Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   11-09-11 01:33

Бих искал да събера мнения за тазгодишната фотоваканция, по възможност от хора които са били и на минали издания на пленера.

Какво ви хареса и какво не?

Аз ще кажа според мен някои от положителните неща които се случиха и някои отрицателни.

+ ново място
+ пълна програма с полезни уъркшопове
+ най-после една наистина голяма награда

- ново място (курорт пълен с туристи, липсваше духът на старата фотоваканция)
- изложбата се състоеше само от 25 снимки, което според мен е подигравка към участниците!
- отново спечели дете на известен фотограф. Това е колкото интересно и похвално, толкова и пораждащо съмнения, към смисъла за авторство и поощрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011
Автор: saxon   
Дата:   11-09-11 01:35

Как 25 снимки само? Нямаше ли повече народ?
На кой сина спечели?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011
Автор: pefoto01   
Дата:   11-09-11 01:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011
Автор: deusex   
Дата:   11-09-11 01:51

Имаше народ, общо участваха над 250 снимки. Но селекцията за изложбата беше само 25.

25 снимки не могат да покажат общото ниво на фотографията там. Ако тръгнем по логиката "качество срещу количество" - можеше да покажат само наградените 5 и да си ходим.

"А фотографията е субективна наука, тъй че е по-добре да се гледа, отколкото да се спестява."

В тази тема искам да събера мнения на учстниците за пленера като цяло - какво ви хареса и какво не?



Публикацията е редактирана (12-09-11 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011
Автор: Myth   
Дата:   11-09-11 01:58

Ами аз съм на мнение, че ако става въпрос за
ТЕЗИ КАДРИ е трудно да се каже, че са подигравка, е ли по-добре да са 100 или 200 и нито един да не става? Според мен кадрите са много добри.

П.П. Разгледах и останалите кадри, от раздел, "колекция 2011" искам да кажа....много се накефих.[beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (11-09-11 02:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011
Автор: e-design   
Дата:   11-09-11 03:05

Myth ...бъркаш тотално нещата ;-) има ФИАП салон Фотоваканция, има си и фотоваканция ...
а за резултатите от гласуването ...едва ли можете да "набедите" 2 поредни жури-та с коренно различен съсътав за избора им! не се оправадавайте с това, кой, чий син или дъщеря е ! няма как 5 чужденци да знаят, кой анонимен номер е син или дъщеря на незнам кой си ...извода е много ясен и сериозен ...всички ние, сме ЗАГУБИЛИ усета за фотография ..СЛАВА БОГУ че ги има децата, да ни върнат ...СЛАВА БОГУ ...всеки сам да си направи изводите, къде се е загубил...там някъде между А ..Б ..Ц [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   11-09-11 08:42

Моля нека пишат само хора които са били на ваканцията и споделят плюсове и минуси.

За мен най-големният минус е това, че финалната изложба беше само 25 снимки.

Тази изложба е продуктът на фотоваканция!

Защо трябваше този продукт да бъде така орязан? На никого нямаше да попречи да разгледа 50-60 снимки, а участниците щяха да се радват, че трудът им е уважен!



Публикацията е редактирана (12-09-11 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mkaraveloff   
Дата:   11-09-11 10:40

няма ли някой снимки да видим наградените неща и репортаж от изложбата

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: e-design   
Дата:   11-09-11 11:50

https://picasaweb.google.com/113821371950047180714/2011

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-09-11 12:12

Не е достъпен албума [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: erotila   
Дата:   11-09-11 12:50

[cool] нищу не разбираш

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: e-design   
Дата:   11-09-11 14:20

ето коректен линк https://picasaweb.google.com/pmihaylov/2011?authuser=0&authkey=Gv1sRgCPuciNm6q_3xbQ&feat=directlink



Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   11-09-11 15:35

:) Фотоваканция 2011 беше. Имаше много плюсове и няколко минуса, които вярвам ще успеем да отстраним за Фотоваканция 2012.

Най-ценното във Фотоваканция според мен са срещите, разговорите, емоциите... именно на това ще наблегнем и за в бъдеще.

Искам да благодаря на всички, които присъстваха и по този начин подкрепиха и тази година Фотоваканция.

За конкурса... ще публикуваме официално резултатите във Вторник. Сигурен съм, че снимките ще предизвикат много дебати... вече го направиха.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mkaraveloff   
Дата:   11-09-11 15:37

e-design ,
благодаря за линка. първата награда е разделена на 3. сега разбрах че и аз печеля 1/3-а от нея.
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Тед   
Дата:   11-09-11 17:34

Ееее...обща снимка на участниците/чките няма ли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   11-09-11 17:40

e-design много яки кадри, видях много приятели, Гафа е в стихията си отново[smilie5]
Чак ме е яд , че не бях там, но другата година със сигурност[cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   11-09-11 17:47

Е как е новото място?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: biso   
Дата:   11-09-11 21:24

когато бъдат публикувани тазгодишните кадри на сайта на фотоваканция, тогава може да ги сравните с миналогодишните и да си направите заключенията

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: gafa   
Дата:   12-09-11 07:30

Като гледах избраните кадри ,не усетих нищо ваканционно в тях , а една високотехнологическа надпрева ,постановачна рекламна фотография , което праща институцията Фотоваканция в едно друго измерение
Установихме , че няма нужда да се ходи на мастото Фотоваканция ,можеш да идеш на Карибите ,и да си пратиш снимки от там , важното е Екзифа да съвпада с датата на събитиет

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   12-09-11 08:03

Ха, това не е добре .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: maistorov   
Дата:   12-09-11 09:24

Тъй ще е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   12-09-11 09:33

Значи хората са си дошли направо с кадрите...
Самотно занимание е тва...
Тъй подочух аз [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: stoychev   
Дата:   12-09-11 09:42

И много HDR-та... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   12-09-11 09:43

За мен на първо място човек трябва да има достойнство.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: prisonbreak   
Дата:   12-09-11 09:53

Шуробаджинащина отново!.....
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: papi   
Дата:   12-09-11 10:17

най големия минус е че се проведе в албена-догодина пак в приморско...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   12-09-11 12:59

Шуробаджанащина , принципно няма , но е същото , да се лансира Хамериканския тип фотография , тоест Индустриялна фотография без душа

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: biso   
Дата:   12-09-11 13:11

"фотография без душа "

много точно казано. аз му казвам натюрморт с човешки фигури

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: stoychev   
Дата:   12-09-11 13:17

Какво е "хамерикански тип фотография"? И сред тях, както всички други нации, има и добри фотографи, и лайнянковци....




http://nogoodforme.filmstills.org/images/Larry-Clark-New%20York%20City-Speedy-and-Barb-1968.jpg


Лари Кларк

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-09-11 13:26

Снимката на Юлиан не е ли от преди Фотоваканция...?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   12-09-11 14:08

Ами Гафе, те и моите бяха по скоро "рекламно-нагласени", но аз не мисля че това е проблемът.

Проблемът е, че снимките просто не бяха показани. От тези 25 не може да се съди за останалите.

Самите американци показаха нагледно в онзи общия уъркшоп, как могат да направят една много "нагласена" снимка, която да носи много душа и настроения. То, дет се вика, и един заек да извадиш от шапка, носи много настроение.

Няма шуробаджанащина, но съзнателно е пусната снимка от името на дете, за чието авторство аз се съмнявам. Иначе снимката е хубава - за което бих стиснал ръката на майката на "автора".

Снимката с листата в банята и дините ми хареса :)

Снимката със заека - да, но за бодиграфия.



Публикацията е редактирана (12-09-11 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   12-09-11 14:18

Лично аз винаги съм знаел коя снимка на кой е [smile] още преди да са публикувани имената

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   12-09-11 14:28

Аз все още не знам кой е победителя и с коя снимка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Надя   
Дата:   12-09-11 15:07

хахаха, снимката със задника и дините ... за мен това си е пародия на постановките на Лорън и Райън и ако аз бях на тяхно място не само нямаше да я наградя , но бих се и малко позасегнала или поне посмяла:) поздрави на автора , че случайно или нарочно за бъзика или насериозно е нацелил :)))))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Надя   
Дата:   12-09-11 15:15

и бтв стига сте се съмнявали в авторството... снимката на детето е чудесна и наистина си е детска , аз пък имам огромни съмнения че на голям човек може лесно да му хрумне такава идея...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   12-09-11 15:24

Автор: Надя
Дата: 12-09-11 15:15

и бтв стига сте се съмнявали в авторството... снимката на детето е чудесна и наистина си е детска , аз пък имам огромни съмнения че на голям човек може лесно да му хрумне такава идея...


какво значи " на голям човек може лесно да му хрумне такава идея..."?

може да му хрумне и "трудно", но пак да му хрумне. може и да я гепи отнякъде идеята? нали?



каква е тази история с това дете? [smilie8] спечелило - браво, снимката е забавна. да видим следващото му участие някъде. коя е майка му? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   12-09-11 15:26

Не съм видял снимката, но не може ли просто поне веднъж, така за разнообразие, да кажем
Честито на автора и успех за в бъдеще![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: niro   
Дата:   12-09-11 15:28

Хе, Гафе сигурно ако отвориш снимките и екзифа при някои може да не съвпада. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   12-09-11 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-11 16:06

Дано това усмихнато дете да не види никога тази тема, независимо кой крив, кой прав.

















Няма ли някой да пусне всички снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   12-09-11 16:17

Аз исках в тази тема да коментират само хора които са били там, защото другите няма как да знаят за какво става въпрос.

Дано това усмихнато дете никога не види тази тема! И дано ако все пак я види, майка му успее да поеме отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kro   
Дата:   12-09-11 16:39

За първи път бях на Фотоваканция. Случайно ... просто бях на близо.

Е няма такъв кеф... Една седмица семинари, изложби, презентации.
Особено съм щастлив от следното:

Три часа слушах Timothy Alen - http://humanplanet.com/timothyallen/

Видях около 400 негови фотографии. Слушах истроии случили се на пет континента. Разбрах детайли от последният му проект. Говорихме за следващият му такъв...

Видях как и какво работят Lauren Randolph - http://photolauren.com/ и Ryan Schude - www.ryanschude.com

После даже поработихме заедно ...

Слушах презентацията и гледах фотографиите на Стефан Андреев www.catchlightstudio.com/

Бах на презентацията на Factor.bg, както и на тази на новия Олимпус ПЕН-3. Поздравления!

Изгледах фотографиите на варненската група и си взех техен албум ... както и някои други.

Това е!

Да всички гореизброени пият бира и нямат против да я пием заедно ... Но това не е най важното.

Важното е, че една седмица на Албена аз можех да общувам с тях и с творчеството им. За мен това беше най-ценното.

Да не забравя руската група и Владимир ...

Благодаря на организаторите. Не ги познавах преди тази Фотоваканция, но им стискам палци за следващата.

Журито беше от гореизброените чужди фотографи и Александър Иванов http://www.alexanderivanov.com/ (когото много уважавам). Шуробаджанащина е неуместна дума в случая :)

Честито на отличените фотографи.

П.П.
И не, нямах нужда от повече от 25 творби за финална изложба. Много ценя усилията на някой, който ми направи добра(малка) селекция.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   12-09-11 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   12-09-11 16:56

kro [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   12-09-11 17:13

Говорите за малка мамиченце ,Зара ли спечели голямата награда ,със тази снимка която се вижда зад нея ли? Защото на Ваучера пише три имена?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   12-09-11 17:47

kro, [smilie24]

От 1999г. ходя на Фотоваканция.Снимам от 2005.Тази година участвах за пръв път с акредитация и пълен престой от началото до края.Бях малко встрани от фотосуматохата, отседнах в Каварна.Хората, които срещнах в Албена по традиция си бяха купонджии и заредени с много настроение.Заради високата награда много се впуснаха в надпреварата като състезателни коне, чух даже, че някой платил на фотографи да снимат, за да му спечелят наградата.Някои от кадрите бяха копия на известни/не толкова известни печеливши фотографии.Както каза Гафа, на доста кадри липсваше темата "Настроение", но то пък отиди обяснявай кое е настроение и кое не.Отидох да спечеля Голямата награда, като си мислех за четирите осмици.Оказа се накаря, че съм спечелил награда по-голяма от всички наградни фондове взети заедно, а именно:
- За втори път(първият беше "Светлина и сянка") участвайки в пленер-конкурс се забавлявах докато снимам, без да мисля с каква стратегия и какви точно кадри ще спечеля.Просто знаех, че ще спечеля!Снимайки с огромно настроение направих уникални за мен кадри и това го казвам като човек, който снима в района от 6 години!
- Огромен брой 'случайности' и съвпадения при различните ми срещи и случки с хора по всички краища на северното черноморие, особено на Болата, където направих най-любимия си кадър!
- Предоставих втория си апарат - Олипус ЕП-1, на участник в конкурса, тъй като пред очите ми падна с неговия апарат в морето.После с кадър направен с Олито спечели награда!
- Имах уникалната възможност да си поговоря с Тим Алън, който прави моята фотография - тази, която обичам и снимам най-често, с тази разлика, че го правя основно в България :-) Първото нещо,което му казах беше една дума - "Благодаря!".После си поговорихме за фотографите и как не трябва да се взимат много насериозно ако искат да запазят магията на фотографията всеки път като вдигат апарата!И т.н.
- Имам тениска на Фотоваканция, на която организаторите подариха безплатно отпечатване на кадър по избор.Отпечатах кадърът, който бе избран на финалната селекция, два дни преди да бъде направена.Сега на тази тениска от предната страна имам подписите както на международното жури, така и на Александър Иванов(поклон) и Цецо Чатъшки(пак поклон).На гърба се подписаха или написаха/нарисуваха по нещо почти всички финалисти и приятели. които срещнах на Фотоваканция!
- И не на последно място - мой кадър попадна в скромната селекция на нескромното жури, начело с големият Тим Алън и зареди с емоции много хора!

Победих ли?Мисля, че да![smile]


Е, по-уникално фото-събитие аз за себе си не помня!

А що се касае до победителите - те бяха трима и две от снимките избрах като мои фавоприти за победители още на изложбата - уникалния кадър на Зара с тебеширения разказ за Любов и професионално изпълненото 'фокус-мокус настроение' на Любо Сергееев!

И при такова жури да говорите за шуробаджанащина означава само едно, но ще си спестя коментара.Аз лично реших да участвам именно заради журито.Е, и заради сантиментален момент - преди 33 години направих първите си крачки в живота именно в Албена, в хотел Аврора!Тази година направих сериозна крачка като фотограф пак там - в 'родната' ми Албена!

Поздрави на всички фенове на фото-купона и ще се радвам ако споделим малко репортажни снимки за спомен тук или в друга тема!Аз ще направя това по-късно през седмицата.

Благодаря за вниманието!

[shtrak]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   12-09-11 19:03

ей... нищо не каза за готините моменти до пристигането ти в Албена... тз тз тз

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   12-09-11 20:19

Аз съм със смесени чувства - не ми хареса това, че сме разпиляни.
Иначе, ние Фотобандитите си резервирахме един хотел и за нас купона беше на мax.
Фотобандита MasterAl спечели наградата на публиката - това ни стига. Каквото имах да казвам го казах на Емо Трейман. Сега много се надявам да видя някъде всички предадени снимки и селекцията от тях. След това може да кажа още нещо. Ако има какво [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-11 21:26

Ама това ли е наградената снимка? Аллах! Снимката е хубава, и определено ми харесва повече от миналогодишната. Да, наистина, акто каза някой преди мен, постановъчна фотография, но хиляди пъти бих предпочел да гледам такава снимка с усмивки, наместо изсушения чироз от миналата година.

Радвам се за детето. Било е всело, разкошно! Е, аз пък бех във Виена по това време и правих там разни други работи. Бе страхотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   12-09-11 23:24

Хм значи това е наградената снимка:


https://lh5.googleusercontent.com/-MiyO5N5vQwg/Tmx06-1djXI/AAAAAAAACK0/o1PfgTwLwSE/s800/71.JPG



А това тогава какво е?


http://data.whicdn.com/images/9220153/tumblr_lkabdrhtuU1qgyd91o1_500_large.jpg




Браво на детето, че сам-самичко е успяло да реализира този проект. А на мама - още по-браво! ;)

P.S.

Между другото, открих я като написах в гугъл следните ключови думи, защото бях убеден, че идеята не е на момиченцето, не е и на мама:

"girl boy chalk balloon"

Оказва се, че снимката е "My prince" на фотографа "Aleksander Smid"

Честито на победителят!

http://1x.com/photo/34384/portfolio/15797




Публикацията е редактирана (15-09-11 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   12-09-11 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   12-09-11 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kayso   
Дата:   12-09-11 23:47

EPIC FAIL [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Тед   
Дата:   13-09-11 00:01

Надявам, се лъчезарното момиче, спечелило първото място, да не прочете и ред от тази тема.

За "бой" са тези, които не са го оставили само да твори и да постига резултати.

С преписване не се става добър ученик, а така можеш да научиш младежта да тръгне по лесния, но грешен път.

Амбицията на един родител е похвална, но примерът е грешен.

Една награда е истинска, ако можеш да и се порадваш и да я споделиш с близки и приятели.

Явно с награждаването и журито не вървят добре нещата...

Защо ги давате тези награди... ползвайте $ за подобряване на самата програма или като цяло на атмосферата.

Раздавайте по една диплома за 1,2 и 3 място и да няма караница за подаръците.

Аз лично на тия фотоваканции нито мога се попека както трябва на слънцето, нито да поснимам с кеф - просто организацията на времето е такава - семинари, шопове, изложби ...
В 5 сутринта всички по камъните снимат моделки, в 18:30 - отново [smilie21]

Ааа и накрая, пожалете с критиките малчугана, иначе знаем какви усти имате..[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   13-09-11 00:13

Надявам се, че детето не го е направило нарочно, а е било идея на майка му.



Публикацията е редактирана (13-09-11 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mavar   
Дата:   13-09-11 00:14

Е това вече е ама епохален фал наистина, но предполагам, че детето го е видяло и изкопирало , едва ли е майката.
Ей това са рисковете при постановъчната фотография, не знаеш кой от къде е крал идеи, а в случая откраднал цяла снимка.
Затова аз се радвам, когато спечели истински уловен момент.



Публикацията е редактирана (13-09-11 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 00:22

Молодец! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mavar   
Дата:   13-09-11 00:28

Знам коя е майката и съм сигурен, че няма да направи такава глупост, най-малкото защото чудено знае, че рано или късно ще цъфне.
На хлапето работа е това - наивност просто.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: e-design   
Дата:   13-09-11 00:39

Един от най-големите творци на ХХ-и век – Салвадор Дали – казва: „Копирайте, копирайте-винаги ще се получе нещо ново”.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mavar   
Дата:   13-09-11 00:43

Какво ново, какво копиране.
Копират се принципи, идеи, фрагменти .
Тук имаме 100% кражба и 100% плагиатство в най-лошия му вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   13-09-11 02:07

Хубава работа, малко циганска, доста българска.

Дръжте ги по-изкъсо тези деца!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   13-09-11 02:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: gadeff   
Дата:   13-09-11 02:40

Такова хубаво детенце.. как човек да не.. уважи майка му.
Цял живот така да се грижи за него.
[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: alsash   
Дата:   13-09-11 07:27

....моята награда от миналия век, когато Фотоваканцията беше в "Оазис"...никога няма да има подобни събития, защото вече няма такова място....


https://photo-forum.net/static/site_pics/108/l_1160289221_img_0008_std.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mavar   
Дата:   13-09-11 08:17

pefoto, глупости, каква експонация да обърка, всеки апарат на P ще се справи сам с експонацията.
Сигурен съм, че майка му не е знаела, защото тя е достатъчно умен човек и е на ясно, че в ерата на интернет тея неща излизат бързо наяве.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-11 08:36

....съжалявам че тази година нямах възможност и съм изпуснал толкова семинари, пленери и уъркшопове... както и срещи с приятели (James [beer] ) Другата година ще отида заради тези неща, живи и здрави да сме само...
Никога не съм участвал в български конкурси и е много вероятно никога да не участвам, защото циганията винаги е на макс, ако ще и журито да е от Гвинея-Бисау цялото и да не може да чете и да не знае български, пак ще го измислят нашите ....:) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 08:51

На почти всички стари Фотоваканции (1983-1989) , както и на по-нови морски пленери се появяваше в различни варианти ,ей такъв кадър, който е правен още през 60-те години и журитата без изключение го отхвърляха от колекциите,като плагиатски а тогава нямаше интернет.[smilie8]


http://s1.favim.com/mini/201109/10/beach-cute-fashion-girl-hair-141833.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   13-09-11 09:01

Един от най-големите творци на ХХ-и век – Салвадор Дали – казва: „Копирайте, копирайте-винаги ще се получе нещо ново”.
Много уважавам Дали, но един друг (Пикасо) е казал - "добрият творец копира, интелигентният краде".

Значи, наградата е спечелена с измама, и много компетентното жури или

а/ не знае за оригиналната снимка, с което доказва че не е особено компетентно (разбира се, взимам под внимание, че председателят беше 11-12 годишно момченце, така че тази критика не е насочена към него)

б/ шуробадж....

СРАМ! Ет за тва нема да ходя на фотоваканциите. Хубави уъркшопи има през цялата година, не е нужно да пътувам до морето, на Шабленска тузла бях през юли, с Генчо петков бях в Търново и Габрово.

Абе един друг въпрос - догодина спечелилото момиченце ли ще е председател на журито?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   13-09-11 09:07

Е, айде сега
значи за да е компетентно журито трябва да е виждало всички снимки на света

Снимката е хубава и ако е оценявана анонимно и не е известен оригиналът не виждам защо да не бъде наградена

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-09-11 09:09

asahi [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   13-09-11 09:13

Журито въобще не е длъжно да е виждало стотиците хиляди снимки в нета.
Майката на детето също вероятно не е наясно.
Просто децата хитруват често, без да осъзнават последиците, нали ги знам и моите. Особено в нета са факири.
Ей сега това е един добър повод да му тегля едно превантивно конско на моя големия.[smilie18]



Публикацията е редактирана (13-09-11 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   13-09-11 09:21

чуков, съгласен съм с тебе, но, за да е компетентно журито трябва да е виждало много снимки в нета.

Все едно аз да ида на конкурс за песен и да представя някоя по-малко известна ария на Хендел за своя, като разменя 2-3 ноти, и да спечеля. Хем че по-трудно щяха да ме разкрият, щото в музикални файлове по нета още не може да се търси

Не е възможно някой от колегите във форума с 1 търсене в гугъл да намери оригинала, а "компетентно" жури да не може.

Както писах в преден свой пост, снимката е весела, и аз бих я наградил.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 09:27

Всички тръгвате от презумпцията че снимката е спечелила.
Какъв е проблема ,детето ми си харесва снимка в нета /между другото 1x.com не е типичен детски сайт [smilie8] /,прави подобна и решаваме на шега да участваме във фотоваканция.В никакъв случай не гоним награда ,дари не сме сигурни че въобще щи бъдем допуснати до финал.
До тук къде е проблема ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 09:33

Отговорноста на Диди идва със спечелването на наградата ,и то не отговорноста и към някой друг а към дъщеря и.
Знаех за тази снимка но не исках да публикувам ,ако бях на мястото на Дисекс щях да намеря начин първо да говоря с Диди.
Както казах в преден пост най-ценно е достойнството .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 09:34

Дисекс постъпи по абсолютно незрял начин и не по мъжки!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: e-design   
Дата:   13-09-11 09:34

проблема е, че другите финални 29 снимки, бяха "възрастни" тази снимка и мен усмихна, 100% и американеца от журито не бе виждал "оригинала" в 1х.ком, та затова само за тази снимка излезе и разказа, колко го е развълнувала ;-) Тенденцията от последните 2 ваканции е сериозна - "големите" се загубихме някъде м/у рейтингите ...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 09:46

jino,

ти сигурно се шегуваш?

Излезе, че е недостойно, абсолютно незряло и не по мъжки да се покаже истината?

От вчера вечерта не спирам да се изумявам на начина на мислене на определена групичка хора.

Значи да откраднеш чужда идея, да я представиш за своя е достойно? Абсолютно зряло? И по...женски [smilie24] [smilie18]

Сега виновни излязаха не крадците, а тези които ги разкриха. [cool]

Опитвам се, но не мога да разбера как става тоя номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 09:48

Не се шегувам!
Мисля че трябва да пазим както нашето достойнство така и достойнството на другите хора!

А истината ,какво за нея ,ти знаеш ли я ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   13-09-11 09:49

e-design, ти си председател, а майката и бащата на детето са членове на УС на "Фотографско общество Варна". По устав сте си записали да се защитавате, но и да следите за спазването на професионалните етични норми. Ха сега да ви видя:) Ако съдя по кадъра, рисунката, цветовете и всичко... тук възрастните са виновни, на мен ми прилича на екипна работа, добре свършена но...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   13-09-11 09:50

Може би ще разбереш, когато имаш деца и когато почнат да правят бели.
Сигурен съм, че Диди не е знаела за снимката в 1х.
От едно незряло дете е трудно да очакваш винаги да постъпва "зряло"

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 09:51

@jino:

Човек, който няма достойнство не виждам как някой би могъл да му го запази. Ако ти знаеш начин, моля сподели.

Истината, аз имам очи, имам глава на раменете си. Виждам пред себе си два кадъра. Останалото вече всеки решава сам за себе си. Аз го направих. Виждам, че и ти. Но както казах, аз не разбирам хора като теб, дори не мисля и да се опитвам.



Публикацията е редактирана (13-09-11 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 09:53

Тогава всичко е наред ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   13-09-11 10:00

spoo, говорим за дете.
Помисли си ти като си бил дете какви си ги вършил и дали винаги си постъпвал правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Лъв   
Дата:   13-09-11 10:04

Истината е, че такиви случки влияят върху достойнството, възпитанието и морала не само на главните герои, но и на всеки, докоснал се до темата.
Как ще реагирате, ако 14 годишният ви син проплаче за D700 за ЧРД, за да разкаже играта на вече "не само творчески импотентните чичковци" на следващата "Бодиграфия"?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-11 10:05

Майка и дете, които ползват един компютър да спечелят награди в един конкурс е малко... как да го кажа... Като конкурс вътре в семейството, когато дядо ни е събрал всички на гости за да ни се порадва и да има много усмивки в дома .... Всичко е ясно, но нека сме щастливи....[smile]
Да не ставаме прекалено големи моралисти, но аз за себе си съм сигурен, че ако участвах в някой конкурс, то детето ми в никакъв случай нямаше да участва в същия, или ако детето участва аз щях да се оттегля.... Но, това си е лично мое мнение, въпрос на разбиране на нещата и как да кажа - на личен пример... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 10:06

Бони,

не казвам и не твърдя, че майка му или други възрастни хора са повлияли по един или друг начин на този кадър. Никой от нас не може да знае, може само да предполага.

Но съмнения винаги ще останат.

Относно мен, не само като дете, но и сега се знам какви ги върша и не се бия в гърдите, че постъпвам правилно.

Но опитай се да разбереш моята позиция, че аз наистина просто не разбирам как в случай като този може да се обвинява журито, че видиш ли не било изгледали милион/милиард снимки. Да разбираме, че всяко жури е виновно, ако и като някой открадне чужда идея и я представи като своя? Разбира се, че има някаква вина, не отричам. А крадеца/творец? Какво за него, той е по презумция невинен и дори няма как да се докаже, че е виновен, защото на всеки един кадър правен от някого шанса вече друг да го е направил преди него е достатъчно голям?

Аз не мога да се съглася с такава позиция. Виждам, че има не малко хора, които я подкрепят обаче.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 10:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 10:08

На колко години е детето [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   13-09-11 10:11

чета темата с интерес....

наистина е epic fail....



"Сега виновни излязаха не крадците, а тези които ги разкриха. [cool] "

и това много ме кефи (копирано от предишната страница)


гледам и как някой писали в темата се опитват да замажат по най-наглия начин настъпилата ситуация......

какво щеше да стане, ако румънец или азърбайджанец беше в основата на този epic fail? пак ли такива щяха да са коментарите?

коя е майката в крайна сметка?

и другото, тази снимка ли е взела 8888 бинки?

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 10:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nenov   
Дата:   13-09-11 10:23

До Димитрина Василева /DeePPaSSion/.
Бих желал сега да чета хвалебствия и да вдигаме наздравици за успеха на варненци, но ситуацията ме хваща за гърлото. Пиша ти, като твой пръв учител по фотография, с гордост за твоите успехи и болка за ситуацията в момента. Някой здраво поплюха, „приятелите“ застанаха в отбранителна позиция, но никой до този момент не каза простичко и ясно какво да се прави, за да можем да вървим с гордо вдингнати глави. Да, една от основните задачи на Варненско фотографско общество е защита на авторството и за това сега то трябва да бъде защитено. В уроците си винаги съм казвал, че е добре фотографът като художник да умее да възпроизвежда картини на големите майстори, но само докато се обучава. Да не ги счита за свои произведения и да не ги представя като такива. Какво да се прави сега? Организаторите на Фотоваканция, в лицето на Емануил Трейман, съгурно пазят протоколите от журирането. Предоставя им се наградата за връчване на следващия събрал най-много точки. Ще запазим достойнството на Варненската група и на Фотоваканция. Да замълчим с наведени глави или да кажем, че не ни интересува, не е добре. Зара ще е малко тъжна и наранена, но ще бъде добър урок за “copy-paste” поколението. След това админите могат да закриват темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mladenov   
Дата:   13-09-11 10:30

А няма ли да видим и останалите снимки от изложбата, или поне другите наградени ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Лъв   
Дата:   13-09-11 10:32

e-design
Както казваш, "големите" сте се загубили и вече втора година хлапета ви показват сянката на творческата импотентност. Това по-добро оправдание ли е, или истината е малко по-различна?
Ами отделете детска секция в конкурса, или направо го трансформирайте в детски.
За "големите" - резил. Ама язък и за децата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: shampoanta   
Дата:   13-09-11 11:03



Според мен идеята за снимката е на някой възрастен/вероятно родителя на детето/ ,а реализацията е на детето въпреки ,че като гледам обработката и това е малко вероятно.Естествено подобна тактика на плагиатство лесно остава непорицана поради факта ,че автора е дете и снизхождението на възрастните е по силно от ... критичността и обективността в ситуацията.
Инак за мен това е тотално копиране на идея и детайли .... не знаех ,че е наградена снимка ,просто мислех ,че е някакъв реверанс за добре направена снимка от дете ,някакво невинно поощрение ,но това явно плагиатстване да спечели голямата награда бих квалифицирал ,като голямо недоразумение ... даже се учудвам как никой от присъстващите на конкурса фотографи с познания и виждане във съвременната фотография не е възразил на избора на журито
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 11:04

Дано всичко мине добре...
Автора на идеята да не разбере, детето да си вземе поука, от цялата ситуация да си вземем урок, че децата освен наша радост са и наша отговорност... те не са виновни, че искат бързо да ни настигнат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 11:26

Дискутираната снимка спечели награда за най-добра детска снимка. Журито прецени, че снимката е достойна, за да се бори и в основната категория... и да подели голямата награда с още два кадъра.
Снимката беше избрана и от публиката... като беше само на точка след снимката, която взе наградата на публиката...

Всички снимки и награди ще публикуваме до края на деня.

Свързахме се с всички членове на журито и очакваме тяхното становище относно създалата се ситуация.

Ще публикуваме техните отговори и тук.


П.П. Жалко е, че след невероятно преживяване, което беше Фотоваканция 2011, трябва да се занимаваме с това вместо да си разказваме за многото хубави моменти, вълнуващи срещи и преживявания :)



Публикацията е редактирана (13-09-11 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   13-09-11 11:31

Photovacation, много бих се радвала ако направите една галерия и качите там всички предадени снимки. Според мен така всеки за себе си ще направи преценка.
Лично за мен би било много интересно да видя всички кадри.
Клипа на Кали също беше чудесен. Качете и него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   13-09-11 11:37

Ненов [smilie24]

Голяма отговорност е да придружаваш дете в такива, че и други, конкурси. Всичко това, което детето може да съгреши поради типичните за възрастта му особености, трябва да го предотвратяваш. Не бих казал, че "няма лошо" деца да участват в конкурси за възрастни. Отговорността трябва да се носи от родителя/настойника.

Да, склонен съм, макар и с неохота, да се съглася, че може да съществува случайно съвпадение. Такова е и съвпадението да приличам на Осама Бен Ладен и да ме арестуват (в миналото).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 11:42

Ще качим всичко...

Ето например снимката, която направиха Ryan Schude и Lauren Randolph по време на Фотоваканция.


http://photovacation.org/images/RyanLauren.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   13-09-11 11:45

Хм, а аз мислех, че снимките се разглеждат от журито без да се знае кой е авторът им. Дали е дете или възрастен.

Или е имало отделен детски конкурс?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 11:45

Въх, докато разбера, че жената плиска мъжа, защото гледал мацката... докато го намеря...
Първо си помислих, че е дефект, после като се вторачих разбрах какво е... и почнах да се чудя за кадровката и многото излишни елементи в кадъра [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-09-11 12:45

Защо се занимавате с такива простотии бе хора??? Във Варна големи интриги сте завъртели.
Ако не знаех, че снимката (не идеята) е открадната щях много да се накефя, въпреки, че на 100% майката се е намесила я с някой съвет, я с малко обработчица(коя майка ще си остави детето ей така?). Ама при това положение се е голяма излагация.
Тази случка доказва, че всичко в този живот си има цена и в случая достойнството струва 1/3 от 8888лв. Жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mkaraveloff   
Дата:   13-09-11 12:59

при такава голяма награда няма как да се избегне факторът "ловци на награди". според мен детето с помощта на майка си се е целило в спечелването на детската награда. То не носи никаква вина, че журито му е дало 1/3 от голямата награда, за нас отсава единствено моралния елемент и си заслужава да помислим над това.
Аз съм другият човек, които печели 1/3, прочетох много критики относно снимката ми, но не ми дреме особено, защото снимах единствено и само за удоволствие. скоро ще видите снимката ми, но съветвам хората със слабо чувство за хумор да си спестят гледането й [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-09-11 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   13-09-11 13:23

nenov [smilie24]
navy, авторът на идеята даже трябва да разбере, не от кой да е, а от журито (за да не ги изпревари друг),след като вече е запознато, за мен това е достойно поведение! Самият факт, че вече обсъждат ситуацията[smilie24]
Повече няма да пиша по темата:)[beer]



Публикацията е редактирана (13-09-11 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: geizy   
Дата:   13-09-11 14:13

Здравейте. Реших да се включа в дебата за фотоваканция 2011, в която участвах и аз.

1. Една снимка взима две награди без да е вложено никакво творчество (копиране от друга снимка/открадната идея).

2. В изожбата имаше сники, които са снимани незнайно кога и къде.Смятам, че снимките трябва да бъдат направени в рамките на Фотоваканция 2011. Трябваше да се изложат всички снимки на участниците или поне по-голям брой, а не само 25.

3.Цитат от програмата " Снимките на малките ще бъдат журирани отделно от тези на възрастните" А после взеха първа награда и 1/3 от голямата печалба.

Наградените снимки не отговаряха на темата "Настроение".

P.S. към Photovacation - Жалко, че след толкова добра организация на семинари и фотоизложби трябваше всичко това да се опорочи с вечерта на наградите. Защо трябва да си затваряме очите за иситината и да викаме "Браво", когато някои смятат да ни излъжат със своята "оргиналност"? Какъв пример ще дадем на 30-те ученици от фотографското училище, които също участваха и снимаха много повече от 10 годишното дете, което благодарение на амбициозната си майка се учи да взима награди по най-лесния начин -виждаш го, копираш го и хоп награда?

! Смятам, че наградата трябва да бъде отнета и дадена на снимка отразяваща темата настроение!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 14:21

Автор: Photovacation
Дата: 13-09-11 11:42

Как точно са я направили двамата заедно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 14:27

Снимката е от практическата част на семинара, който проведоха. Те заедно измислят концепцията и аранжират сцената...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-09-11 14:31

Бях на фотоваканцията, участвах, не спечелих [smilie3] - когато си с бебе е малко трудно да отделиш повече време за снимане, че и за обработка.
Това което ми хареса и не ми хареса го казах и на Емо Трейман в движение, но нищо не пречи да го кажа и тук.
Хареса ми курорта - за хора с деца е идеален
Не ми хареса това че нямаше единен сборен пункт около който да се върти всичко - регистрацията на едно място, изложбите на 2-3 различни места семинарите на трето.
Хареса ми че фотоваканция върви напред и към по-добро
не ми хареса факта че липсваха щандовете на вносителите на фотооборудване, сергийката - базарче където можеше да си избере човек техника втора ръка или евентуално да остави нещо за продаване.
И ми хареса и не ми хареса финалната изложба - нивото беше много високо, но както каза един колега и приятел - всичко е отлично но снимките не са фотоваканционни. Високо оценявам качеството на всичко което беше изложено, но все пак от изложбата имаше 2-3 снимки които носеха част от духа на това което беше до сега фотоваканция - купона с приятели, забивките на самодейни и несамодейни музикални банди...
Може много да се каже и по това как беше разпределена програмата и около организацията, аз още миналата година казах някои неща които и сега ги видях същите, но може покрай всичките трудности на организирането на ново място да не са им останали сили и възможности да ги направят по-добре - като говорих с Емо Трейман разбрах за част от проблемите които са имали, така че високо ценя това което се получи.

Послепис:
чух случайно докато минавах покрай група фотографи откъслеци от фрази казани на висок глас след награждаването ..."ще ги скъсам" ... "той малкия се изпусна за журирането" ... "как не ги е срам"
Не знам нищо повече, нито ме интересува чак толкова какво е ставало, но ако тези които говореха четат тук и имат желание нека кажат

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: niro   
Дата:   13-09-11 15:03

Хаха, Бони ти като хаджи Генчо от 'Мамино детенце' - първо бой, че после го пуска да ходи за вода със стомните [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   13-09-11 15:07

Абе това е супер неприятна ситуация, не знам как бих постъпил ако моите ме накиснат така лошо, но лошо ще им се пише[smilie3] Първото което ще направя е веднага да върна наградата и да се извиня.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 15:19

boni, на Фото Форум Феста наградите се изпиват и няма проблеми , защото всички плагиатстваме - всеки е с чаша в ръка.[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:26

Автор: Photovacation
Дата: 13-09-11 14:27

[smilie18] [smilie5] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   13-09-11 15:31

Сираков, [beer]

Благодаря ти за страхотното пътуване от Пловдив до Албена, за споделения софтуер и за това, че си толкова готин пич! :-)

[smilie24]

Gorbi, [beer]

Приятелю, щеше да е хубаво, ако се беше появил 'случайно' и ти в Албена!Ще се видим като се видим[smilie3]

[beer]

Не виждам защо се концентрирахте толкова само върху снимката на малката Зара.Има още две наградени снимки, потърсете те откъде са 'крадени', тъй като освен с дребнотемия и хапливи подмятания не се сещате как да участвате в тази тема.Журито няма ли да коментирате, че е компрометирано например, или баджанашко?

Който има хубави спомени ще помни Фотовакажия дълго време.Който има горчилак в устата го съветвам по-скоро да изпие една сладка боза и да забрави, как всички са го прецакали.Единствените хора, които са виновни за това, което ни се случва сме самите ние!

Живи и здрави и ЧРД на Villis!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   13-09-11 15:38

Първият ми кадър след акредитацията(03.09):


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311470_2231156990099_1583119560_2206646_1570775323_n.



И последнията, няколко часа пред награждаването(10.09):


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299528_2231211991474_1583119560_2206661_1237663683_n.



Ако някой иска да пусне малко снимки за да оцветим тая черно-бяла(поредна) тема, да заповяда!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 15:46

Jamess, хубави думи казваш - нека да честитим на останалите 2-ма наградите.[smilie24] [beer]

Не ми харесва, обаче, че се опитваш да мажеш с баданарката.[smilie8]
Ненов, бони и ник фотоваканция достатъчно добре се изразиха по повод скандала. Нека се изчака решението на организаторите и тогава пак да се коментира.

ЧРД и от мен на Вили![smitten] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   13-09-11 15:46

Jamess, освен на всички приятели, организатори, жури, с които си прекарахме чудесно и се забавлявахме, и снимахме, искам да ти кажа, че без твоя страхотен PEN /в който вече съм влюбена... дано ме чуят от Олимпус:))))/ нямаше да мога да учавствам и да стигна до финала... Благодаря ти от сърце!

п.п. Само да поясня, че два дни преди крайния срок за предаване на снимките направих цъмбур в морето... вследствие на което получих голяма цицина на главата от хлъзгавия камък, удавен Никон.... но силното желание и подкрепата от приятели и двете девойки Алекс и Еделвайс, без които нямаше нямаше да успея да направя последната фотосесия:)

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 15:47

Ние снимахме с Ники Сираков един ден по време на фотоваканцията едни хубави какички, нека той да покаже [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:48

Еделвайс [smilie10] [smilie10] е била там [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:48

без ломски [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   13-09-11 15:49

За мен Димитрина не ее виновна и не трябва да и се търси никаква отговорност за постъпките си , щом регламента го позволява , на война са позволени всички похвати .
Единсвено ми е болно , че някакво тъпо жури и то не Българско 5 чужденци момче и Сашо и са се навели пред тях [cool]
Предпочитам наградата да е на димитрина и то цялата , понеже е правена на място фотоваканция другата 1/3 подчертава , че все пак Бг е кенеф другата 1/3 е правена някаде извън района Фотоваканция и пак ще се повторя , така се обезмисля идването до селището фотоваканция и Софианци могат да си се акредитират и да пращат снимки от София или примерно от Камчатка

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   13-09-11 15:50

Много усилия ми костваше да не коментирам тази снимка https://photo-forum.net/i/1513065
на Диди Василева /DeePPaSSion /
Чувството ми за справедливост винаги е било на първо място и не можех да си намеря място ...
От една страна много харесван от мен автор и като жена и като фотограф от друга това недоразумение ... Много мислих и реших да не пиша нищо защото сметнах, че всеки един автор било той и най гениалният прави по някой път грешки ... Вината не беше на авторката а на хората, които бяха напълнили тази снимка с Б точки ... Те точно трябваше да се срамуват!
За DeePPaSSion това е мечешка услуга ! Тя няма нито да стане по добра с тези гласове нито по лоша! Но това пречи на хора, които тепърва започват да навлизат в това изкуство да имат правилни критерий и да могат след време да различат поне чалгата от цигулката ...
Точно тази гонитба на точки, доказване и други доведе и до тази ситуация ... И аз да бях родител и аз сигурно щях да искам детето ми да е най добро във всичко което прави ...
Между другото потресе ме и въздействието на милият преразказ за процесът на заснемане ...
Аз не знам дали някой от многоуважаваните фотографи някога се е замислял как се правят кадри на диви животни ? И дали за това, че тази снимка с толкова много антураж, лампи и огън е провокирала да се гласува, не е редно на авторите от категория диви животни направо по default да ни се слагат по 20 от Б ...
Много от нас рискуват по някой път живота си и киснат по 10 часа в блатата при няма да казвам какви условия за да може накрая някой натъпкал се току що с кебапчета пелтек да ни „накаже” с една точка ...
Но да се върна на темата. Защо се допускат деца в такъв тип конкурси? За да има след това оправдания ли? Аз не смятам, че малолетно дете, което не може /поне по действащото българско законодателство/ да взима решения напълно само има правото да участва самостоятелно в такъв тип конкурси ...
Какво общо има журито с тази бъркотия ? Ами никаква! Тези големи имена са дошли в нашата малка страна за да ни научат и покажат. Работа на организаторите е била да напишат така правилата на играта, че после никой да не се чувства глупаво ... Просто нали!
Толкова ли е трудно, след толкова много години хората, които организират Фото ваканция да напишат точни правила за да няма такива ситуации ...
За това в цивилизованият свят хората още преди много много години са си подредили ценностната система, така че да могат винаги да отсеят кое бяло а кое черно ...
И са направили точни правила по които живеят, творят и работят ...
За това и живеят по-добре от нас!
Ще каже нещо, което написах в една друга тема:
В чужбина разбрах, че най важното за един човек е неговото име и това да го отстоява до край ...
Тук разбрах, че само защото някой е име всички трябва да му прощават ...
Това е разликата между нас и останалият свят ...
И до кога ще бъдем мишки на конци си зависи само и единствено от нас...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   13-09-11 15:53

Джиноооо[smilie22] ,дъщеря ми Еди, бре... ей:))))))))))


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:56

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:56

Вили на колко ставаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   13-09-11 16:01

[smilie5]

Вили, https://photo-forum.net/joro/emoticons/250.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 16:06

В Равногор ,дочух че хората дълго се запазвали млади [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 16:09

ама нас тва не ни притеснява [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kro   
Дата:   13-09-11 16:09

Айде още няколко за настроение в темата ...


http://www.krokitoys.com/f/fv1.jpg




http://www.krokitoys.com/f/fv2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   13-09-11 16:24

Джино, такива работи за години питат ли се [smilie3]
.... до Равногор рядко стигам, ама явно е достатъчно:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   13-09-11 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 16:57

Сега се очакват 20-30 мнения от рода на:

- Ти на колко си?

- А как се казваш?

- Пиеш ли ракийка?

- Как е времето в Буркина Фасо?

[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   13-09-11 17:06

Всъщност, ако се позамислите, наградата трябва да иде при автора на оригинала на идеята, момиченцето да бъде заклеймено 30 години да не участва на фото конкурси, майката разпъната на кръст, журито да си посипе главата с пепел, фотоваканция да се закрие, Бойко Борисов да подаде оставка.

Впрочем, как е времето в Буркина Фасо?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 17:07

е как е времето в Буркина Фасо

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asenvelikov   
Дата:   13-09-11 17:08

Първа награда - синът на спонсора.
Втора награда - жената на спонсора.
Трета награда - пак синът на спонсора.

На печелившите Честито. На останалите - догодина в листа на спонсорите !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   13-09-11 17:08

Хм журито с най малкото наказание , цялата стихия трябва да е върху тях , ама хайманите хайманосват вече из хамериканско [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 17:09

[smilie18] [smilie18] [smilie18] да замажат гафа казваш [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 17:10

Гафе сеге ще те замажем [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   13-09-11 17:14

Крайно време е да ме замажете

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   13-09-11 17:16

Нашата Фотобанда си прекара чудесно [smile]

Снимахме, забавлявахме се, бяхме заедно, което за мен е най ценното. Споделихме си софтуер, учихме се един - друг на пинизи от фотошоп.

Малко ни беше криво, че бяхме толкова разпиляни, но помислихме за това предварително и всички си резервирахме един хотел.

Много от фотоваканционерите бяха чули, че най яко е при фотобандата.

Не отказахме храна и подслон на никого [beer] [beer] [beer] Бира имаше за всички. Ако някой имаше идея - не я криеше, напротив - реализирахме я заедно, с общи усилия.

Разбрахме, че журито не приема пейзажната фотография и спряхме да се напъваме. Отдадохме се на купона.
Доста се изумихме от факта, че снимки, направени в студио намериха място на финалната селекция (на Албена нямаше студио), ама го поляхме с няколко бири и ни мина.

Всъщност никой не поздрави Надя - от четири предадени снимки - и четирите влязоха на изложбата. Наде, честито [smile]


Ето и няколко кадъра от настроенито:


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/316896_218348788223702_107487742643141_599414_1341036




http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/316421_218349051557009_107487742643141_599426_1900337





http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/317316_218349118223669_107487742643141_599431_3506761




http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305211_218349294890318_107487742643141_599443_1694798




http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/316851_218349354890312_107487742643141_599447_1911981




http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/293566_218349628223618_107487742643141_599461_2832100



http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305181_218349794890268_107487742643141_599473_2084361





Всичките снимки са ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   13-09-11 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pacolon   
Дата:   13-09-11 17:31

algaivel - [smilie24]

Снимката на раздора много ми хареса. Използвана е чужда идея, но не разбирам къде е проблема. Реализацията е чудесна и може би това е грабнало журито. Може именно защото са виждали оригинала да са харесали кавъра. Много е вероятно и автора на "оригинала" да се почувства поласкан, че децата го харесват и копират.
Не е копирана фотосесия на Азис или Камелия, така че не виждам проблем.

И браво на Надя, разбира се!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   13-09-11 17:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   13-09-11 17:35

Ха! пацолон, едва ли е поласкан, че децата печелят пари от неговата идея. за другото съм ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pacolon   
Дата:   13-09-11 17:42

georgivelev - Трябва да го попитаме.[smile]
Пия сега една биричка, а бирата не е измислена в Шумен. Срамота!!! Крадци на идеята за бира!!![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 17:43

Реализацията е чудесна. Кавъра прекрасен. Автора на оригинала е поласкан и припада от кеф. Детето е с усмивка и доволно.

Онзи, който посмя да покаже кадъра от който е открадната идеята да застане в ъгъла наказан.

И нека всички се съберем и да тропнем хорце.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: swan_   
Дата:   13-09-11 18:04

Изчетох темата и смятам, че гафът с наградената снима е доста неприятен. На тази база и аз, като един коментиращ по-горе, смятам че няма много много смисъл да се участва в такъв тип конкурси. Такова нещо може само да ти развали настроението и да опорочи инак хубавото събитие. На този фон с кеф изчетох коментарите на Митко (Jamess) и мога да кажа, че точно такова изживяване бих търсил на Фотоваканция. Доста съжалявам, че не успях да дойда (догодина никакви почивки рпез Септември!:). Все пак се надявам се голяма част от готините хора по снимките да ги видя на ФФ фест-а или на другата Фотоваканция! И гледайте мааалко по-позитивно на нещата, моля! :)))



Публикацията е редактирана (13-09-11 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 18:18

Е-хее, със Сашо и Жана купона винаги е гарантиран![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: bczonkow   
Дата:   13-09-11 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: borkond   
Дата:   13-09-11 19:22

Хм, доста забавна ситуация,за някои не чак толкова разбира се! Спокойно става за сюжет на нов български филм с работно заглавие "Фестивалът" или пък "Фотоваканция" например! Ако наградата беше символична иди дойди, но при тази ситуация нещата направо отиват в графа "измами". Аз винаги съм се забавлявал с фотографията както повечето от вас и затова ме е интересувало какво аз мога,а не какво другите ще кажат за мен, но явно за други това си е вид кариера и път към славата, а победителите у нас както се казва в старата поговорка не ги съдят! Все пак г-н Ненов показа, че има достоинство и има глас...!Дано да не е в пустиня и организаторите да коригират нещата по един от горепосочените начини! Не е грешно да се греши, но е грешно да не си признаеш грешката!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-09-11 19:45

algaivel написа:

----------------
> Разбрахме, че журито не приема
> пейзажната фотография и спряхме
> да се напъваме......

ахааа [smilie8] сега разбирам защо беше такава финалната селекция...
а пък аз като не знаех горния факт и предложих кадри с пейзажен уклон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 19:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 20:06

:)))

Тази година направихме нещо безпрецедентно. Осигурихме изключително компетентно жури. Осигурихме невиждана парична награда и то в момент, в който всички се оплакват от финансовата криза.

Истината е, че снимките във финалната селекция са такива, защото регламента го позволява и защото това беше решение на журито. Журито прецени, че снимката на малкото момиче заслужава и трябва да се бори наравно и с големите - затова го и позволихме. С няколко простички корекции, догодина нещата ще стоят съвсем различно.

Смешно е да се говори за шуробаджанащина или нещо подобно. Всеки, който беше там може да го потвърди.

Вече получих становището на повечето членове от журито, но ще изчакам това и на останалите, за да съм сигурен, че има единодушие. Решението ще обявим и тук.

Малко по-късно ще публикувам наградените кадри в сайта на Фотоваканция. Утре ще качим селекцията за изложбата и всеки ще може да направи своите изводи... аз вече направих моите.

С уважение:
Емануил Трейман

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   13-09-11 20:13

Чудесно! И аз направих своите изводи, със сигурност журито ще спази регламента и присъдата му ще бъде справедлива.

Само едно се чудя, дали ще оповестите на автора на оригинала, че неговата идея е спечелила първа награда (всъщност, 2 първи награди) на най-големия фотографски форум в България за 2011?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tziko   
Дата:   13-09-11 21:44

"снимката на малкото момиче заслужава и трябва да се бори наравно и с големите"

Ами защо тогава е взела и наградата на малките?

Много е тъпо в каквото и да е състезание/конкурс, някви награди да се делят между участници/състезатели(освен ако те по между си не са се споразумели), а още по-тъпо някой да вземе по парче от всичките награди.

Не съм участвал в мероприятието, говоря принципно, от гледна точка на страничен наблюдател.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   13-09-11 22:27

Като главен "виновник" за създалата се ситуация, искам да кажа, че по никакъв начин не обвинявам детето!

Аз уважавам Димитрина, запознат съм с много хубави нейни творби, аз бях единственият от журито миналата година, който избра нейната снимка за голямата награда. И точно защото и се кефех много, сега я осъдих остро.

При такова прецизно плагиатство и техническо изпълнение, смятам, че малката не може да го изпълни сама, а Димитрина е била наясно какво прави.

Журито си свърши работата и няма никаква вина! Хората не са длъжни да са запознати с картинките от целия интернет.
Отговорност трябва да поеме авторът, който съзнателно е нарушил етиката за авторско право.

Браво за навременната реакция на Емо Трейман, надявам се че заедно с журито и заедно с Димитрина, ще намерят най-достойния изход от тази ситуация.



Публикацията е редактирана (13-09-11 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   13-09-11 22:30

Благодаря на тези които пуснаха кадри в които реално има настроение и които нямаше как да видим, поради осакатената изложба.

Може би ще е добра идея, да съберем на 1 място всички снимки които са пускани и да си изберем една символична "награда на публиката" - награда която ще оцени от всички творби, а не само от 25 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: shampoanta   
Дата:   13-09-11 22:53

"снимката на малкото момиче заслужава и трябва да се бори наравно и с големите"[smilie7]
малката съм сигурен ,че и хал хабер си няма от фотография ... просто снимката е недалновиден експеримент на мама ...а детето ползвано за индулгенция ,че ако я хванат в прегрешение няма да бъде порицана [smilie7]
учудвам се на позицията на Емо Трейман ,малко ми звучи като изказване на симеончо ,ша видим ,ша помислим ,рано е ,да почакаме ,да попитаме - ами организатор си ,лицето на фотоваканция - твоето мнение е най-тежко ,кажи го ... другата година ,на цирк ли ще ни каниш или на фотоваканция !?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 23:02

Няма какво да ви учудва моето поведение. Аз съм организатор - да! Като такъв съм поканил жури, което да прецени и отсъди какво да се случи в конкурса. Не смятам, че би било коректно спрямо тях да кажа своето мнение без да ги уведомя за прецедента и да изискам тяхното становище.



Публикацията е редактирана (13-09-11 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: biso   
Дата:   13-09-11 23:02

малко снимки за разведряване .....


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/cmbm0372.JPG


http://photo-zona.net/images/user20086/album51341/preview/1315943715_jwpc7808_IMG_7740-1600.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/eith3473.JPG


http://photo-zona.net/images/user20086/album51341/preview/1315943712_xdxa9231_IMG_7682-1600.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/zhro9252.JPG


http://photo-zona.net/images/user20086/album51341/preview/1315943717_xohy5622_IMG_7795-1600.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/sflz3461.JPG


http://photo-zona.net/images/user20086/album51341/preview/1315943742_diyi6939_IMG_8274-1600.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/joff6586.JPG


http://photo-zona.net/images/user20086/album51341/preview/1315943719_zukz8396_IMG_8101-1600.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/qmjp7458.JPG


http://photo-zona.net/images/user20086/album51341/preview/1315943740_jhjr1269_IMG_8213-1600.jpg




Публикацията е редактирана (13-09-11 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 23:05

"Това ми е първото изказване във "Фото-Форум" и ако можех, бих си го спестил.

Като председател на 7-членното жури, няма как да мълча при създалата се ситуация. Не ми се иска да съм на мястото на Димитрина, защото имам син, вече професионален фотограф.
Преживял съм и общи участия в няколко конкурса. Признавам, че журито и лично аз имаме определена вина за случилото се. Това, което винаги съм се опитвал да правя при тези журирания е да вникна в идеята на автора (ако има такава).

Ние тръгваме с положителна нагласа за авторската идея и коректност при изпълнение на снимките. Съгласете се, че не можем да водим разследване за всеки един кадър. Ние също сме хора и не е възможно да сме видели и запомнили милион снимки. Лично за себе си мога да кажа, че по мое предложение отпадна една от снимките за голямата награда, защото беше вариант на известна творба от ФИАПски конкурс.

Тъжно е, но е факт, че години наред се взаимстват основно идеи, а понякога се стига и до директни кражби на творби на световни автори. Фотоваканцията винаги е била място за нестандартни реализации и експерименти. Понякога за изработката на един кадър е необходим екип и в това няма нищо смущаващо, стига авторът да знае какво точно иска и да е водещ. За съжаление нямам спомен (като участник и член на жури) за толкова директна кражба (нека я наречем с тази дума, защото е точна). Аз лично съм за ревизиране на разпределението на наградите, но ще трябва да изчакаме мнението и на останалите членове на журито. Благодаря на "deusex" от ФотоФорум, който повдигна този въпрос. Винаги съм бил ЗА истината, особено когато се отнася до българската фотография.

С Уважение към всички автори, участващи в дискусията!

'Александър Иванов"

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   13-09-11 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: shampoanta   
Дата:   13-09-11 23:18

Александър Иванов ... благодаря Ви за мнението ,имах нужда да го прочета ...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   13-09-11 23:20

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

тази тема е като едно време панаирите след конкурс на фото форум[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   13-09-11 23:22

Сашо [smilie24]

Вярвам, че и другите журиращи ще застанат зад това мнение. Станала е грешка, има пропуск, но нищо не е невъзвратимо. Живи сме, здрави сме, ще се поучим от грешките.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-11 23:46

Благодаря на Рали за прекрасната фотосесия, за ентусиазма на това девойче и ведрото му настроение... снимки в момента няма как да покажа, че имам служебни ангажименти достатъчно....

Благодаря на Краси и Ружа, че ми осигуриха един незабаравим следобед, за да не кръстосвам сам горещите Варненски улици.

Благодаря на Фотобандата за прекрасните мигове заедно, за сплотеността, за закачките и прехраната...

Благодаря на Галя, Арто, Сашо, Гафа и останалите фотобандити... с тях сме като на фотоваканция дори да сме далече от Албена и всеки път е все по-готино :)

Аз се кефя, че макар отхвърлена от журито (с право разбира се) тази моя снимка


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/ffii8768.JPG


http://dl.dropbox.com/u/5831979/pic1.jpg



бе увековечена по този незабравим начин


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/bicj5248.JPG



Радвам се, че Арто не пусна снимката от неговия апарат (че ще загубим детската аудитория и половината от нежните души във форума)

Радвам се, че бях един от хората, които бяха на Ваканция без да бъдат там... (това е цитат) :)

[beer]

иначе, лично на мен тази снимка ми е любимата (компресията е ужасна, но нямам време да ресайзвам)


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/zltc2851.JPG


http://dl.dropbox.com/u/5831979/pic5%20%5B800x600%5D.jpg



Лягане в 1 вечерта, ставане в 4 сутринта, за да може да се иде до 6 на Шабла, и невероятния трепет да посрещнеш първи от цяла България изгрева ... да не говорим за мириса на морето, мидите, водораслите и романтиката на уловения миг с лодката... (снимката е от един кадър от ръка)

Ето какво е за мен фотоваканция... постановъчната фотография не ми носи настроение... но за такава награда...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 23:51

А, какво пречи да се качат тук селектираните 25 кадъра от окончателната изложба. Бяха обещани за днес, а остават 10 мин.
Както и да се обявят наградените по решение на журито(до този момент).
Спорния кадър е ясен, но останалите не би трябвало да има пречка да се видят, защото доколкото разбрах, мкаравелов научи, че поделя наградата от снимки във Пикаса албум на колега.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   13-09-11 23:57

Представителя на фотографското сдружение "Бодиграфия", след разглеждане на селекционирани от журито и представени само 2 (две) творби с тема "Голо тяло", прецени да не се присъди наградата на Бодиграфия.


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/kfqh6736.JPG


http://photo-zona.net/images/user3288/album51343/large/1315947222_dtzg9119_IMG_1229_XXXL.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: biso   
Дата:   14-09-11 00:03

мда, не е нужно на всяка цена да се раздадат наградите...
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mladenov   
Дата:   14-09-11 00:08

Кадрите бяха качени във сайта на Фотоваканция-та, ама нещо изчезнаха преди малко!
Сега погледнах, пак са там:

http://www.photovacation.org/photovacation/75/




[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mladenov   
Дата:   14-09-11 00:11

Браво!!! Прави ГОЛЯМА ЧЕСТ на тези които са премахнали въпросната коментирана фотография от групата на наградените снимки!
Преди час беше там!
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-11 00:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-09-11 00:14

Генчо, уби ме...Нали имало модели и море...[smilie11] Какво повече му трябва на фотографа?[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   14-09-11 00:36

За съжаление нямаше обявени условия за конкурса на Фотоваканция 2011[smilie23] и ... всички са снимали на ...тъмно...[shtrak] ,а иначе идеята е за фотопленер...както е било до сега,нали така-мястото от събитието-по време на конкурса [smilie11] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   14-09-11 00:41

Изчетох всичко до тук и ми е наистина болно да напиша това.
Нямам намерение да нападам или оправдавам дъщеря си тук, защото бъдещето и ми е най - важното нещо в живота и грижата за него е изцяло моя и на семейството ми отговорност. Очевидно няма смисъл да ви обясня, как се е стигнало до ситуацията с тази снимка, тъй като сте предубедени и няма да ме разберете.Ще се съобразя изцяло с решението на организаторите и журито с добри чувства и уважение.Останалото е лично мой проблем, който няма повече да дискутирам.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mdamyanov   
Дата:   14-09-11 00:44

щом ще правите ревизия на снимките заедно с журито обърнете внимание на снимката "Сребърен медал, АКТ, Юлиян Недев". Мога да ви уверя че тази снимка е доста старичка, защото а имам на календар, който Юлиан раздаваше преди доста годинки. Аз все още неразбирам тези наградени снимки.. всъщност някоя от тях правена ли е на албена изобщо? Изглежда ми като някакъв международен салон.



Публикацията е редактирана (14-09-11 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-09-11 00:59

Чудя се едно нещо обаче, колко човека ще се АКРЕДИТИРАТ / не ще присъстват/ за участие във фотоваканция 2012 след това което четем вече две поредни години... първата къде основателно къде не, сега вече както се използва чуждата фраза epic fail вместо българската "тотално осиране"...
Просто се надявам лъжичката катран в кацата с мед да не вгорчи всичко.
Не знам защо Фортуната понякога ми набутва пред очите неща които не искам и не трябва да виждам а понякога когато не трябва съм доста заблеян... И сега видях неща които не исках да виждам и се надявам хората които казаха тези думи без да знаят че някой случайно може да ги чуе да не са останали с горчилката в устата и никога повече да не дойдат на фотоваканция. Като учениците които не дойдоха на закриването само защото не бяха разбрали че за тях е безплатно а не е нужно да плащат символичната такса от 10 лева /ако правилно съм разбрал/
Всеки сам си прави преценката и си слага на везните плюсовете и минусите но все пак за Юри старши и за Емо не е зле да си спомнят приказката за камилата и перушинката.

Аз високо уважавам това което беше направено и следващата година ако има фотоваканция пак ще дойда, може би ще се акредитирам, за да подкрепя идеята "фотоваканция" но все пак ми се стува че фотоваканция това са хората това е атмосферата, това е идеята... и ако нещо от тях го няма всичко ще рухне.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: apollo   
Дата:   14-09-11 01:00

Ей фотобандата искам и аз с вас [cool]

Като се ориентирате леко на север от Софето пишете [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   14-09-11 01:06

Аз високо уважавам това което беше направено и следващата година ако има фотоваканция пак ще дойда, може би ще се акредитирам, за да подкрепя идеята "фотоваканция" но все пак ми се стува че фотоваканция това са хората това е атмосферата, това е идеята... и ако нещо от тях го няма всичко ще рухне.[smilie24]

Всички ученици, до един бяха на закриването... със сигурност. (таксата беше 5лв.)

Между другото, учениците ще направят изложба от свои снимки, които са правили по време на Фотоваканция. Когато е известна датата ще я обявим и тук ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Тед   
Дата:   14-09-11 01:07

Пази я, защото сияеше по детски от радост на снимките от награждаването, а това може да я дръпне назад.
Важното е да не го вземе навътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   14-09-11 01:23

Емо, не видях снимката на публиката ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   14-09-11 01:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   14-09-11 08:05

Точно за последствията е най-трудно да се обясни. Марко Цукерберг стана най-младият милиардер в света с помощта на крадена идея, в момента той е фактор в интернет. Хората осъждат Цукербергчо за злодеянието, но продължават да му ползват сайта. А другите - балъците, които оригинално са замислили Фейсбук - те си стоят с хилядите, или може би 1-2 милиона от акциите. Не че и на тях им е зле де, но!

Така че, това, което е направило момиченцето, го правят и големите, при това в много по-големи мащаби.

За наградените снимки от Фотоваканция, ми пак прешарпнати портрети на хора с цигари и черни глави. Такава снимка имаше и миналата година, а ми казаха, че и по-миналата е имало. Ще има и догодина. Deja vu. Както е казал Бай Ганю, Ех, Пратер, Пратер.

За снимката на Любомир Сергеев (културистката и заека) - дълго време докато я гледах си мислех, че се готви да бие бомбено кроше на заека, и половин час по-късно забелязах, че мацето всъщност държи цилиндър в дясната си ръка. Според мен без цилиндъра щеше да е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   14-09-11 08:29

Автор: DeePPaSSioN
Дата: 14-09-11 00:41

Очевидно няма смисъл да ви обясня, как се е стигнало до ситуацията с тази снимка, тъй като сте предубедени и няма да ме разберете.
-----

Очевидно няма какво да кажеш. И пред журито ли ще мълчиш? Така позиция не се защитава! А хората тук разбират! или разбират само когато хвалят?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: vogon   
Дата:   14-09-11 09:08

Автор: luliak
Дата: 14-09-11 08:29

Автор: DeePPaSSioN
Дата: 14-09-11 00:41

Очевидно няма смисъл да ви обясня, как се е стигнало до ситуацията с тази снимка, тъй като сте предубедени и няма да ме разберете.
-----

Очевидно няма какво да кажеш. И пред журито ли ще мълчиш? Така позиция не се защитава! А хората тук разбират! или разбират само когато хвалят?!
-------------------------------------------------------

Очевидно няма какво да се каже или четеш само това което искаш ... казаха, че се чака становище от цялото жури и организаторите без тях няма да вземат решение. Диди каза каквото трябваше ... а, може би искаш специално обяснение за теб ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   14-09-11 09:15

Добре е и DeePPaSSioN да каже как се е стигнало до този гаф, че да има яснота.
А иначе ми е чудно и се ядосвам много за това, че при толкова фотографи на този пленер все е имало и някой който рисува. Та видели сте въпросната снимка. Харесала ви е идеята. Решили сте да я реализирате. Защо аджеба не хванахте един художник с тебешир да нарисува едно семпло морско пейзажче и да сложите модела (моделите) на него, а трябваше да повторите снимката, че и позата чак???

Ядосвам се защото тук се вижда яко копиране. На Бодиграфия ми обясняват как искали да повторят някаква известна снимка. Пускам си ТВ-то и гледам клип на Енрике Иглесиас... ама не съвсем. Толкова ли сме некадърни българите, че не можем да си измислим нещо ново??? Или по-скоро е от мързел?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-09-11 09:37

Има една известна фраза - в изкуството кражбата е абсолютно допустима.... но само ако е съпроводена с убийство.
В случая "убийство" няма

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   14-09-11 09:41

vogon, много добре чета! Членовете на журито ще защитават собството си достойнство, органицаторите ще защитават репутацията на мероприятието си, а DeePPaSSioN може единствено сама да се защити, ако иска и ако може!или да се извини, пак ако иска и ако може, но израз като "няма смисъл да ви обяснявам, защото няма да ме разберете от предубеденост" е глупав, щом като е решила все пак да влезе и да напише някой и друг ред...



Публикацията е редактирана (14-09-11 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   14-09-11 10:33

Учениците са дошли на закриването не защото ТАКСАТА Е БИЛА 5 ЛЕВА,а защото искаха да видят наградените снимки.Не всичко е пари приятелю.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   14-09-11 10:40

Какво сте разпънали Димитрина на кръст , явно наистина не трябва да има малки участници в такива мероприятия !
Снимката на детето е много по добра от колкото останалите 2
Снимката с балоните има много повече фотография от колкото тоалетна и заека , те си клонят към индустриална фотография тип Хамериканско нещо без душа !!!![shtrak] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   14-09-11 10:45

Тоалетната фотография ли е?
[smilie8]
Какво показва?
Каква е идеята?

А заека за мен е чудесно технически реализирана снимка, но фотография не откривам още...

Или всички са се повредили... или аз съм изостанал в авангардното мислене. И двата варианта ме устройват обаче...

Идеята с балоните е чудесна, обаче не е наша, българска...

И сега какво стана?
Дойде фотоваканция, мина, наградихме се и всички по живо по здраво [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   14-09-11 11:37

Тоалетната е много добра фотография , целяща да ни научи каде ни е мястото и Щом Хамериканците ни казват , че това е начина ,ще трябва да им се наклоним много ама много надолуи и да не можем нищо да им кажем
Съжалявам бяхме много унизени аз поне така го възприемам и евала правя на автора на тази снимка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mavar   
Дата:   14-09-11 11:47

И заека и тоалетната са някакъв неземен кич лично според мен.
Това ли е съвременната фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: didesignbg   
Дата:   14-09-11 11:51

всъщност това не е тоалетна, а баня с тоалетна, а както всички знаем банята е едно от най-класическите фотографски места. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   14-09-11 11:52

а тези сухи листа дали са фотосопа? още не съм видял изсъхнали листа по улиците (не че съм гледал). Не знаех че в Албена има бидета в хотелите (нали трябва да е снимана там) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: loveforever   
Дата:   14-09-11 11:55

Гледам и не вярвам на ушите си![smilie10]

Не вземам отношение по дискутираната тема с детската снимка. Не ме вълнува този аспект на нещата.

Озадачи ме това което се каза по-горе за пейзажната фотография и това колко много се различава моят вкус от този на Фотоваканция. Показаните снимки ги намирам като много добри в техническо отнощение, но "не ми говорят". За мен са някак празни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   14-09-11 11:55

Добре се грижат за градинките в Албена, затова не си видял изсъхнали листа, но проблема на градинарите е, че не си извозват чувалите със шумата своевременно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mkaraveloff   
Дата:   14-09-11 12:17

DidiAndreeva

не издавай тайни, скоро ще има мейинг [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   14-09-11 12:32

диди, аз не стъпих в Албена... прекалено е шик за мен :)

дай ми да вървя по кърищата :) сама знаеш.. на скалите на тюленово... ей там е за мен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   14-09-11 12:38

На скали порасъл, скали го привличат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   14-09-11 12:39

Ники... и тук не ти беше зле като гледам [smilie7]


http://www.vista-vision.net/photos/nsirakov.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   14-09-11 12:46

мммм

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   14-09-11 12:54

Момичето прилича много на Ралица или се бъркам? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: bczonkow   
Дата:   14-09-11 12:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   14-09-11 13:19

Ники каква е таз девойка[smilie8]
А жена ти горката тук си работи ли работи[smilie2] [smilie5] [smilie18] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   14-09-11 13:51

Ето я и снимката на Сашо [beer] [beer] [beer]
Тя спечели наградата на публиката [smilie24] [shtrak] [shtrak] [smilie24] [shtrak] [smilie24]


http://www.photovacation.org/uploads/images/pages/2011/09/7dce61f57343fef4f9eb39316b52de68.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   14-09-11 13:53

Монтаж ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: artwall   
Дата:   14-09-11 14:03

ето и от мен малко снимки на Фотобандата:


http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995804_qvfs1188__DSC5848.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995250_pglq3291__DSC4262.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995466_qtjo6698__DSC4314.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995539_fbpr3111__DSC4489.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995553_pkal1325__DSC4533.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995577_lbog6124__DSC4825.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995587_iphp6946__DSC4827.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995690_mmgq2694__DSC5192.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995700_avjc4804__DSC5182.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995759_asgc0186__DSC5476.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995822_vrmn7882__DSC5951.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995834_zavt4259__DSC5997.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315995949_vfzj5600__DSC6073.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315996019_bnag8267__DSC6140.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315996035_bolq7009__DSC6144.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315996056_yzdq8643__DSC6120.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315996210_hnii4197_DSC5455a.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315996253_mwhm0787__DSC6098.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1315996612_lkie3600_PinkFloyd-WishYouWereH


[shtrak]

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Rumcajs   
Дата:   14-09-11 14:04

От всички наградени снимки на мен ми харесват само на Димитрина Василева и на Александър Иванов. Снимката на Зара е чудесна, жалко че се компрометира по този грозен начин. Наистина децата не трябва да бъдат допускани наравно с големите чичковци, че там шамарите са болезнени/особенокогато става дума за пари/

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   14-09-11 14:06

написа:

> Момичето прилича много на Ралица
> или се бъркам? [smilie21]


ТЯ Е ;)

а от наш'та банда по-яка няма... [beer] [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-11 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   14-09-11 15:15

artwall, [smilie24]

[beer] [beer] [beer]


Някой ще направи ли отделна тема за да видим кой какво е снимал и е предал за журиране.Съфорумци също ще са любопитни да разберат как коментиращите участници са пресъздали темата "Настроение".И защо има толкова недоволни от журирането...

Аз ще започна пръв тук.Всички кадри са конвертирани от РОУ формат, със стандартни корекции, без задълбочено използване на Фотошоп:

Кадърът от финалната селекция ФВ2011:


http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000574_vwzb7436_DSC00526.1.jpg



И останалите три предадени:


http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000574_awqc1023_DSC00798.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000574_jsbi8168_DSC00799.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000575_cvnb2424_DSC01571.jpeg




Много други, сред които и тези:


http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002407_lpqz2483_DSC00228.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002407_gylo7189_DSC00343.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002407_adzk5535_DSC00683.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002408_wwaw7529_DSC00955.1.jpg



останаха скъп спомен от страхотното настроение, което цареше около мен по време на Фотоваканция!

[shtrak]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   14-09-11 15:36

Ха, ами че твоите са 78 пъти по добри от наградените [smilie18]

Ето защо няма да отида и 2012-а година [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: niro   
Дата:   14-09-11 15:38

Участието на деца във такъв тип мероприятия наистина трябва да се ревизира, още повече че малко или много в последствие противоречи и на законите на РБ, в случай, че се СПЕЧЕЛИ ГОЛЯМАТА НАГРАДА. Тогава е прието да е председател на журито, но е ли е правно човек под 18 г. да участва в такова, взема решение, подписва протокол и т.н. Освен това ако е под 16 - знаем че специално ФВ има и снимки с еротичен привкус. Едно е да си върви по улицата и среща подобни творения, но съвсем друго е да се ЗАДЪЛЖАВА ДА ГИ ГЛЕДА И ОЦЕНЯВА КАТО 'ДЛЪЖНОСТНО ЛИЦЕ'. Поне от 2007 г. това също е малко трудно.

Иначе не се и съмнявам, че е имало големи емоции на Фотоваканцията, догодина ще направя възможното да участвам, тази година по ред причини не можах да присъствам /за 2-ри път от нейното възобновяване/. Пожелавам на всички хубави снимки през годината и нови срещи по пленерите.[shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   14-09-11 15:46

Благодаря, Краси![smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boxer   
Дата:   14-09-11 20:51

И тази Фотоваканция не мина без да са наградени снимки на мургавите събратя въглищари. Въглищар = задължителна награда. Таз година - две.
Като знам, обаче ландшафта край Албена, май авторите са прескочили до Странджа да снимат мангите, или са използвали снимки от минали години.
Все едно - разлика между наградените кадри от тази, миналата или преди десет години - няма.
Та ако имате снимки на въглищари - Фотоваканция е мястото да ги покажете!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 22:23

Та какво стана с ревизирането на някои от наградените снимки?
Кое дете и с коя снимка всъщност получава наградата в детската категория?
Защо организаторите или журито не се замислят за другите участващи деца, които вероятно също тръпнат в очакване?
Обичайте децата, не ги тормозете!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nikidinov   
Дата:   14-09-11 22:44

Canon [smilie24]

доста хора се опитват да замажат положението, други си мълчат заради deeppasion

жалкото е, че в преследване на славата хората се самозабравят


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 22:48

е кво има да се маже? Някой крал идея и я показал като своя, взехте му наградата, четохте го на събранието и на вечерната проверка. Пито-платено... някакво частно, кастъм-мейд отмъщение ли трябва да и се приложи на Зара?
занимавате се с глупости общо-взето... За дребни стотинки - голям цирк...

Важни са принципите ще кажете - ми ОК, истината излезе, виновните си признаха, не взимат нищо, не дължат нищо... Какво още има да се разследва?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   14-09-11 22:51

http://photovacation.org/news/76/
Решението на организаторите и журито

http://photovacation.org/photovacation/75/
Наградените фотографии


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 22:54

В случая имаме елементарен организационно журьорски проблем - това е при наличие на точкова оценъчна система, каквато е приложена в този случай и съответния нормативно подписан протокол за журиране /това е от личния ми опит/
Публикуват се всички точки на всички подадени снимки, разделени само по възрастова категория.
Ако има декласирана снимка (в детската категория), следващата по точки заема мястото и.
Ясно, чисто и законово решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 22:55

1/3 от сумата 8888 лв. (или 2963 лв.) да бъде запазена във фонда на организаторите и да бъде използвана като награден фонд на конкурс за деца на Фотоваканция 2012.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

сърце не ви дава да ги дадете за това:
http://photovacation.org/uploads/images/pages/2011/09/5dad2861ebe78765447969cab586781b.jpg



[smilie18] [smilie18] [smilie18]
и правилно

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   14-09-11 23:01

Решението е справедливо, браво и на Диди за постъпката й
Аз лично не видях фотография, която да ме впечатли
А просто нямам думи какъв кадър печели до 16 години- деца, пиячка и фасове- това ли трябва да вдъхновява и стимулира подрастващото поколение[smilie23] [smilie23] Но грешката е на журито, че допуска такива кадри

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:04

журито се измъкна с чест и не даде 2963 кинта за кадъра с фасовете[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mladenov   
Дата:   14-09-11 23:07

Aко това е снимката която "поема" наградата, по-добре си оставете снимката на Зара на първо място!!![smilie23] [smilie10] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:09

Снимката с фасовете не е трябвало да се журира въобще.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   14-09-11 23:10

абсолютно[smilie24]

Този кадър и за фейсбук не става камо ли за награда от фотоконкурс[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   14-09-11 23:12

Май нещо не вдявате

това, че отпада снимката на Димитрина на дъщеря ѝ не означава, че следващата детска снимка отива в разпределението на наградите за възрастни.

Доколкото разбрах заради интересната идея в детския кадър е решено да влезе и да се състезава при големите. Но това не важи за второто място в детския конкурс.

Не е ли ясно това?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: gafa   
Дата:   14-09-11 23:12





Публикацията е редактирана (14-09-11 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:16

Чукич, ти преди да пишеш, тва чете ли го:

http://photovacation.org/news/76/


вътре пише:

· Наградата за участник до 16 години да бъде връчена на втория в класирането сред участниците до 16 години, а именно – Михаела Йорданова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   14-09-11 23:18

chukov това е ясно, въпросът е в това, че този кадър е пълен шит и не става за каквато и да е категория, още повече детска

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   14-09-11 23:20

Естествено, затова не е нормално да има парична награда

Лично аз също бих го отхвърлил на момента от избраните кадри

Тъп и пошъл като идея и като реализация.
На това отгоре честно казано ми се повдигна

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 23:22

CanoniO
Решението на едно жури е много висока отговорност, не толкова към наградените и участниците, колкото към бъдещите творби, творци и насоки за развитие на фотографията. Нагоре из постовете има разумни реплики в тази насока, за цикличното повтаряне на сюжети и обекти през годините, като шаблон.

Има си други области - сток фотографията, където това е дори правилно - там се търси многообразие на обектите и снимките /а идеята в голямата част от подобните случаи лежи на заден план или въобще липсва/

Ако за повечето форумци това сега е ситуация, по-страшното е да не стане тенденция.

Това примерно е само част от основанията, Бодиграфия, да не присъди награда през тази година.

п.п. Дими, специално поздрави Зара за разумното решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:24

стига ве бат' Генчо, тя фотоваканцията умира, ти за тенденциите си се запритеснявал[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boxer   
Дата:   14-09-11 23:24

Няма ли още един кадър с въглищар и да се реши проблема.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 23:30

CanoniO
Споко, аз я помня от 80-те години и после, когато Фотоваканцията наистина беше умряла. В началото на 90-те.
Ама сега все още и е рано.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:32

Засег асамо онлайн гласуване от селектирана публика дава надеждни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 23:39

Въпроса е кой точно "селектира публиката". И кой ще го избере пък да е точно той.

Но основно този, който назначава журито/селектира публиката и системата за журиране определя резултата.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:44

Публиката се селектира по критерии. Конкурсите на ФФ са показателни, защото в тях са изпробвани различни технологии на гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:45

Въпроса е кой точно "селектира публиката". И кой ще го избере пък да е точно той.

ми обикновено в живота, който плаща, той поръчва...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:46

където има пари, има интереси, има хора на хората, има доволни и недоволни. Нищо по-земно и човешко от това няма....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-09-11 00:01

Canon написа:

> Въпроса е кой точно "селектира
> публиката". И кой ще го избере пък
> да е точно той.
---------------

Винаги съм казвал че документално кино няма защото който и да се хване да прави филм вкарва своята гледна точка... и филма не е 100% обективен
Така е и с журирането независимо дали е публика или специално жури... Сещам се за братя Стругацки - Времето на дъжда "...ами това е като демократичните избори - мнозинството е винаги за мръсниците..."

А това което е написано на сайта на фотоваканция
"Това решение бе подпомогнато от обаждането на Димитрина Василева, майка на награденото дете, която потвърди официалния отказ на младата авторка от наградите връчени и в конкурса на Фотоваканция 2011"

Съжалявам ама може да го повярва само човек който е забравил какво е да си дете. Аз съм на 41 и още не съм забравил - и грешките си и въсторзите от победите.
В тази ситуация аз не бих си позволил в никакъв случай да давам съвет но това което написа Диди тук не е правилния път на поведение... както не е и да се разпъва на кръст дете

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   15-09-11 00:10

Asahi
ще ти спестя как 2 от 3-те единствени български снимки на двама автори, избрани в международен конкурс от 33000 броя, подадени и при това за награден фонд на конкурса от 50000 долара, тук са качени от години и оценени с 0 (нула) и 4 точки.
Снимките на всичките други български участници (в това число и моите) са отхвърлени.
Толкова за показателноста на квалитетността на А, Б, Ц и прочие ... публики.

Не е нормално, незрели в творческо отношение и без ясно формирана ценностна система да са почти 50 % от едно жури/селекция.
Това е както вероятността да хвърляш монета - 50% са верните попадения и още толкова грешните.
Както и с презрелите в творческо отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-11 00:25

Хехе, снимката на награденото дете - пълен кич и чалга. Достатъчно за високо компрометираното жури. Каква ли е идеята на снимката и какво ли изобразява? И после бат Петьо Абаджиев ни говори за цветови баланс и хармония, Генчо Петков ни говори за перспектива, композиция и улавяне на момента.

Ми дайте аз да си снимам ай-мака, в комбинация с кофа за боклук, котка, употребен презерватив, и разпиляни хапчета. Първа награда ми е вързана 100%[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: zelda   
Дата:   15-09-11 00:45

ideqta na tazi nagradena snimka e malko preeksponirana,no nqma stranno,na vsi4ki mejdunarodni konkursi provedni v bg obiknoveno obirat lavrite bulgarskite u4astnici:


http://edyta.blogg.se/2011/august/moraira-del2-playa-annat.html




Публикацията е редактирана (15-09-11 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   15-09-11 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mimnin   
Дата:   15-09-11 01:07

canon, не знам за твоите разсъждения за А Б Ц, но аз по-яка изложба от тая на Фото Форум на моста лятото, не бях виждала, пък ти си говори за незрели-презрели, фиапи-миапи, салони-малони и нагласени балони[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 07:15

Фотоваканция ,трябва да махнете наградената снимка от "детския конкурс" или това е някаква шега!?

Момчета не се излагайте повече ,още повече че председателя на журито ви е дванадесет годишен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 07:35

Могат ли някъде из нета да се видят останалите снимки от изложбата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Tais   
Дата:   15-09-11 07:42

Имам сериозни съмнения, че ще бъдат публикувани ВСИЧКИ снимки от изложбата...защото тогава скандалът ще придобие нечувани размери [smilie3] .



Публикацията е редактирана (15-09-11 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 08:06

Що ве ,що да'н изплакнем очите [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: shampoanta   
Дата:   15-09-11 10:06

Tais [smilie24]
някакво табу има явно ,затова не мож ги видим [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   15-09-11 10:32

не разбивайте детската психика на детето автор на снимката с фасовете и маргарина.

нали това за детската психика се повтори в първите 5 страници 10 пъти най-малко.

вече няколко пъти снимката бе наречена чалга, тъпа, пошла, и за фейсбук че неставала....

не му ли разбивате на детето психиката?

толкова ли сте двулични?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: drakula   
Дата:   15-09-11 11:03

Аз имам прост въпрос четейки всичко това - снимката изцяло резултат и самоинициатива на детето ли е или майката има пръст. Защото това са две коренно различни постановки. В единия случай имаме детско желание за съревнование, погрешна постъпка, може да се проведе един поучителен разговор и това е всичко. В другия случай е доста по комплицирано. Там мотивацията е доста неморална и буди много повече въпроси за досегашното творчетво на родителя дори. Докато не се даде ясен отговор на този въпрос ще има подозрения и приказки. Или по стар нашенски тарикатски обичай, ще се покрием и ще си мълчим докато всичко отмине и се забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: ksietta   
Дата:   15-09-11 11:32

:) Следващата година осигурете още по-голяма награда, може да се организират и конкурси мис мокра фланелка, както и да се поканят Милко Калайджиев и Ивана. Хората, които наистина се вълнуват от фотография, биха се задоволили и с една малка пластика като награда. Явно приоритетите са били други.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mladenov   
Дата:   15-09-11 11:36

Докато не се даде ясен отговор на този въпрос ще има подозрения и приказки. Или по стар нашенски тарикатски обичай, ще се покрием и ще си мълчим докато всичко отмине и се забрави.




Много точно казано![beer] [beer]

Аз бих добавил...или докато Админа не "забърше" темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: admin   
Дата:   15-09-11 11:43

Защо да я забърсва? Ако не беше Фото Форум тези неща нямаше да получат гласност.
Нищо не се забърсва ако няма грозни обиди и простотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elrisha   
Дата:   15-09-11 11:59

Ако започнем да вадим всички прекопирани снимки...половината Б-автори ще трябва да се самоубият.Виждала съм с очите си как го правят,както и такива,които старателно проучват какво точно се харесва на масовата публика и снимат целенасочено за да оберат награда или да натрупат рейтинг във форума.
Какво да кажа..тъжно е накак..ама факт!
В крайна сметка,дори и признати публично,сигурна съм,че отвътре все нещо ги гризе..може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nikkin   
Дата:   15-09-11 12:02

Много точно казано, Дракула. Но това са неща които трябва да се случат в семейството и дано стане по най-добрия начин и за детето и за майка му. За да няма трайни последици и всичко да си дойде на мястото.

Иначе Фотоваканция 2011 беше много добре организирана! Наистина си починах, запознах се с нови хора и научих много неща :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   15-09-11 12:22

The second thing that the Giant tells Agent Cooper is........



- The owls are not what they seem.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: niro   
Дата:   15-09-11 12:37

Припомняйки си в последствие това:

"Малки участници: Тази година успоредно с основния конкурс ще бъде проведен такъв за деца до 16 годишна възраст. Техните снимки ще бъдат журирани по еднакви критерии, но отделно от тези на възрастните. И за двата конкурса журито ще бъде едно." ................
........."Награди за малките участници
Малките участници във Фотоваканция 2011 ще се борят за една голяма награда, осигурена от Canon България - EOS 1100D DC kit",

мисля, че журито малко е превишило правата си. Журито е извикано и му се плаща да оценява фотографиите на акредитираните участници. Дори да има предложения от тяхна страна, не могат да променят правилата на конкурса. Все пак това са решения на организаторите, може би и на спонсорите. И това са неща, залегнали и утвърдили се толкова години във ФВ. В журито ще идват и ще си отиват много хора, всеки може освен оценяването да си дава и предложения за ФВ, но дали да е така наистина... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   15-09-11 13:15

Ел едва ли. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 13:32

Всяко чудо за 3 дни [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-09-11 13:37

Поздравче [smilie8]
http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u53L3Rcg

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   15-09-11 13:53

Аз пък се радвам, че има happy end ...
Всяка една от страните си е взела поуките в това съм убеден.
Всички хора правим грешки важното е да не ги повтаряме !
Искам да благодаря на автора на темата за това, че благодарение на него правдата бе защитена!
Даже смятам, че е редно от организаторите на Фотоваканция да бъде награден по някакъв начин. В крайна сметка точно благодарение на него се запази доброто име на конкурсът.
Аз съм много горд, че съм по някакъв начин част от това общество, което доказа, че може да бъде коректив. И Фото Форум, и Фотоваканция и голямата фотографска общност го доказаха!
По цял свят се краде, убива, лъже и плагиатства. Въпроса е че там всеки получава заслуженото за своите деяния
Ако всяка една злоупотреба в тази държава имаше такъв финал, както този тук нещата в родината ни щяха да са къде, къде по-добре...
Вървим в правилна посока убеден съм а хората е крайно време да се научим да поемаме отговорност и да назоваваме нещата с истинските им имена.
Само така се гради гражданско общество и само така можем да се уважаваме и да накараме другите да ни уважават!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgioiv   
Дата:   15-09-11 13:58

амин !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   15-09-11 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 14:24

Аз смятам, че достойният за награда кадър е на Александър Иванов. Няма копиране, всички които участвахме в създаването се наситихме с много настроение, каквато беше и темата на Фотоваканция 2011, а и публиката / в смисъл всички участници/, като най-компетентното жури, го удостои с най-истинската награда. За мен той е достоен автор , показал че може да снима и да се весели, а най-вече да бъде добър приятел!!! Сашо - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   15-09-11 14:32

Аз говорех за наградената снимка и откраднатата идея ...
Другото е решение на журито, а всяко едно, което и да е то ще има своето субективно мнение, както и всеки един от нас. За това и не ги коментирам тези неща ...
Между другото е много хубаво ние българите да се научим освен да се критикуваме и да се похвалваме от време на време [smilie3]
Нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   15-09-11 14:35

Включвам се малко късно, исках ситуацията да улегне и журито да даде окончателен отговор. Отговорът ми касае и първоначалния въпрос на автора ѝ, а именно какво ми хареса и какво не.

Чудото не беше за 3 дни – беше за 9! Всеки, който беше на Фотоваканцията го знае. Времето беше невероятно, програмата пълна и разнообразна, имаше семинари и уъркшопи за всеки... ако е имало такива, за които не е имало достатъчно интересни занимания, то най-вероятно те нямат особено отношение към фотографията.

В програмата имаше семинари, уъркшопи и изложби за почти всякаква фотография – репортажна, травъл, портретна, актова, поставена („бездушна“, „хамериканска“ или както още си я наричата, тя си има последователи), подводна, wildlife... За 9 дни не мога да се сетя как програмата би могла да бъде по-натоварена предвид, че това е и ваканцията на много от хората. Изключение с уъркшопите прави само пейзажната фотография, но пейзажната фотография някак си не ми се струва групово занимание. Затова пък имаше изложби и презентации на пейзажисти.

Избора на Албена лично на мен много ми допадна. Имаше далеч повече ваканционна атмосфера от ММЦ, където ни чакаха да си тръгнем, за да затворят каквото беше останало работещо в комплекса. Новото място със сигурност провокира с нови места за снимки, нови търсения и собствената си атмосфера на запазен, просторен, зелен комплекс. На 20 метра от плажа има страхотна гора висока 20-25 метра, а на 10 мин. пеша е природния резерват „Балтата“. На разстояние пеша е Кранево, а Балчик е на 20 мин с кола. Не беше много хубаво, че всички сме разпокъсани из комплекса, но съм убеден, че всяка компания си беше в един хотел, както бе нашата според желанието за хотел/цена. За догодина може да е хубаво избора на хотели да е по-ограничен, за да сме по-близо един до друг и събитията в програмата.

Лекторите и журито! Негодувате или не за тях и селекцията им... имахме възможността да се запознаем не само с работата им от първо лице, но и със самите фотографи. Хареса ми колко различни неща ги интересуват лично и професионално. Затова ми хареса и селекцията им – бе разнообразна и интересна, не особено типична за българските ни разбирания за „добра фотография“. Сигурно затова има недоволни. Научете се да гледате по-надалече! Ще ви е от полза в бъдеще! Преживяното и наученото е много лично и персонално като опит, но всеки можеше да изпие едно питие и да поговори с тях на спокойствие. Къде безцелно, къде за фотография... бяха много отзивчиви и земни, нямаше бариери, нямаше наченки на различно ниво, нямаше го „ние колим, ние бесим“, споделиха всичко, за което ги попитахме, че и много повече. Колко от вас са сядали на маса с непознати фотографи и са се чувствали комфортно в компанията им? На фотоваканция ставаше някак естествено и с другите участници, не само с лекторите. За мен лично това е духът на фотоваканция и се радвам, че той присъстваше на събитието през цялото време.

Компанията на фотоваканция винаги е най-важна! Благодаря на нашата компания за емоциите, споровете, времето на плажа, времето на бара на плажа, времето в гората, времето през нощта, времето пред компютрите и критиката, времето, когато взаимно снимахме кадрите, които си представяхме и ни вълнуваха. Резултатът, е че от компанията имаше 2 снимки в селекцията на журито. Същото важи и за останалите селектирани работи... голяма част от тях са на компаниите, които се забавляваха искрено. Тук пак се малко връщам на духа на фотоваканция... Но това е фотоваканция!

Не ми хареса резонанса на така наречения epic fail... няма нищо епично, нищо огромно. Човек допуска грешки. Както журито, така и Зара и майка ѝ. Убеден съм, че всички биха постъпили по друг начин ако знаеха! А вече знаят... и със сигурност не искат да го бяха научавали по този начин. И за следващия път ще знаят. Но не само те, но и всички останали, които разбраха за проблема. На тази земя само човека от всички живи същества се учи от опита на другите. За мен случилото се не е огромен гаф, а важен момент в изграждането на фотографската култура в България, знак в много вярна посока.

Шапка свалям на Емо Трейман за организацията, защото знам колко усилия костват да се подреди по-малко събитие. А 8 дни са ужасно много време. Поздравления отново за него и за всички около него, които са му помогнали фотоваканцията да се проведе толкова добре и интересно тази година! Поддържай ентусиазма!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: geizy   
Дата:   15-09-11 15:11

Имам въпрос към artwall


Снимката с плувеца в пясъка Ваша ли е? Много интересна идея. Участвала ли е в 25-те селектирани снимки? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 15:18

Имам въпрос към kacho_bg.

Какво трябва да значи и как да разбираме "...ако знаеха."?

Когато лъжеш някого ти не знаеш ли, че го правиш?

Като крад...взаимстваш изцяло чужда идея, представяйки я за своя ти не осъзнаваш и не знаеш какво всъщност правиш?

Предполагам, че и като си слагаш ръката в огъня ти е чудно какво ще се случи.

Или тук се набляга на момента, ако знаеха, че някой ще се усъмни във въпросният кадър и ще реши да порови из нета с цел да открие откъде би могло да е взаимствано?

[smilie21]



Публикацията е редактирана (15-09-11 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   15-09-11 15:32

Моля,качете и останалите снимки,които бяха селектирани в изложбата на Фотоваканция 2011[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   15-09-11 15:36

снимката на мъжа-плувец с плувни очила в пясъка от номинираните във Фотоваканция 2011-не отговаря на качената тук-[smilie11] мъж с бяла кърпа...[smilie23]



Публикацията е редактирана (15-09-11 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: artwall   
Дата:   15-09-11 15:38

@geizy: не тази снимка не е моя...правена е през далечната 1975 за оформлението на албума на Pink Floyd "Wish You Were Here" - фотограф е Сторм Торгерсон...защо, да не би да е нещо познато?
и бъдете по-отворени не се крийте зад нови никове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: rossko   
Дата:   15-09-11 15:42

Новата снимка победител в конкурса до 16 г. няма място в крайната селекция, да не говорим да бъде на първо място.
Ако е нямало по качествени фотографии, няма да присъдите първа награда.
Това сега е подигравка с труда на децата.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   15-09-11 15:48

@__SpOO__
„Ако знаеха“ означава няколко неща – ако знаеха, че някой ще открие откъде е взаимствано, ако знаеха колко неприятно е да ти дадат награда и да ти я отнемат (в случая две награди), ако знаеха как ще реагират участниците и наблюдателите, ако знаеха, за какво трябва да разговарят (защото сигурен съм им е било тежко, Зара е дете все пак), ако знаеха как ще се отрази на имиджа на Димитрина, защото името ѝ е известно, има страхотни творби, а случката накара много хора да я обвиняват (за справка – цялата тема, ако някой не я е изчел).

Нямам правото да съдя, нямам право и да оправдавам. Всеки носи последствията от действията си. Гледам глобално на нещата и вярвам, че горчивия им опит ще помогне на много други да проявят повече воля и творчество в бъдеще.

Включих се, защото темата натежа в друга посока. Зная, че това е по-пикантно и провокиращо. Но това не беше настроението с което си тръгнах от Албена. Случилото се не променя ваканцията, семинарите, опита, разговорите, снимките, настроението, приятелите и нагласата ми за следващата година.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   15-09-11 15:53

ВИЖТЕ ТОЗИ ЛИНК:http://www.burchetts.info/floyd/Cover%20Art/Wish%20You%20Were%20Here/%20Book%20p.4.jpg открадната идея и ...представена във Фотоваканция 2011[smilie4] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   15-09-11 15:56

не работи линкът нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 16:03


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   15-09-11 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: h.svinaroff   
Дата:   15-09-11 17:00

pefoto01, направо няма да повярваш кой...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 17:05

Наистина ли този кадър от албума на Флойд е "представен" на Фотоваканция? И не е било просто на майтап между приятели? [smilie10]

Ако е така защо не ни запознаете с твореца [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 17:12

Аз не съм наясно, просто визуализирах оня линк, който не работеше...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mavar   
Дата:   15-09-11 17:18

Къде е представен кадърът от Флойд, аз не видях къде

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   15-09-11 17:19

човек трябва да е голям ретард, за да помисли, че това е състезателна снимка... момчето линкна няколко кадъра от фото-зоната и тази снимка случайно е попаднала между тях, може би щото е била в същия албум. Даже човекът после написа, че не е негова и никога не я представял за своя.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 17:21

Голям ретард [smilie18]

Звучи почти като гепард [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   15-09-11 17:23

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=retard
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 17:24

Аз съм наясно със значението на думичката, но ако специално за мен си се потрудил да даваш линка, мерси. Трогнат съм.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Тед   
Дата:   15-09-11 17:31

По жицата чета коментари, дали са верни - не знам, но ако се изложи цялата изложба и снимките на участниците в ФВ 2011 - гарантирано може да се запази час в предаването "Горещо" с Венета Райкова [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 17:34

А проблем ли е да се покаже цялата изложба? Нещо тайно и скрито ли има?

В смисъл да не е заложено в някакви правила, знам ли? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 17:37

Спу, така ни се пада на нас, дето не си мръднахме задниците до Албена [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   15-09-11 17:40

След всичко казано, Димитрина можеше поне да обясни защо се е стигнало до това, как така са решили да го снимат?

Хем не искам да вярвам, че толкова добра фотографка нарочно би направила такова нещо, хем не мисля, че малката сама ще успее да го направи. Това остава мистерия за мен.

А снимката с плувеца беше избрана за изложбата на фотоваканция. Не знам кой е авторът? Но на всички ни беше ясно, че постановката е известна. Ако беше спечелила награда, трябваше и нея да я сменят...



Публикацията е редактирана (15-09-11 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   15-09-11 17:44

снимката с плувеца е скан и си личи, че е скан.
Някой е искал да се подиграе на журито, ако е принтнал това нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   15-09-11 17:51

Не, не тази. Исках да кажа, че на изложбата имаше сниман плувец в пясъка по подобен начин. Това тук дето го гледаме е оригинала - корицата на Пинк Флойд.
Ако я качат някъде ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   15-09-11 17:59

А, това за Флойд вече беше добре да са го виждали от журито:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: geizy   
Дата:   15-09-11 18:25

Нека фотографът, който е откраднал идеята от Пинк Флойд, да качи своята снимка във форума, която беше избрана да участва в селектираната изложба.

@artwall А може би Вие нарочно сте я качил, за да ни покажете, че има и други крадени идеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: rorus   
Дата:   15-09-11 18:31

Тук вече става "як" сериал?...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 18:43

boni - това дето всички питат на кой е, е снимка на известен автор, и наистина влезе в крайната колекция, журито прецени че е в темата:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 18:47

[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 18:50

Кажете му името де, не го крийте [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 18:52

jino - искаш ли да знаеш:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-09-11 18:56

Не разбирам, защо участниците във Ваканцията, които коментират тук се държат, като масони или като членове на тайна секта.
Толкова ли никой не е снимал поне репортажно таблата с влезлите 25 снимки, та сега едни недомлъвки, едни подмятания...[smilie8]
Много ми е странно това, все едно е имало вселенски заговор.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 19:01

GOSPODIN - няма нищо тайно, просто е смешно:)) все пак големи хора сме:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 19:11

Автор: elefant
Божана кажи де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 19:36

Фотографията, която много наподобява снимката от албума на Пинк Флойд е на Димитрина Василева. Когато я видях в крайната селекция, защото на нея е сниман мъжът и, и казах че много ми харесва и идеята и е оригинална, за което я поздравих, тъй като за мене тя е автор с интересни идеи и чудесни кадри. Като разбрах, че е re-копие на друг автор пак не ме учуди, защото това в изкуството го има и е практика напоследък. В интерес на истината кадъра е чудесен.Друг е въпроса защо е предложен за конкурса на фотоваканция, но според мен това е решение на автора и негово право! Учудвам се на компетентното жури, че го вкара в крайната селекция, но това пак е мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-11 19:39

бони:

А, това за Флойд вече беше добре да са го виждали от журито:)


-----

А, не съм сигурен. За хора, които дават първо място на чалгаджийската снимка, Флойд е маргинална група, която гравитира около външните слоеве на спиралата на галактиката. Къде си тръгнал да сравняваш Флойд с Веселин Маринов?https://photo-forum.net/joro/emoticons/508.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 19:40

Май пак стана време да прочетем мнението на господин Ненов [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-11 19:40

Аууу, elephant, чак сега прочетох, ами тц-тц-тц-ТЦ-ТЦ-ТЦ! Ашколсун, аферим, машалла!

Е, след всичките тези разкрития, ще участвате ли догодина в конкурса на Фотоваканция?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 19:42

Аре публикувайте ги тези снимки ![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 19:44

georgivelev - ДА

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-11 19:46

И аз да. Още от утре почвам да браузя нета за идея, която ще изкопирам на Ваканцията. Гаранция, че снимката ми ще влезе във финалната селекция, пък може и някой лев да капне, ако не ме открият.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 19:48

georgivelev - [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: swan_   
Дата:   15-09-11 19:59

Е това с плувеца беше капката, която кара водата да прелее [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-09-11 20:16

Аз винаги съм си мислел, че DeePPaSSion стои много над всичките негативни неща, с които се асоциира в тази тема... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elrisha   
Дата:   15-09-11 20:29

Мдамм...поровете още..излизат интересни неща.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: borkond   
Дата:   15-09-11 20:31

Аз имам едно предложение догодина конкурса на фотоваканция да се нарича "Най-добър ремастеринг" и всичко ще си е ок![smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boxer   
Дата:   15-09-11 20:36

Формулата на Фотоваканцията кърти!
Директни заемки + въглищари.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 20:55

Фотоваканция и Фотофиеста са чудесни събития в нашата обрулена страна. Там се срещаме с приятели и се наслаждаваме на чудесни мигове край морето. Това са традиционни вече станали срещи на фотолюбители и професионалисти. Искам да си останат с тяхната слънчева и творческа атмосфера. Догодина пак ще съм там, защото там срещам приятели, с които намирам общи теми, откъсвам се от ежедневието и работата. Смятам че за повечето които дискутираме тук това е факт. Каквото и да е станало, каквито и гафове да има, нека да си останем хора, мислещи, желаещи, търсещи и добронамерени. Вярвам в доброто!!! Мисля, че е време тази тема да се прекрати, всеки да си извади изводите и поуките. Бъдете хора, прощавайте и мечтайте:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 20:57

Някои хора удариха големият джакпот, семейно [shtrak]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 21:01

__SpOO__ - Да така е, Благодаря ти! Най-големият джакпот е да имаш семейство, което да те подкрепя!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 21:06

Автор: elefant
Дата: 15-09-11 21:01

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 21:07

Напълно съм съгласен и подкрепям с двете си ръце.

Но го има и момента, в който не е без значение как хората гледат на това семейство, съдейки по това какво прави.

Може пък и да греша [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 21:07

Да се закрие.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elrisha   
Дата:   15-09-11 21:07

Винаги когато има конкурс с ГОЛЕМИ НАГРАДИ,накрая има голямо усиране! Защо не се спре с това непрекъснато търсене кой е по-по-най и не се остави една елементарна възможност всеки да избере по 1 свой кадър ,който да присъства на финалната изложба?!По този начин няма да има пренебрегнати,няма да има баджанашко-роднински разменки на едни кинти,а драгият зрител ще може сам да прецени коя снимка му харесва и коя не.
Купонът наистина ще е на 6 и няма да има подобни теми,от които остава само един миризлив привкус на повръщано.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgioiv   
Дата:   15-09-11 21:24

даммм...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: borgot   
Дата:   15-09-11 21:36

Хммм, грозна картинка. Явно печеленето на награда "на всяка цена" минава границата на моралното и етичното.За съжаление често срещана картинка в Булгаристан [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 21:53

Махате наградите, екстрите и бонусите и ... остават само тея, които са дошли за Фотографията [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   15-09-11 21:56

точно същото предложих на господин Трейман онзи ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   15-09-11 22:16

Хора... много крайно решавате проблема – що за логика е това „щом един е сгрешил – да накажем всички“? С проблем като този от тази година, колко хора ще дръзнат да копират догодина, ако рискуват да останат без награда и бъдат дискутирани по неприятен начин? Все по-лесно става да се разкрие злоупотребата. В този случай отне по-малко от ден!



Публикацията е редактирана (15-09-11 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-11 22:23

Защото емоциите от награждаването са вече отминали.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   15-09-11 22:26

kacho_bg [smilie24]
Най мразим колективната отговорност ...
За това че няколко човека са сгрешили и имат вина за цялостната ситуация не означава, че трябва да обиждаме всички участници на Фотоваканция ...
Ганьо винаги е силен в критиките и слаб в самооценката ...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: drakula   
Дата:   15-09-11 22:26

Картинката е повече от грозна.[smilie23]
Другата година по едно лентово тяло, един белязан филм сутринта, вечер го предаваш и после избираш от него 3 кадъра, които да се копират. Без да има време за компютри, обработка, шашмалогия и тарикатлък. Който както си го може. Че то стана не конкурс на фотоваканция, а адобе-гугъл-интернет конкурс. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: мара   
Дата:   15-09-11 22:28

аз си умрем да краднем [smilie5]
понякога даже губя представа, че краднем и много се стряскам, кат видя оригинала, щото някаква шегичка на паметта ми вика, че сама съм си го измислила, а па то не съм! била съм го била забравила. ама всъщност не съм го била забравила [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: shampoanta   
Дата:   15-09-11 22:36

Някои хора удариха големият джакпот, семейно[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: xm_style   
Дата:   15-09-11 22:53

Грозна картина и жалко за останалите участници! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   15-09-11 23:08

Тази вечер на традиционното биропиене решихме да се почерпим, щото не сме били на ФВ.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: мара   
Дата:   15-09-11 23:11

и кво? успяхте ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   16-09-11 00:09

Разбира се - това го можем с лекота.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   16-09-11 01:21

[smilie7] [smilie11] Картинката е повече от грозна.
Другата година по едно лентово тяло, един белязан филм сутринта, вечер го предаваш и после избираш от него 3 кадъра, които да се копират. Без да има време за компютри, обработка, шашмалогия и тарикатлък. Който както си го може. Че то стана не конкурс на фотоваканция, а адобе-гугъл-интернет конкурс [shtrak] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-09-11 03:08

drakula написа:

> Другата година по едно лентово тяло, един белязан филм сутринта, вечер го предаваш и после избираш от него 3 кадъра, които да се копират. Без да има време за компютри, обработка, шашмалогия и тарикатлък. Който както си го може. Че то стана не конкурс на фотоваканция, а адобе-гугъл-интернет конкурс.




НЕ мислех да пиша в тази тема, но този коментар ме накара да припомня на многоуважаемото целокупно плюващо форумно общество следното :
За огромно тяхно съжаление Димитрина Василева е печелила 1ва награда и в такъв конкурс!
На първата фотоваканция, на която присъства през септември 2008 година от първия диапозитивен филм, който засне през живота си с един ЖЕЛЯЗНЕН фотоапарат Practika MTL-3, неавтофокусен, без РОУ файлове, без адобе или каквато и да е друга обработка, само с МЕРАК, ЖЕЛАНИЕ ЗА СНИМАНЕ и МНОГО МНОГО СТРАСТ, със собствени идеи и точна експонация (който знае какво е ДИАПОЗИТИВен филм и как се снима на него ще разбере, който не - няма да вдене) Диди извади два кадъра, които журито избра да са на първо и второ място (e, когато разбра, че двата кадъра са на един и съши автор на Димитрина - и даде първа награда с чиста съвест).

ТА - исках да ви припомня просто, че който има очи и сърце за фотография, може да я прави ПО МНОГО РАЗАЛИЧНИ НАЧИНИ - а който не може, е много, много, много добър в плюването, щото друго не му остава !!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: saxon   
Дата:   16-09-11 06:19

Чудесно и още по-жалко в този случай за изневеряването на самия себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   16-09-11 08:12

BirdOfPray,

чудесно и звучи много хубаво, само че това по никакъв начин не оправдава цирка сътворен от същият човек тази година. Та за десерт както писах и семейно дори. Напротив, горе написаха, че дори картинката е още по-жалка.


[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   16-09-11 08:33

дайте малко по-оптимистично, че цялата работа заприлича като дъждовен конкурс за пясъчни фигури.

че авторката има супер добри снимки - има. има супер добри снимки. някой са направо вдъхновяващи.

че се е получила много "неадекватна" ситуация - получила се е. факт.

че липсват идеи и креативизъм и се взаимства от кол и от въже - сами виждате, няма нужда от коментар.

че клишетата, като такива, продължават да бъдат опорна точка в мисленето и разивитието на фотографите - така е навсякъде.

че много хора имат нужда да се чувстват част от някаква група, прослойка и тн. и това им дала някаква сила, па макар и фалшива на моменти - така е.

че хората които са били там са се изкефили много на това да бъдат заедно, част от някакво събитие, да хапнат, да пийнат заедно, да поснимат заедно, да научат разни неща лошо няма - супер добре е. (ако това е начина по който им харесва)

обаче,

някакси се срина лично за мен цялата "миситика", онова "чувство", наивното, за някаква чистота.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-09-11 08:59

Хахахаха става все по-интересно и по-интересно. Ровете ровете още. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Кофти ми е само за организаторите и нормалните хора, че са се бъхтали да направят нещо. То от Фотоваканция-2011 стана Фотоизлагация-2011.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   16-09-11 09:14

Хора, ае стига толкоз. Голяма работа станала. Нищо ново под слънцето, deja vu.

Дайте да се преселим в клуба и да обсъдим за кого да гласуваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   16-09-11 09:27

Забранено е.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: мара   
Дата:   16-09-11 09:35

клубът е тежко болен. на умиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   16-09-11 09:52

Автор: BirdOfPray
Дата: 16-09-11 03:08

НЕ мислех да пиша в тази тема, но този коментар ме накара да припомня на многоуважаемото целокупно плюващо форумно общество следното :
За огромно тяхно съжаление Димитрина Василева е печелила 1ва награда и в такъв конкурс!...
---------
Не ни съжалявай! Можещи и знаещи фотографи много! и никой не е писал, че Димитрина Василева не може да снима, точно обратното! И много други го могат!:)

Един друг пример - Марадона е гениален и цял свят го знае, но никой не обвиняваше журналистите за цветните коментари по повод гола му с ръка, и днес се помни най-цветния..."остана си нисък на ръст и нисък на морал",а той също имаше своя причина да замълчи...

При публични изяви е така! и колкото повече се пише, по-лошо става, особено като има кой да подкрепя подобно поведение, като теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   16-09-11 09:59

Гола на Марадона е велик , и все пак Чък Норис си остава непобедим

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   16-09-11 10:04

Велик е втория гол!:)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   16-09-11 10:10

A съдията на мача беше българин[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: мара   
Дата:   16-09-11 10:48

абе той и господ беше българин...ама за малко

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-09-11 10:51

Царят е гол. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 11:35

И аз да се изкажа по темата с конкурсите. Участието в конкурси за мен е абсолютно безмислено и безплодно начинание. Участвайки в един конкурс, първо биваш оценяван от хора със съмнително чувство за красивото и често със закостенели виждания (в България има много малко професионални фотографи, а пък още по - малко ще им се занимава да участват в жури, така че за самото жури остават възрастните фотограф-художници, за които снимането на голо момиче до цигулка в ч/б е върха на сладоледа), второ участниците обикновено са страшно много, което прави оценяването трудно дори и хората от журито да са с най - добри намерения и възможности. Често има и момент на съмнения за обективност и разочарования в крайния резултат от участниците.

Аз лично съм участвал два пъти в конкурси, като единия път спечелих трето място с награда 100лв., втория път нямаше парична награда, но ми избраха снимката за отпечатване в изложба. Ето какво се случи с печалбата. Както казах наградата беше 100лв, от които след удържане на данъците получих около 85-90лв. След време трябваше отново да ходя и да си загубя половин ден, за да ми дадат документи, с които да се отчета пред НАП. След като се разкарваш с траспорти и чакаш за нужните документи, трябва да отидеш и да подадеш документите, където пак чакаш на опашки. И всичко това за 100лв награда, от които реално след всички разправии вземаш чисти 75лв.

Ако човек снима за удоволствие и почивка, няма никакъв смисъл да участва в конкурс. Резултатът в никакъв случай не би трябвало да промени нито мнението му за себе си, нито удоволствието което изпитва от фотографията, така че за какво да участва, по - добре да излезе сред природата, да поснима и да оползотвори по - добре времето и нервите си. Ако човек изкара пари с фотография, участието в конкурси също е загуба на време. Аз например предпочитам да науча нещо ново или да направя някой проект и да спечеля пари, пред това да си губя времето с подобни изяви. Така че, къде ни води това? Кой участва в конкурсите? Явно комплексирани хора, който търсят одобрение и оценяване от другите за да се почустват по - добре. Или за да могат да мрънкат после и да пълнят форумите с комплесирани и злобни коментари, когато не се класират както искат. Затова имаме такива конкурси, такива комисии и такива автори! Както се пее в една песен, "Всичко се връща!".


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   16-09-11 11:41

Всъщност ако се загледате в някои филми на Тарантино ще видите че са направени с "цитати" или с директно намигване към този или онзи.
Всичко опира до начина по който е направено.

В случая се получи така че първо излезе директно прекопираната снимка, а после онази която е почти същата като тази от албума на Флойд и се получи засилване на реакцията. Аз я видях на изложбата, видя ми се интересна, но да си сложа ръка на сърцето не се сетих за тази от албума на Флойд.
Когато има директна база за сравнение нека тогава да съдиме доколко прилича и доколко не. По спомени - доста но все пак нека бъде качена изложбата пък тогава да "режем глави" защото е лесно да сбъркаш - на всеки се случва, но е много трудно да кажеш "извинявай, сбърках"

В случая Димитрина е сбъркала, но се съмнявам дали трябва да се извинява тук, мисля обаче, че тя трябва да се извини на организаторите и това което тя напише да бъде качено на страницата на Фотоваканция защото те са тези които са поставени в неловка ситуация от нея - както беше написано по-горе дете ненавършило пълнолетие не носи тази отговорност която носят родителите

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   16-09-11 11:50

[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   16-09-11 13:02

Ех, Неделчо, как с лека ръка подведе всички под общ знаменател и направи генерално заключение. Завиждам ти на размаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   16-09-11 13:10

nedelcho, конкурси се организират по цял свят и е хубаво да се случват, именно заради признанието, а не заради наградата.
Според теб, ако нямаше парична награда, а само една диплома, дали щеше тази история да бъде по различна? Не. Защото проблемът е принципен.

А и практиката показва, че участието в конкурси е доста плодно занимание. Ако от 100 картинки 10 са плодни - супер, пак ще има смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   16-09-11 13:16

Мисля, че много добре се получи с фотофорум ситуацията.

Ако не получават гласност подобни случки, ако не се борим заедно срещу тези явления, после само ще мрънкаме как в България се награждават определени хора от нагласени журита и така ще си останем с мрънкането.

В конкретния случай съм 100% убеден, че журирането не е нагласано, просто са подведени членовете на журито. Но развръзката е достойна и именно гласността около нея ще завбъдеще ще бъде като обеца на ухото както за участници, така и за хората, които журират конкурси.

100 пъти по-добре е отколкото да се премълчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   16-09-11 13:23





Публикацията е редактирана (16-09-11 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 13:56

Ако човек се събужда и си ляга с фотография и си умира да участва по конкурси съм съгласен, че мнението ми не е валидно. Но всеки човек, който поне малко живее в реалния свят и се сблъсква всеки ден с неща като да си напазарува за ядене или да си плати сметката за тока, или да се чуди как да си намери пари за бензин и ремонт на колата, или да купи учебници на детето и т.н.(разбрахте идеята), за всеки такъв човек (а това са мнозинство) фотографията е просто хоби, доставящо голямо удоволствие и развличащо занимание за почивните дни. Нека не бъдем прекалено идеалисти за Човекът артист с главно "Ч", чиято единствена мисъл в живота му е да Твори шедьоври и да вижда дълбокия смисъл в изразяването на вътрешния си Аз. А кажете ми сега, в ролята на нормални хора, които не си изкарват парите от фотография, за какъв чеп ще ви е да участвате в конкурси? Човешкото съперничество и мерене на пишки винаги ми е било забавно (особено ако става въпрос за хоби). Какво ще ми донесе този конкурс ако спечеля? Одобрението на сeбеподобните ми? Душевен оргазъм? Пари? Ще се почувствам велик?! Ха сега де!

Все пак за да не съм съвсем краен, заради хората които съперничат помежду си, участват в конкурси и заради "войните" между феновете на различните марки, заради всичко това донякъде имаме такъв прогрес на фототехниката и всичко това за все по - малко пари! Така че, огромно ДА на конкурсите и типа мислене който стои зад хората които ги организират и участват в тях![smilie24]



Публикацията е редактирана (16-09-11 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 13:59

Неделно, чещо генерално сбъркано има дълбоко в теб [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:06

Защо? Кое е сбърканото? Всеки има право на мнение и то е не по - малко валидно от мнението на всеки друг (стига човек да не е луд или да има техническо доказателство за грешното му мнение).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 14:10

Да имаше смисъл да ти обясня, а то просто ми стига и едната констатация [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   16-09-11 14:13

Неделчо, много ми се иска да попитам какво мислиш за изкуството, културата и за нуждата на някои хора да създават. Ама да създават неща, които не се ядат, с които не се обличат хора и не се поправят коли... Къде им е мястото на тези хора? Пред кого да показват резултата от дейността/работата си (а не хоби, независимо ти как го класифицираш и дали го правиш след работа или целодневно). Пред кого се доказват, къде е тяхната арена и фотоваканция и конкурсите като цяло не са ли интересна арена за тях? Или интересната арена е тази, на която се доказваш пред работодателя си, за да ти увеличи годишно заплатата със стойността на инфлацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:16

Да, създаването на изкуство и консумирането му има своето място в духовното развитие на човек, но не и участието в конкурси.

То Леонардо Да Винчи или Рембранд само в конкурси са участвали и така са станали известни! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   16-09-11 14:18

Ясно, само хора като Леонардо Да Винчи и Рембранд създават изкуство. След тях има още 50-тина, но те вече на са живи. Вече няма живи изкуствоведи. Конкурсите ги поквариха [smilie18]

Аз се предавам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 14:18

Хайде стига с тези лафове от миналото [smilie7]
Особено като ми кажат: той дядо ти само на климатик е карал каручката...

Всяко нещо си има времето.
А всяко време си има и своите социални сфери...

Ти като див консуматор и материалист... за чуй Уй си губиш времето в този форум? Пари ли ти дават... какво? Къде е смисълът според теб?
И тем подобни...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:21

Просто ги дадох като пример! Това не означава че са единствени! Днес също има много добри творци във всички сфери, от музика до художествени произведения. Но това не означава, че са тръгнали от участия в конкурси.

Както и да е. Сигурен съм, че всички които пишат в тази тема са много по - духовни хора от мен, а и по - начетени! [smilie24] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:24

За navy: Ами аз не си го губя бе [smilie3] . Виж колко публикации и коментари имам откакто съм се регистрирал тук [smile] . Смятам, че мога по - добре да прекарвам личното си време, отколкото да пиша коментари по форумите и да участвам в безмислени дискусии.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 14:25

Да де, ама какво печелиш от тези коментари, къде ти е изгодата, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: satyno   
Дата:   16-09-11 14:30

Някъде 1980 година сестра ми, тогава седмокласничка, участва в ученически фотографски конкурс, където заедно със собствените си диапозитиви представи и един кадър на дъга, сниман от мен от покрива на блока. Вече не мога да си спомня чия е била идеята. Спечели трето място общо за всичките си кадри - взе кожена папка и други дреболии. Родителите ни разбраха за конкурса когато взе наградата. Даде ми папката и я размятах в студентските си години, но този спомен още ми носи горчив привкус.
Всички можем да си направим изводи от случилото се на фотоваканцията, без да изпадаме в обиди един към друг, ако имаме различни мнения.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-09-11 17:55

Абе странно ама и аз мисля като Неделчо. Единствената цел на конкурсите, разбира се напълно логична и оправдана е да спечелиш нещо материално, да те забележат, което пак да доведе до това и т.н. :) Това, че като творец задължително трябва да получиш собствено удовлетворение, че си номер 1 и си натрил носовете на конкуренцията ми е малко странно... Все едно снимаш само за това...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   16-09-11 18:05

искренно и лично [smilie5] [smilie18]

Сърцераздерателни истории средна скорост 16-17 години .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 18:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-09-11 21:12

Е, тогава да няма оскари, златни палми,грамита, берлиналета, биеналета и всакакви други конкурси свързани с аудиовизуалните изкуства. Изместихте темата в някави екзистенциални разсъждения за нуждата и мястото , където се изявяват творците.

Темата е за един масово посетен пленер, журирането на снимките и окончателната колекция от 25 кадъра(които всъщност са около 18, защото бяха публикувани наградените), която се превърна в най -строго пазената тайна и от организаторите и донякъде от участниците.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   16-09-11 21:43

pefoto01- спомням си в училище по физика ни учиха, че ако нямаш обект с който да се сравниш, няма как да докажеш, че се движиш пич...
Thing about it!
Съревнованието е заложен инстинкт при всеки човек и дали ти харесва това или не е абсълютно без значение
Ако го нямаше, човечеството нямаше да се развива ...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   16-09-11 22:25

"...по физика ни учиха, че..." всичко е относително. Хубавото на конкурса е на финала да се открои качествена фотография. Лошото е когато това не се случва. А кой участвал и кой не - не е жизнено важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: PIMPA   
Дата:   16-09-11 22:47

Диди, Обичам Теееееее [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: bczonkow   
Дата:   16-09-11 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Лъв   
Дата:   16-09-11 23:35

Thing about it!

Туй неква игра на думи ли е?

Обаче точно описва развитието на темата - сложни ментални упражнения от нещо за нещо и накрая нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: PIMPA   
Дата:   16-09-11 23:47

Thing about YOU :

http://www.youtube.com/watch?v=aiFK9kZ8Xnk

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: PIMPA   
Дата:   16-09-11 23:49

Опитвам да ви "отвлека" де....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: PIMPA   
Дата:   16-09-11 23:55

хихи...кво честно го каза[smile]
Нека ви е "гадно" тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   17-09-11 00:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   17-09-11 00:11

и накрая-кво?[smilie11] -изиграни участници във фотоконкурса на ФФ 2011...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   17-09-11 00:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   17-09-11 00:27

Нищо ново под небето [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   17-09-11 00:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: draev   
Дата:   17-09-11 07:32

Димитрина няма никаква вина.Все едно никай от вас не разглежда снимки из нета и не черпи идеи, а!Нищо лошо не виждам в това да се пресъздават красиви кадри.Даже според мен тя ги направила по-хубави.Проблема е само и единствено в организаторите и журито, според мен.В момента когато Емануил обясни как точно се е извършило журирането,аз излязах от залата, за да не разваля тържеството.Не разбрах как три снимки са с еднакви точки, само едната е с едни гърди пред другите![smilie2] .Но не е достатъчно!!!!!!!
С колко точки трябва да е пред другите за да е победител?!С 1-2-3-4-5-6-7-8-9 или?
Това е най-големия проблем.Всичко друго е бля, бля![shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-09-11 07:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-09-11 08:32

Днес е петък бе. Нападайте. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   17-09-11 09:22

Никой не е виновен разбира се. Ако някой си е помислил нещо различно от това, две крачки пред строя, кръгом, гащи долЕ и...[не се чете].

Или може би се обърках. Виновно е журито, виновни са хората, които са гледали изложбата. Виновни са и тези, които не са успяли. Виновен е deus, че се осмели да повдигне въпроса и осветли трагикомедията.

Виновен е Бойко Борисов, че не е намерил време да дойде да среже една лентичка, така за отскок. И Минчо Празников има вина, но прогнозите понякога не са това, което са.

Организаторите споменах ли, че са виновни? Как се осмеляват...не ги е срам.

Такива ми ти работи [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-09-11 09:35

А Чък Норис къде е в тази схема??? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: borkond   
Дата:   17-09-11 09:40

Винаги съм смятал, че на такива места хората се събират да се забавляват и да правят "глупости", отколкото да се занимават със сериозни неща!Добрата фотография и не само... човек я прави сам или в тесен кръг от хора. Нищо от това , което видях не ме впечатли особено, но надали и е имало нещо кой-знай колко впечатляващо!Затова не обвинявам журито и то е отговор на всеобщата потребност. Гафа след като журито го откри и го оправи вече си остава само за хората, които го направиха, а от там и срама!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: BorislavKostov   
Дата:   17-09-11 09:43

"Гафа след като журито го откри и го оправи..." [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: PIMPA   
Дата:   17-09-11 09:55

tonyboy79, Чък Норис в случая не отстъпва, той просто напада в обратната посока.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   17-09-11 10:10

Поради каква причина се отнема наградата от детския конкурс , освен че Димитрина доброволно е оттеглила снимката .
Според мед мен трябва ново журиране , както се казва на балотаж

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   17-09-11 11:05

Аре некой да публикува останалите снимки от изложбата !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-09-11 11:20

Аааа сакън. Ще вземе някой да си познае снимката и ще стане въргал. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: мара   
Дата:   17-09-11 13:42

ся тия снимки ще ги има ли, ще ги няма ли...тва кат рецептата на кока колата, баси...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   17-09-11 13:46

Маро, току виж открили още съвпадения в идеите и накрая снимки може да не останат [smilie7]

Тоя фотофорум голямо ЦРУ ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   17-09-11 14:23

За Фотоваканция 2012 Канон вместо фотоапарати да осигурят копирни машини. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 15:10

С риск да се натрапя на някой, но пък отозовавайки се отново на призива да си покажем 'великите' шедьоври направени ПО ВРЕМЕ НА, подчертавам ПО ВРЕМЕ НА Фотоваканция'11, ще се самоцитирам от 10-а страница:

Автор: Jamess
Дата: 14-09-11 15:15

Някой ще направи ли отделна тема за да видим кой какво е снимал и е предал за журиране.Съфорумци също ще са любопитни да разберат как коментиращите участници са пресъздали темата "Настроение".И защо има толкова недоволни от журирането...

Аз ще започна пръв тук.Всички кадри са конвертирани от РОУ формат, със стандартни корекции, без задълбочено използване на Фотошоп:

Кадърът от финалната селекция ФВ2011:


http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000574_vwzb7436_DSC00526.1.jpg



И останалите три предадени:


http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000574_awqc1023_DSC00798.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000574_jsbi8168_DSC00799.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316000575_cvnb2424_DSC01571.jpeg




Много други, сред които и тези:


http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002407_lpqz2483_DSC00228.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002407_gylo7189_DSC00343.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002407_adzk5535_DSC00683.1.jpg




http://photo-zona.net/images/user14985/album51355/large/1316002408_wwaw7529_DSC00955.1.jpg



останаха скъп спомен от страхотното настроение, което цареше около мен по време на Фотоваканция!

[shtrak]

[beer]

...

Айде след като видяхме мненията на всички участници, сега да им видим снимките!Някой ще се се престраши ли да покаже какво е предал за журиране?Съфорумци искат зрелища, че хлябът почна да нагарча вече...

deusex, хайде приятелю, покажи какво пусна за журиране тази година!Гафе, айде, не се ослушвай!Каравелов да дай да видим и останалите ти три кадъра!Хайде, купонджии!Всички знаем да пишем и да изказваме мнения.Да видим кой как е снимал на това 'опорочено' мероприятие!

Кой ще се престраши? [smilie3]

[smilie5]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   17-09-11 15:18

Автор: Jamess
Дата: 17-09-11 15:10

deusex, хайде приятелю, покажи какво пусна за журиране тази година!Гафе, айде, не се ослушвай!Каравелов да дай да видим и останалите ти три кадъра!Хайде, купонджии!Всички знаем да пишем и да изказваме мнения.Да видим кой как е снимал на това 'опорочено' мероприятие!


[smilie24]

Аре дайте да ги видим вашите уникални кадърчета [smilie18] [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   17-09-11 15:23

Машино тва с перките е много готино !!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 15:29

Не помня вече откъде откраднах идеята [smilie5].Някой от детективите ако има спомен, да подскаже [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   17-09-11 15:29

Аз имам репортажен как Ники Сираков из засада твори шИдьоври...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 15:33

Ники има невероятни кадри на това прекрасно момиче!Показа ми ги на апарата!Много ще се радвам да ги видя и тук!Хайде, докторе, покажи им!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   17-09-11 15:37

Джино, и аз най-много му харесах на ДжеймисЪ с перките... казах му да я пусне, ама нищя [smilie2]



Публикацията е редактирана (17-09-11 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   17-09-11 15:56

Досега никога не сме качвали колекцията от Фотоваканция в интернет :)

Вече може да я видите в сайта на Фотоваканция.

Скоро ще Ви поканим да видите финалната селекция и на живо.

Решенията на журито да подели наградата и да позволи снимката на едно дете да се бори с големите бяха продиктувани от желанието да бъдат поощрени повече автори, тъй като те го заслужаваха...

За това, което последва - нямам думи... Иска ми се да вярвам, че е неволна грешка, тъй като много обичам и харесвам работата на Димитрина и усмивката на дъщеря и.

Цялата патаклама само ме кара да мисля как нещата да станат по-добре догодина.

Като организатор ще си позволя да не се срамувам и най-малко от това, което се случи [smilie3]
На тази Фотоваканция се случиха чудесни неща (ще покажем много снимки и видео съвсем скоро)

Благодаря на няколкото човека, които споделиха и в тази тема повече за Фотоваканция. Всяка година по форумите се обсъждат снимките от конкурса като същността на Фотоваканция остава на заден план... а именно срещата, обмяната на опит, смехът, забавленията и безкрайните разговори... неща, които няма как да се усетят зад екрана на компютъра...

За мен мотото на Фотоваканция 2012 ще бъде много простичко: "Да се срещнем!"


http://photovacation.org/images/words.jpg




Публикацията е редактирана (17-09-11 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   17-09-11 16:19

Благодаря !Аз мисля че е много зле .Спирам до тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   17-09-11 16:28

Photovacation, поздравления за това решение [smilie24] И БЛАГОДАРНОСТИ за великолепната организация [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Емо, там има едно празна квадратче [smilie2]
Смятам, че там трябва да стои снимката на Зара.
Въпреки всичко, което се случи!
Зара преживя достатъчно огорчения. Аз уважам това, че тя е една от малкото, наистина подготвили се за тази ваканция - гледала е много снимки, харесала си е нещо - положи достатъчно усилия да го изпълни по блестящ начин.
Е, нямаше как да предвиди последствията, едва ли въобще и е хрумнало, че ще има такива.
Факт е, че тя направи добър кадър.
И кой, ако не ние, възрастните ще и покажем, че грешките се прощават ? Тя изпи една достатъчно горчива чаша - хайде нека я накараме поне мъничко да се усмихне. При така направената от журито селекция - нейният кадър наистина беше един от най -добрите.


Колкото до организацията - говорихме си доста с теб по време на ваканцията. Ще си позволя да кажа само едно - напишете железен регламент. Ако не искате да ни прокудите.
Изсипахме всичката помия върху Зара и Диди - аз пък ще попитам - къде на Албена имаше студио и къде е направен кадъра на Любо Сергеев ???

ОК журито (изключвам Сашо Иванов - един наистина принципен и честен Човек, според мен) харесва такава фотография - няма лошо.
Лошото, е че много "участници" решиха да си направят ваканцията от къщи. Единствена Диди (евала и за това) присъства реално на събитието.

Измислете такъв регламент, че да не пропада добрата идея и да участват снимки, наистина правени по времето и на мястото на събитието.
След малко ще кача и снимките, които аз предадох тази година [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   17-09-11 16:31

algaivel [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   17-09-11 16:35

Регламентът за догодина вече е написан - железен и подкрепящ различни стилове фотография... и пазещ децата!



Публикацията е редактирана (17-09-11 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   17-09-11 17:39

Ето ги 3 от моите снимки. Рекламно-постановачни и фотошопирани - това е което ми харесва да правя.

Не са пряко свързани с темата "настроение", защото исках да си изпълня идеите, които имах от преди това. Само тази с момичето в скалата ми дойде на момента.


https://photo-forum.net/static/site_pics/101/e_1316270015_ex19.jpg


Снимана по време на уоркшопа с Генчо Петков. Благодаря на Генчо и на Бай Тошо за асистенцията, както и на моделката Диана, която много търпеливо си полежа под скалата ;)


https://photo-forum.net/static/site_pics/101/e_1316269367_ex17.jpg


Прилича на колаж, но е снимано на плажа пред хотела. Мацката не е гимнастичка и това завъртане на лентата стана след много опити. Птичките са добавени за композиция - е нямаше как да уцеля хем лента, хем птички на 1 път ;)


https://photo-forum.net/static/site_pics/117/u_1316269690_ex20.jpg


Снимката е правена в хотелската стая. Запушихме ваната и пуснахме водата да тече, след няколко дни стаята беше пълна, че и коридора ;)



Публикацията е редактирана (18-09-11 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: gafa   
Дата:   17-09-11 17:50


https://photo-forum.net/static/site_pics/170/a_1315765591_IMG_0563s.jpg



http://4coolpics.com/pics/0531/052740531908.jpg



http://4coolpics.com/pics/0532/052740532232.jpg



http://4coolpics.com/pics/0532/052740532512.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   17-09-11 17:52

С благодарности към ФАКТОР за предоставените монитори и прекрасният печат :)
Не търсете кадри тук - муза не посетила на тази ваканция.
Нооо, това няма да ме спре да отида пак [beer] [beer] [beer]


http://www.algaivel.com/gallery/albums/userpics/10002/FV2011-3.jpg






http://www.algaivel.com/gallery/albums/userpics/10002/FV2011-2.jpg





http://www.algaivel.com/gallery/albums/userpics/10002/FV2011-1.jpg





http://www.algaivel.com/gallery/albums/userpics/10002/FV2011-4.jpg



Тази последната - всички ми казваха да не я пускам - ама аз видях тук и рибари, и влюбени, и сватба ... и кибици ... и я пуснах [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 18:03

Галя, deusex, [smilie24]

А така!

[beer]

В основния форум трябва да има повече снимки и по-малко завистлив, еснафски спам!Аз изобщо не се чувствам ощетен за каквото и да било, забавлявах се уникално, макар и повечето време да прекарвах 'вкъщи'(Каварна), основно поради финансови причини.

Благодаря персонално на Емо Трейман, за помощта, която ми оказа в последния ден от Фотоваканция, когато всички вече си бяха тръгнали!Евала!

Догодина по един дудук награда за всички участници за да няма ощетени.И ако може да да се изисква ексифа, че някои кадри...с едни драматични небета, каквито за една седмица никъде не видях по северното черноморие...А и това за да не олекне кадъра да пействаш птички където ти падне и в подходящи конфигурации...Седиш и чакаш, ако влезе в кадъра е уникално, ако не - кадърът не е същият.Например:


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311470_2231156990099_1583119560_2206646_1570775323_n.


Щрак!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 18:07

Пеев, про си, бате! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   17-09-11 18:11

Всички сте про, батка. А ако някой каже нещо напреки ще знаем вече, завистлив еснаф.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: artwall   
Дата:   17-09-11 18:11

Купона беше на МАХ - всичко друго ряпа да яде [smilie3] [beer]


http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1316004128_bcob0740__DSC5814.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1316004137_rsqk6096__DSC5962.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1316004163_amns2369_DSC4645a.jpg




http://photo-zona.net/images/user64042/album51352/preview/1316004372_agxh2539_DSC5684a.jpg



[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 18:30

Споо, ти себе си ли припозна в тези мои думи?Жалко, стилът ти и начинът ти на изказ е далеч от това определение, честно!

А иронията ти навежда на друго определение - пич та дрънка!Жив и здрав!

[beer]

Арто, [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: gafa   
Дата:   17-09-11 18:44

Джеймс твоите снимки са истински и носят най голямото ваканционно настроение , много ти се радвам на твоите снимки брат

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: procokal   
Дата:   17-09-11 18:46

Балкански идиотизъм и фотошопфобия на самопрогласените "махни китака" фотографи [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 18:58

Ванка, благодаря, брат!За себе си бях най-големият печеливш!Направих едни от най-яките си кадри и то на места, на които снимам от 6 години!Спах по 4-5 часа на денонощие и не усещах грам умора - толкова много енергия бях събрал покрай уникалните моменти случващи се всеки ден, всеки час!

Някои хора все още не искат тази тема да направи положителен завой и да покаже истинските емоции за тази една седмица!Фотоваканция не е журито или класирането!Тя е много повече!Твърдя го като човек, който не я е посещавал само 4 пъти за последните 11 години, а снимам само от 6 години [smile]

Поздрави на всички купонджии и най-вече за кадърът на Masteral, който най-добре олицветворява настроението през тази една седмица!

Баче, [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   17-09-11 19:24

Jamess,

не съм се припознавал в думите ти [beer]

Не се имам за завистлив и еснаф. Но в същото време не разбирам и не харесвам някои от нещата, които явно са се случили по време на въпросната Фотоваканция.

Иронията ми може би е била неуместна, извинявам се за което и ако е била приета с лоши чувства. От думите на участниците в мероприятието разбирам, че основното и хубавото е това, че се събират много и различни хора, приятели и непознати. Завързват се нови и предполагам приятни запознанства, и това е съпроводено и със снимане разбира се.

Не мисля, че случилото се трябва да излиза на преден план и негативите да обира Фотоваканция, но въпреки това остава един горчив привкус. Това е мнението ми и е лично мое, не го налагам и не търся съмишленици, които да го споделят.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 20:04

Споо, [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: didesignbg   
Дата:   17-09-11 21:57

Вот хепънс ин Албена, стейс ин Албена.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: masteral   
Дата:   17-09-11 23:11

Баче, [beer]



Публикацията е редактирана (17-09-11 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Надя   
Дата:   18-09-11 05:39

вхат хаппендс ин Жегас Стаъс ин Жегас , И кнов :) а вхат хаппендс он Албена го научава целия бг фото свят и то по най - бруталния начин...
ако ще показваме кадри моите са последните 4 от профила ми.
Стига плюхте , предложете нещо градивно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-09-11 11:13

Потребителския профил, който търсите, не може да бъде намерен[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   18-09-11 23:39

Има някакво бъгче такова. Пробвай през "автори".

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: rosi22   
Дата:   19-09-11 10:10


https://photo-forum.net/static/site_pics/188/s_1316115630_IMG_2297-Edit.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: danvan16   
Дата:   19-09-11 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 11:53

Това от Supernatural ли е [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: J0R0   
Дата:   19-09-11 13:59

Хайде и аз да взема отношение в тази така дискутирана тема.

Ясно е, че няма обективен критерий, по който да се оценява изкуството.
Ясно е, обаче, че не върви едно жури да не може да обоснове избора си, защо това, а не онова.
Ако не може да го направи, то място му не е да бъде жури, колкото и да са добри като фотографи.

Обикновено обосновката защо това, а не онова, се крепи на три много важни неща.
(В курсовете по фотография, които водим, когато обсъждаме снимките на курсистите, изтъкваме точно тези три неща, които между другото не са само фотографски, а са валидни за повечето репрезентативни изкуства)

1. Внушението и идеята на произведението
2. Доброто познаване и боравене с техниката
3. Уникално уловен или пресъздаден момент (това последното е повече за фотографията)


Ако тези три неща са налице, то можем да определим произведението като добро.
Възможно е да са налице само две или само едно от трите и произведението пак да е шедьовър.
Но не е възможно и трите неща да липсват в едно произведение и то да бъде определено като добро.

От тази гледна точка за мен е незащитима позицията на журито на Фотоваканция, що се отнася примерно до този кадър:


http://www.photovacation.org/uploads/images/pages/2011/09/101620215db4d54e43e891dc96796ba6.jpg



Идея? - Може би е толкова дълбокомислена, че някой трябва допълнително да я обясни.
Висш пилотаж с техниката, илюзия за триизмерност, обеми, бързи-бавни скорости, фокус-дефокус, нестандартна гледна точка? - Няма, подобен кадър би могъл да бъде заснет от всеки начинаещ, с телефон.
Уловен момент? - Цък!

Нищо лично, към колегата Златко Латев.
Забележката ми е към журито, което ако ще да е не от американци, ами от марсианци - все тая.
Позицията им е незащитима.
И проблемът дори не е в това.
А че селектирайки 25 от незнамколко си кадъра, тези хора казват на едно цяло поколение начинаещи фотографи - ей това е добрата фотография, ей към това трябва да се стремите.
Възпитават вкус. Естетически критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 14:16

JORO [smilie24]
А че селектирайки 25 от незнамколко си кадъра, тези хора казват на едно цяло поколение начинаещи фотографи - ей това е добрата фотография, ей към това трябва да се стремите.
Възпитават вкус. Естетически критерии

Само да вметна, че е хубаво и авторите от категория Б в този сайт да го знаят това ... А може би е най добре да им няпомняте по някой път ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: J0R0   
Дата:   19-09-11 14:25

Предполагам, че го знаят.
Но авторите които гласуват с Б-рейтинг не са жури. Не им е това работата, не са поемали задължения към никого и не селектират, в смисъла за който стана дума по-горе. Дори не са длъжни да посещават сайта.
Например, аз като зрител не мога да видя всички кадри от Фотоваканция, виждам само 25-те, които журито са благоволили да изберат.
Докато всеки в този сайт е свободен да гледа всички качени в него снимки, подредени по най-различни критерии, по дата, по рейниг А, да прави собствени подредби, да гледа само определени категории или определени профили...
Рейтинг Б не задължава никого с нищо.
Май има известна разлика.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 14:50

Има разбира се! Но не е ли време тези неща да се променят?
Това определено е един страхотен сайт, и се нуждае от по отговорни хора ...
За мен винаги, когато се говори за права трябва да се мисли и за задължения ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   19-09-11 14:57

Гласуването с Б не дава никакви права на гласуващия.
Това е просто различна селекция, базирана на реални хора, не на фантоми. Не е съвършена, но върши добра работа.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_RATING_B_IMAGES

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: J0R0   
Дата:   19-09-11 14:59

Тия хора нямат нито по-специални права, нито по-специални задължения.
Това че маркираме някакви хора, чиито глас да подрежда снимките по по-друг начин, е наше решение, което не е свързано с права и задължения от страна на тия хора.
Тази подредба, както казах, не е ангажираща, може човек да я гледа, може и да не я гледа, може да гледа многото други подредби. Избор има богат.

Но прекалено отклонихме темата, ако те интересува как фунционира сайта и кой какви задължения и права има, можем да продължим на лични.

Тук темата е за плюсове и минуси на Фотоваканция. И аз казах това, което смятам за минус, като страничен наблюдател.
Ако организаторите сметнат, че съм прав, могат в следващите издания тези неща да бъдат коригирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:02

И като предпоследната снимка на Диди, нали?...
Гласуването с Б не дава никакви права на гласуващия - напротив, може и да не те храни с кифла и боза, но дава нещо много по важно!
Б категория е въпрос на престиж а някои хора злоупотребяват с него за съжаление ...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:06

Каза също и нещо много важно! За критериите на оценяване ...
Аз просто направих един паралел нищо повече ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   19-09-11 15:06

Какво имаш предвид, там могат да гласуват към 600 души и никъде в профилите им не пише, че гласът им се зачита и за Б. Ти дори не ги знаеш кои са. Гласуването с Б е просто една различна селекция, нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:20

Не по-различна, а оценка на по-добрите фотографи, или аз греша ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   19-09-11 15:23

По-различна селекция - извадка, като за нея се зачитат част от гласовете на около 600 души.
Само че, никъде няма знак в профила им, нито медал, нито ги знаеш кои са. Това, че гласът на някой се зачита в още една селекция нито му дава права, нито престиж, нито дори го вади на показ.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   19-09-11 15:25

Предполагам че говориш за морални задължения ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nenov   
Дата:   19-09-11 15:27


https://photo-forum.net/static/site_pics/166/e_1315852133_Angel_Nenov_Na_brega.jpg


Фотоваканция 2011


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:30

boni- аха сега разбрах, какво си имал в предвид. Ами да така е само че винаги може да се "издаде" ако пожелае нали [smile]
jino - морал е силна дума и много субективна в днешно време ...
По скоро отговорно отношение. А Жоро го каза няколко поста по-назад. Да може винаги да защити отдаденият си глас. Това за мен би било напълно достатъчно ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   19-09-11 15:36

Гласуването с Б освен просто една различна селекция аз поне до този момент си мислех, че е и една по-добра селекция. За какво се говори за утвърдени автори, защо не всеки получава тонове Б? Т.е. някои получават, но на базата на името си от време на време, не на кадрите си.

Ето за това си говорим тук. И всички знаем за какво става дума.

И да, надали е лесно или изобщо да може да се изкоренят напомпаните изкуствено и личащи си отдалеч с Б тестостерон кадри. Но от друга страна не значи, че те не съществуват и че дават някаква реална оценка, нали така?



Публикацията е редактирана (19-09-11 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   19-09-11 16:38

Ама изкривихте ми темата.

Аз отдавна спрях да си качвам снимките тук и не ме интересуват никакви измислени рейтинги.

Айде още някой да покаже снимки от фотоваканция, аз сега виждам чудесни настроения, които са били пропуснати от журито. Браво на Jamess и на Nenov.

Направило ми е впечатление, не само на фотоваканция, но и на други бг конкурси (особено фотофиеста), че когато има зададена тема, журирането трудно се съобразява с нея.

Дали това зависи от обхвата на темата? Примерно "настроение" е доста обширно понятие, докато "пластмасови мебели", може по-лесно да се разграничи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 16:58

На мен не ми харесва избора на журито... ама това си е негов проблем [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 17:41

Ама изкривихте ми темата.

Аз отдавна спрях да си качвам снимките тук и не ме интересуват никакви измислени рейтинги.

Сега след твоите открития и на Фотоваканция, хората като спрат да ходят и ще си заформяме рисуване с тебешири в циганската махала ...

Те нещата са свързани, не ги ли усещаш?
Няма "тук няма "там" на всякъде трябва да има правила, принципи и критерий, иначе нищо няма да се промени ...
Между другото ФФ е доста добро място предвид тукашните стандарти...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   19-09-11 17:59

Прав е deusex

тази тема е за фотоваканцията и по-специално за селекцията и изложбата. Темата е интересна и провокативна, очевидно даде и конкретен справедлив резултат.

Качествата и достойнствата на фотофорум, инструментариума и системата за гласуване трябва да се дискутират в друга тема (казвал съм 100 пъти, че форумът е такъв, какъвто ние сами го направим, публикувайки в него. Мога да го кажа и по моя начин - "И златна обеца на гъза да си окачиш, от там все едни и същи работи падат "[smilie3] )



Публикацията е редактирана (19-09-11 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: artwall   
Дата:   20-09-11 20:11

ФОТОВАКАНЦИЯ 2011, такава каквато беше и такава каквато я видяхме ние от ФОТОБАНДАТА


http://www.youtube.com/watch?v=2ZU8a32FMR4


Благодаря за перфектната организация на домакините!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   20-09-11 22:07

Арто[smilie24] [cool]

Viva la Fotobanda[thankyou] [thankyou] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nenov   
Дата:   21-09-11 11:13

Добра ФОТОБАНДА!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   21-09-11 11:31

Бравооо [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: meryeti   
Дата:   21-09-11 23:11

Евала на фотобандата. Щях да храня финалната селекция (щото е супер нескопосана и половината снимки не са от ФВ) ама хорицата ме завърнаха. Евала, че има хора които го правят за кеф. Наздраве на тях и на всички които бяха там другото е майтап работа[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   22-09-11 10:09

Арто, [smilie24]

[beer]

[beer]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: biso   
Дата:   22-09-11 22:17

meryeti
[beer] [beer] [beer]


http://photo-zona.net/images/user20086/album13420/preview/1316718825_ytsm1459_IMG_8238.jpg




http://photo-zona.net/images/user20086/album13420/preview/1316718832_eqsq2828_IMG_8252.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   22-09-11 23:18

http://1x.com/photo/38154/album/29205



Публикацията е редактирана (22-09-11 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   22-09-11 23:25

снимката на nenov от ФФ 2011 НЕ Е ЛИ СХОДНА С:
http://1x.com/photo/38154/album/29205 [cool] undefined[smilie23] [smilie11]



Публикацията е редактирана (22-09-11 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   22-09-11 23:50

която бе номинирана в 25 най-добри фотографии участвали в конкурса ФФ 2011 [smilie22] [smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   23-09-11 01:18

Абе ей, стиа сте крали бе, мислете малко!

А тоя бай Пешо е голям мушенник!

Как мое аз да ям рибена чорба /не лоша/ на механа Одаята до моята работа, с 4 топки хайвер и припечени филийки за няма и 4 лева... а САМО хайвера при бай Пешо да е 8 лева.. без другите неща, и то хайвер... нищо особено!
А рибената му чорба беше вкусна, но вътре месо... я имаше, я нямаше...

Много я олаби тоя човек, удари го на печелбарство за сметка на славата на тия години големи ядове ще бере...
Лакомията до нищо хубаво не води...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nenov   
Дата:   23-09-11 03:04

nirval : Къде виждаш сходство? Нито в пейзажа, нито в моделите, нито в настроението.
Погледни и номинираните фотографии. Аз не виждам моята там. Мисли преди да пишеш.Погледни добре пак двете фотографии.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: avela   
Дата:   23-09-11 03:10

а пък аз благодаря на ненов и компания, че ме прибраха до варна[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: langel   
Дата:   23-09-11 10:14

nirval [smilie23]
Със същия успех може да се твърди, че снимката от 1х е крадена от някой пионерски албум. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: geizy   
Дата:   23-09-11 14:11

А защо не? Две снимки са напълно крадени, защо да няма и още? Може ли в селектираните 25 да има по 4 сн. от един автор-Надежда Цветкова-4 Димитрина Василева-4 /тази която отпадна също е нейна/ и Любомир Сергеев-2.Та няма ли толкова други сн. които да бъдат избрани? От качените в сайта има много по-достойни да са[shtrak] [smilie23] [shtrak] в изложбата.Какво видя журито в пластмасовия стол на З,Латев,в тиквите на В. Тодорова, в кенефа с голия за...на М, Каравелов и някои от останалите сн. по темата "Настроение"?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   23-09-11 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: geizy   
Дата:   23-09-11 15:26

Фотографите на избраните снимки,и те си трайкат. Щото така им изнася.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: meryeti   
Дата:   23-09-11 17:57

at biso : [beer] [shtrak] яко си го забол:)ама и navy е прав...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: meryeti   
Дата:   23-09-11 18:43

navy, старецът бая се е овълчил. Рибената чорба беше 1,50 пък лютото към нея-2 лева. Направо ме уби. Да не говорим, че "култовия" му хайвер е пълен т...к. Ама няма как-звезда е човека. Отдогодин и с билетче за вход :)))

наздраве, biso :)))
Видяхме nenov докато правеше този кадър и вобще не знам какво сходство видя nirval тука с дадения пример. Онова е снимано няколко часа сигурно, а на Ненов за половин час цялата работа имаше ли нямаше ли. Пък и неговата снимка е по-колоритна от "оригинала" така наречен :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: biso   
Дата:   23-09-11 20:53

.... ама и navy е прав...

това го разбрах ... чернокоп за 12 кинта
тия дни правих меню на един добър рибен сравнително скъп ресторант. там същото нещо - 9 кинта

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Надя   
Дата:   28-09-11 13:35

Гейзи аз лично /а предполагам и почти всички останали автори/ нямам причини да си "трайкам" освен че не ми харесва тона и начина по който се плюе. Не смятам че има нужда от обиди и обвинения освен изнесените факти и евентуално градивна критика и предпложения. Такива не видях в темата.
По повод на избраните кадри и споменаването на моето име искам да кажа , че лично на мен голяма част от селекцията на журито не ми хареса. Не ми харесаха и някои от наградените кадри. Защо имам от 4 подадени кадъра 4 избрани ? Е и за мен беше изненада, но все пак приятна. Не чуствам никаква необходимост да се оправдавам за това. :)
Поздрави,
Надя

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: fireflash   
Дата:   01-10-11 02:51

споделям идея на друг автор за следващата ваканция [smilie3]
http://500px.com/photo/1550290?from=editors




Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »