Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: tyunkata   
Дата:   01-06-11 23:43

Ами аналаогичен по цена Xeon-а копа еднакво като 2500K. Aкo говорим за Xeon E56xx там е маалко по-бързо за фото цели, но цените са доста по-високи. Чисто практически няма смисъл. Все пак говоря за оптимален вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: tyunkata   
Дата:   01-06-11 23:45

И най-важното: трябва да си щастлив, другото няма значение.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: guesswho   
Дата:   02-06-11 03:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: photostoykov   
Дата:   02-06-11 07:38

Ха, добро утро!

guesswho, нека разширим темата на didesignbg със смисъла или безсмислието от овърклокване...

Вярно е, че хората вкъщи гледат филми, играят игри и обработват снимки на една и съща машина, но каква е ползата от гореща и нестабилна конфигурация?

За машина на която ще се работи професионална постобработка, аз съм против!



Публикацията е редактирана (02-06-11 07:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: didesignbg   
Дата:   02-06-11 08:21

Не ползвам 2500К, но клоквам умерено. По моите наблюдения Лайтрум, а и Фотошоп се скалират почти плътно с честотата на процесора. Т.е. клока е напълно оправдан. Въпреки че клоквам умерено и гоня 100% стабилност служебния ми компютър разбира се не е клокнат.
Защо 2500К? Това е процесор, който сам тръгва на 4,5 гхц. Единствената причина да не счупят бариерата от 4 гиги с него е, че нямат нуждата да го правят. Дори никога да не клокваш процесора, 2500К е с доста по-мощно вградено видео, а и ще държи цената си много повече от 2500.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: Тед   
Дата:   02-06-11 08:55

Аз като гледам какво става по галериите...фотошопа и Интела или Мака да им е проблема....

От Р4 нагоре всичко работи повече от прилично с повечко рам и хард диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: jorro_z   
Дата:   02-06-11 10:27

Аз пък съм със АМД семпрон 2800+ (1 ядро) 1.61 ГХз - НЕ овърклокнат, РАМ 1 ГБ ДДР2 400, Уиндоус ХП, обаче странно защо, всичко при мен върви.

Фотошоп ЦС5 върви, АКР 6.3 върви, файловете, които работя са 25-27 МБ РОУ на К-5, или генерираните от тях около 95 МБ 16 битов ТИФ, досега нямам проблеми.

Човек като се зачете, ще рече, че ако процесора не е ПОНЕ 4 ядра, и ПОНЕ 8 ГБ рам, нищо не може да се прави с тая "бангия"...

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: guesswho   
Дата:   02-06-11 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: jorro_z   
Дата:   02-06-11 11:00

Познай Кой, прав си по принцип.

Впрочем, това са данните на служебния ми компютър. :) Домашния е подобен, но с процесор Атлон 3200+ 2.2 ГХз.

Като спомена за 10-100-1000 картинки на ден, нека и аз да спомена какво работя (във връзка със споменаването на служебния компютър). Дизайн и предпечатна подготовка, в печатница (а не "рекламна агенция", ако ме разбираш) [smilie5].

А за търпението... вярно, че при мен някои неща стават за 10 секунди, вместо за 1.
10 секунди не са ми проблем :)


Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: valen_tin   
Дата:   02-06-11 11:10

все пак бързия комп ти печели ценно време, което можеш да прекараш в хвалене по форумите колко бързо е минала обработката [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: chill   
Дата:   02-06-11 11:25

За сметка на това бавния комп ти дава възможност да заявиш колко не ти пука и как работата не била в бързия комп, да споменеш мимоходом консуматорите и консуматорското общество, да направиш някоя и друга ехидна забележка относно истинската фотография и фотошопското мазане и как не се бориш за А или Б точки ... абе, въобще, да добиеш морално превъзходство. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: didesignbg   
Дата:   02-06-11 11:36

Всъщност, дали бавен или бърз е въпрос на избор. Темата е по-скоро какво можеш да очакваш за парите си във Фотошоп и Лайтрум. Има хора дали по 3-4к зелени за двупроцесорни Ксеони, просто защото са преценили, че спечелените секунди струват доста повече от инвестираните пари.
Иначе, ако ще се хвалим имам работещ дюрон на 800 мхц и мога да кажа, че лайтрум върви [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на процесори, Photoshop, Lightroom
Автор: valetvitor   
Дата:   02-06-11 11:36

до скоро бях с 3GB ram i двуядрен интел процесор на 2.2Ghz

Сега съм с

I7-2600K /3.4G/8MB/BOX/LGA1155
GB P67A-UD3P-B3 /P67/LGA1155
PALIT GTX560TI 1GB D5
2X4GB DDR3 1600G HIPERF A-DATA
CM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSU
PSU FORTRON AURUM600 GOLD

Разликата е просто несравнима. Конвертиране на RAW в JPEG 150 файла за 1-2 мин. Улеснява работата доста. На мен ми се налага да преглеждам и редактирам по около 3-4000 снимки на седмица .....

Изобщо не съжалявам за UPGADE-a :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »