Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-09-11 16:53

Досега два пъти съм купувал последни бройки - един Панасоник LX2 от Техномаркет ЦУМ (тогава още имаше Техномаркет в ЦУМ)и един Панасоник G1 от Технополис Люлин. И двата бяха от заключена стъклена витрина, без никакви следи от пръстови отпечатъци, банички и т.н. G1 беше на петдесетина кадъра. Нямам абсолютно никакви забележки относно техническото и експлоатационното състояние на апаратчетата или на батериите им. Бачкат си екстра и двете. Така че си е до бройка и до късмет. А и на внимателен оглед и изпробване.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: MrD   
Дата:   30-09-11 16:55

Винаги продавачите са в играта с върнатите стоки. Давам пример със себе си от Техномаркет.
Купувам TV за детската стая, отивам удома - късаме опаковките и т.н., децата се кефят. Пускаме го и всичко си е ОК, обаче след 1 час се изключва сам, ние го включваме, а той пак се изключва и пак, и пак, и пак. Отивам в Техномаркет и обяснявам проблема - пускаме TV-то и гледаме и всичко уж е добре и чакаме, и чакаме и таман ме убеждават, че всичко си е супер и хоп TV-то се изгаси. Рестарт, репляс, редрън и продавача вика - остави го и вземи нов - обаче трябва да е същият защото си скъсал опаковката. И аз питам ами да донеса и другите атрибути там които бяха и той ми отговаря: Остави си ги, вземи само другата бройка. И аз питам: Ам какво ще го правите този TV; отговор: Ти това не го мисли, ние си знаем.
Отговора знаете ли какъв е: Чакаме следващата "будала", която няма да се усети да им го върне, ще минат 7 дни и след това да ходи по сервизи. Ей това е реалността в БГ, така се продава. А видно беше, че момченцето от Техномаркет знаеше, че тази бройка е дефектна, откъде ли ......
Сами си отговорете ...!

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 17:03

jeddah написа:

> Не е точно така - първо не са 2 а е 1
> седмица. Второ нямам кадър само за
> времето за зареждане на батерията.
> Първият кадър е на 22.09 вечерта и
> има EXIF. Там пише колко са
> щраканията и в колко часа е
> правен...ама това си е друга тема...
Ако е така отивай и го рекламирай.
Правете разлика между рекламация и гаранция
ето пак цитат от ЗЗП
Чл. 112.
(1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.

(2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:
1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;
2. значимостта на несъответствието;
3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.
Чл. 113. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.)
(1) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.
(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 17:05

за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114 .
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.
(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.
Чл. 114.
(1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113 , той има право на избор между една от следните възможности:
1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;
2. намаляване на цената.
(2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.
(3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: desmes   
Дата:   30-09-11 17:10

Nex-3 , който закупих от Технополис в Пловдив виждам , че е бил на "DSC00843" , като "първи" кадър , който направихме с консултанта след разопаковането му .
Състоянието му бе безупречно.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: jeddah   
Дата:   30-09-11 17:21

първият е DSC00001

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: desmes   
Дата:   30-09-11 17:24

@ Автор: jeddah
Дата: 30-09-11 17:21

първият е DSC00001


Готов съм да ги приема тези 842 кадъра , като повод за намалението . [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-09-11 17:29

Тези същите морафетлъци са ги правили и от магазин за фототехника, името започва с Фото... по-интернет си купих тяло, като същото беше на 800 кадъра /ново, чисто ново, стояло месеци на витрината/. При запитване защо нещата са така, отговора е - а, няма такова нещо.



Публикацията е редактирана (30-09-11 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 17:37

написа:

> Тези същите морафетлъци са ги
> правили и от магазин за
> фототехника, името започва с
> Фото... по-интернет си купих тяло,
> като същото беше на 800 кадъра

Прди месец и половина си закупих от Фотопавилиона d5100 и си беше на 0. Моят беше първият кадър. Когато казах че искам да купя D5100, Продавача каза: Чакайте да видя има ли в склада или на витрината е последния. Указа се че има и незнам какъв щеше да е пазарлъка ако бяхме свалили този от витрината, мо аз щях да се пазаря за отстъпка ако беше витринския

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 17:43

Големи сте... ЧУДАЦИ ще Ви кажа!!!

Да бил на 0 кадъра !?!?!

Що за простотия?

Аз шапка свалям на фотопавилиона за търпението към някои клиенти...

В началото, когато излезе Д700 и имаше голямо търсене - те ми намериха да броя, от които да си избера.
Единият беше разпечатан на 300+ кадъра... другия чистак бърсак нов...

Познайте кой взех и защо, но какво да обяснявам...

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mitakabs   
Дата:   30-09-11 18:01

Моя беше и той на около 750 кадъра в Технополис..даже леко има една драскотина ама нейсе..бачка на 6. Вече втори - трети заряд на батерията..
Моя съвет е да отидеш на място в магазина. До колото разбирам пробелма е само в батерията. Казваш че има проблем , последна мостра да ти я сменят. Имат вс еоще тук -там някой бройка из страната!



Публикацията е редактирана (30-09-11 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 18:12

Тези кадри са нищо на фона на целият ресурс на затвора.
Ако фотото е имало някакви фабрични дефекти, то вероятността да се появят при първите стотина кадъра е голяма...
След това пей сърце [beer]

Избрах тествания [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: tricky8600   
Дата:   30-09-11 18:23

Застраховаш,чакаш 2-3 седмици , потапяш внимателно в тенджерата с боб, изплакваш обилно със студена вода, подсушаваш, центрофугираш в пералнята за всеки случай и отиваш при застрахователя.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: bmw_e30   
Дата:   30-09-11 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: beonedgeaac   
Дата:   30-09-11 18:58

Моя беше на 0 кадъра ,с тази уговорка че когато се снима без карта в апарата (поне nex 5) , брояча не увеличава кадрите . А глеам ,че апаратите които са изложени за проба , ги държат без карта в тях :)



Публикацията е редактирана (01-10-11 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: neuromancer   
Дата:   01-10-11 14:56

е щом апарата е бил на витрината една година, състоянието на батерията е нормално. Всъщност имаш апарат на една година, малко използван, зареждан най-вероятно както дойде.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: nikel   
Дата:   01-10-11 16:10

Ами те промоцийте на Сони не са само в Технополис и Техномаркет, но и в Сони центровете вече. Там има бройки и не се налага да се купува мострата...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: lasoto   
Дата:   01-10-11 16:25

Банички в "Младост",о не [smilie25]
само кифли и то без локум.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-10-11 18:19

Мда, в Сони центъра наистина има и "немострени" бройки... с цена като в Техноедикакво си[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: gbrain   
Дата:   02-10-11 13:25

Добре, че го споделяш с нас. Някой път човек се подлъгва да си даде с мъка събраните пари за немърлива техника... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: danvan16   
Дата:   02-10-11 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-11 18:34

Sony центъра и фото магазините по-принцип са по-добре. Персонала е малко по-умен и си пазят стоката - дори да е мостра не е много страшно.

Ама техно-метро-полис е драма голяма.

Между другото и това със запечатаната кутия - гледайте вие да я разпечатите а не магазинера. ОТ МТел и Плезио така ме врътнаха и сега имам едно на ум. Взима продавача стоката и едно ножче ужка реже лепенката ...а тя отдавна е дала фира. Затуй искате вие да резнете с ножчето ако може. А ако не може, да търсят друг купувач.

ПП Като купувах некс-а ми в Сони Центръ ми дадоха запечатаната кутия. После я взеха да я отварят да пишат гаранции ама си ч видях първо с лепенка! [smilie24]



Публикацията е редактирана (02-10-11 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-10-11 21:25

Вчера в Сони центъра ми извадиха една "недефлорирана" кутия с лепенка, която след оглед от моя страна и след изричното ми желание тържествено обезчестиха с макетно ножче... Съдържанието беше с 0 (нула) кадри навъртян километраж, т.е. първия щракнат кадър беше с номерация 100-0001.
Между другото, ето указания за проверка на броя щракания на НЕКС-овете:
1. Power On
2. Press the shutter button to take a shot (if the memory card is empty, you need at least 1 count to show the total shutter count)
3. Press the "Preview" Pictures button on the top

While in Preview images mode, You are looking for this information on the left top corner of the screen
> 2 Card Symbols 123-1234
the last 4 Digits is the Shutter Count (eg: 123-"1234", Shutter Count is 1234)

Depending on individual preview display settings, if you dont see the above during this stage, Press and toggle the 12 o'clock button on the jog dial labelled "DISP", you should see it when you toggle through.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-10-11 21:40

Има ли кой да ме светне за следната загадка.
Преди 18 месеца си купувам нов 5Дм2 от Фото... и при пробата в магазина ми показа, че е на 5 кадъра. Сега по брояч е на приблизително 10 400 кадъра, а когато преди ден го проверих с eosinfo ми показа, че е на около 11 200 кадъра.[smilie8]
Има ли начин да се манипулира брояча в магазина или програмката греши, защото 800 кадъра не мисля, че може да са били пробни в завода.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: Suggs   
Дата:   02-10-11 21:50

EosInfo показва броя на сработванията на затвора, а не кадрите.
Това вече беше обсъждано, само че за Никон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »