Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: papi   
Дата:   12-09-11 10:17

най големия минус е че се проведе в албена-догодина пак в приморско...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   12-09-11 12:59

Шуробаджанащина , принципно няма , но е същото , да се лансира Хамериканския тип фотография , тоест Индустриялна фотография без душа

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: biso   
Дата:   12-09-11 13:11

"фотография без душа "

много точно казано. аз му казвам натюрморт с човешки фигури

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: stoychev   
Дата:   12-09-11 13:17

Какво е "хамерикански тип фотография"? И сред тях, както всички други нации, има и добри фотографи, и лайнянковци....




http://nogoodforme.filmstills.org/images/Larry-Clark-New%20York%20City-Speedy-and-Barb-1968.jpg


Лари Кларк

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-09-11 13:26

Снимката на Юлиан не е ли от преди Фотоваканция...?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   12-09-11 14:08

Ами Гафе, те и моите бяха по скоро "рекламно-нагласени", но аз не мисля че това е проблемът.

Проблемът е, че снимките просто не бяха показани. От тези 25 не може да се съди за останалите.

Самите американци показаха нагледно в онзи общия уъркшоп, как могат да направят една много "нагласена" снимка, която да носи много душа и настроения. То, дет се вика, и един заек да извадиш от шапка, носи много настроение.

Няма шуробаджанащина, но съзнателно е пусната снимка от името на дете, за чието авторство аз се съмнявам. Иначе снимката е хубава - за което бих стиснал ръката на майката на "автора".

Снимката с листата в банята и дините ми хареса :)

Снимката със заека - да, но за бодиграфия.



Публикацията е редактирана (12-09-11 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   12-09-11 14:18

Лично аз винаги съм знаел коя снимка на кой е [smile] още преди да са публикувани имената

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   12-09-11 14:28

Аз все още не знам кой е победителя и с коя снимка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Надя   
Дата:   12-09-11 15:07

хахаха, снимката със задника и дините ... за мен това си е пародия на постановките на Лорън и Райън и ако аз бях на тяхно място не само нямаше да я наградя , но бих се и малко позасегнала или поне посмяла:) поздрави на автора , че случайно или нарочно за бъзика или насериозно е нацелил :)))))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Надя   
Дата:   12-09-11 15:15

и бтв стига сте се съмнявали в авторството... снимката на детето е чудесна и наистина си е детска , аз пък имам огромни съмнения че на голям човек може лесно да му хрумне такава идея...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   12-09-11 15:24

Автор: Надя
Дата: 12-09-11 15:15

и бтв стига сте се съмнявали в авторството... снимката на детето е чудесна и наистина си е детска , аз пък имам огромни съмнения че на голям човек може лесно да му хрумне такава идея...


какво значи " на голям човек може лесно да му хрумне такава идея..."?

може да му хрумне и "трудно", но пак да му хрумне. може и да я гепи отнякъде идеята? нали?



каква е тази история с това дете? [smilie8] спечелило - браво, снимката е забавна. да видим следващото му участие някъде. коя е майка му? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   12-09-11 15:26

Не съм видял снимката, но не може ли просто поне веднъж, така за разнообразие, да кажем
Честито на автора и успех за в бъдеще![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: niro   
Дата:   12-09-11 15:28

Хе, Гафе сигурно ако отвориш снимките и екзифа при някои може да не съвпада. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   12-09-11 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-11 16:06

Дано това усмихнато дете да не види никога тази тема, независимо кой крив, кой прав.

















Няма ли някой да пусне всички снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   12-09-11 16:17

Аз исках в тази тема да коментират само хора които са били там, защото другите няма как да знаят за какво става въпрос.

Дано това усмихнато дете никога не види тази тема! И дано ако все пак я види, майка му успее да поеме отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kro   
Дата:   12-09-11 16:39

За първи път бях на Фотоваканция. Случайно ... просто бях на близо.

Е няма такъв кеф... Една седмица семинари, изложби, презентации.
Особено съм щастлив от следното:

Три часа слушах Timothy Alen - http://humanplanet.com/timothyallen/

Видях около 400 негови фотографии. Слушах истроии случили се на пет континента. Разбрах детайли от последният му проект. Говорихме за следващият му такъв...

Видях как и какво работят Lauren Randolph - http://photolauren.com/ и Ryan Schude - www.ryanschude.com

После даже поработихме заедно ...

Слушах презентацията и гледах фотографиите на Стефан Андреев www.catchlightstudio.com/

Бах на презентацията на Factor.bg, както и на тази на новия Олимпус ПЕН-3. Поздравления!

Изгледах фотографиите на варненската група и си взех техен албум ... както и някои други.

Това е!

Да всички гореизброени пият бира и нямат против да я пием заедно ... Но това не е най важното.

Важното е, че една седмица на Албена аз можех да общувам с тях и с творчеството им. За мен това беше най-ценното.

Да не забравя руската група и Владимир ...

Благодаря на организаторите. Не ги познавах преди тази Фотоваканция, но им стискам палци за следващата.

Журито беше от гореизброените чужди фотографи и Александър Иванов http://www.alexanderivanov.com/ (когото много уважавам). Шуробаджанащина е неуместна дума в случая :)

Честито на отличените фотографи.

П.П.
И не, нямах нужда от повече от 25 творби за финална изложба. Много ценя усилията на някой, който ми направи добра(малка) селекция.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   12-09-11 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   12-09-11 16:56

kro [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   12-09-11 17:13

Говорите за малка мамиченце ,Зара ли спечели голямата награда ,със тази снимка която се вижда зад нея ли? Защото на Ваучера пише три имена?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   12-09-11 17:47

kro, [smilie24]

От 1999г. ходя на Фотоваканция.Снимам от 2005.Тази година участвах за пръв път с акредитация и пълен престой от началото до края.Бях малко встрани от фотосуматохата, отседнах в Каварна.Хората, които срещнах в Албена по традиция си бяха купонджии и заредени с много настроение.Заради високата награда много се впуснаха в надпреварата като състезателни коне, чух даже, че някой платил на фотографи да снимат, за да му спечелят наградата.Някои от кадрите бяха копия на известни/не толкова известни печеливши фотографии.Както каза Гафа, на доста кадри липсваше темата "Настроение", но то пък отиди обяснявай кое е настроение и кое не.Отидох да спечеля Голямата награда, като си мислех за четирите осмици.Оказа се накаря, че съм спечелил награда по-голяма от всички наградни фондове взети заедно, а именно:
- За втори път(първият беше "Светлина и сянка") участвайки в пленер-конкурс се забавлявах докато снимам, без да мисля с каква стратегия и какви точно кадри ще спечеля.Просто знаех, че ще спечеля!Снимайки с огромно настроение направих уникални за мен кадри и това го казвам като човек, който снима в района от 6 години!
- Огромен брой 'случайности' и съвпадения при различните ми срещи и случки с хора по всички краища на северното черноморие, особено на Болата, където направих най-любимия си кадър!
- Предоставих втория си апарат - Олипус ЕП-1, на участник в конкурса, тъй като пред очите ми падна с неговия апарат в морето.После с кадър направен с Олито спечели награда!
- Имах уникалната възможност да си поговоря с Тим Алън, който прави моята фотография - тази, която обичам и снимам най-често, с тази разлика, че го правя основно в България :-) Първото нещо,което му казах беше една дума - "Благодаря!".После си поговорихме за фотографите и как не трябва да се взимат много насериозно ако искат да запазят магията на фотографията всеки път като вдигат апарата!И т.н.
- Имам тениска на Фотоваканция, на която организаторите подариха безплатно отпечатване на кадър по избор.Отпечатах кадърът, който бе избран на финалната селекция, два дни преди да бъде направена.Сега на тази тениска от предната страна имам подписите както на международното жури, така и на Александър Иванов(поклон) и Цецо Чатъшки(пак поклон).На гърба се подписаха или написаха/нарисуваха по нещо почти всички финалисти и приятели. които срещнах на Фотоваканция!
- И не на последно място - мой кадър попадна в скромната селекция на нескромното жури, начело с големият Тим Алън и зареди с емоции много хора!

Победих ли?Мисля, че да![smile]


Е, по-уникално фото-събитие аз за себе си не помня!

А що се касае до победителите - те бяха трима и две от снимките избрах като мои фавоприти за победители още на изложбата - уникалния кадър на Зара с тебеширения разказ за Любов и професионално изпълненото 'фокус-мокус настроение' на Любо Сергееев!

И при такова жури да говорите за шуробаджанащина означава само едно, но ще си спестя коментара.Аз лично реших да участвам именно заради журито.Е, и заради сантиментален момент - преди 33 години направих първите си крачки в живота именно в Албена, в хотел Аврора!Тази година направих сериозна крачка като фотограф пак там - в 'родната' ми Албена!

Поздрави на всички фенове на фото-купона и ще се радвам ако споделим малко репортажни снимки за спомен тук или в друга тема!Аз ще направя това по-късно през седмицата.

Благодаря за вниманието!

[shtrak]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nsirakov   
Дата:   12-09-11 19:03

ей... нищо не каза за готините моменти до пристигането ти в Албена... тз тз тз

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   12-09-11 20:19

Аз съм със смесени чувства - не ми хареса това, че сме разпиляни.
Иначе, ние Фотобандитите си резервирахме един хотел и за нас купона беше на мax.
Фотобандита MasterAl спечели наградата на публиката - това ни стига. Каквото имах да казвам го казах на Емо Трейман. Сега много се надявам да видя някъде всички предадени снимки и селекцията от тях. След това може да кажа още нещо. Ако има какво [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   12-09-11 21:26

Ама това ли е наградената снимка? Аллах! Снимката е хубава, и определено ми харесва повече от миналогодишната. Да, наистина, акто каза някой преди мен, постановъчна фотография, но хиляди пъти бих предпочел да гледам такава снимка с усмивки, наместо изсушения чироз от миналата година.

Радвам се за детето. Било е всело, разкошно! Е, аз пък бех във Виена по това време и правих там разни други работи. Бе страхотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   12-09-11 23:24

Хм значи това е наградената снимка:


https://lh5.googleusercontent.com/-MiyO5N5vQwg/Tmx06-1djXI/AAAAAAAACK0/o1PfgTwLwSE/s800/71.JPG



А това тогава какво е?


http://data.whicdn.com/images/9220153/tumblr_lkabdrhtuU1qgyd91o1_500_large.jpg




Браво на детето, че сам-самичко е успяло да реализира този проект. А на мама - още по-браво! ;)

P.S.

Между другото, открих я като написах в гугъл следните ключови думи, защото бях убеден, че идеята не е на момиченцето, не е и на мама:

"girl boy chalk balloon"

Оказва се, че снимката е "My prince" на фотографа "Aleksander Smid"

Честито на победителят!

http://1x.com/photo/34384/portfolio/15797




Публикацията е редактирана (15-09-11 17:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »