Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: yavorberov   
Дата:   01-10-11 14:29

Питам се аз защо има толкова много обяви за D7000 в базара, почти се бях навил да си купя ама това изобилие от продавани тела ме навежда на лоши мисли. Но водейки се по тази логика Д700 пък е най-търсеният апарат, това прави ли го по-добър от конкурентите???
Мани, мани в събота какви мисли са ме налегнали!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: realnoncho   
Дата:   01-10-11 14:31

Ми преполагам, че е защото техническите качества на апарата много прехвърлят фотографските възможности на собствениците :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: iasen2   
Дата:   01-10-11 14:38

аз пък се чудя защо няма теми във форума като :
"има ли разлика в картината на Д700 и Д3"

или пък "продавам никон Д3"

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: Suggs   
Дата:   01-10-11 14:56

yavor-е, в търговията няма логика.
Какво по-конкретно те притеснява за D7000? Единственото нещо, което не ми харесва в него, е теглото [smile] . Малко ми е неудобно постоянно да го разнасям със себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: marrio31   
Дата:   01-10-11 14:57

моя отговор е че това е може би най-доброто тяло съпоствено цена-качество и съответно най-продаваното тяло на никон,следователно има доста дори и в базара[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: slav4cho   
Дата:   01-10-11 14:58

досега не съм чувал някой да мрънка от д7000 и мисля че е много добро тяло за един напреднал любител но все пак е странно че има много из базара

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: erotila   
Дата:   01-10-11 15:12

Автор: iasen2
Дата: 01-10-11 14:38

има човеко има и не само в картината

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: mitku   
Дата:   01-10-11 15:43

Споко. Всичко си му е наред на Д7000 - вземай смело. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-11 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: photo_liubitel   
Дата:   01-10-11 19:09

Незнам защо има токо обяви, но моето скромно мнение е че за цена качество е много добър.
Миналата седмица снимах един ден с него и се влюбих. Имам D5100 и обмислям да го продам и да взема D7000,



Публикацията е редактирана (02-10-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: BatV   
Дата:   01-10-11 23:20

Щот ни струва![smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: sirkhann   
Дата:   01-10-11 23:36

Има толкова много обяви, щото хората са си купили супер много такива тела [smilie8] Аз ке чудя що има толкова малко обяви.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: pefoto01   
Дата:   01-10-11 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: demiman   
Дата:   01-10-11 23:44

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: asahi   
Дата:   02-10-11 00:04

Бързат да ги продадат докато не им са се разлепили гумите. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 00:06

Хубаво, че са гумите, че да имат някакъв кусур, който да одумвате [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: sirkhann   
Дата:   02-10-11 00:12

Мен фокуса нещо не ме кефи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: apollo   
Дата:   02-10-11 00:18

Ми ширпотреба ко да се пай... столче, шапка, Д7000 [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-11 00:19

бе зимай няма лошо

Ама има и по-малки апарати със малко по-добър сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: mopt   
Дата:   02-10-11 00:21

Вие се шегувате, но дори на никонската чаша-обектив и се разлепиха гумите тази седмица [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 00:24

ко за фокуса [smilie18]

аз стоя и се чудя... дали да изтрия едната нула на д7000 или да нарусувам още една на д700 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: georgivelev   
Дата:   02-10-11 00:25

Ъпгрейдват се, много ясно, зат'ва има толко мноо обяви.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: cicomanco   
Дата:   02-10-11 00:26

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Нави!!![cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: gmir   
Дата:   02-10-11 00:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: the_drug   
Дата:   02-10-11 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   02-10-11 09:17

Добро си е тялото за фотография, но за видео гола вода [smilie23] фен съм на Никоня но видеото отчайващо за съжаление в сравнение с канонското [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: gil-galad   
Дата:   02-10-11 09:53

Щото си търсиш 7000 и само тия ти правят впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: Suggs   
Дата:   02-10-11 09:58

gil-galad, аз си търся Sigma 10-20 за Nikon, но не ми прави впечатление в базара да има много обяви за такъв обектив [smile] . Наистина се продават доста D7000, не знам защо. Аз моя бих го продал само ако закъсам за пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 12:53

Защо си мислиш, че видеото на никона е отчайващо в сравнение с канона?
Кои 2 модела сравняваш и кои са нещата, които го правят по отчайващ?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: pefoto01   
Дата:   02-10-11 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: mitku   
Дата:   02-10-11 14:40

И видеото на Д7000 си е супер. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   02-10-11 15:34

щот не могат да снимат, за туй продават

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: erotila   
Дата:   02-10-11 15:52

от както на фуфуграфините им взеха да се потят ръцете измислиха влагозащитни корпуси, които винаги се бъркат съсъ водозащитни такива... [smilie18]

пп
на D700 видеото е с най точен часовник [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: jorro_z   
Дата:   03-10-11 11:56

Защо има толкова много обяви за D7000?

Моето предположение е следното:
След излизането на това тяло (среден клас, но с някои подобрения, налични само във високия клас), и ОСОБЕНО след широко разгърнатата кампания по рекламиране на "невероятния д7000" действително много хора си закупиха такова тяло.
Подозирам, че повече от половината - чрез кредит или на изплащане.
Пак подозирам, че скоро след покупката доста хора са осъзнали, че това ново тяло не им дава нищо повече от старото (най-вече поради незнание, и, опасявам се, заради опити да се снима с най-евтините възможни китови обективи, щото след покупката на тялото не са останали парички за хубави обективи).
В един момент хората са си направили преоценка на приоритетите, и виждайки затворени едни 2000 лв. (при покупката), на тяло, което снима като д80 или д90 (за тях лично), лесно стигат до решението да се разделят с него, дорде все още държи цена.

Иначе като цяло апарата е хубав, факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: tziko   
Дата:   03-10-11 12:05

jorro_z [smilie24]

И аз така си мисля, ако не всички продажби, то поне 90% са по тези причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: Char   
Дата:   03-10-11 12:09

И на мен ми прави впечатление, че обявите са доста за този апарат и винаги като видя нова такава ме изпълва съжаление. Апаратът е чудесен и съм убедена, че се получава така, защото хората го купуват неподготвени. Той не снима сам определено. Аз го имам вече може би повече от половин година и не спирам да му се възхищавам. С всеки изминал ден се сработваме все по-добре. Държи се чудесно, като се опознаете. Първите ми снимки не можех да разбера, защо се получават или много тъмни, или изгорели или цветовете нещо... Но със щракането и изучаването на меню и настройки нещата полека се наредиха и сега мога да кажа, че просто го обичам. Върши ми идеална работа. Стана ми част от ръцете. Не мисля изобщо да го сменям в скоро време, каквото и да излезе след него, защото за нуждите ми е перфектен. Исках страшно много D700, но силите (финансовите) на семейството така и не достигнаха. Не говоря само за тялото, а и за необходимите обективи, които ще изиска. След компромисното купуване на D7000 обаче бях очарована. Исках D700 най-вече за доброто поведение при високо ISO, а D7000 се справя страхотно в това отношение (е със сигурност не чак толкова, но аз лично не виждам разлика, която да ме съсипва).

Та като виждам как ден след ден се появяват нови обяви за продажба на този апарат си мисля само едно нещо - човекът си го е купил и се е разочаровал, че апарата не работи добре - не прави хубави снимки или нещо такова, което е много жалко за тази машина.



Публикацията е редактирана (03-10-11 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: sauron69   
Дата:   03-10-11 12:26

Подготвят се за Д400 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: sirkhann   
Дата:   03-10-11 12:30

И аз за Д400 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: danbi   
Дата:   03-10-11 12:35

Да не се счупи клона бре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: victory13   
Дата:   03-10-11 13:16

я да се разходя из базара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: mitku   
Дата:   03-10-11 13:27

Другото е, че всеки се опитва да "удари далаверата" и хем цените в базара са сравнително високи, хем народът гледа да купува ако може "без пари". И обявите се тътрят с месеци.
Не знам колко са "много" обявите, но аз тъй и не можах за няколко месеца да дочакам подходяща обява за мен... с подходяща цена като за на старо. И си купих чисто нов Д7000 от Англия, почти на цената, на която върви на старо в базара... непипнат, на 0 кадъра, с всички найлончета, гаранция и т.н. Е, кога ще си взема за същите пари някой с неизвестен статус на 10-15 хил. кадъра... че дори и да е на 100 кадъра? Поне като се продава на старо, да има и съответната цена като за на старо. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: g3n3r3l   
Дата:   03-10-11 13:50

