Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: jeddah   
Дата:   30-09-11 13:17

Гледайки постинги в базара за Sony NEX, включително и възгласите затова как промоциите в Технополис и Техномаркет ще регулират/намалят/ цените, най-еуфорично реших да ползвам промоцията. Признавам че от същата тази еуфория забравих основни принципи при пазаруване...и резултата е налице. На 22.09.2011 отидох в Технополис. Оказа се че има само две мостри на Sony NEX3-K за 599лв. /става въпрос за Технополис-Младост/ - сребриста и черна. Черната имаше доста отпечатъци и консултанта ми каза че не ми я препоръчва – взех сребристата, която външно нямаше никакви забележки. Втория сигнал на който не обърнах внимание беше батерията в комплекта – напълно изтощена. Изпробвахме го с друга батерия. Когато обаче заредих у дома батерията видях друга изненада – 1434 сработвания на затвора. Ок – мостра е била, някой е пускал шмайзера...пак си намерих оправдание. Впоследствие се оказа че след няколко часа и 30-40 снимки, батерията падна на 40%. А по-късно, дори без да е ползван апарата, отиде на нула. Дадох апарата на оторизиран сервиз и още при приемането ми казаха, че вероятно става въпрос за мокрене, но хората не си признавали. Верно е че тези дни дори дъжд не валя, но сега вече иди доказвай.
Хипотезата е върнат вече ползван апарат в магазина, въпреки че това е доста трудно или почти невъзможно без съдействие от персонала.
...та затова – пълно внимание при такива промоции!!


Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 13:18

Евтиното месо вкус няма [smilie7]

Ама колко пъти да го споменавам в този форум... и аз не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: compur   
Дата:   30-09-11 13:24

navy, както винаги е прав (всъщност, може и да е седнал)! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: PolarBear   
Дата:   30-09-11 13:29

Тези апарати са стояли като мостри около 300 дни. Акко приемем, че потенциален купувач щраква 5 каъра за проба, това прави по един на ден - 1434 въобще не е много за мостра.

Най-зле е, ако мострата не е била в заключена витрина, а на стойките, където всеки оставя пръстовите си отпечатъци със следи от баничката, чиято хартийка е хвърлил на входа на магазина.

Когато обявиха промоциите на Некс-3 (петицата я намалиха няколко дни по-късно) пообиколих магазините в София. Оказа се, че белите и черните са само мостри. Имаше една червена в Младост и неизвестно колко, вероятно също една в Люлин на склад, става дума за двойния кит в Технополисите, в Техномаркет - също само мостри...но в сайтовете пишеше "ограничени количества". Сега вече знаем какво точно означава този евфемизъм.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: sirkhann   
Дата:   30-09-11 13:35

В ЗЗП май беше, има една клауза, че като си купуваш нещо от магазина, то се предполага, че е ново. Употребявани стоки и мостри трябва да се продават на отделен щанд и изрично да е упомнато това.

Жалба до магазина + КЗП.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: PolarBear   
Дата:   30-09-11 13:40

Е, продавачът не е скрил, че апаратът е бил мостра. Та жалбата трябва да се основава на нещо друго, а че има смисъл от жалба, според мен е без съмнение.

Отделно информацията в сайтовете на веригите беше подвеждаща: това, че общо имат напр. 2-4 двойни кита в София на склад и то само червени, не е основание да се пише "ограничени количества" за останалите, които наистина бяха само мостри.

[smilie5]



Публикацията е редактирана (30-09-11 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: chukov   
Дата:   30-09-11 13:45

Да не разправям аз какъ съм го ял в технополис с едно 5Д пак в същия дето е в Младост

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: beonedgeaac   
Дата:   30-09-11 13:51

Някой може ли да сподели как се проверява броя на сработванията на затвора при Sony ?

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: Батко   
Дата:   30-09-11 14:11

Ей това мисля аз за покупката на техника от България [smilie23]

Наложи ми се преди седмица да си взема флашка и понеже минавах със сина си покрай Плесио викам я дай от там ще си избера една, че има избор. Харесах си, купих си и вече на солидно разстояние от магазина синът много искаше да махнем опаковката да си играе с нея, махнахме я и какво да видя - одраскана, омазана - ужас! Викам майната му, не съм за едни 39лв. да си развалям деня да се връщам и разправям. В къщи я проверих - беше форматирана, аз обаче дадох ънформат и беше пълна с някакви документи и видеоклипове... иначе си бачка, ама нали и аз нова уж я взех

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: jeddah   
Дата:   30-09-11 14:14

на NEX файловете са номерирани - например DSC01434

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: peter_m   
Дата:   30-09-11 14:21

A защо не искате запечатана кутия. Не че е 100% гаранция че е нова техниката вътре, но поне след това с удоволствие ще им я върнете като рекламация.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: burningice   
Дата:   30-09-11 14:28

Канона, който купих от tehnopolis, беше на около 750 кадъра (единствен на витрината).

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 14:35

Все си мисля, че за ФОТОтехника си има ФОТОмагазини...

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: burningice   
Дата:   30-09-11 14:38

Във ФОТО-магазина беше 25% по-скъп :(

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: PolarBear   
Дата:   30-09-11 14:40

...и "по заявка".

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 15:32

В закона за защита на потребителя:
Чл. 122. Потребителят има право на рекламация за всяко несъответствие на стоката с договореното, включително за стоки втора употреба, когато след доставката, при първоначалния преглед или при съхранението, монтажа, изпитванията или експлоатацията са открити несъответствия с договора за продажба.
Колега, трябвало е веднага да видиш че не е нова стоката (на хиляда и кусур кадъра е)и да се възползваш от правото си на чл.122

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: shael   
Дата:   30-09-11 15:46

jeddah , преди време имах подобен проблем и попаднах на тази тема.http://www.kenanoff.com/blog/archives/190
Прочетох я внимателно.Ако възникне проблем и стоката е в гаранция, просто я връщам на търговеца от който съм я закупил.След вписване в журнала за рекламации е длъжен да отстрани дефекта, или да я замени. Ако в срок от 30 дни не може да се справи- връща парите.Не се занимавам с носене на сервизи и тн.Това е работа на търговеца за срок от 2г.- търговска гаранция.



Публикацията е редактирана (30-09-11 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: jorro_z   
Дата:   30-09-11 15:48

Автор: navy
Дата: 30-09-11 14:35

Все си мисля, че за ФОТОтехника си има ФОТОмагазини...


------

Нави, прав си по принцип. Ама само по принцип.

В Стара Загора има един (1) специализиран фотомагазин. А именно - Фотосинтезис.

В момента там има 1 никон (мисля д5000), и 2 обектива. Има и около 5-6 сапунерки.

Положението е такова не от днес, а почти още от самото му откриване.

В същото време в Техномаркет и в Технополис има поне 10 пъти повече фототехника. Да не говорим, че имат по 2 клона...

Така че, за да пипна един фотоапарат, трябва да се разходя до София, или до Варна, по избор? Щото явно тукашния ФОТО магазин е само един банер и нищо повече.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-09-11 15:48

Е, продавачът не е скрил, че апаратът е бил мостра. Та жалбата трябва да се основава на нещо друго, а че има смисъл от жалба, според мен е без съмнение.

Какво са си говорили с продавача мисля, че няма значение. Важно как е обявено официално (на сайта им и т.н ...)

Тъй че атака до комисии и т.н ... вкл. им кажи, че ще пишеш във ФФ ...

photo_liubitel, че какъв му е договора за продажба - 99.99 % съм сигурен че е за нова стока с 2 г гаранция и т.н. гар. карти, марти ...

