Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: georgioiv   
Дата:   26-09-11 23:40

ехе... батковците с некс-чета откога сме я пробвали тая комбинация...:)) Ма да си кажа честно и мен ме досрамя да изляза от дома си с такова снаряжение, всеки щешше да пита, що нося само обектив.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   26-09-11 23:59


http://www.yugatech.com/blog/wp-content/uploads/2010/07/sony-alpha-nex5.jpg


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-09-11 00:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: S.Paskalev   
Дата:   27-09-11 00:09


http://3.bp.blogspot.com/_8GhZXWLEN6M/TGyKrb_DBxI/AAAAAAAABDw/aTzi9hRd5WI/s1600/sony-nex-5-minolta-m

[cool] [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: dikimee   
Дата:   27-09-11 01:41

NEX-5 има ли тая опция винаги да показва "правилна" експозиция на екрана, а не когато затворя блендата и кадъра да потъмнява в съответствие (както е по принцип).
Че тука се пробвам да снимам със светкавица в М режим, но като му задам f/11 и 1/160 ми показва съвсем естествено, черно петно.
На стария Олимпус беше същото, но там имаше опция LIve View Boost, което винаги показваше "правилна" картинка, независимо от настройките. Дано да е ясно какво питам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: simbon4o   
Дата:   27-09-11 02:20

ммм сонар 180 2.8[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-09-11 08:50

@dikimee в 3 и 5 я няма на меню тая опция.

ако сложиш малката мигалка отгоре и я вдигнеш точно това става.

Лошото е че мигалката на некса няма ръчен режим т.е. няма как да изключиш pre-flash-а.

Пиши какво целиш може и да знам отговора.

С Некс-а повечето неща стават, но не винаги ги има в менюто.

Снимането със студийни светкавици с 3 и 5 не е много лесно де. В 5н и 7 има опция в менюто дето не изисква малката мигалка отгоре да е вдигната. 7-цата дори има нормална обувка за мигалка (нормална - минолтенска алфа боувка не исо)

ПП Сега като написах това явно не са уволнили от Сони всикчи минолта инженери и мениджъри ...със цифровите минолти беше така - ставта нещата ама ц малко по-интересен способ от колкото си представяш.



Публикацията е редактирана (27-09-11 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: dikimee   
Дата:   27-09-11 09:15

Видях в интернет хитър метод - на светкавицата се закача оптичен синхронизатор, който се свързва към радио такъв, който се закача към светкавица. Първото се покрива с непрозрачен балон, за да не пречи околната светлина.
Естествено некса няма визьор, та кадрирането е трудно така.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-09-11 09:29

Какъв балон?

Аз бях пробвал с изрезка от черно бял филм но след 20-тина светкания филма почна да мирише на изгоряло.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: dikimee   
Дата:   27-09-11 09:37

http://www.youtube.com/watch?v=ymozYgTvicA


Не знам как го открих това видео [smilie5] но поне май схванах как работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-09-11 09:59

Хм, не е добра идея това.
Светкавичката на Некса се нагрява доста от излъчената светлина. След 20 святкания ще замирише на разтопена гума 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: dikimee   
Дата:   27-09-11 10:40

Как ли става контрола върху малката светкавица? Сигурно е възможно да се открият 2 крачета, които са аналог на 2та извода на стандартния Hot shoe, тъй като реално просто ми трябва импулс, без нужда от предаване на каквато и да е информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-09-11 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: simbon4o   
Дата:   27-09-11 21:49

По-добре потърси такумар 55 1.8 много по-добър е! Лично аз в тези мм предпочитам бокето на източногерманските. 55 2.0 такумар съм намирал в бг за около 40-50лв. Просто е по-мек от 1.8 и други подобни пентакс 1.8-1.7 обективи. Ако можеш пробвай пентакс М 50мм 1.7 ;).

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-09-11 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: marrio31   
Дата:   27-09-11 22:36

това с ползването на безжични светкавици си е минус,дано се измисли нещо и некс 5 ще е още по атрактивен,решението с балона и на мен не ми се вижда много удачно

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-09-11 23:18

Ами НЕКС светкавицата май е изцяло цифрова! Така де няма как да извадиш сигнал от две крачета...по-сложно си говорят с апарата.

Не разбирам защо да е трудно кадрирането ако увиеш светкавицата и тригера в нещо - балон или парцал или каквото има...

Проблема е че тая комбинация НЕКС и тригер не РАБОТИ добре. Ако си късметлия може да запали ама може и да не работи, може да губиш много от импулса на мигалките и т.н.

Проблема е че НЕКС-а има префлаш и няма как да го игнорираш

Аз си поръчах преди седмица две няколко тригера да видя дали поне един ша баца ....ма май няма.

То и при Канон се оказа че има подобен проблем ама те поне имат нормално гнездо за мигалка.......

Ето едно уж решение дето понякога...

http://www.gregoryjkemp.com/?p=154



Май единственото стабилно решение е умна светкавица която игнорира пре флаша ...не знам коя май YN-460 работи на S2 ама 560 не работи ....

моя план се казва НЕКС-7 за сега. Има и визьор и още екстри. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: dikimee   
Дата:   27-09-11 23:25

Има опции за игнориране на префлаша както от оптическия синхрон, така и от радио синхрона. Само трябва да се купят подходящите такива :D
А за кадрирането - ей така на осветление от лампа, настрой ISO200, f/11, 1/160 (каквито бих ползвал с външна светкавица за да щракна някоя буболечка) и се опитай да фокусираш нещо на черния екран [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 00:03

dikimee ти сложи ли светкавицата на апарата както ти писах?

аз на ф22 перфектно кадрирам на стайна лампа. Апарата не симулира експозицията когато има светкавица качена и готова да светне.

Фокусринато го правя на макс бленда примерно ф2.8 или колкото имам за макс прецизност.

АФ-а е се усеща да си оправя тия неща сам.

ПП Кажи някой тригер дето игнорира пре-флаш че ми стана нтересно. Знаеш ли колко търсих такъв дето да работи.

ППП Пробвах и на ръчен режим бленда 11 скорост 1/160, исо 200 - кадрира перфектно - на екрана излиза перфектно експонирано - с ръчен обектив малко шуми на ф11....щото сигурно исото е дигнато на 50000.



Публикацията е редактирана (28-09-11 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: marrio31   
Дата:   28-09-11 00:14

ами тоя префлаш е въпрос на фирмуер,ако искарат фимуер дето светката няма префлаш на М режим проблема е решен поне за затворени помещения

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 00:21

@marrio31 тоя фърмуер ако заровиш по форуми го чакат на еидн куп сонита от нисък клас и май на всички канони с вградени светкавици от 6-7 години и не пускат мама им мръсна.

...и аз мисля че е елементарно да се оправи ама...

другия проблем поне на 5н е решен - интервала между префлаша и освновното мигане е минимален!!!

Ако не знаете критично е да бъдо под 60 мили секунди - иначе стават ужасни снимки.

Всички никони до Д90, сонитата ДСЛР-ки освен а700 (за 5хх и 4хх не зная и за СЛТ-тата също) и всички пентакси и олита страдат от тоя дефект.

Канон са някакви гении и явно затворите им са по-добри та от 350Д насам всички канони са ок по тоя параметър.



Публикацията е редактирана (28-09-11 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: marrio31   
Дата:   28-09-11 00:43

мдаа,никон са в космоса спрямо другите специално при безжичното ползване на светкавиците,а сони...са малко особенни мъчат се да налагат некав си техен стандарт:)никога няма да забравя видео касетите бетамакс[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: next_time   
Дата:   28-09-11 01:59

Няма да забравиш и блурей[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: dikimee   
Дата:   28-09-11 16:50

Eто пример за евтин такъв, отзад копчето за Red Eye всъщност определя закъснението, като се врътне в най-крайно положение става, поне така беше писал някакъв из форумите.

Иначе NEX-a автоматично компенсира при вдигната светкавица и картинката става по-ярка, така е. Но пак не върши работа за снимки на открито. В студио имам цяла вечност да си фокусирам на отворена бленда, да затварям после, ала-бала.

Както и да е, може за работа със светкавици да не го бива много, ама в другите отношения си е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалкии МФ обективи?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-11 19:07

@dikimee май не става и с тоя за очите. Ама както и да е аз сега съм поръчал няколко синхронна вкл. SYK-5 - ще видя и ще пиша. Мисля че преди НЕКС-7 няма да им добро решение ама ....

@marrio31 [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ти имаш ли идея че на Сони/Минолта ДСЛР/СЛР безжични миглаки има от 10 години. А при никон от 3 или 4. Хайде феновете на никон дето дори не знаете от къде са копирали нещата си да не пишете глупости

отделно това да палиш безжично миглака от мигалка колко...играй и си реши сам. Аз само ще кажа, че радио синхронизаторите се харчат добре по някаква причина.

При НЕКС има проблем щото няма въобще нищо общо със другите апарати със светкавици. Един елементарен адаптер дето да дава на късо две жици когато трябва ще свърши супер много работа ама на ...



Публикацията е редактирана (28-09-11 19:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »