Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 10:46

понеже хубаво си приказвахме в темата за "представяне", но тьма я затвори, рекох да се пренесем тук.
та за какво става дума?

защо вече не качват много утвърдени автори? защо не влизат? защо не гледат? защо не гласуват?

имаше в затворената тема смислени приказки по разни въпроси. например - как да се повиши качеството на показваното в албума?
бони, фелиз, авела, кнартист и пр. могат да си препишат мненията тук.

какво значи пренасищане с кадри и може ли по някакъв начин да му се противостои? и трябва ли?


дали "огОрчените" или преситените са повече и кво значение има?


беседвайте си спокойно по тия въпрости тук. няма да банна никого, нищо ще затворя темата.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 11:01

[smile] Андага [smilie24]

Ей сега ставам, нали утрото било по-мъдро, пък и не започвам от сутринта [beer]

Та, на свежо продължавам да си мисля, че основната ми идея с "времевия" рейтинг си е джиджана [shtrak]

Качва се снимка и ако не набере определен рейтинг за определено време, престава да бъде видима в основния албум...

И онова, дето Фелизката разправяше за полския сайт - с нещо като нива на албуми...

Вярно, че в момента има донякъде нещо подобно примерно с линка горе за рейтинг Б, ама пак би трябвало да има накъде да се измисля... винаги има [smilie8]

(бай дъ уей, К-то в началото на ника ми ни съ чете - като в know, knight, knar (откъдето идва)... ама нали нещо още не ви е по вкуса тоз ингилизки [smilie25] )

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 11:01

Това са основните неща, които смятам, че си струва да препиша от другата тема.

Автор: boni
Дата: 10-08-11 22:48

Авела, аз още преди година казах - инфлация( девалвация) на фотографското изображение.
Абсолютно пренасищане, преяждане и то не само във фотографията.
Аз лично все по-трудно се впечатлявам от каквото и да било около мен в живота.


Автор: boni
Дата: 10-08-11 22:56

Знаете ли кои са публиката в момента?
Гладните.
Тези, които не са преяли от ежедневно гледане .
Видях ги много пъти на моста до НДК - хора, които никога не са влизали по фотографските сайтове се дивяха на снимките ви там.
С някои си поговорих, въобще не бяха наясно, че съществува фотография в интернет. Едната група бяха по-възрастните, които почти не ползват нет. Другата група - тийнейджъри, които са гледали само фейсбук снимки.
Всички ние, старите членове на ФФ отдавна не сме пълноценна публика.


Автор: boni
Дата: 10-08-11 23:18

А какво правим, когато няколко сами по себе си добри автори не могат да се понасят един друг? Често от различни жанрове? И когато едните ти пишат - това ли ще гледаме, птички и буболечки? А другите роптаят - какви са тея артове, това ли е фотографията? Трети пишат - щом има голи тела, аз напускам сайта и си трия снимките. Скоро точно така ми писа доста добър пейзажист и си закри профила, защото на 1-ва стр излизнала снимка на полугола жена. Четвърти пък не търпят някой да е по-по- от тях...И когато ти пишат - ако тоя ще е във вашия сайт, аз се махам?
Аз честно не мога да се справя с тази типична нетолерантност по нашите ширини.


Автор: boni
Дата: 11-08-11 00:43

От казаното дотук мисля че:

1. За да се вдигне нивото на албум, трябва от представяне да се излиза само с портфолио и съответно да няма компромиси.
2. За да се вдигне нивото в рейтинг А, трябва д а могат да гласуват само автори, които имат права за категориите - т.е. потребители без снимки и автори от представяне да не могат да гласуват.
3. За да се вдигне нивото на рейтинг Б, трябва да се измисли начин добрите автори, можещи да гласуват с Б, да бъдат по-активни.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 11:02

Преписвам текста си и добавям нови обяснения:

В един полски сайт /там качва и mnawrocki/ се натиках, ей така - да видя кво е. Та там има Основна галерия, където влиза всичко, което качиш за гласуване /имаш право на 2 снимки на 5 дни/, Ниска галерия и Висока галерия. В Основната галерия имат право да гласуват само утвърдени автори и АКО събереш определен брой гласували ЗА публикуване, тогава снимката отива в Ниска галерия. Ако не - отива в галерия Тъмна стая[smilie5]. Не знам какви хора качват, но почти всичко от Основната им галерия е по-добро от нашия рейтинг А например. В Ниска галерия, която е следващото стъпало, нещата са доста добри, да не кажа като нашия рейтинг Б. Пък за Високата галерия да не говорим... В Тъмната стая почти всичко е по-добро от нашето Представяне.[smilie8]
Изобщо цедката е много яка. Коментарите също са само и единствено фотографски. Точка от Правилата на сайта: Не можеш да тиреш от там снимки, които си качил. Само при някакви много екстремни случаи и то със специално преговаряне с админи и т.н.

Държа да кажа, че не искам нашият сайт /ФФ[smile] / да става същия като цитирания горе. Там са доста сериозни нещата, леко скучни на моменти. [smile]
Но може да гепим някои идеи относно гласуването тук.

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: iPonche   
Дата:   11-08-11 11:03

Не съм съгласна, понеже съм излизала неведнъж от Представяне с цел да подобрявам себе си и съм успявала, а последният път (преди година и половина) не стана точно така. Просто никой не гледа снимките там!!! [smilie8]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: n1x0n   
Дата:   11-08-11 11:04

Той Бони, в общи линии, е изчерпал темата...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 11:09

Допълнение: този времеви период да е доста по-кратък - за часове да става въпрос... съответно с някакъв по-нисък праг...
Така евентуално би могло да има по-скоропостижно отсяване...

А иначе за жанровите нещица... май има нещо такова, че бая птичарски взе да става сайтът, а пък примерно артЪ позачезна... което ще да е заради някакъв отлив на определени автори, предполагам.
Ама как да може да става за всичко и това всичко да е на "ниво"... а де [smilie11]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 11:10

така е. аз изобщо не съм съгласна с "времевия" рейтинг, щото там ще попаднат основно хората, дето стават сутрин и си преглеждат един другиму профилите.
аз рядко гледам: ако е затворена зоната, ако съм блокирана, ако нещо случайно вдясно ми мине и ме грабне...хората, с които общувам правят същото.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: iPonche   
Дата:   11-08-11 11:11

Ще има отлив много ясно, като всичко е толкова посредствено, питайте Лалинда [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: saxon   
Дата:   11-08-11 11:16

Времевият период е странно предложение. За кратък период много снимки ще потънат незабелязани, особено ако се пуска всичко вътре.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 11:17

Айде още малко уточнения значи:

Може да си го тествате по следния начин (все пак през деня де, за през нощта би трябвало да е по-особено... нещо като фрий тайм[smilie5] )

Отваряте албума и гледате 24 снимки... е, има ли нещо по-читаво, което да не е събрало почти моменталически поне 20 точки?

Та, по този начин може да се получи някаква редукция на спама примерно наполовина...

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 11:20

глупости...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: rorus   
Дата:   11-08-11 11:20

Да, наистина в един момент ти писва да гледаш кадри само в нета. Изхода?

1. Да гледаш фотография на хартия - ако ФФ иска може да направи сБирките много по-интересни от тези сега.

2. По-развита йерархия в сайта. Включително секции за обсъждане и писане само от малко на брой членове. Плоската демокрация я няма в реалния живот.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: saxon   
Дата:   11-08-11 11:21

Knartist,,То и сега е така де, кое е различното, нещо не схванах.



Публикацията е редактирана (11-08-11 11:21)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: unf   
Дата:   11-08-11 11:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 11:22

А и още нещо - като следствие от някакъв такъв по-кратък времеви рейтинг, ми се струва, че юзърите могат да се активизират повече като им е по-спешно... а това би трябвало да е за добро - да има повече динамика и някаквият ала състезателен елемент да е почти перманентен.

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 11:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: luboar   
Дата:   11-08-11 11:23

че, какво му е на нивото. аз гледам само галерия "Б" с над 100 точки, и там нещата са си на ниво.
... като че ли, са ми повечко снимките с птици, но не ми пречат.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 11:26

Автор: saxon
Дата: 11-08-11 11:21

Knartist,,То и сега е така де, кое е различното, нещо не схванах.


ОК, аз не обяснявам добре вероятно... отвори първата страница на албума и махни половината снимки - тези с по-нисък рейтинг!
Е, ще ти липсват ли много?
Да де, става въпрос за по-надолу, не за пуснатите съвсем току-що... така че, айде, направи го с втората страница на албума - така по-ясно ли е?

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: saxon   
Дата:   11-08-11 11:27

Knartist, аз пак не разбрах какво предлагаш, нали и сега е така? От албума минават в галериите само снимки, които са събрали някакви точки. Не е ли така?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: krist   
Дата:   11-08-11 11:28

"аз гледам само галерия "Б" с над 100 точки, и там нещата са си на ниво."

хмм[smilie8]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: saxon   
Дата:   11-08-11 11:28

Е защо да я махам втората страница, нали мога да не я гледам. А ако е времеви нали тя ще изчезне.
А всъщност кой да я махне, нали пак някой трябва да ги гледа?
Абе не разбирам разликата от сегашното положение - те тея с ниския рейтинг нали не влизат в рейтинга



Публикацията е редактирана (11-08-11 11:29)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 11:30

Предлагам самият албум да бъде редуциран... а не 30-те галерии (или колкото са)

Добре де, ОК, айде, че трябва понякога и да се бачка, приятно ви хортуване тук [beer]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Jaly   
Дата:   11-08-11 11:30

Върнах се да почета от старата дискусия.

Винаги съм се чудила едно нещо- защо се вижда за кого гласуваш, аз мисля, че ако няма начин да видиш на кого е снимката нещата значително ще се променят.
Гласуването на приятелски принцип, размива според мен тотално критериите. Виждала съм много пъти кадри на утвърдени автори изгласувани, просто защото са техни, а е очевидно, че никой не може да създава шедьоври всеки ден. Така че, дори за авторите с най-висок рейтинг би било поучително, ако получават по-реалистична оценка за кадрите си.
Аз лично съм спирала да качвам с месеци в сайта, защото ми действа силно демотивиращо да кача кадър, който смятам за поне приличен, а да виждам с висок рейтинг кадри, който просто няма как да са събрали такъв, освен на другарски принцип.
И нещо нещо - какъв по лесен принцип да се принудят хората да гласуват, от това да прави преглед на активността на гласимащите и съответно правата да биват отнемани при липса на такава?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 11:30

йерархията в онзи сайт:
Новобранец - няма право да гласува. Има право да качва снимки и да коментира. Всеки коментар извън фотографията се изтрива от админ.

Аматьор - трябва да има 20 публикувани снимки в Галерия Ниска, за да стане такъв. Или да е правил 20 анализи на чужди снимки, одобрени от някой по-висок в йерархията. Има право да гласува, коментира и качва за гласуване.

Фотограф - същото като горе, но с 40 снимки/анализа.

ПРО и АРТ - и двата статуса трябва да са одобрени и избрани от админска комисия.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 11:30

и там не са на ниво много често.
а по въпроса за демокрацията...ами 5 мин. разговор със средния избирател дават чудесни доводи с/у демокрацията[smilie18]
на абвг... идеята да се гледа и оценава нещо по пазарна стойност е идиотска, на кнартист идеята да се активизирам да метам линкове, щото ми е важно да изплувам кат пяната на помията - свръх идиотска.
умилителните кадри, будещи екзистенциална мъка и размисъл за дълбината в погледа на труженика ще изригнат до нечувани висоти [smitten]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: saxon   
Дата:   11-08-11 11:31

Не разбрах кой да редуцира самия албум. В момента има редуциран албум, май му викат рейтинг.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 11:33

Всяко нещо в един момент се превръща в конфекция - това е неизбежно .

Във форумите за коли- членовете са по-големи специалисти от сервизите .

Във форумите за строителство са по-големи от дюлгерите и дърводелците .

Във форумите за дома - там няма кой да се мери с тях .

Специалитите ( профитата) си пишем в едни скучни форуми и всеки там е такъв голямчо че е страшно .

Психологията на профито не му позволява да се мери с дилетантите ....

Но в ония форуми няма реклами , няма мангизи , членството е само с покани ....

Куртоазия .... а вие искате да показват тук !!!!

Има и разбрани ама са рядкост .

Така че нещата следват пътя си .[cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-08-11 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 11:34

качествена за един е едно, за друг - друго. аз като гледам фотография, имам далеч по-различен критерий, отколкото като гледам друг вид визуално изкуство. като гледам театър - трети. и така...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 11:43

Автор: vikitovikito
Дата: 11-08-11 11:33

Ако се премахне оценката на снимки с всякакви препинателни знаци и разни комбинации пак с удивителни

и плюсчета и тн. може и да е добре за начало !
==========================================
препинателните знаци е ясно, че са излишни.

Номерът е да гласуват само хора, преминали определено ниво или стъпало в йерархията. Те ще селектират какво да отива нагоре. Съответно това трябва да са хора, мотивирани да бъдат тук и да гледат - хора с желание да участват в процеса. Не такива, дето цъкат отвреме на време и то само в рейтинг Б.

Времевият рейтинг трябва да е за по-дълго, например 12 или 24 часа. И да го преминава всяка пусната снимка за гласуване. А не като си извън представяне, да си бълваш бозите където си искаш по категориите.
Ако пусната снимка мине определен рейтинг, отива в съответната категория. Ако не - заминава в някаква Dark room, където вече никой не гласува за нея и си ги разглежда само който иска. След определен период, да изчезват и от там. Да ги има само в профилите на авторите. Пък те ако са съвестни, да си ги трият сами.



Публикацията е редактирана (11-08-11 11:48)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: shtukov   
Дата:   11-08-11 12:09

Желанието ни за разговори, мерака ни да бъдем поне за малко център на внимание, съчетани с форумната анонимност, раждат "разнообразни" теми. Запълваме с тях празнотата, породена от липсата на истински контакти. Не се познаваме. Липсват ни истинските разговори очи в очи. Липсват ни срещите на живо. Дърдорим си глупости, обсъждаме и пускаме безсмислени теми от ежедневието ни. Времето ни е запълнено предимно с това и забравяме за какво сме тук. Нямаме време и желание да правим снимки, камо ли да разглеждаме чужди и да гласуваме за тях..
Това се отнася за една голяма част от съфорумците.
Една малка част от форумните членове, снима и е заета с работата около това. Тя също рядко намира време да разглежда чужди снимки.
Една огромна част следи базара. И тя няма време..
..Останалите мераклии, снимат, качват, следят си рейтинга, борят се да излезат от ПРЕДСТАВЯНЕ, пишат коментари, гласуват и сънуват рейтинг Б..
Бони го е казал в правилата – „..срещайте се с приятели, излизайте по-често на въздух..”

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-08-11 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 12:16

Нормално са нещата.
Тоде, както обикновено си много прав, макар и прекалено директен
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 12:16

има хора, които са обективни. в смисъл, не че мнението им е обективно- то всяко мнение си е субективно- ама няма отношение към личността на автора. аз се старая да съм от тях. понеже приемам критика, много хора се стараят да са обективни и с мен.
а па с познатите си съм откровена до степен да ма намразват [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] да прасна точки на некой, САМО че сме си били пиели заедно питието?! па и мазно да тека отдолу?! ъъъъпсурт!
редакция по недоглеждане на клавиатурата[smilie5]



Публикацията е редактирана (11-08-11 12:19)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 12:18

божкееей...кво съм писала [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
отивам да са редактирам...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 12:18

Сега видях поста на Любоар - наистина снимките с Б над 100 са си хубави както винаги.

Даже е добре, че няма такова пренасищане.

Няма как комерсът и изкуството да не влязат в конфликт в даден момент. Въпроса е как това да стане по възможно най-безболезнен начин ....
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 12:19

търся да закупя от България Canon EOS-1V втора ръка с грип. без майтап.

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

[shtrak]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: дидибаев   
Дата:   11-08-11 12:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: evelinster   
Дата:   11-08-11 12:28

[shtrak]



Публикацията е редактирана (11-08-11 12:33)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 12:28

дидибаев, не всички си правят изложби и т.н. Говорим за хора, които искат да са тук и да се развиват. Те ще се развиват не само от видяното и наученото тук. Трябва да четат, да ходят на курсове, зависи от целта на занятието дето се вика.[smilie5]
Тези, които си имат по-интересни занимания, да си се занимават и да не влизат тук, щом за тях е губене на време. Всеки сам преценява как и дали да си усложнява живота. Не са нужни съвети от рода на: ходете на чист въздух. Това звучи като: ходи да пасеш![smilie5]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 12:31

evelinster, аз мисля, че човекът ако искаше да покаже свои неща, щеше да го направи и сам. на мен ми се струва леееко тенденциозно да се показва една снимка[smilie5] . разглеждайки повече неща, човек добива друг поглед.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 12:39

Да ама моите снимки пък са най-хубавите !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-08-11 12:39

Абе аз имах изложба ама това изобщо няма никакво значение. Там показвах стари неща.

Напоследък нямам какво да покажа. Хем сега техника имам обаче нещо времето за снимане е кът. А и както каза Бони и аз нещо се преситих..

Рядко гледам снимки. Дории и моите не гледам вече. Отида, пощракам, сваля на компа, прегледам и до там. Дори и не ги обработвам.

Нямам идея защо е така. Иначе ми се снима, но спирам само до самия акт на снимане. По-натам вече не ми е интересно нещо.

[smilie8]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-08-11 12:44

написа:

> дидибаев, не всички си правят изложби и т.н. Говорим за хора,
> които искат да са тук и да се развиват. Те ще се развиват не
> само от видяното и наученото тук. Трябва да четат, да ходят на
> курсове, зависи от целта на занятието дето се вика.[smilie5]
> Тези, които си имат по-интересни занимания, да си се занимават
> и да не влизат тук, щом за тях е губене на време. Всеки сам
> преценява как и дали да си усложнява живота. Не са нужни съвети
> от рода на: ходете на чист въздух. Това звучи като: ходи да
> пасеш![smilie5]
>

Глупости в общи линии. Ако не е потънала темата много виж един въпрос във фотографския за една обарботка отпреди няколко дни. Реакция от майкрософтска до почти нулева. Що? Щото "тук не е училище".
И в крайна сметка това няма да се промени. Някак си не става да се изгони българското от българина. Това го казвам като чист страничен наблюдател. Любител съм и смятам такъв да си умра. Напук на точки, уонабита и непризнати гении. Опитайте, но искрено се съмнявам нещо да се промени. Всяка система приложена в България се стреми към побългаряване.[smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 12:47

Ами... да си препиша и моето мнение:

1. Ниското ниво е средно.
2. Средното ниво е високо.
3. Високото ниво е ниско.

Може да се запише и в обратен ред:

1. Високото ниво е ниско.
2. Средното ниво е високо.
3. Ниското ниво е средно.

Обобщено казано, ниското високо ниво предопределя високото средно и средното ниско. Само че високото средно и средното ниско не могат да вдигнат високото...

Високото може да се вдигне само при повишена визуална култура, каквато у нас няма и не може да има...

Посетете дори някоя галерия, не за фотография, и ще разберете какво имам предвид.

Както пишеше в един руски сайт, струва ми се, няма как визуалната ти култура да се формира от календар, залепен на вратата на кухнята (или нещо подобно).

Пък и... да не се заблуждаваме - върхът на фотографията се е паднал на 30-те години на миналия век, за лошо или пък за добро.

Успех!

Снощи попаднах на чудесен естонски блог, и аз не помня вече как, дори не фотографски, и видях доста оригинални неща, пък и добър английски език на общуващите.

Чух някаква българка да казва в нощния блог на БНР преди дни, че у българите липсва благост.

Може би има право.

Успех!
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 12:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 12:51

написа:

> Да ама моите снимки пък са най-хубавите !!!!
>
> [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
> [cool] [cool] [cool] [cool]
>

Не че са твои нали [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 12:51

Сега всеки щрака - тогаз само този който може !!!

И по оная логика с 1000 пишещи машини на 1000 маймуни - все някой ще щракне нещо свястно .

Макар че и майсторите вече щракат по 1000 кадъра за една кадърна снимка !!!

Нали ги знаем ...

Аре с 36 кадъра да ги видя колко ще останат !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 12:52

Теоретично може и Шекспир да напишат, ако имат неограничено време [cool]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 12:52

"Както пишеше в един руски сайт, струва ми се, няма как визуалната ти култура да се формира от календар, залепен на вратата на кухнята (или нещо подобно)." - има как, има как[smilie18]
[smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 12:53

Въпрос на вкус [smilie7]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: biser_todorov   
Дата:   11-08-11 12:58

Поне за мен има интересни кадри в категориите, повечето в Пейзаж и Природа. Има и незабравими такива: първия кадър за който се сещам беше сватбен в едни големи лавандули. Аз който не харесвам сватбени кадри, този си взех в любими.
Другия кадър за който се сещам е за един зимен изгрев на Мусала. Явно не е лесно да се изкара една нощ на върха януари-февруари и рано сутринта да се заснеме изгрева от най-високата точка в страната.
Може би за някои тези кадри са банални, но на мен ми харесват.
За пресищането, мисля че не съм се преситил да гледам чужди кадри, стига да са добри.
Чакам есенните багри и есенните мъгли, и излизам по гори и чукари, екопътеки [smile]
по възможност в правилното време.
И определено има разлика в нещата които пусках тук преди 2год. и сега. Значи форума ми е помогнал поне малко да се подобря, поне така мисля де. Гледам и още два блога на доста добри пейзажисти. Винаги има слаби кадри, но важното е да не са много [smile]
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Frida   
Дата:   11-08-11 13:00

Ами какво се получава: на прохождащите казваме "гледайте много снимки, снимайте много", а ние се оплакваме, че сме преситени и вече малко неща ни впечатляват. Ами аз не виждам нищо лошо малко неща да ме впечатляват.

Да направим една аналогия с жените - ако една жена се впечатлява от много мъже, ще кажете, че и е ниска летвата или е глупава. Защо да не кажем същото и за фотографията.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 13:01

Вчера гледах в "представяне", че не бях от няколко седмици.

Минах минимум 30 страници.

Снимките бяха пълна отврат.

Имаше сигурно 5, които бяха с някакъв рейтинг Б и сигурно минаваха през ситото от 25т.

4 от тях бяха с девойки на тях.

---

Аз съм съгласен с Бони за портфолиото, НО навремето често си триех снимките. Накрая бях качкал само две-три пейзажни и десетина макро снимки с пеперуди. Кандидатствах за одобрение на портфолиото и получих стандартния мейл.

Стана ми малко тъжно даже и пак си изтрих снимките, въпреки, че за мен бяха правени с внимание и много над сивотата в "представяне"... поне за мен.

---

Изводът е, че винаги ще има недоволни, както и да се прави подбор. Важното е да се индуцира някакво чувство на самокритичност, за да може човек да гради за себе си.

ФФ е готино място и има още живот в него, едни си отиват, други идват... =)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 13:03

А най-важното за мен е позитивното мислене, позитивното отношение и способността, дори и острата критика да я поднесеш позитивно, добронамерено и с добро чувство, защото само тогава тя има смисъл и човек се вслушва в нея.
Това е, което липсва в отношенията между много хора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: steeens   
Дата:   11-08-11 13:03

abc.xyz, Дали е бил на колко години тогава? Детска му работа е това, съчетана с доста психо проблеми които са го тормозили цял живот.
Смешното в случая е че и аз съм го правил доста пъти почти същия номер.[smilie5] [cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 13:04

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=73700



това е доказателство, че с Атата и Бетата наистина се спекулира и че нямат смисъл в този сайт по начина по който се използват сега. от там следва едно гнило чувство на неразбиране на системата, но пък аз и не искам да я разбирам.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: MarinY   
Дата:   11-08-11 13:07

Няколко дена нямах възможност да влизам във ФФ. Страхотен разговор се е получил!
Много от нещата са се появявали и в други теми, но явно времето е дошло да стане по-сериозно.

Може да се повтарям с някого, но посоката и нивото на сайта се определят от собствениците и администратора. Видът, в който е сега е "гонитба за масовост", като качеството е "пожелателно" и оставено, да се определя, изключително от авторите от категория Б.
Демокрацията е хубаво нещо, но там където има израсли в тази среда индивиди. Тук, тя е свободия. Трудно е да се обясни, че демокрацията е лично задължение, а след това права!

Та по-конкретно:
Свобода за качване - ДА.
Права за гласуване - само на прескочилите Представяне.
Преминаване в галерийте - само портфолио, прегледано от администраторите (или друг орган). Половината от снимките, да не кажа и повече, са за фейсбук или подобните му, не за фотографски сайт. По-лесно е да се отстранят те, с отрицателно гласуване, отколкото да се подберат потъващите добри. Например десет минуса и снимката отива в "тъмната стая". Сега някой ще каже, че ще има лични отмъщения. Ако се появят, за каква демокрация и лична отговорност говорим?!

Мога още много да кажа, но ще се включа отново, по-късно.

Радвам се за този разговор. Нещата узряват.

Ред. на тъпи грешки [smile]



Публикацията е редактирана (11-08-11 13:11)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 13:08

Е и? Този човек има право на 2 снимки, най-ниския статус, значи няма за последната година Б.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: steeens   
Дата:   11-08-11 13:10

boink , нещо ми е трудно да схвана за какво доказателство пишеш? На мен пък ми се струва че снимките му са малко недооценени.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 13:14

Автор: steeens
Дата: 11-08-11 13:10


наистина ли мислиш така?


Автор: boni
Дата: 11-08-11 13:08

няма да бъда дребнав, ще бъда позитивно настроен към съгражданина си, но, .......... ясно ти е.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 13:16

а дали не е време да се преразгледа някаква схема, не точкова(!) за връщане на допуснатите вече от представяне обратно?
нямам идея по какъв критерий, може би пак портфолио, ако направи впечатление на модераторите или нещо подобно.

смятам, че е време да се преразгледат и авторите гласуващи с Б[smilie3]

сещам се за един автор, който гласува на всяка леко поразголена снимка ако на нея е девойка.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 13:16

Да, ясно ми е, че пише под всяка снимка и получава обратно, но както виждаш няма Б рейтинг.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   11-08-11 13:26

всички , които роптаят под снимките на Иван Иванов, да се лишат от гласуване с Б

тва е едно добро начало[smilie24]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 13:27

Автор: boni
Дата: 11-08-11 13:16

Да, ясно ми е, че пише под всяка снимка и получава обратно, но както виждаш няма Б рейтинг.



разбира се, но тук опираме до въпроса, А рейтинг или Б рейтинг е по-важен за "удовлетворението", за взаимното "удовлетворение" на създалия и виделия.

за теб кое беше по-важно на изложбата на моста? "а рейтинга" на миналите по моста и спрели се да погледат и "б рейтинга" на регистрираните във фф и видели изложбата?

ако искате да има повече хора които да имат за хоби или за бъдеща професия фотографията в различните и форми ви трябва по голяма маса от а-юзери, защото от 10 000 е по лесно да се пръкне 1 наистина добър, отколкото от 100. б-юзерите в този форум би трябвало да имат по различна функция, не само да гласуват с Б точки. но пък мнението, че тука не е училище + гадното поведение в някой теми от разни капацитети определено не създава "положителна атмосфера". всъщност не знам каква е и целта на сайта ви и от там следва, че може доста да греша. [smilie3]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: steeens   
Дата:   11-08-11 13:27

boink , наистина мисля така, много съм позитивно настроен в момента. Това че сте съграждани и вероятно се познавате, обяснява и отношението ти към него. Познати са ми доста тия неща. [beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 13:28


https://photo-forum.net/static/site_pics/107/a_1313003827_kari-moon-r.jpg


има много странни автори, това например не е за албума

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-08-11 13:30

Автор: Frida
Дата: 11-08-11 13:00

Ами какво се получава: на прохождащите казваме "гледайте много снимки, снимайте много", а ние се оплакваме, че сме преситени и вече малко неща ни впечатляват. Ами аз не виждам нищо лошо малко неща да ме впечатляват.

Да направим една аналогия с жените - ако една жена се впечатлява от много мъже, ще кажете, че и е ниска летвата или е глупава. Защо да не кажем същото и за фотографията.
----------------------------------------------

Това важи ли и при мъжете?
[smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 13:30

ааа, а заглавието? аз вече съм го турила в другата тема [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 13:32

сетих се[smile]
минава един модератор и трие от албума такива снимки, а качилият я/ги не губи статуса си, но правото да качва за една седмица.
при постояннство в тази насока слиза на по-нисък статус.

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 13:33

аз съм съглясна!
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 13:34

Автор: steeens
Дата: 11-08-11 13:27


не, не се познаваме. от там следва, че съждението ти е грешно.

просто беше автор избран на случаен принцип.



ето една от друг автор:


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/9_1283187888.jpg



442/40






или аз наистина не разбирам нищо от фотоапарати, или нямам никакво чувство за фотография, или просто нещо не е наред.

------

но факт е, че като влезе Х в сайта, и като види една такава снимка с такъв рейтинг и се замисля - какъв ли е критерият тук. като влезе У, който си е купил фотоапарат за рождения ден преди месец, и като автора специално на тази снимка му пише по три плюса под всяка качена снимка и У се обърква. но в тази насока, за тези автори и снимки мутанти, нищо няма да бъде направено, така че успех с позитивизма (аз лично съм много позитивно настроен днес [smile] [smilie5] )



Публикацията е редактирана (11-08-11 13:38)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-08-11 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: netLady   
Дата:   11-08-11 13:37

re:Автор: feliz Дата: 11-08-11 11:30,

ти отвори сума ти работни места [smilie21]



Публикацията е редактирана (11-08-11 13:40)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 13:40

боинк, прав си.
при мен нещата седят така(защото мога да говоря предимно за себе си)
ако ми хареса, макар и да не е нещо особено, ако е таман появила се, оглеждам останалите и гласувам.
ако видя същата снимка, но след като е била видяна и оценена от повече хора, подбирам коригиращ вот. ако ми се струва преоценена, натискам виж автора и преценявам дали да пиша нещо по вупроса[smilie5] понякога носи жлъч, сополи и камара глупости + много бронзове[smilie18] ако ми се стори подценена, гласувам злато и пиша, че ми се струва подценена, а колегите с Б-тата - кьорави, мързеливи и пр.
и някак с благостта зема та се размина пак [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-08-11 13:42

Човешкия фактор няма как да го промените. Аномалиите с точките, иконките или каквото и да се измисли, като алтернатива ще просъществува. Нито авторите на сайта, нито който и да било друг ще има силите да го преодолее това нещо.
Напоследък съм на вълната повече снимане и излизане извън виртуалното, отколкото мотане по форуми и сайтове. И наистина го предпочитам, пред драми за портфолио, точки и всякакви подобни.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: wiseacre   
Дата:   11-08-11 13:46

Последно съм впечатлен от този автор:

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=105715


Ето и трите снимки, с които е излязъл от "представяне:


https://photo-forum.net/static/site_pics/154/i_1299414110_1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1299350845.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/110/n_1298041567_trgfgf.jpg



Под втората няма нито един коментар!

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 13:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   11-08-11 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 13:49

покъртително! я да вифдим кой го е вадил от представяне и да му маха админ главата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: J0R0   
Дата:   11-08-11 13:52

Автор: avela
минава един модератор и трие от албума такива снимки


Чудесно [smilie25]


(Ама има смисъл, единствено ако се изтрие веднага. Ако снимката е седяла няколко часа, тя вече е отишла назад по страниците и няма никакво значение вече, дали ще я изтриеш или не.
Това предполага денонощно следене на галериите от модератори. И тук идват въпросите, какви ще са тия хора и какво ще ги мотивира да висят денонощно и да пресяват снимки?
Ако става дума за назначени на заплата хора, при схемата първа-втора-нощна-два дни почивка, трябват поне 6 човека, и това при положение че не ползват отпуски и не боледуват.
Сложи една минимална заплата от 500 лева, примерно, макар че много хора ще ти кажат, че 500 лева не са пари. Прибави 40% данъци и осигуровки, умножи го по броя на хората и после по 12 месеца...
Еми, сумата става по-голяма отколкото изобщо са приходите на ФФ)
[smilie25]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: jivkojj   
Дата:   11-08-11 13:53

На 3-тата снимка се вижда, как е барано с баданарката в Portrait Professional [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 13:53

Предлагам ентусиазирани Б-та /като Knartist например [smilie5] / да си подадат нещо като кандидатури при админите. Че желаят, че имат време и хъс, да наблюдават и гласуват само за качествени кадри. Т.е, да са нещо като сито. Админите от своя страна, ще одобрят тези, които смятат, че стават за това /т.е. не се поддават на приятелски чувства и т.н./. Ще е хубаво ако има капацитети от всички категории /птици, голи тела, пейзажи и т.н./, за да не се получи дисбаланс.
[smile]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 13:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 13:57

минава един модератор и трие от албума такива снимки
==================================
не, това не става
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: steeens   
Дата:   11-08-11 13:57

Много сте лоши! Но не е лошо предложението да се вижда вота на Б авторите. Това ще е достатъчно да се ликвидират всички проблеми.
А относно модератори и модериране - най сигурния начин да се забатачат тотално нещата.
Има светли примери от един друг сайт, дето малко слабо се посещава сега, точно поради триенето на снимки и всякакви други модераторски изцепки.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 13:58

Аз пак ще си кажа моето, че хората с рейтинг Б трябва да имат задължението да преглеждат определен брой снимки на месец и да гласуват определен брой пъти на месец (дори ако трябва да е с 0).
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: J0R0   
Дата:   11-08-11 14:00

А как точно ще ги задължиш?
Да не са на заплата или нещо зависими от сайта?
Аз теб например, мога ли с нещо да те задължа, нещо да правиш и да работиш за мен?
Ако мога, кажи ми как да го направя?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: wiseacre   
Дата:   11-08-11 14:02

Трудно става с правила, ако се поддържа подобна на тази тема и се подкрепя с примери, мисля ще е по-добре.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 14:03

начи тва не може да стане и жоро обясни чудесно защо. при "ангажимента" от страна на Б-авторите не знам кво ще се получи.
да кажем, че аз си вися така и така тука, щото иначе скучая и си приказвам сама. ами хората, дето имат НАИСТИНА работа? ами кат ида у джендема и не си нося компа? не стаа.
виж, съгласна съм, че е хубаво да се вижда кой е гласувал. ноооо...колко хора са съгласни да си застанат зад всяко действие с името? аз - да.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 14:03

ок, но Фото Форум- експериментален ден може да се направи и в него abc.xyz да редактира албума, а ние да си коментираме[cool]

шегувам се, но нали навсякъде има проверки от инспектори[smilie5] нека да е ясно, че е от време на време без да се претендира за непропусквателност и безгрешност е възможно да ти бъде изтрита снимката.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:04

не би трябвало някой да трие снимките, а да се вижда кой какво е гласувал. което май няма да стане.

аз не искам такъв човек да ми определя стойността на снимките,

http://xxlogre.deviantart.com/gallery/


освен снимките му, прочетох и последните му коментари. [smilie3]

а в галерията в която публикувам през последните няколко години има само един или двама автори които разбират от този вид снимки, останалите поличили висок рейтинг са със спорадично участие, един път на две години и то като част от някакво репортажно поръчение на медията за която работят.

с модератори не става.

(кубето ще изтрие ли на иван иванов болшинството от снимките?)



Публикацията е редактирана (11-08-11 14:06)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 14:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 14:06

J0R0 - Да, но можеш да направиш така, че да влиза директно в албума или да не може да пусне снимка за гласуване, ако сам той не е гласувал.

За какво е рейтинг Б на хора, които не го ползват?

Това е абсолютно мое мнение. Аз обичам да гледам снимки, за да събирам вдъхновение и пинизи, но донякъде мисля, че е и мое задължение, като потребител на сайта, да гласувам.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:06

не се приема! предложението за аз-букито.



Публикацията е редактирана (11-08-11 14:06)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: steeens   
Дата:   11-08-11 14:06

[cool] [cool] [cool]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 14:07

боник, аз се пошегувах малко.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:07

Автор: abc.xyz
Дата: 11-08-11 14:06

Че аз и не искам да ви модерирам!


аз вече казах, че не искам и не се приема.

на какво ще ме научиш ти в духа на всеобщия позитивизъм днес? как да кроспроцесвам? не ме интересува.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 14:08

бе много бързо се натрупват мненията.повтарям - аз лично мисля, че е добре да се вижда кой Б-автор за кво гласува.
ся...то е ясно, има си всякакви вкусове...но има неоспорими бози, дето са изтласкани нагоре.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 14:08

"За какво е рейтинг Б на хора...."
За нищо не им е, гласуването с рейтинг Б не дава никакви специални привилегии в сайта.
Единствено е някаква отговорност за тях.
Всичко е на доброволни начала.
Външни модератори във ФФ няма как да назначаваме, задължително ще станат повод за раздори - защо точно тоя, защо не оня и т.н.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 14:09

sirkhann ти къде отиде?!
кой ще ме задължи да гласувам, ако нищо не ми харесва?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 14:11

ма той проблемът е обратният [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:11

Автор: boni
Дата: 11-08-11 14:08


има много добри снимки, Б-то е начина да се различават от онова езеро например. но и неговите десет Б-та ме замислят.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 14:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:13

ми тогава ти какво правиш тук?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 14:13

разбира се. има и сураттефтер [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Jaly   
Дата:   11-08-11 14:16

Аз наистина бих искала някой да даде един смислен аргумент в полза на това да не се вижда за кого гласуваш?
Защо не може да е анонимен тоя процес и защо да не може поне да се опита? Шуробаджанащината е дълбоко вкоренена в психологията ни и това е един лесен начин според мен да се блокира.

Много харесвам предложението по горе да има определен брой гласувания, за да си запазаиш статуса на гласуващ - дали ще е А или Б, няма значение, но е очевидно, че няма грам полза от хора с права, след като категорично не желаят да ги ползват?

Вярно е също, че е въпрос и на време, аз лично преглеждам 2-3 от категориите и високите рейтинги, ако много хора правят същото - ясно е, че ще има силно недооценени снимки, особено ако са в не толкова популярна категория.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: hemilio   
Дата:   11-08-11 14:19

факт е ,че преди извесно време много повече се е гласувало,дали заради по малкото снимков материал наливан на ден в базата ,или фотографите са били жадни да гледат снимки-незнам.
Обаче трябва да се направи нещо хубави снимки потъват в представяне,заради огромния поток от "плява",в повечето случаи!
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 14:20

написа:

> разбира се. има и сураттефтер [smilie18]
Много си директна [smilie24] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 14:25

Май една от мерките за повишаване на нивото ще е да се разделим с клуба.
Няколко души ми казват горе долу едно и също - влизам в сайта и имам намерение да позяпам снимки. Обаче хвърля едно око в клуба и като се отплесна да споря за глупости по темите, минали 1-2 часа, работата ме притиска и така не остава време за фотография. Сега като няма клуб и зяпам повече снимки и повече гласувам. Освен това ми е по-спокойно и не се изнервям.
Имахме случай потребител да ни моли да го баннем за клуба, защото няма воля да спре да пише там.
Аз виждам по себе си - времето, което понякога губя за да следя простотиите в клуба, бих могъл да дам съвет на начинаеш, да гласувам, да напиша коментар.
Също така нас въобще не ни интересува какви са убежденията на даден автор извън фотографията и смятаме, че е вреда за целия сайт ако сблъсък на различни убеждения и гледни точки по политически, социални и др. проблеми води до караници между авторите, сръдни, изнервяне, триене на снимки и т.н.

Вчера статистиката от Гугъл аналитикс отчете най-много посещения на ФФ за послендия месец и най-много гледане на албумите и снимките. Това при спрян клуб.
Нали се сещате ако клуба яде от ФОТО форум дали ще го пуснем изобщо? Въобще ни най-малко не ни интересува тоя клуб ако фокусът на сайта се измества към него и ако губи от времето на хората, посещаващи сайта.
Всъщност му забавихме пускането за да анализираме резултатите без него, така че поне още 2 дни няма да го пускаме, а след това ще решим каква точно да е съдбата му.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:25

и друго се сетих и заминавам от темата (осен ако някой не ми преобърне английския позитивизъм в момента).

аз да не съм ром да ме определят с цветни метали????? бронз ми отчита и дори не ми казва къде е проблемът за да ме принизи от злато в бронз? ама ми набива 1 точка бронз за спорта и отлита нанякъде. не е редно така. обясни аджиба защо ме бронзираш. ама така ще да е.

----
по-важно от всичко обаче е че хората които са по моите снимки си се харесват като се видят. може и да не разбират от изкуство, обаче виждат нещо/виждат себе си. и това ме кефи. не ми пука много много за мнението на абв.юя например. моята работа е аз лично да се усъвършенствам в това която правя, като техника, визия и емоция (то пък ми носи персонално удовлетворение което комбинирам с това че съм зарадвал някой, и се получава).

чисто хуманистично подхождам тук в тази тема, защото много неща видях в този сайт, хубави неща, които са ме накарали да търся пътя към по добър краен резултат във фотографията като едно приятно хоби. благодарение на хилядите снимки от всички жанрове които има тук, все съм научил нещо и за фотография и за себе си и затова ми пука как ще бъде системата тук в този сайт. много лично лирично ми стана и да взема да си обирам крушите. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 14:26

Автор: boni
Дата: 11-08-11 00:43

От казаното дотук мисля че:

1. За да се вдигне нивото на албум, трябва от представяне да се излиза само с портфолио и съответно да няма компромиси.
2. За да се вдигне нивото в рейтинг А, трябва д а могат да гласуват само автори, които имат права за категориите - т.е. потребители без снимки и автори от представяне да не могат да гласуват.
3. За да се вдигне нивото на рейтинг Б, трябва да се измисли начин добрите автори, можещи да гласуват с Б, да бъдат по-активни.
===========================================
мисля, че всички са съгласни с това.

Ако да - действайте![smile]
Ако някой има нещо против, да казва, мотивирайки се.
Иначе само си чешем клавишите.[smilie21]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 14:30

[smilie24] +1 за детронирането на клуб като клонинг на ФБ!
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:30

Автор: abc.xyz
Дата: 11-08-11 14:14

boink, не съм заради теб, спести ми репликите си!



ти си заради себе си това е ясно. и не си тук за първи път. като ти отворих дивианта и се сетих. разконспириран си.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 14:30

"Автор: Jaly
Дата: 11-08-11 14:16

Аз наистина бих искала някой да даде един смислен аргумент в полза на това да не се вижда за кого гласуваш?"

Истинският ВОТ е анонимният ВОТ. Тогава не зависиш от предрасъдъци - тоя ще ми се разсърди, че не съм гласувал за него, оня ще ми се разсърди, че съм гласувал за еди кой си, чакай ще гласувам за тоя, за да му се натегна и т.н.
При анонимният вот си само ти и твоето предпочитание. Не зависиш от мнението на останалите и си свободен да гласуваш както искаш.
Ако искаш смислен аргумент, замисли се защо изборите са с анонимно гласуване.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 14:31

ми да пробваме без клуба 1-2 месеца, пък да видим.[smilie8]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 14:31

Ако искаш смислен аргумент, замисли се защо изборите са с анонимно гласуване.


за да могат да ги фалшифицират [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 14:32

Не разбирате ли, че по-важна от снимките и рейтингите ви е Свободата, а нея ограничавате!
Не виждам как се ограничава свободата- всеки е свободен да снима както и каквото си иска, може да напише коментар с препратка, текст и т.н.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 14:33

Аз предлагам да си организираме една ФФ конструктивна среща и да коментираме там тези въпроси [smilie21] Сигурен съм, че ще се появят доста интересни идеи.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 14:34

написа:

> [smilie24] +1 за детронирането на клуб като клонинг на ФБ!

Още два гласа за!
Мрънкачите без снимки ще трябва да си намерят друга трибуна за жални вопли.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 14:35

Мрънкачите без снимки ще трябва да си намерят друга трибуна за жални вопли
=======================================
същите не бива и да гласуват.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 14:36

Те и без друго не го правят [smilie23]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-08-11 14:42

Нивото в някой категории доста падна докато в други доста се засили.

Аз лично рядко гледам други категории освен "Диви Животни" но често разглеждам "Портрет".
Просто това ме вълнува.

С радост оценям ,че нивото в "Диви животни" доста се вдигна от две години насам.
Много нови автори (включително и аз) започнаха да снимат диви животни и много от тях се справят добре.

Аз лично се радвам ,че нашата гилдия се увеличава ,а също така все по често има фото конкурси за диви животни и природата около нас.

Радвам се ,че все по често започваме да търсим природата вместо да бягаме от нея.

За да се задължат авторите с рейтинг Б да гласуват е нужно да им се отнема рейтинг Б при голям период на бездействие във всяка една насока качване и гласуване.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 14:44

бони, брой, че ОГРОМНАТА ЧАСТ от влизанията вчера и днес са, за да се види бачка ли вече клубът [smilie5] . и кат няма де да си чешем езиците, минаваме тук, в основния форум, както и под снимките [smilie18]
ноооо...за мен това не е трайна тенденция. аз лично не съм и предтавитална извадка, де...
то вярно е, че се губи време там. ама за сума ти свят си е любимата кръчма. аз лично тук се вдъхновявам и за бачкане, и за други неща.
разбира се, ваша воля си е - може да не искате кръчма[smitten]
всъщност съвсем възможно е да не съм никак права. все пак другите хора са много по-заети служебно от мен.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 14:46

[smilie24] pd

И мен ме кефи донякъде за дивите животни. Но вече като видя снимка на рибарче, кацнало на клонка и леко ми идва в повече.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: serjy   
Дата:   11-08-11 14:49

според мен има доста кадърни фотографи, качващи силни неща(но като такива не много атрактивни) и поради това, че са убедени в качествата на своята фотография не се занимават със скайп, icq и т.н. реклама на снимките си, в резултат взимат сравнително малко точки и в един момент се отказват да пускат въобще. това му е проблема на сайта, ерозията причинена от себичните недорасли фотографчета.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 14:50

Няма какво да броя гугъл аналитикс брои всичко.
Да, предпочитаме да гледате снимки и да пишете там.
Губи се време и се хабят нерви. Факт.
Все пак за мен лично най-ценното в клуба е помощта от форумци по различни въпроси - каквото и да попиташ и да поискаш съвет, ще се намери някой да помогне. Смятам за изключително излишни всякакви теми за лигавене и глупости, политика и т.н. Смятам ги дори за вредни за сайта като цяло, защото отклоняват вниманието от същността на сайта - фотографията.

Обсъждаме вариант да направим страница както в базара с 3 форума:


Форум Фотография
(всичко свързано с фотографията и фотографската техника)

Форум поздрави и срещи
(форум за различни видове поздравления и теми свързани с организация на клубни срещи по градовете)

Форум взаимопомощ
(теми свързани с взаимопомощ между форумците - въпроси и проблеми от професионален, битов и житейски характер)



Публикацията е редактирана (11-08-11 14:51)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-08-11 14:51

Друго е че ФФ има изразен пирамидален ефект.
Автори за които се гласува се гласува още повече ,докато останалите остават с недооценени снимки и липса на достъп до рейтинг А или Б.

Това може да се реши само с контрол от администраторите.
Тоест те активно да претърсват за автори достойни за рейтинг А или Б независимо от "рейтинга" им.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mogila   
Дата:   11-08-11 14:51

И когато едните ти пишат - това ли ще гледаме, птички и буболечки? А другите роптаят - какви са тея артове, това ли е фотографията? Трети пишат - щом има голи тела, аз напускам сайта и си трия снимките. Скоро точно така ми писа доста добър пейзажист и си закри профила, защото на 1-ва стр излизнала снимка на полугола жена. Четвърти пък не търпят някой да е по-по- от тях...И когато ти пишат - ако тоя ще е във вашия сайт, аз се махам?


Верно ли? Леле колко мъка има по този свят...

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 14:51

Абе и всичките тези отценки са абсолютен субективизъм !!!!

Гласувам за теб с 1 защото снимаш еди как си или нам ко си .

Кога започнеш да снимаш еди как си тогава ще гласувам с 4 !!!

От къв зор пък някой трябва да снима точно еди как си ???

Кои е критерият ????

Субективни измислици - зависи дали му е пуснала жена му сутринта или не !!!

Аз лично разглеждам и гласувам докато си бърборим в клуба .... най обичам представяне че няма "майстори" там !!!

Защото и аз съм един културтрегер ...


[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: avela   
Дата:   11-08-11 14:51

abc.xyz предпочитам да съм освободена тук от свободата да гледам 4 глупави кадъра на едно и също дете заснети с разлика от секунди.
общува ми се на български за фотография и ми се гледа българска такава.
свободата си я целибрирам така или иначе.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: steeens   
Дата:   11-08-11 14:52

boni написа:

> "Автор: Jaly
> Дата: 11-08-11 14:16
>
> Аз наистина бих искала някой да даде един смислен аргумент в
> полза на това да не се вижда за кого гласуваш?"
>
> Истинският ВОТ е анонимният ВОТ. Тогава не зависиш от
> предрасъдъци - тоя ще ми се разсърди, че не съм гласувал за
> него, оня ще ми се разсърди, че съм гласувал за еди кой си,
> чакай ще гласувам за тоя, за да му се натегна и т.н.
> При анонимният вот си само ти и твоето предпочитание. Не
> зависиш от мнението на останалите и си свободен да гласуваш
> както искаш.
> Ако искаш смислен аргумент, замисли се защо изборите са с
> анонимно гласуване.

Анонимното гласуване в сайта има смисъл само ако не можеш да видиш предварително за кого гласуваш. Нека анонимността да е взаимна щом държите на нея. Ама пък скайпа и фейсбука няма как да се спрат.[beer]
Няма анонимни избори освен това, само привидно са такива.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 14:52

тц...зоната си е зона. освен тва представяш ли си тинта кво ще каже, кат се върне от отпуска? или стоев кат влезе, чукне и види - то заключено [smilie8]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-08-11 14:53

Това за клуба е интересна статистика, ей богу имам точно 2-3 мнения там и то миналата седмица, чак все едно го закрих аз [smilie18] А, и веднъж май спорихме за Бойко [smilie18] Преди много месеци бях влезнал и като видях заглавията на темите и ми се изгуби желанието. За такива размисли си има разни all.bg форуми и подобни [smilie24] А иначе на първо време да се завиши още прага за влизане в категориите, както и Б гласовете да не са анонимни според мен също ще е положителна мярка...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 14:55

Ами той клуба не е за всеки !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 14:56

Маро, както ти казах страшно малко ме интересува клуба, това е Фото Форум и ако клуба пречи, а съм сигурен, че пречи на ФФ, просто ще си отиде.
В момента мислим 2-3 фотографски проекта , интересни изложби за форумци , албуми и т.н., няма как да позволим спам зоната да ми яде от времето.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boni   
Дата:   11-08-11 14:58

Правото за качване на снимки на никого няма да бъде отнето, нито ще се трият снимки, които не противоречат на правилата. Всеки е започнал от някъде и има право да се развие. Разбира се ше се помисли малко за вдигане на праговете и някои други неща.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 15:01

еее, бони, ама твойта камбанария е друга [smilie5] освен тва у тебе е ножът, у тебе е лебът[smilie25]
аз докат мога, ще си се боря за спам зоната[smitten] ...пък кат не стане - ще се съглася с квото измислите....щото кво да правя, мене тука ми е любимото място. ако идеите ви сработят - даже ще се радвам. пък и помня кво беше едно време - спамех само под снимките...ама ся е по-трудно.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: snoopoff   
Дата:   11-08-11 15:03

КЛУБъ ще се пренесе тука [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 15:03


Автор: abc.xyz

Но не бива да им отнемаш правото да качват снимки - това е дискриминация и е противно!


я пак...... че не ми стана ясно, кое е противно - дискриминацията като цяло или отнемането на правото да качват снимки?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: serjy   
Дата:   11-08-11 15:05

с вдигане на прагове нищо няма да стане, то пак едни и същи ще обират точките за посредствени неща, а други добри снимки ще потъват и накрая въобще няма да има кой да ги пуска, както се и забелязва напоследък.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: snoopoff   
Дата:   11-08-11 15:06

В много сайтове имаш примерно 30 или 50 снимки, от там на татък или триеш старите или си плащаш за напреднал, един-къф си или да речем, про акаунт и си качваш колкото си искаш [smilie24] Така ще се и замислиш кво да качваш, освен ограниченията за 5 дни или на ден и т.н.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: snoopoff   
Дата:   11-08-11 15:06

serjy [smilie24]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 15:07

ама ти ме дискриминираш бре, разконспирирания, я вземи се оплачи на админа пак да ми забрани да пиша в цеееелия форум, да ми изтрие профила и да си направя нов като теб. оплачи се, имаш право, ама не ме дискриминирай. тука няма как да ме блокираш и ще ме търпиш.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 15:08

[smilie5] Ехеее, то таз темичка се развила като за световно... сигурно ще да е оти не бачка клубЪ [smilie18]

Та, още един глас за премахването на клубЪ... дори и ужким цивилизован човек кат мен си губи време и понякога спори, дори и срамно просташки... това най-вече по футболни теми де [smilie22]

Макар че допускам как после ще има опити да се пренесе тук клубЪ, та... ще трябва и да се пази [smilie8]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 15:08

момчета, що не идете да се карате на лични?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: snoopoff   
Дата:   11-08-11 15:08

вие на сте у ред [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: snoopoff   
Дата:   11-08-11 15:09

има ли регистриран домейн photo-forum-club.net ??? [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: promis   
Дата:   11-08-11 15:10

И от мен глас за премахване на клуба [smilie24]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 15:11

Автор: abc.xyz
Дата: 11-08-11 15:09



разделяй и владей! пълен егоцентризъм!
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: guesswho   
Дата:   11-08-11 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: snoopoff   
Дата:   11-08-11 15:11

Освен един форум, както е сега, да има различни форуми в различни категории, ей вижте тука как е: http://www.talkphotography.co.uk
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 15:13

втор: snoopoff
Дата: 11-08-11 15:09

има ли регистриран домейн photo-forum-club.net ???


Преди 10 мин точно това си помислих


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 15:16

ми...давайте...[smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 15:17

ма ни става....

щото не можете да докарате дизайна. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: dpurple   
Дата:   11-08-11 15:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 15:20

Чи кво ни е ????

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-08-11 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   11-08-11 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: MayFlowerBG   
Дата:   11-08-11 15:25

написа:

> [smilie18] Сега може да възникне спонтаннен бунт в
> защита на клубЪ с лидери и всичко както си му е реда
> !
>

----------------------------------

ила гледай що става [smilie5]


наистина, вчера разгледах всички галерии
гласувах за няколко снимки
не бях го правила от месеци [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 15:32

ми тя само тьма гледа всички снимки....[smilie18] представям си кво ще стане ако всички подемат такава активност [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 15:33


https://photo-forum.net/static/site_pics/190/i_1313065908_Untitled.jpg





просто темата с клубА е много хлъзгава.





наистина, вчера разгледах всички галерии
гласувах за няколко снимки
не бях го правила от месеци


лично твой проблем. [smilie3]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 15:34

MayFlowerBG, това е нещо, което е временно, омръзва и спира в един момент.
Без клуба форумът ще живее няколко месеца и леко, левко ще изветрее и ще си отиде. Хората имат нужда да пишат и четат глупости, да се карат, да научават по нещо от другите. Фейсбук-лайк сайтовете на това разчитат и от това трупат абонати...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 15:34

Аз голо тяло не гледам .... предпочитам да ги барам !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 15:35

Ами затова говоря.

М/у другото - имам друго предложение.

"представяне" да не е отделен албум, а да се качва цяло портфолио, например. Събираш една купчина снимки, подреждаш ги и ги пускаш за гласуване туптан в "представяне". Като някой ти цъкне на линка, ти излиза цялото портфолио и да може да се гласува за минаване или не, да могат да се пишат критики и т.н., т.е. да не се пълни един албум с шлака, а да може всеки автор да събере нещо значимо (според него) да го пусне и ако не струва, да почака седмица-месец, докато събере по-достоен материал.

Какво ще кажете? [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 15:36

Ама не е само до клуба... трябва си като отвориш албума и да ти грейнат едни джиджани кадри, дето да те подканят да ги поразгледаш... ей това не знам как шъ стане...

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 15:37

Това, че 2-3 дни народа бърка в галериите е просто резултат на припряното натискане на бутоните в сайта, с надеждата, че клуба е тръгнал. като не тръгне, мозъкът има 20-30 дни да се избави от зависимостта или да я пренасочи другаде...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mogila   
Дата:   11-08-11 15:39

Предлагам нещо което мисля, че не е зле:
Който не е гласувал за поне 30 снимки през последната седмица, няма право да пише във форума[smilie3]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: PolarBear   
Дата:   11-08-11 15:39

Автор: CanoniO
Дата: 11-08-11 15:37

Това, че 2-3 дни народа бърка в галериите е просто резултат на припряното натискане на бутоните в сайта, с надеждата, че клуба е тръгнал. като не тръгне, мозъкът има 20-30 дни да се избави от зависимостта или да я пренасочи другаде...

.........................................



Така е, в повечето от случаите.



Публикацията е редактирана (11-08-11 15:40)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: __SpOO__   
Дата:   11-08-11 15:42

"Истинският ВОТ е анонимният ВОТ."

Интересно защо тогава има поименно гласуване? Сигурно то се квалифицира като фалшифо и неистинско? [smilie8]

Аз съм 'ЗА', когато човек гласува или дори само тези с глас 'Б' да се вижда кой е гласувал. Нека анонимния вот е за гласовете 'А' и поименно за 'Б'-тата.

Ще е много интересно и вече няма да има нужда да се гадае кой с кого е приятелче и приятелските кръгове, триъгълници и многоъгълници от колко и кои персони се състоят. Всичко ще е видимо и за всеки.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 15:43

лошото е, че това няма да промени агитките [smilie5] но пък ще се види кой лансира бозите[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 15:45

какво значи "лансира бозите"? Ако сложа 4Б на ИИ и някой твърди, че това е боза, пък аз твърдя, че е гениален, как ще се разбере кой е прав?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: navy   
Дата:   11-08-11 15:47

ИИ си Е гениален, моля, моля...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 15:48

аз примерно отговорно твърдя, че на хората сложили 180Б на този кадър, трябва да им забранят да гласуват:



https://photo-forum.net/static/site_pics/170/a_1311277229_IMG_0642p.jpg



 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 15:48

че зависи на кое от ии. освен тва ако ти си толкова убеден в правотата си, кво ти дреме, че аз ще видя, м?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 15:49

Абе, то примерно аз съвсем доброволно си казвам по нещичко под всяка снимка, за която гласувам... ама сега се сетих, че достигнаха до мен някакви слухове за "помпане" на някои кадри... примерно по нощите изведнъж някакво грандиозно количество Б точки се събирали без никакви коментари... та някакви конспиративни теории за достъп "отнякъде"... и то всъщност "оплакванията" бяха от "пострадал"... което ме накара и аз да се замисля колко ли от моите бози са набрали такива безмълвни и съмнителни Б точки... демек дали не ни пробутват "отгоре" понякога [smilie8]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 15:53

щото като слагат Б, гласуващите волно или неволно пускат снимката през ситото и като сортираш по Б с надеждата, някой да е отсял плявата, излиза че много от нея пак се набива на очи.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 15:55

КанониО, трябвало е да се родиш по времето на импресионизма и да забраниш, примерно, на Писаро да рисува...

Пък и не само на него...
[smilie3]

Язък, че си кацал поне 50 пъти в България със самолет, долитайки отнякъде си...

По изложби не ходиш ли, в Лондон поне входът в музеите е безплатен...?

***

Иначе и аз забелязах известна мода да се копира стилът на един петербургски фотограф, да не му казвам сега името, посветените ще се сетят, но той поне има от какво да се вдъхновява...

Защо фотографията тук е толкова... имитативна?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 15:56

бабче, не разбрах в какво ме обвиняваш...[smilie10]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 15:57

ми ето, канонио, тва е снимка, за която аз може би съм гласувала. бяха няколкло сходни кадъра. мен ме кефи. ся, някъде нагоре бах обаснила КАК АЗ ГЛАСУВАМ: ако е прясно качена и си няма още точки - чистосърдечно си праскам злато ако ми харесва. ако я видя късно, вече "преяла" с точки, понякога(ако МНОГО ми харесва)праскам злато. ако не - праскам коригиращ вот "виж автора"[smilie18]
ако е мнооооого раздута - пиша, че е много раздута и отправям предизвикателства към Б-авторите, дето са я напомпали[smilie5]
понякога виждам астрономски рейтинги на що годе посредствени снимки, дето съм им била първата гласувала. ама тогава, когат съм гласувала, са били сред такова обкръжение от плява, че някак без да се замисля съм дала 4 точки. пък и не съм очаквала такъв подем [smilie18] [smilie18] [smilie18]
е, в такива случаи ме фаща лееекинко срам.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-08-11 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 16:04

Какво значение има колко точни има една снимка ??????


Никакво !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 16:04

Това, че високото ниво е ниско кара тези от средното да го достигнат с лекота и без никакво напъване, просто крадейки вдъхновение...

Кадрите с "духове" по тях са ярко свидетелство.

Струва ми се, че във високото ниво би следвало да има индивидуални стилове, които ДА НЕ МОГАТ ДА СЕ КОПИРАТ.

Само че такива вече няма, именно поради оттегляне на автори с високо ниво...

Липсата пък на визуална култура прави възможни коментирате на КанониО - и не само.

Нищо лично, КанониО дори ми е симпатичен, но ако можеше да схване този кадър, и барът у дома му щеше да изглежда по съвършено различен начин.

Впрочем, всяка къща търпи ремонти след повишаване общата естетическа култура на собственика й.

Наздраве!
[beer] [beer] [beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Tonevjr   
Дата:   11-08-11 16:08

Я и аз да се намеся !!![smilie5]


Защо въобще трябва да има гласуване? Може просто албума да се преструктуира така че снимките да се разгледат по друг начин от сега и хубавите пак да са достъпни. Бързам и ме мързи сега да измисля как да е точно, но няма начин да няма начин! Всеки потребител с таван за максимум снимки, да се показват само уникални посещения на снимките...пак може да се измисли начин активните автори да са лесно достъпни и видим...



Публикацията е редактирана (11-08-11 16:09)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   11-08-11 16:09

Автор: boni
Дата: 11-08-11 14:50

Обсъждаме вариант да направим страница както в базара с 3 форума:

Форум Фотография
(всичко свързано с фотографията и фотографската техника)

Форум поздрави и срещи
(форум за различни видове поздравления и теми свързани с организация на клубни срещи по градовете)

Форум взаимопомощ
(теми свързани с взаимопомощ между форумците - въпроси и проблеми от професионален, битов и житейски характер)
===========================================

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 16:10

Ще дам и един пример.

Та снощи, след като си разцъквах на случаен принцип из естонския блог, който споменах по-горе, се връщам в сайта и какво да видя - ето това нещо, което все още си е в албума и дори носи английското заглавие MOON:



MOON


Ееее, викам си, нерде Ямбол, нерде Стамбул...

Как изобщо е възможно такова нещо да бъде допуснато в албума и защо го няма из естонските блогове, не че и там няма... блондинки?

А, де?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: CanoniO   
Дата:   11-08-11 16:10

...но ако можеше да схване този кадър

В този кадър има послание? Или нещо, което трябва да се схване? С какво е по-вълнуващ от 978235694578730 на 2ра кадри с духове? Или пишеш, колкото да не заспиш пред правеца?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 16:10

200
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 16:12

Абе защо не гласувате за моите снимки ?????


[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: __SpOO__   
Дата:   11-08-11 16:17

Сега да поумувам относно Фото Форум, клубЪ и нивото на снимките качвани тук.

Трудно ми е да проумея и разбера каква точно е връзката между тези три неща. Имало по-голяма посещаемост на снимките и албумите, нормално, да, защото клубЪ е спрян. До тук логиката изглежда ОК, но...да разбирам ли, че повишената посещаемост т.е. гледането на снимки автоматично качва нивото на авторите качили снимките и/или на тези, които ги гледат?

Караниците, сръдните, изказването на различните мнения на различните хора посещаващи ФФ и споделянето им в клубЪ може и да звучи като оправдание за загуба на някакво време, но определено не ми звучи сериозно.

Хората са различни, имат различни мнения, възгледи и гледни точки. Спирането на клубЪ няма да промени това нещо, да, ще спрат хората да коментират и дискутират тези неща в рамките на този сайт и след месец тук ще се народят толкова таланти, че ум да ти зайде.

След година може би? Максимум до 4-5 години поне половината от потребителите на Фото Форум ще са с поне по една изложба в Париж, Ню Йорк, Лондон и Мелбърн.

Нямам представа от колко време е създаден и функционира въпросният клуб, но със сигурност времето е било повече от достатъчно мнозинството от потребителите на ФФ да са си изградили някакво мнение за останалите ползващи клуба и сайта съответно. Спирането на въпросният раздел няма да промени техните възгледи и мнения на едните за другите потребители. И нищо чудно част от самите спорове и караници да преминат от зоната на клубЪ под кадрите на различните потребители. Дори напълно очаквано би могло да се каже да се получи подобен сценарий.

Тогава какво следва? Ще се забранят коментарите под снимките и ще може да се гласува само с плюсчета и минусчета като коментар ли? [smilie5]

Не мисля и не съм убеден, че каквато и да е форма на диктатура и цензура са печеливши без значение дали става дума за форум в интернет пространство, медии или каквото и да е друго.

Ако даден човек е твърдо решен да извърши нещо, да кажем да спори, заяжда и да се кара с някого той повярвайте няма нужда от специален раздел за това. Нали? [smilie21]

Сигурно има поне една дузина мерки за повишаване на нивото на кадрите качвани във Фото Форум, но премахването на клубЪ според мен няма нищо общо с това и е дори несериозно да се свързва с качеството на дадена снимка...

[beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 20:07

[cool] добър вечер

Спу [smilie24]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 20:19

Добър вечер хора ...

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Jaly   
Дата:   11-08-11 20:29

бони, именно това имах предвид - да не виждаш за кого гласуваш, но пък е интересно и предложението вота на гласувалия да се вижда:))
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mimnin   
Дата:   11-08-11 20:30

Хора, какво му е на нивото, тая галерия рейтинг Б над 100т е супер просто, гледали са я поне 10 приятелки и всички викат че е невероятна.
На мен ми харесва, че и начинаещите имат възможност да покажат, а и има супер селекция, която можеш да гледаш с кеф.
Изложбата на моста пък е връхта, вече 3 пъти ходим да и се кефим[smilie24]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: netLady   
Дата:   11-08-11 20:31

Винаги има резервен вариант.[smilie21]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: navy   
Дата:   11-08-11 20:35

Тая тема стил Клубъ станала... гореща [smilie7]

Мен едно ме дразни - всички пресатурират снимките си - все повече и повече хора правят пейзажите като рисувани - далеч от реалните цветове.

Зеленото едно такова електриково, канонско... небето направо лила, или кармазъ... полетата много кафяви, всичко прекалено цветно - нищо общо с реалното!

Уливат се с тази постобработка...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 20:39

не разбрах на кого пречи клуба

(всъщност по-горе прочетох мненията на поне двама за премахването му)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   11-08-11 20:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 20:45

Та да си продължа приказката - вчера, докато се мотаех тук, минах през всички галерии и гласувах за някои снимки; днес въобще НЕ ми се гледа - нищо че клубЪ все още е затворен [smilie3]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: __SpOO__   
Дата:   11-08-11 20:45

Добра да е вечерта ни, mayflowerbg [beer]

Пф, той предният ми коментар се публикувал без да разбера преди профилактиката [smilie10] [smilie5]


И за десерт. Частта, в която клубЪ губил от времето на хората посещаващи сайта звучи без да искам да засегна някого, смешно. Какво значи губи от времето? Има ли разлика дали ще отворя Фото Форум и ще вляза в клубЪ или ще отворя основния раздел на ФФ и ще съм отворил 15(петнадесет) други прозореца в браузъра си и ще си губя времето там? Къде се губи повече време и кой ги преценява тези неща? Сега какво, да не се въведе правило потребител, който ползва ФФ да е отворил един единствен прозорец в своя браузър, за да не си губи...времето? А малко по-сериозно може ли?

[smilie7]



Публикацията е редактирана (11-08-11 20:53)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: alba_luna   
Дата:   11-08-11 20:51


"Зеленото едно такова електриково, канонско... ".......................


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie24]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 20:51

кой го е еня с какво си губя времето[smilie11]
знаете ли, че това "губене на време" ми помогна да пропълзя през най-черния период от живота си, да се изправя и да се усмихна [smile] [smile] [smile]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: netLady   
Дата:   11-08-11 20:54

Миналата година, точно по същото време се водеше абсолютно същата дискусия. Поводът - нема значение. Некви аномалии има по тва време на годината. Слънчеви изригвания ли, магнитни бури ли, що ли...[smilie25]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 20:56

не, пак бяха спряли клуба - за да излезем на въздух
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 20:57

аз пък ще кажа, че според мен точно Клубът е онова, което отличава ФФ от останалите сайтове, където човек може да си показва снимките ... или шедьоврите, ако ги е сметнал за такива

в прав текст - без Клуба ФФ спира да съществува за мен (а мисля и за доста други виртуални познати)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-08-11 20:57

написа:

> Няма какво да броя гугъл аналитикс
> брои всичко.
> Да, предпочитаме да гледате снимки
> и да пишете там.
> Губи се време и се хабят нерви.
> Факт.
> Все пак за мен лично най-ценното в
> клуба е помощта от форумци по
> различни въпроси - каквото и да
> попиташ и да поискаш съвет, ще се
> намери някой да помогне. Смятам за
> изключително излишни всякакви
> теми за лигавене и глупости,
> политика и т.н. Смятам ги дори за
> вредни за сайта като цяло, защото
> отклоняват вниманието от
> същността на сайта - фотографията.
>
> Обсъждаме вариант да направим
> страница както в базара с 3 форума:
>
>
> Форум Фотография
> (всичко свързано с фотографията и
> фотографската техника)
>
> Форум поздрави и срещи
> (форум за различни видове
> поздравления и теми свързани с
> организация на клубни срещи по
> градовете)
>
> Форум взаимопомощ
> (теми свързани с взаимопомощ между
> форумците - въпроси и проблеми от
> професионален, битов и житейски
> характер)
>

>
> Публикацията е редактирана (11-08-11
> 14:51)


Бони, може да се помисли и за още по-подробно разделение. В смисъл:

Форум фото техника - с раздели за Nikon, Canon, Sony, Pentax, Olympus, Sigma, лентови тела, Разни - с теми за калибриране на монитори, компютърен хардуер и пр. Така нещата например ще се фокусират и няма да се пускат постоянно теми от нови потребители за често задавани въпроси. Ще се позовли и стикване на по популярни теми. Може би, но много малко вероятно ще се прескочи моментът с дрязгите на тема "моята играчка е по-по-най"

Поздрави и срещи също може да го разширите с изложби и различни събития, които позволяват свободно снимане от аматьори и любители.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: netLady   
Дата:   11-08-11 20:58

right[smilie7]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: __SpOO__   
Дата:   11-08-11 20:59

Хората винаги ще бъдат недоволни по една или друга причина. Винаги ще има спорове, обидени, сърдити, неразбрани и т.н.

Съгласен съм, че с раздел като клубЪ шансовете са доста по-големи, но...по-горните ситуации могат и възникват и в раздела за продажби, възникват и в основният форум тук, нали така?

Как ще протичат дискусисите във Фото Форум, какво ще е качеството на снимките качвани тук и всичко останало зависи в по-голямата си част от потребителите и не до там от административното тяло. Тоест според мен, ако хората не са толерантни един към друг и не проявяват поне в известна степен разбиране с или без който и да е раздел винаги ще има...загуба на време [smilie25] [smilie21]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-08-11 21:14

navy
И като я изцвъкат на пръва старица и се самозабравят. И после такива индивиди с преобладаващи познания в графичните редактори ми дават рейтинг Б[smilie18] [smilie10]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 21:18

я аз да попитам - защо след "ремонта" сайтът не пуска мара да влезе?

дуднел й нещо, че не си знаела паролата [smilie7]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 21:22

ми явно така е "отремонтиран"

пък може наистина да не си я знае ...

Сещам се за оня виц:

- Стой! Скажи пароль!
- Пароль.
- Ну, проходи ...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 21:23

може да я е написала на английски [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: HP   
Дата:   11-08-11 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 21:27

na angliyski

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-08-11 21:32

Клуба според мен не трябва да се пипа.[cool] Много готино си е отделен от основния и спама си лети на воля. Това, че на някой му избиват чивиите, това ще се случи и със сериозен форум. Просто е неизбежно. Улицата се пренася във виртуалното. Факт и това не е от вчера.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 21:33

parolь
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 21:36

написа:

> И кво като се махне клубъ???
> Цървуланщината ще се пренесе под
> снимките под формата на гениални
> коментари, подмятания и кавги!
> Тъпо тва бе, който не иска, не влиза
> в клуба-толкова просто решение
> има!
> Махне ли се клуба и масовката ще
> оттече!


Е то това е целта де. [smilie7]
Бони беше съвсем ясен.
От бизнес гледна точка е прав - от клуба полза няма, само разправии за модераторите.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: HP   
Дата:   11-08-11 21:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-08-11 21:42

За Форума е важно да се разделят най-вече темите за техника от тези за фотография и други.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 21:45

е, то в бизнеса е като в брака - има хубави и не толкова хубави неща, има разводи, има фалити ...

и така ... един мармот
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mimnin   
Дата:   11-08-11 21:49

pd, нали са разделени - има фотография, техника, за новаци, изложби
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 21:49

Може ли да попитам, моля:


Защо затвориха английската тема?


 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-08-11 21:49

venom

Амиии, не е баш така. Все пак и клубарите са юзъри. Симпатични или не, пак посещават сайта и стоят. Строга академичност и чиста насоченост, не че е невъзможно, но ФФ ще изгуби. Да не говорим, че част от цирка на 100% ще се пренесе и в другите теми. Струва ми се по-скоро здравословно да го има, отколкото да му се види сметката.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mimnin   
Дата:   11-08-11 21:52

Аз като една предимно четяща и гледаща зрителка мисля, че ако админите държат да си развиват фотографски сайта, клуба хич не им трябва. Ако правят сайт миш-маш за социални контакти, клуба си е ОК, но ако държат да е фотографски клубът пречи здраво.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mimnin   
Дата:   11-08-11 21:54

Гледайки изложбата на моста и принципа по който са канени хора за изложбата, си давам сметка, че вероятно админите не държат на юзъри-спамаджии и май не ги искат в сайта.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 21:55

като че ли не стават разправии в коментарите под снимките

а хайкуку темата си беше една от най-приятелските не само в клубЪ, но и в целия нет
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 21:56

Автор: mayflowerbg
Дата: 11-08-11 21:49

Може ли да попитам, моля:


Защо затвориха английската тема?


защото мара не шпрехя angliyski [smilie25]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mimnin   
Дата:   11-08-11 21:56

Стават ако автора разреши обаче. Щото за разлика от форума там автора може да си чисти всичко.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 21:57

написа:

> Гледайки изложбата на моста и
> принципа по който са канени хора
> за изложбата, си давам сметка, че
> вероятно админите не държат на
> юзъри-спамаджии и май не ги искат в
> сайта.
---------------------------

ако е така, да си кажат
що мълчат, притесняват се за нашето изгубено време и ни пращат на чист въздух

няма да се учудя, ако след малко и аз си забравя parolь
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 21:59

мара преди няколко минутки разбра, че са я затворили

ИвЕнчев, ти си виновен!!!

ти последен си писал там, излязал си, заключил и ФФърлил ключа
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: HP   
Дата:   11-08-11 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 22:02

или си "забравят" паролите
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 22:03

Автор: mayflowerbg
Дата: 11-08-11 21:59

мара преди няколко минутки разбра, че са я затворили

ИвЕнчев, ти си виновен!!!

ти последен си писал там, излязал си, заключил и ФФърлил ключа



[smilie8]

Paroles, paroles ...

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: boyanb   
Дата:   11-08-11 22:03

1-во.

клубъ да си остане

и

2-ро

искаме си бутоните /кроп, чб, и т.н/

[beer] [shtrak] [thankyou]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-08-11 22:06

написа:

> Гледайки изложбата на моста и
> принципа по който са канени хора
> за изложбата, си давам сметка, че
> вероятно админите не държат на
> юзъри-спамаджии и май не ги искат в
> сайта.

ОК, въпросът е, че не знаят какво ще си причинят. Това от опит с друг форум, където администрацията се взе много на сериозно. Просто едно ядро си замина, включително и аз. даже в момента не ми липсва.В крайна сметка едно е да правиш популярен проект, включващ любители, аматьори, въобще една пъстра група, съвсем друго е да правиш чисто фотографски сайт. Сайтове бол и за двата типа общуване. Ако толкова държат на чисто фотографското, заделят Б-тата и проблема е решен. Останалите ни трият и кой откъде е. това няма да помогне, защото пак ще се "избият" най-вече защото са българи.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: batonga   
Дата:   11-08-11 22:07

Според мен трябва да се махне Клубът или поне така наречния "Клуб" в коментарите под снимките.
Това което имам против Клубът е, че се скъсява дистанцията между авторите, почват се лафчета, препирни, спорове, флиртове, хейтове и т.н., а това носи своите плюсове и минуси като влияние в гласуванията после. Клубът е чудесно място за отбой и разтоварване, но не и вързан за същите потребителски имена, които паралелно с това насериозно се опитват да се представят като фотографи. Мисля че това е един от корените рейтинговата система да е доста опорочена в някои случаи, когато се сипват точки на корем, само защото снимката е на еди кой си, и обратно... Не отричайте че има такива случаи, моля :)
Това което имам против "Клубът" който съществува под самите снимки, е безмислието на всякакви коментари, различни от конкретна критика по снимката. Коментари като :), :))), 666, +++, Да, ***, >>>, коментари относно вида на моделите, циците им и т.н. са най-безмислено употребеното текстово пространство в интернет което съм срещал :) Под снимките трябва да има само градивни коментари, предложения, редакции и кропове. Това е според мен.
Относно целият имидж на сайта, мисля че той се нуждае от много по-сурова модерация. Посрещането на новаци или хора задаващи банални базови въпроси на моменти е такова, че ме е хващало срам. Създава се усещането за
затворен кръг, ядро от стари пушки, извън което всички други се приемат с насмешка и отвисоко. Еми как да върви нагоре сайта [smilie23]
Всичкото това го казвам не като лични преживявания, защото не качвам снимки тук, но като по-скоро страничен наблюдател, така ги виждам нещата.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   11-08-11 22:07

Я още един глас за клуба, не смятам, че е излишен, още по-малко вреден. Това, че не спамим редовно не означава, че не четем. Клуба си е една говорилня, като седнете по масите на сбирките само за фотография и техника ли си говорите ? Не, нали, коментират се всякакви теми. Защо не и тук ? Според мен форума ще загуби много от затриването на клуба.
[shtrak]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 22:14

Да Ви (от септември Ви задължително ще се пише с главна буква и в мн.ч.)припомня, че темата е:

"какво става с нивото - предложения и дискусии"

Защо пак с клубЪ се захванахте?
Прав е batonga за клубЪ под снимките

Авторите можели да контролират.
Ми то и в клубЪ авторите на темите могат да контролират.

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: evelinster   
Дата:   11-08-11 22:17

Що си чешате езиците излишно? За хората това си е бизнес, дават се някви Х пари за колокация на сървъра дето стои клуба. Що да не ги изпият на бири тез пари [beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   11-08-11 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: MargeryK   
Дата:   11-08-11 22:23



Автор: batonga
Дата: 11-08-11 22:07

Това което имам против "Клубът" който съществува под самите снимки, е безмислието на всякакви коментари, различни от конкретна критика по снимката. Коментари като :), :))), 666, +++, Да, ***, >>>, коментари относно вида на моделите, циците им и т.н. са най-безмислено употребеното текстово пространство в интернет което съм срещал :) Под снимките трябва да има само градивни коментари, предложения, редакции и кропове. Това е според мен.





Подкрепям!
Само от 2 дни съм тук, но наистина това ми направи впечатление. Не виждам смисъл от такива коментари. Ако човек не знае какво да каже за дадена снимка, е по-добре да си мълчи...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: admin   
Дата:   11-08-11 22:23

evelinster, никакви пари не се дават за колокация на клуба, той е нищожна част и не хаби ресурс. В това отношение не е проблем.
Относно паролите - в момента единия сървър се преинсталира, базата данни на сайта е качена на друг временен сървър.
При тази операция заради криптирането са изгърмели всички пароли , които са написани на кирилица.
Случаят са мара е такъв, дали сме и служебна парола, въпреки, че тя може да си я смени и сама като поиска нова парола.

Колкото до небитието, не се притеснявайте, в момента имаме доста сериозна програма за фотографски активности, не берете кахър ФФ ни най-малко не е зависим от клуба:)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: evelinster   
Дата:   11-08-11 22:24

Минутка за реклама - снимка на Лилето с винтоверта, аз гласувах :)

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 22:27

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

е, тФФа е, марооо,като не знайш английски

лека Ви нощ [smitten]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: niks1973   
Дата:   11-08-11 22:28

Подобни коментари под снимките в доста случаи са за да се отбележи кой е видял снимката и гласувал за нея.
Градивната критика почти липсва и не се учудвам като се има предвид начина, по който тя се приема. Въпрос на лична култура според мен.
Иначе на и мен ми липсват кроповете.

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 22:30

на крива пароль
angliyskiya и ффиновен

лека и на теб, майскоцвете

(не мое си намери мутикона с русальката)

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Knartist   
Дата:   11-08-11 22:32

Форум - Клуб е спрян за техническа поддръжка

( опитайте по-късно пак )

(или не, по-добре не опитвайте повече!) [smilie18]


Долу клубЪ, да живей футуграфията [shtrak] [thankyou] [beer]



 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 22:33

на самотен сървър насред уебааа
мааарааа паролЪ след parolЪ заменяааа

айде лека, този път наистина
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: georgi969   
Дата:   11-08-11 22:40

ха, сега се зачетох.и както каза Мара влязох да видя дали е отворен клубът.


има една приказка-На калпавата ракета космосът и пречи [smilie5]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 22:41

Тия дето не им харесва клубът да не влизат в него !!!!

А оня клуб под снимките няма нищо общо с клубът в който си бърборим - в оня членуват "голямчовците"

100 пъти ви разправям че клубът не е за всеки .

Ама е трън в очите на всеки - да си има оправдание за собствената си некадърност !!!

Или се набутат там и започнат да хленчат за щяло и нещяло !!!

Да членуваш в клуба иска гъз - ама много мъже го нямат за разлика от много жени !!!

А основният форум е скука .... къф апарат , кой обектив .... ами има си книги - четете ги !!!

Тва е положението ... дано ви олекне като махнат зоната !!!

Ама това няма да ви помогне по никой начин .Пак там ще си останете дето сте ... та и по зле ще станете !!!

Защото после ще си търсите друго оправдание ...

[cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: sirkhann   
Дата:   11-08-11 22:41

Извинявам се за офтопика, но:

Да Ви за мен е синдром на масово-неграмотния държавен служител. [smilie23] Новите правила са абсолютна изцепка и от уважение към чистия Български език аз няма да ги спазвам!!! [smilie23]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 22:43

след бая ялови опити, влязох.
може би съм се престарала малко, че освен формата за "забравена парола", пратих и писмо ;) щото не ставаше никакси, а по едно време бях с 2 пароли - една служебна и една автоматично генерирана.
когато не беше "грешна парола", викаше "сбъркали сте си потребителското име" [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: HP   
Дата:   11-08-11 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 22:48

Май не сте чели темата за английските заглавия ???

Сега им е лесно с английският ... а вие се мъчете с кирилицата ..


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 22:49

тодаре [beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: PolarBear   
Дата:   11-08-11 22:50

А бе тя темата с английските заглавия поне стигна до правилно заключение: Мара да понаучи английски.

Ама нивото на ФФ си е сериозна работа...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-08-11 22:51

марооо,прибори ся [beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 22:54

мара да е искала, щела е.[smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   11-08-11 22:57

abe sega probwah, ama i mojta parolx na bylgarski не я прийе

ама виж на английски си е друга работа

майскоцвете,
ти не отиде ли да спиш [smilie8]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: tutttifrutti   
Дата:   11-08-11 23:02

тъкмо мислех да се изкажа за английските заглавия....[smilie21]

Ама като не може, тук ще се изкажа.
Имам си в абв пощата (дето ми служи само за регистрации) една папка "регистрации" и там има едно писмо от Четвъртък, 2005, Февруари 17 01:35:30 EET, което гласи:
Вашата регистрация във Photo-forum.net завърши успешно

За да активирате регистрацията натиснете този линк:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=USER_ACTIVATE=дрън дрън


Та въпросния четвъртък, в 01:35:30, като си активирах регистрацията и като влязох да разглеждам форума, бях преочарована. Тогава имаше по-малко разбирачи из темите, но сякаш албумите със снимки ми се струваха по-интересни и смислени.
Но пък винаги го има и субективният елемент- при всеки 10ти(например) фотофорумец сякаш идва един момент на насищане, в който всички снимки из албумите му се струват еднакви и лишени от живот и собственият му творчески ентусиазъм се охлажда.
Тогава спасението е Зоната [smilie18] [smilie18] [smilie18] (или както по-късно стана популярна-КлубЪ) Така мисля аз [cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: мара   
Дата:   11-08-11 23:05

тутке, мисли кой може. ние не можем. не и по тая тема. спусъкъ е дръпнът...[smilie21]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: netLady   
Дата:   11-08-11 23:05

Има си златни правила, които кога не спазваш - губиш. Кога нещо работи добре - не се пипа, и сека иновация води до кофти резултати. Те, видели ората, че може и на кирилица да тургат пароли и оп нема гии. Та и за другите работи така.[smilie21]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: canonio   
Дата:   11-08-11 23:05

Тогава имаше по-малко разбирачи из темите...

омг... тогава имаше мноооого разбирачи...
общо взето имаше война на разбирачите...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: tutttifrutti   
Дата:   11-08-11 23:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] ааа по-малко бяха и по-забавни [beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: HP   
Дата:   11-08-11 23:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Todd   
Дата:   11-08-11 23:26

Аре лягайте !!!!Кое време стана ???

[cool] [cool] [cool] [cool]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 23:33

Безумия са, я.
Понеже не ти казват нищо.
Но нима авторите има какво и да ни кажат?

След модите на лепенето на птици, текстурите, черните фаши, широките бели рамки, кавърмите на HDR, привидния крос-процесинг с лъжливите цветове и т. н., сега, виждам, дойде ред и на експериментите с "духове"...

Понякога, за по-сигурно, всичко това е в един кадър...

"Не харесвам" се пише разделно. "Нехаресвам" не е отделен глагол, въпреки че, какво пречи да имаме и такъв, след като си имаме глагол нямам?

Лично аз бих искала да зная кое Б как гласува. Защото нали уж именно Б-тата определяли нивото?

Това с разжалването на ВЪЗДЪРЖАЩИТЕ СЕ ОТ ПУБЛИКУВАНЕ също ми се струва спорно и непоучително. Представяте ли си актьор или пък режисьор, чийто Оскар, примерно, му е отнет?

Или играта е като на тапа и не се сърди, човече?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 23:36

Важното е бизнеса да върви [smilie7]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: canonio   
Дата:   11-08-11 23:36

кака, на теб какво ти говори оня кадър с духовете? Има ли послание?... не каза...
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   11-08-11 23:59



 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   12-08-11 00:01

на английски ли да го четем това ... [smilie8]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: canonio   
Дата:   12-08-11 00:06



 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   12-08-11 00:07

ндаааааа,

оглушителна тишина [smilie25]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   12-08-11 00:08



 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-08-11 00:09

Lalinda моме ти още ли си в тоя ФОРУМ.
Нали знаеш че си ми любимка. [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   12-08-11 00:09



 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-08-11 00:13

Знам че искаш да си център на внимание бебчо.
Липсва ти любов.Звънни ми аз мога да ти дам малко... [beer]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   12-08-11 00:14

(излиза по тарлъци да'н ви пречи)

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Lalinda   
Дата:   12-08-11 00:14



.dreamy.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   12-08-11 00:22

абе клубът си е клуб и без него ще изчезне чарът на ФФ.
Едно да е клубът, друго да са снимките. И двете да са ниво.[smilie5]
Не ме интересува, че някой не можел да откаже клуб и затова не гледал снимки. Даже искали да ги блокират за клуб, че не можели сами да се откажат.[smilie18] Като искате да спрете цигарите, карате някой да убие продавача ли? Просто не влизайте в магазина....или в кръчмата![smilie5] [smilie5] [smilie5]
Мерките за нивото трябва да се отнасят за албумите, представяне, б-тата и т.н., но не виждам с какво РЕАЛНО пречи клубът.[smilie8]



Публикацията е редактирана (12-08-11 00:24)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   12-08-11 00:27

е как пък не нацели ни едно от имената?![smilie18]
не съм нито филиз, нито казъм, нито кукла.[smilie21]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: abc.xyz   
Дата:   12-08-11 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   12-08-11 00:32

тц[smilie21]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   12-08-11 00:42

не съм и госпойца ама карай [smilie5]

вероятно ти си основателят, щом така упорито подпитваш. [smilie3] На мен лично ми е все едно как се е появил. [smilie21]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 00:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Miro__Slav   
Дата:   12-08-11 00:44

Със забрани няма да стане ...! И да затворите клуба ще превърнат основния форум в кошмар...Една част влиза заради ФФ друга заради клуба!Преди много време опитвах какво ли не, в собствения си форум и като разбрах, че нещата просто не стават го закрих...
Една от мерките беше под форум скрит за нежелани потребители.Идеята беше ако има форумец който е видно, че сериозно се занимава с това да му бъде даден достъп до него...
Останалите дори не се напрягах да ги спирам какво правят... То няма как и да бъдат спрени IP се сменя лесно група от IP да забаниш може да се окаже че си забанил цял доставчик.
В профилираните раздели кое как става с какво и т.н по няколко поста от хора които искат да научат нещо останалите постове са в стила това да не е училище. Ако някой покаже нещо типично по Български най-не можещите са най-големите капацитети и започват разправиите...
За мен най- добрия варянт си е скрит под форум. За да влезеш в него трябва и да има защо... Така ще се задържи читавото...



Публикацията е редактирана (12-08-11 00:49)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 00:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: feliz   
Дата:   12-08-11 00:48

аха, може и клубни карти да раздават /продават/[smilie5]
говоря на Миро-слав.[smilie5]



Публикацията е редактирана (12-08-11 00:49)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 00:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Miro__Slav   
Дата:   12-08-11 00:53

feliz
Що не иска да си поспами в клуба
1.20 лв. без ддс смс на кратък номер ФФ [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-08-11 00:54)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: deeppassion   
Дата:   12-08-11 01:05

Автор: feliz
Дата: 11-08-11 14:26

Автор: boni
Дата: 11-08-11 00:43

От казаното дотук мисля че:

1. За да се вдигне нивото на албум, трябва от представяне да се излиза само с портфолио и съответно да няма компромиси.
2. За да се вдигне нивото в рейтинг А, трябва д а могат да гласуват само автори, които имат права за категориите - т.е. потребители без снимки и автори от представяне да не могат да гласуват.
3. За да се вдигне нивото на рейтинг Б, трябва да се измисли начин добрите автори, можещи да гласуват с Б, да бъдат по-активни.
===========================================
мисля, че всички са съгласни с това.

Ако да - действайте![smile]
Ако някой има нещо против, да казва, мотивирайки се.
Иначе само си чешем клавишите.[smilie21]
...............................
Напълно подкрепям[smilie24]

За анонимният вот - предлагам да си остане, макар че в повечето случаи аз познавам Автора на снимката още щом я видя и мисля, че в това няма нищо лошо. Напротив!Идеята да се вижда кой е гласувал за дадена снимка смятам за добра - така ще се изчезнат удивителните, плюсчетата и безсмислените коментари под снимките.
Лично аз съм против разделянето на злато, сребро и бронз, още повече след като ми стана ясно, че бронзът тук всъшност е своеобразен наказателин вот, даден в почти всички случаи неаргументирано, анонимно и с кеф от някоя дребна душица.
Не мисля, че е добре и профили с нула снимки да имат право да пишат коментари. Мисля, че има доста такива създадени единствено с цел негативизъм.

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: serjy   
Дата:   12-08-11 01:15

deeppassion, сези предложения нищо няма да се промени. трябва първо да се създаде поток "критична маса" силна фотография и тогава да се налагат филтри. гледам няколко западни и руски сайта, всеки ден хвърлям по някое око, има доста кадри на които се връщам и връщам да ги доогледам, да се почудя и мая и насладя, нещо което тук във фото форума я ми се е случило веднъж в годината я не.

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: asahi   
Дата:   12-08-11 01:22

Ице, през последните 2-3 години родните журналя ни заливат с юридическа информация (само ни заливат де) и хич не е трудно да прихванеш некой термин. Искаш ли да те конституирам, а? Ноо яко звучи.

Като ще вдигаме нивото, щото аз съм за вдигане въобще, да вземем да се обединим (консолидираме [smilie5] ) около едно определение за ниво и посока на вдигане. Инак всеки ще вдига, ама и отправните точки, и посоките ще са различни. С вектори ще ми е по-лесно да го обясня, но за някои ще е от скучно до непонятно.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 01:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: serjy   
Дата:   12-08-11 01:32

не знам хората кви критерии ползват, по какво се ориентират, но успяват да концентрират силни фотографии. ние сме си некадърни и себични явно, никой не разчита на чист вот, всеки гледа на ебе гявола, а накрая що е такъв резултата. ми нема как да е друг.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: uri64   
Дата:   12-08-11 01:32

ама за да има обединяващо определение за ниво трябва първо да се направи "задълбочен анализ" - това е една култова фраза използвана по всякакъв повод от едновремешна външна министърка, (още по-едновремешна преводачка от Испански)[smilie24] [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-08-11 01:33)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 01:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: christal   
Дата:   12-08-11 04:41

Мноуе зле.

Аз май ще напусна тоя сайт, слушайки ви аргументите.

Проблемът е, че имам "women fan base" [cool] , "женски.. "адютантки."

Не знам как с вас станахме едно, но скоро ще ви пратя прощални целувки, любими!

I love ya, yo!

Всеки имал "право на развитие".

Утре ша отида да ми ударят печат в общината. Хахах!

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: Kanonir   
Дата:   12-08-11 04:52

��� ����� �� ���������� � ��� ���� [smilie5]






Превод на кодираното с фонетична кирилица от форума по-гор:


яяя клуба го преместили в тая тема [smilie5]


П.П. За кръчмичката[smilie24], Канонио и Тод [smilie24]

 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: christal   
Дата:   12-08-11 06:07

За септември имам нови планове за живота и те не включват вас :)
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: promis   
Дата:   12-08-11 07:19

Много се радваме!
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   12-08-11 08:49

Оххххххх,

какви новини тази сутрин, а няма къде да ги сподели човек ... [smilie2]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: asahi   
Дата:   12-08-11 08:51

Преглед на печата ли ти се прави?
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: ivenchev   
Дата:   12-08-11 09:01

е, може и само преглед на заглавията ... [smilie18]
 Re: какво става с нивото - предложения и дискусии
Автор: admin   
Дата:   12-08-11 09:04

Явно повече конструктивни предложения няма да има, за сметка на спама.
Ако някой иска да предложи нещо, моля на ЛС на админ.
 

 Тази тема е затворена