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: tziko   
Дата:   30-09-11 15:54

1400 кадъра за витрина ми се струват много. Аз си взех преди години моя апарат от витрината на 50 кадъра беше. А разбрах, че купувам апарат от витрината чак като почнаха да го опаковат[smilie9]
Викам на продавача: дайте ми нов от склада
А той вика- този е последния ако искаш може да не го купуваш[smilie9]

Мисля, че имаше някъв член от закона дето може да върнеш стоката до 7 дни без причина, но може и да се бъркам.
Гониш ги до дупка, по всякви законни и незаконни начини, иначе оставаш прееб@н!

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: jeddah   
Дата:   30-09-11 16:01

Проблема не е в щраканията - притеснявам се да не е овлажнен вътре по платките. Батерията, която пада е доста скъпа...инфолитиум NP-FW50 - 119 лв, а и тя няма да реши въпроса ако има късо по пистите...


Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: klez   
Дата:   30-09-11 16:06

tziko, това с връщането в 7 дневен срок важи само ако си го закупил онлайн, или по телефона. :) Ако си го купил в магазин не може да го върнеш в 7 дневен срок без причина

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: didesignbg   
Дата:   30-09-11 16:25

Ако батерията ти е била източена до дупка и е стояла така дълго, ще са необходими няколко цикъла за да влезе във форма. Не бързай да я отписваш съвсем вероятно е в нея, а не в апарата да е проблема. Новата нефирмена батерия си е 20-30 лева от ebay, няма какво да се плашиш. Важното е да се уточни, че проблема е в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 16:37

Автор: kkkolelo
....
photo_liubitel, че какъв му е договора за продажба - 99.99 % съм сигурен че е за нова стока с 2 г гаранция и т.н. гар. карти, марти ...

Да такъв му е договора, ама неможе да го занесе след 2 седмици и да каже че е на 1400 кадъра. Няма как да докаже че не ги е нащракал той. Затова казах че е трябвало веднага да го види.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: jeddah   
Дата:   30-09-11 16:48

Не е точно така - първо не са 2 а е 1 седмица. Второ нямам кадър само за времето за зареждане на батерията. Първият кадър е на 22.09 вечерта и има EXIF. Там пише колко са щраканията и в колко часа е правен...ама това си е друга тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-09-11 16:53

Досега два пъти съм купувал последни бройки - един Панасоник LX2 от Техномаркет ЦУМ (тогава още имаше Техномаркет в ЦУМ)и един Панасоник G1 от Технополис Люлин. И двата бяха от заключена стъклена витрина, без никакви следи от пръстови отпечатъци, банички и т.н. G1 беше на петдесетина кадъра. Нямам абсолютно никакви забележки относно техническото и експлоатационното състояние на апаратчетата или на батериите им. Бачкат си екстра и двете. Така че си е до бройка и до късмет. А и на внимателен оглед и изпробване.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: MrD   
Дата:   30-09-11 16:55

Винаги продавачите са в играта с върнатите стоки. Давам пример със себе си от Техномаркет.
Купувам TV за детската стая, отивам удома - късаме опаковките и т.н., децата се кефят. Пускаме го и всичко си е ОК, обаче след 1 час се изключва сам, ние го включваме, а той пак се изключва и пак, и пак, и пак. Отивам в Техномаркет и обяснявам проблема - пускаме TV-то и гледаме и всичко уж е добре и чакаме, и чакаме и таман ме убеждават, че всичко си е супер и хоп TV-то се изгаси. Рестарт, репляс, редрън и продавача вика - остави го и вземи нов - обаче трябва да е същият защото си скъсал опаковката. И аз питам ами да донеса и другите атрибути там които бяха и той ми отговаря: Остави си ги, вземи само другата бройка. И аз питам: Ам какво ще го правите този TV; отговор: Ти това не го мисли, ние си знаем.
Отговора знаете ли какъв е: Чакаме следващата "будала", която няма да се усети да им го върне, ще минат 7 дни и след това да ходи по сервизи. Ей това е реалността в БГ, така се продава. А видно беше, че момченцето от Техномаркет знаеше, че тази бройка е дефектна, откъде ли ......
Сами си отговорете ...!

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 17:03

jeddah написа:

> Не е точно така - първо не са 2 а е 1
> седмица. Второ нямам кадър само за
> времето за зареждане на батерията.
> Първият кадър е на 22.09 вечерта и
> има EXIF. Там пише колко са
> щраканията и в колко часа е
> правен...ама това си е друга тема...
Ако е така отивай и го рекламирай.
Правете разлика между рекламация и гаранция
ето пак цитат от ЗЗП
Чл. 112.
(1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.

(2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:
1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;
2. значимостта на несъответствието;
3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.
Чл. 113. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.)
(1) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.
(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 17:05

за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114 .
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.
(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.
Чл. 114.
(1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113 , той има право на избор между една от следните възможности:
1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;
2. намаляване на цената.
(2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.
(3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: desmes   
Дата:   30-09-11 17:10

Nex-3 , който закупих от Технополис в Пловдив виждам , че е бил на "DSC00843" , като "първи" кадър , който направихме с консултанта след разопаковането му .
Състоянието му бе безупречно.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: jeddah   
Дата:   30-09-11 17:21

първият е DSC00001

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: desmes   
Дата:   30-09-11 17:24

@ Автор: jeddah
Дата: 30-09-11 17:21

първият е DSC00001


Готов съм да ги приема тези 842 кадъра , като повод за намалението . [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-09-11 17:29

Тези същите морафетлъци са ги правили и от магазин за фототехника, името започва с Фото... по-интернет си купих тяло, като същото беше на 800 кадъра /ново, чисто ново, стояло месеци на витрината/. При запитване защо нещата са така, отговора е - а, няма такова нещо.



Публикацията е редактирана (30-09-11 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: photo_liubitel   
Дата:   30-09-11 17:37

написа:

> Тези същите морафетлъци са ги
> правили и от магазин за
> фототехника, името започва с
> Фото... по-интернет си купих тяло,
> като същото беше на 800 кадъра

Прди месец и половина си закупих от Фотопавилиона d5100 и си беше на 0. Моят беше първият кадър. Когато казах че искам да купя D5100, Продавача каза: Чакайте да видя има ли в склада или на витрината е последния. Указа се че има и незнам какъв щеше да е пазарлъка ако бяхме свалили този от витрината, мо аз щях да се пазаря за отстъпка ако беше витринския

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 17:43

Големи сте... ЧУДАЦИ ще Ви кажа!!!

Да бил на 0 кадъра !?!?!

Що за простотия?

Аз шапка свалям на фотопавилиона за търпението към някои клиенти...

В началото, когато излезе Д700 и имаше голямо търсене - те ми намериха да броя, от които да си избера.
Единият беше разпечатан на 300+ кадъра... другия чистак бърсак нов...

Познайте кой взех и защо, но какво да обяснявам...

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mitakabs   
Дата:   30-09-11 18:01

Моя беше и той на около 750 кадъра в Технополис..даже леко има една драскотина ама нейсе..бачка на 6. Вече втори - трети заряд на батерията..
Моя съвет е да отидеш на място в магазина. До колото разбирам пробелма е само в батерията. Казваш че има проблем , последна мостра да ти я сменят. Имат вс еоще тук -там някой бройка из страната!



Публикацията е редактирана (30-09-11 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 18:12

Тези кадри са нищо на фона на целият ресурс на затвора.
Ако фотото е имало някакви фабрични дефекти, то вероятността да се появят при първите стотина кадъра е голяма...
След това пей сърце [beer]

Избрах тествания [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: tricky8600   
Дата:   30-09-11 18:23

Застраховаш,чакаш 2-3 седмици , потапяш внимателно в тенджерата с боб, изплакваш обилно със студена вода, подсушаваш, центрофугираш в пералнята за всеки случай и отиваш при застрахователя.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: bmw_e30   
Дата:   30-09-11 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: beonedgeaac   
Дата:   30-09-11 18:58

Моя беше на 0 кадъра ,с тази уговорка че когато се снима без карта в апарата (поне nex 5) , брояча не увеличава кадрите . А глеам ,че апаратите които са изложени за проба , ги държат без карта в тях :)



Публикацията е редактирана (01-10-11 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: neuromancer   
Дата:   01-10-11 14:56

е щом апарата е бил на витрината една година, състоянието на батерията е нормално. Всъщност имаш апарат на една година, малко използван, зареждан най-вероятно както дойде.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: nikel   
Дата:   01-10-11 16:10

Ами те промоцийте на Сони не са само в Технополис и Техномаркет, но и в Сони центровете вече. Там има бройки и не се налага да се купува мострата...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: lasoto   
Дата:   01-10-11 16:25

Банички в "Младост",о не [smilie25]
само кифли и то без локум.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-10-11 18:19

Мда, в Сони центъра наистина има и "немострени" бройки... с цена като в Техноедикакво си[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: gbrain   
Дата:   02-10-11 13:25

Добре, че го споделяш с нас. Някой път човек се подлъгва да си даде с мъка събраните пари за немърлива техника... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: danvan16   
Дата:   02-10-11 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-11 18:34

Sony центъра и фото магазините по-принцип са по-добре. Персонала е малко по-умен и си пазят стоката - дори да е мостра не е много страшно.

Ама техно-метро-полис е драма голяма.

Между другото и това със запечатаната кутия - гледайте вие да я разпечатите а не магазинера. ОТ МТел и Плезио така ме врътнаха и сега имам едно на ум. Взима продавача стоката и едно ножче ужка реже лепенката ...а тя отдавна е дала фира. Затуй искате вие да резнете с ножчето ако може. А ако не може, да търсят друг купувач.

ПП Като купувах некс-а ми в Сони Центръ ми дадоха запечатаната кутия. После я взеха да я отварят да пишат гаранции ама си ч видях първо с лепенка! [smilie24]



Публикацията е редактирана (02-10-11 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-10-11 21:25

Вчера в Сони центъра ми извадиха една "недефлорирана" кутия с лепенка, която след оглед от моя страна и след изричното ми желание тържествено обезчестиха с макетно ножче... Съдържанието беше с 0 (нула) кадри навъртян километраж, т.е. първия щракнат кадър беше с номерация 100-0001.
Между другото, ето указания за проверка на броя щракания на НЕКС-овете:
1. Power On
2. Press the shutter button to take a shot (if the memory card is empty, you need at least 1 count to show the total shutter count)
3. Press the "Preview" Pictures button on the top

While in Preview images mode, You are looking for this information on the left top corner of the screen
> 2 Card Symbols 123-1234
the last 4 Digits is the Shutter Count (eg: 123-"1234", Shutter Count is 1234)

Depending on individual preview display settings, if you dont see the above during this stage, Press and toggle the 12 o'clock button on the jog dial labelled "DISP", you should see it when you toggle through.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-10-11 21:40

Има ли кой да ме светне за следната загадка.
Преди 18 месеца си купувам нов 5Дм2 от Фото... и при пробата в магазина ми показа, че е на 5 кадъра. Сега по брояч е на приблизително 10 400 кадъра, а когато преди ден го проверих с eosinfo ми показа, че е на около 11 200 кадъра.[smilie8]
Има ли начин да се манипулира брояча в магазина или програмката греши, защото 800 кадъра не мисля, че може да са били пробни в завода.

Отговори на това съобщение
 Re: Некои съображения за промоциите в Технополис
Автор: Suggs   
Дата:   02-10-11 21:50

EosInfo показва броя на сработванията на затвора, а не кадрите.
Това вече беше обсъждано, само че за Никон.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »