD само кутиката е тяхна, може да е всичко вътре

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: ivanov.10   
Дата:   04-10-11 17:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: kosio2002   
Дата:   04-10-11 17:29

SurfLady написа:
> А някой да има SAMSUNG??
> Какво мислите за него. Аз също
> обмислям да си взимам, но ми се
> иска да е 1 ТВ като че ли??
>
> Благодаря предварително[smilie3]

Имам Самсунг 2.5" USB 2.0 / 500 GB в кутийка на Prestigio - The Art of Hi-Tech
ползвам го постоянно от година и половина. 2 изпускания, както е включен и над 10 изключен. Самия диск (не кутийката) има G-сензор и като е включен си следи дали не пада [smilie25] Стои постоянно в раницата (най отдолу) под фотоапарата и го нося навсякъде с мен.
Веднъж на месец го "обслужвам" ( проверки за грешки, вируси, дефрагментиране...)
Досега, никакви проблеми.

Разбира се, архив на всичко важно и на DVD. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 17:31

WD е фирма с традиции от десетки години

Знаеш ли какво значи LifeTime warranty

Това означава ДОКАТО СЕ ПРОИЗВЕЖДА,
А иначе да Трансценд са най добрите Флаш Памети особено като бързина.
Иначе и те непроизвеждат дискове.
Няколко са производителите на дискове WD, Seagate, Samsung, Toshiba но последните се влагат предимно в нотбуци тошиба

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: tzl   
Дата:   04-10-11 17:31

>>>
Цитирай:

Ако се скапе някой ден външния хард ше си купя нов и ще ги занеса двата в сервиз, да извадят карантията на стария и да ми прехвърлят инфото - какъв е проблемът.

<<<


Проблемът е, че нямаш гаранция, че информацията ще може да се спаси.

Не случайно в цял свят се ползват RAID масиви и не се надяват на сервиза, който ще им спаси каквото и да е станало с хард диска, защото не винаги може да се спаси.

Разбира се, всичко опира до това колко ти е важна информацията. От това разбирам, че може и да се преживее в случай, че сервизът не може да възстанови нищо.



Публикацията е редактирана (04-10-11 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: victory13   
Дата:   04-10-11 17:33

имам въпросния трансценд година вече... не е казал нишо за проблеми...
имам и един голям със захранване от същата фирма от 4,5 години... сгъбяса се по едно време, но се оказа захранването [smilie22]
бачка и той сега... имам и един престижио като горния... и той работи...
изобщо не са ми се случвали ужасите, дето чета от време на време... още [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 17:33

Това с карантията е само ако е гръмнала електрониката
Ако е задрала глава по дика вероятността за спасяване спада в пъти и със сигорност губиш върху задраното място. А да не говорим колко струва такова въстановяване



Публикацията е редактирана (04-10-11 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-10-11 17:40

ivanov.10, защото Транценд, А-дата, Вербатим НЕ произвеждат ХДД, а слагат в тяхна кутия ВД,Сийгейт,Самсунг или Хитачи.
ВД заедно със Сийгейт са едни от водещите компании за ХДД и е нормално да се препоръчват от потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: ivanov.10   
Дата:   04-10-11 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: kjey   
Дата:   04-10-11 18:56

Абе стига сте ги ръчкали тези WD че да ви кажа от IT фирмата която ни подържа компютрите говорят че много фалове дават по-евтините им серии.В гумирания Трансцедент има диск на Самсунг - имам такъв и съм го проверявал.Точния модел е:
Manufacturer StoreJet
Model SAMSUNG HM501II
Size 500.1 GB
Firmware Version 2AJ10001
Serial Number S2HVJ9CB401997
Rotational Speed 5400 RPM
Form Factor 2.5 inch
Interface USB (Serial ATA)
Standard ATA8-ACS | ATA8-ACS version 6
Transfer Mode (Current / Max) SATA-300 / SATA-300
Диска е малък и бърз:)Ако смяташ да го разнасяш това е диска.
поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 20:50

ivanov.10 написа:

> Разбрах и май ще си взема ВД,
> защото са по-евтини. Колко струва
> такова прехвърляне сега, не че
> имам вече външен диск, само питам :)

http://www.drsbulgaria.com/bg/prices.php


Но това е без никаква гаранция че ще стане и Каквото стане стане останалото нестава, а иначе за 100% въстановяване взимат от порядаъка на 5-10€ на гигабайт и то не в БГ
Работи се под електонен микроскоп и се въстановява всичко

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-11 20:58

Ot pone 3 godini polzvam edin Seagate 500gb i nqmam nikakvi problemi s nego... da chukna na dyrvo (che kolko snimki imam na nego...) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: tvk75   
Дата:   04-10-11 21:59

Western Digital джобен и край на проблемите

освен това е USB 3


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: dsd911   
Дата:   05-10-11 05:29

Здравей, аз съм оттатък Голямата вода и тук много се ползва това lacie.com, и това g-technology.com. не знам как са в твоят ценови клас, но си струва да погледнеш

Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: mravunko   
Дата:   05-10-11 08:19

Имам А-Дата от тези жълтите - гумиран. Падна 2 пъти от около метър и малко и няма проблеми. Предния път, когато ми падна така диск, просто умря. Така, че съм доволен от покупката. Преносимите дискове почти не горят, те просто падат и всичко заминава, много преди да им дойде времето :)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: buratino   
Дата:   05-10-11 08:39

WD black,Samsung T3,Hitachi+ това или това .

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-10-11 08:44

Един външен хард, ако не е постоянно включен към компютър, а се използва само от време на време,ще навърти ресурса си за много по-продължителен период, отколкото един обикновен хард диск, който върти непрекъснато винаги когато е включен компютърът. Така че не бива чак толкова да се притесняваме за надеждността на външния диск. Естествено, ако не се изпуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: lito   
Дата:   05-10-11 09:04

трудно се намира, но по- добро от него няма:

LaCie Rugged

най- използвани са от фото и видеофрафери, поради факта, че и от 2 метра да го изпуснеш, после си в играта. имам 3 такива, падали са от всевъзможни места, и нямат грешка:)

П.П. WD са най- често спиращите да работят на пазара...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: buratino   
Дата:   05-10-11 09:14

Ако говорим за green ш blue серията

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: imitev   
Дата:   05-10-11 09:22



Абе и WD навремето, и Seagate такива говняни серии имаха... Не ми се спомня...

Всички производители по пътя си към поевтиняване и обоклучаване на продуктите са имали излагации...

Аз лично взех един Apacer от метро 500 гб 2.5" за 95 лв. преди 6 месеца. Вътре е Фуджицу.

Сега хвърлям боб да не се потроши [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-11 09:44

Споменах ли, че Сийгейт купиха Самсунг, що се отнася до хдд-та [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: jingov   
Дата:   05-10-11 09:54

При мен имаше същата дилема,вместо да търся външен ,намерих вътрешен на 7200 об,500 гиги ,а ориг.вътрешен/Хитачи / в кутийка и стана външен.Сега съм с 500+320 в лаптопа и още 320 външни .Така получих и място и скорост за обработка на данните.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   05-10-11 11:13

написа:

>
>
> Абе и WD навремето, и Seagate такива
> говняни серии имаха... Не ми се
> спомня...
>
> Всички производители по пътя си
> към поевтиняване и обоклучаване
> на продуктите са имали излагации...
>
> Аз лично взех един Apacer от метро 500
> гб 2.5" за 95 лв. преди 6 месеца. Вътре
> е Фуджицу.
>
> Сега хвърлям боб да не се потроши
> [smilie5]
То няма производител който да не се уакал. Преди време HITACHI бяха извадили една серия HDD-та дето се дънеха на един ден работа и си изтеглиха цялата партида от пазара, така че си много прав със хвърлянето на БОБА. Аз патих на един сървър с дискове Seagate а сървърът е IBM и на дисковете има допълнителна лепенка доказваща че са от по специална серия (СЪРВЪРНА) и специално тествани за IBM, но това незначи че не се издъниха 9 диска за една седмица

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-10-11 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   05-10-11 11:37

Виж в магазина на РЕСЕТ същия

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: Славов   
Дата:   05-10-11 11:41

Моят Seagate FreeAgent 500GB, вече започна четвъртата си година безпроблемна, денонощна работа.
Глас за марката ...

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: compur   
Дата:   05-10-11 12:38

А защо пренебрегваш вносителите? Техномаркет не е място за закупуване на компютърна техника! 1 TB A-DATA в Мост е 169 лв... При това 2.5"!

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   05-10-11 13:05

Сигорно 10 пъти написах по горе да се купува от вносителите, но човека явно иска да ги пренебрегне. Може да съм Фотограф Любител, но с ИТ си изкарвм хляба от 20 години, Е..... всеки си знае



Публикацията е редактирана (05-10-11 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   05-10-11 13:09

Това да си купуваш от техно маркет ИТ техника е като да си купуваш от там Фотографска техника. От техно маркет се купуват само неща внесени от тях демек от К&К

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: ceco100   
Дата:   05-10-11 13:11

Извинявам се,но да не отварям нова тема някакви отзиви и мнения за този модел.
http://reset.bg/catalog/16/1607/1607115/

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: imitev   
Дата:   05-10-11 13:18


В техномаркета 1 ТБ сийгейт експанжън 2,5" е 179 лв.

http://www.technomarket.bg/products/09112666/seagate-hdd-expansion-1tb-2-5-usb-2-0


Ако ми е на 5 минути пеша как пък няма да отида до мост-а за 10 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-10-11 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: Lalinda   
Дата:   05-10-11 14:30

Е, аз си купих неотдавна Samsung G2 500 GB (White) за 99 лв., но не от Техномаркет, а от Карфур (просто го мернах в брошурата за ученическите стоки). Спестих 20 лв., а преди това видях по сайтовете на IT магазините, че при тях е 119 лв.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-10-11 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: lito   
Дата:   05-10-11 16:32

ръководите се от цената, а не от качеството и функционалността... доста .. тъпо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-11 16:48

Интересно качеството на каква база го определяш?Или понеже, тази марка това, пък онази онова, и така.
Купувайки диск в кутийка докато не го закачиш на компютър не знаеш какво има в него. Голите дискове от една и съща серия, на една марка имат различно поведение и различно ниво на дефекти. Да се говори, че марка А била по-добра от Б е просто майтап. Въпреки че, аз Сийгейт след цялото фиаско скоро не бих купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: photo_liubitel   
Дата:   05-10-11 16:51

didesignbg, в момента на пазара квото и да вземеш е като взимането на кола КЪСМЕТ

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: Lito   
Дата:   05-10-11 18:53

didesignbg преди 4 години си казах искам външен диск, купих си без да си направя труда да проуча впечатленията на хората из интернет... WD бе марката. Напълних го на 80% грубо и крашна на 6-тия месец. От сервиза естествено както при всеки такъв случай на въпрос не са правили нищо и ми го подмениха с нов. Новия след 3 месеца направи същото нещо.. викам си ок, явно тази марка не става, оставих го да събира прах и си купих самсунг... с него бях повече от доволен докато не спря да работи на края на пъвата година.. респективно подмениха ми и него с нов, който след 3 или най- много 4 месеца спря и той да работи, подмениха ми го, подарих го, изчетох в продължение на месец над 30 форума /нито един български/ и като дръпнах чертата, това което съм писал в предния пост беше най- сполучливо. реших да рискувам, както и предните пъти бях направил макар и несъзнателно и до момента във всяка една ситуация което и да е мнение за lacie от въпросните постове се е доказало многократно.. а не е като да не ядът бой тези оранжеви приятели:))) бих си позволил да давам мнение само ако нещо ми е минало през главата.. уви за нещастие съм сърбал попарата с тези преносими дискове :)



Публикацията е редактирана (05-10-11 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: nikson   
Дата:   05-10-11 20:53

Аз съм с Самсунг СториСтейшън 1,5ТБ от една година - никакви проблеми,макар и да не работи постоянно.Тих и хладен.

Отговори на това съобщение
 Re: Външен хард - какъв
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-11 22:10

В Ласитата дисковете често са WD, не мисли че има марка по-различна от другите. Много греди имаше напоследък с дисковете, но то няма как цените все да падат, а качеството да стои.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »