Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 19:11

Като натисна копчето за снимане, излиза светкавица и ми исписва busy горе на екрана и почва нещо да пука. ?
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 19:25

Това се случва, когато снимаш на автоматичен режим в тъмна среда. Меренето преценява, че светлината не е достатъчна и пуска светкавицата, след което почва да зарежда кондензатоар на светкавицата което отнема няколко секунди. След като зареди светкавицата може да снимаш.

В твоят случай с това пукане, ако след 5-10 секунди макс не е спряло да показва BUSY и все още не можеш да снимаш най вероятно имаш проблем със светкавицата, пробвай на ръчен режим (M) да снимаш да видиш дали ще е така :) тогава не би трябвало да я отваря и трябва да си снима.
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 19:35

В стая съм, с осветление и пак така..Бизи то се маха след няколко секунди и като натисна бутона за снимане ми излиза ерор 55 и ми изписва да изкарам батерията.
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 20:00

Два дена питане по форуми и ръчкане на менютата успешно заменят 15 минути четене на менюалчето.
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 20:16

aa тва с Error 55 вече е друго нещо


Ако искаш помощ дай информацията всичката която имаш на куп а не на порции :)

Сигурен ли си, че е Error 55, да не е 99?
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 20:23

С 5 почваше.. Не искам да го включвам, че искам да постои поне час без батерия.
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 20:34

Бекъп батерията извади ли я ?
Ако не си... няма особено значение дали ще го държиш час или 5 часа без основната
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 20:34

Също така направих една снимка с/у слънцето между дървета (беше към 19 и нещо), не знам дали това може да е причина, но да си кажа.
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 20:36

Къде се намира бекъп батерията ? (Сори за тъпите въпроси, но го имам отскоро.
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 21:01

След като го имаш от скоро се предполага, че все още пазиш упътването.
Ако не си го прочел, прочети го много внимателно, Тва не е микровълнова дето може да пропуснеш четенето му.


П.С. Ако искаш само да го подмяташ пред приятели да се хвалиш, че имаш D-SLR може да пропуснеш четенето на упътването, ако искаш и да снимаш с него - прочети го.

П.С.2 Не се заяждам, просто наистина не знам на 550D точно къде са му я сложили бекъп батерията.



Публикацията е редактирана (14-09-11 21:01)
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 21:24

Колега прегледах manual-a, за back-up батерия нищо няма....Ако говориш за това , нямам такова.
П.С. За първия П.С., си много в грешка !!
 Re: Проблем с 550д
Автор: prizovka   
Дата:   14-09-11 21:37



Не са ли форумите за това да си помагаме ако можем? Забелязвам, че в този форум когато някой попита нещо винаги се появяват хора който да му се присмеят или да си изразят пошлия сарказъм вместо да му помогнат...

 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 21:43

Обяснявам за Призовка:

Когато човек тръгне да се занимава с нещо се предполага че го прави с желание.
Ако го прави с желание - Най-малкото трябва да си разгледа упътването и да се поинтересува малко какво е писано до сега във форума - по този начин показва уважение към труда на другите.

Ако не го прави с желание - защо изобщо го прави и как очаква някой разбиращ с желание да му отговори.

Ако го прави с желание но не уважава труда на хората дето са го писали по другите теми (има търсачка форума)... Защо да очаква някой да прояви уважение към него и да му помогне.


В тоя случай с тая конкретна тема не е такъв случая, момчето си е задало добре въпроса :) Просто ти обяснявам prizovka По принцип защо понякога реагират остро
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 22:13

Хора, преди малко включих камерата- същата работа, ерора е 50.. Камерата ми е от вчера и ми е много кофти..Дали снимката на слънцето не прецака работата..
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 22:17

На 224 страница какво пише?
 Re: Проблем с 550д
Автор: prizovka   
Дата:   14-09-11 22:18

Пробвай да почистиш контактните части на батерията и на обектива.[smilie24]
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 22:36

Kaкво ще рече Operate the power switch ? Да включа и да изключа камерата или друга процедура ? На Ръчен режим си снима без светкавица, но като пусна на друг и излезе ли светкавица, почват проблемите.. Пробвах и с другия обектив(който не бях ползвал- същото..)



Публикацията е редактирана (14-09-11 22:39)
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 22:39

Определено ти е някъв проблем със светкавицата...
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 22:41

Е как да се прецака за 2 дена.. Нито съм го изпускал, нито нищо само тая снимка на слънцето днес, но то беше към 19 и нещо..
ЕДИТ: Разбра ли се къде е тая бек-ъп батерия ?



Публикацията е редактирана (14-09-11 22:49)
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 22:57

Ти прочете ли на 224-та страница какво пише?
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 23:05

Да, прочетох, по-горе попитах какво ще рече "Operate the power switch"
Освен това пише и да премахна и да поставя battery pack,под pack само сивата батерия, която се зарежда ли да разбирам или ?
Пише и да използвам Канонските ленсове (use Canon lens), което пък още повече не ми е ясно..
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:09

Да, сивата батерия е. Трябва и да е правилно заредена.
Use Canon lens означава да ползваш оригинални канонски обективи.
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 23:13

А Operate the power switch, да включа и изключа камерата ?
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 23:14

да
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 23:20

Еми правя я процедурата и нищо..[smilie2]
Ленсовете са ми канонски, въпреки че и без тях го има проблема.. Това пукане е ужасно..



Публикацията е редактирана (14-09-11 23:21)
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:26

Връщай го в магазина.
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 23:28

Не ми се ходи до САЩ.
Само ми кажете дали може да е от снимката на слънцето или е дефект, да знам дали аз съм си виновен.



Публикацията е редактирана (14-09-11 23:31)
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:33

Не е от снимката на Слънцето. Не виждам твоя вина засега. Отивай при Зентекс.
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   14-09-11 23:34

100% ти е одумкало нещо по светкавицата... снимай си без светкавица :)
на AV, нагласяш си бленда квато искаш и готово... аз по принцип само на Av и M снимам и е екстра (не ми работи и на мен светкавицата)
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   14-09-11 23:38

Някой може ли да влезе в този сайт, че ми дава грешка на мен, човека е имал същия проблем, може вътре да има решение.. Някой има ли номер на въпросния Зентекс и от кой град е.
 Re: Проблем с 550д
Автор: alphatier   
Дата:   14-09-11 23:40

Снимай срещу луната и може и да се оправи [smilie18]

п.п По-добре го занеси на Зентекс както ти казват хората,че като ти гледам познанията в тази сфера и въпросите,които задаваш [smilie25]
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:43

Той знае всичко!
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   15-09-11 11:02

Човек с същия проблем се е свързал с съпорта на Канон. Ако някой разбира нещо да пише..
So I spent some time talking with Canon support and it appears that under the settings I mentioned in my previous post, the flash really charges up for a big pop. It appears that others were right that this really just is charge time for the flash. Pretty subtle however as flash intensity is based on focus distance, aperture settings, and lighting. Anyway below is Canon's full response in case it helps anybody:

Dear Scott Stephens:

We appreciate your continued correspondence regarding Continuous shooting mode for your Digital Rebel T2i.

I apologize for the delay in my response to your last question.

After researching the issue described with a Senior support representative, we were able to test the Digital Rebel T2i (built-in flash only) with the lens kit 18-55mm lens, 85mm 1.8 and 70-300mm 4.5-5.6 lens.

When using the 18-55mm lens and built-in flash at small apertures the camera flash will require a longer duration to achieve the proper exposure. It will also take longer to recharge the flash for the next flash shot. Thus, causing Continuous shooting to slow. The same was also true for the 70-300mm and the 85mm 1.8 lens. When the apertures were reduced to f:4 and lower, the shutter speed increased.

In addition to the lens described above, we also tried two external flashes units: the Speedlite 270EX and the Speedlite 430eEX.

With the Speedlite 270EX attached directly to the camera, we noticed that the camera immediately began shooting @ 3.7 fps. However, the flash was unable to keep up and after the fourth shot or so the flash began skipping because it required time to recharge.

With the Speedlite 430EX attached directly to the camera, we noticed similar results but were able to take more shots before it began skipping shots to recharge.

Additionally, when an external flash is attached to the camera, it will fire continuously whether the flash is ready or not.

To be able to keep up with the increased shutter rate, you may want to use the Speedlite 580EX with the CP-E4 Compact Battery pack. The Speedlite 580EX has a high-speed sync that you can use with all shutter speeds. This is convenient when you want to use aperture priority for fill-flash portraits. The CP-E4 can be attached to the Speedlite 580EX to allow the flash to keep up.

I hope this information is helpful to you. Please let us know if we can be of any further assistance with your Digital Rebel T2i.

Thank you for choosing Canon.

Sincerely,

George Technical Support Representative
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   15-09-11 12:14

Това не е като твоя проблем.

Тук пича явно се е оплаквал, че му изписва BUSY и не му дава да снима за няколко секунди... и не може да прай примерно по 3 кадъра в секунда със светкавица.

Докато при теб изкарва Грешка 50...

BUSY-то и зареждането на светкавицата си е нещо съвсем нормално, но Error 50 и пукането което обясняваш не е хич нормално, така че по всяка вероятност ще трябва да ходи на сервиз. На моя се оказа, че платката дето управлява светкавицата му е прецакана и ремонта беше 150-200лв... .за тея пари просто си купих външна светкавица с TTL - Доста по добре отколкото да оправя вградената.
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   15-09-11 12:48

Ами ако се смени firmware-a ?
 Re: Проблем с 550д
Автор: alphatier   
Дата:   15-09-11 13:09

смени му мелодията на звънене и виж [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-09-11 13:10)
 Re: Проблем с 550д
Автор: klez   
Дата:   15-09-11 13:18

С това пукане за което говориш, не мисля, че фърмуера ще помогне
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   15-09-11 13:48

@alphatier, заяждането ти е излишно, така че си почини.
 Re: Проблем с 550д
Автор: alphatier   
Дата:   15-09-11 18:02

Такива като тебе цял живот да ги бъзикам,няма да се изморя,не стига ,че си толкова бос в тая сфера,че си и нямаш и на представа,ми и продължаваш да се правиш на интересен и да задаваш от тъпи по-тъпи въпроси като някой 12 годишен. 1315456431 човека ти казахме- ЗАНЕСИ ГО НА СЕРВИЗ-ЗЕНТЕКС,дадохме ти адрес и телефон,отговорихме ти на всичко,какво повече искаш да направим? Въпросите са ти толкова лаишки и глупави,че няма накъде,айде не е нужно да разбираш от всичко ясно,ама поне грам труд и заинтересованост положи,имаше много добър такъв коментар от първата страница на Klez. Въпроса ти е съизмерим с : На колата и гръмна двигателя,ако сменя тонколонката на радиото или цвета на боята ще се оправи ли?

п.п Ясно е,че сега аз ще излеза лошия и гадния,ама на човек,на който му се даде всичко на типсия и му се даде верния отговор 50 пъти и продължава няма да му мълча [smilie23]
 Re: Проблем с 550д
Автор: asahi   
Дата:   15-09-11 23:11

Ми да, кво повече има да се обяснява?
 Re: Проблем с 550д
Автор: alphatier   
Дата:   15-09-11 23:30

Отговора на въпроса ти го намерих точно за 3 секунди и половина използвайки Google,просто написах Canon Error 50 и страницата,в която се описва всичко излезе веднага,ама нарочно няма да ти я постна [smilie18]

п.п Ей много е трудно да се работи с тоя Google ,мъка мъка голяма [smilie25]



Публикацията е редактирана (15-09-11 23:31)
 Re: Проблем с 550д
Автор: 5ров   
Дата:   30-09-11 17:55

Всичко вече е екстра, след намесата на Зентекс. [smile]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.