Съгласен съм, че цената трябва да е като за тяло втора ръка, но трябва да отговаря и на състоянието. Едно перфектно тяло с останала гаранция няма как да се продава за "без пари". Аз моя като тръгна да го продавам (заради евентуалните-дългоочаквани-нови тела) не бих го дал за под 2К (с оригинален грип, втора ориг.батерия и там още неща...), та има и цена и цена. Търговци всякакви, пак и клиентите като тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: ilcoin   
Дата:   03-10-11 14:02

jorro_z [smilie24]

Аз бих добавил и лошата като цяло икономическа обстановка. Просто доста хора не могат да си позволят да изплащат техниката, и/или имат проблеми с работата и се мъчат да намалят разходите си като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-10-11 14:18

И аз с ръка на сърцето трябва да кажа че съм от хората които първо купиха техника,а след това осъзнаха че тя е за доста напреднали фотографи.В момента продавам един такъв,именно защото ме е яд че седи така у нас а снимките са "задоволителен джепег"Ясно е че ще отида на курс,но ако някой има добро желание да обясни няколко практични неща с този конкретен апарат,ще го сваля от продажба и разбира се ще почерпя за отнетото време[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: sirkhann   
Дата:   03-10-11 15:02

Снимаш с хубав обектив (18-105 или нещо твърдо), в най-лошия случай - на режим A, блендата - спорет сюжета, ако снимаш през деня и е много светло, пускаш компенсация -0,3 / -0,7 да не прегаряш. Снимай в RAW, после нещата се оправят през ViewNX. Няма философия, този фотоапарат позволява да снимаш без много мисъл какво прави, само трябва да си избереш сюжет и да си кадрираш правилно сцената. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: mitku   
Дата:   03-10-11 15:13

От досегашните ми снимки с тази камера достигам до следните заключения:

1) D7000 НЕ търпи неспокойно снимане и при най-малко движение (в зависимост от милиметрите на обектива и скоростта на затвора), при близка инспекция лъсват проблеми от размазване от движението.

2) с D7000 излизат страхотни като качество кадри и колкото проблемни съм имал - всичките са били защото АЗ не съм направил нещо както трябва, а не, че камерата има проблем.

3) все пак D7000 е сравнително сложна камера, за доста по-напреднали любители и трябва време и желание за обучение и четене за да започне човек да я ползва що-годе добре.

4) все пак си трябват и хубави обективи - с разни пръчки е нормално да няма хубав резултат.

Просто много хора очакват, че като дадат 2К лв. за камера, тя едва ли не ще снима сама... но - НЕ става. Вярно е, че камерата предоставя разни "Auto" и "Scene" режими (които аз не съм и пробвал даже), но ако човек разчита само на тях - също НЕ вярвам, че ще има добър резултат. И съответно остават някои "недоволни" потребители сигурно. [smilie7]



Публикацията е редактирана (03-10-11 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: ilcoin   
Дата:   03-10-11 15:24

Завии едно 85/1.4 и после сложи врътката на портрет да видим дали не става [smilie7]

Иска си обективи и това е, а хората не са подготвени за идеята да дадат още 3-пъти по толкова за стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: mitku   
Дата:   03-10-11 15:31

По някои чужди форуми се появяват например оплаквания, че Д7000 не бил правел добре цветовете на кожата. А после се оказва, че човекът например е снимал хората в режим "Лендскейп" и се оплаква, че камерата е смотана. И естествено снимал само в JPG (защото ако беше поне в NEF - голям праз, че белият баланс е някъде другаде). [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-10-11 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-10-11 21:13

Някой друг практичен урок с конкретния модел,снимам с обектив Nikon AF-S 24-120mm f/4G ED VR Nano Lens[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: Jaly   
Дата:   03-10-11 21:33

Най-добронамерено бих те попитала дали си си направил труда да изчетеш старателно ръководството придружаващо камерата ти?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-10-11 21:43

Прочетох го,но някой неща въобще не мога да си ги обясна.Не съм се занимавал с фотография в този смисъл на думата,и определено не мога да намеря логиката на много неща,въпреки че са прочетени.Не съм си поставил за цел да се развивам кой знае колко,искам да снимам семейството си и много бързите ми деца[beer]



Публикацията е редактирана (03-10-11 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо има толкова много обяви за D7000?
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-11 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »