Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: ecobo   
Дата:   02-04-11 12:27

Не

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: muu   
Дата:   02-04-11 12:35

bowens светкавици използвам... 18г... за този период съм сменил 3 пилотни крушки. нямам какво друго да кажа по темета.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: seuret   
Дата:   02-04-11 12:47

[smilie24] което говори за лампите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: asahi   
Дата:   02-04-11 12:53

Старото матриал [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: dd5   
Дата:   02-04-11 12:56

Изглежда старото производство е държеливо[smile]

на колега за 25 г е сменял също само крушки на Бронколор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: seuret   
Дата:   02-04-11 13:13

Е, светкавица на 25 години, дори и Бронколор да е, пак е по-зле от китайците :). В това, не може да ме убеди, дори и elinchrom_light :)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: dd5   
Дата:   02-04-11 13:15

Вярвай ми , че е по добре [smile]
А Елинхром в по- ниския клас имат много добри ценови предложения [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: seuret   
Дата:   02-04-11 13:18

С какво е по-добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: dd5   
Дата:   02-04-11 13:29

В повторяемоста на резултата - независимо на каква мощност си

Колега беше споменал в подобна тема за разлика в цветната температура между две светвания на пълна мощност от 700 келвина- не знам на кой китайски производител са били моноблоковете

на една китайка за 4 години 2 пъти и сменям вентилаторите

Броновете ми не са мръднали



Публикацията е редактирана (02-04-11 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-04-11 14:09

Каквото и да- само да е марково. На 40 светкания на 4 тела едно от тях не ми пали. Понякога само се запалва някое от тях... и до ден днешен нямам идея дали е от GSM или нещо друго, но имам импулс по никое време /понякога в очите на модела което е неприятно/. Не се запалва по радио път /отново на настроение, а може и да е от това че е отвъд лимита- на 6м /.
Еcobo - имам един прекрасен Beauty dish koйто ми дава с около 700К по-ниска цветна температура, а рефлекторите които ползвам отиват в червеното. Генератора не пали коректно две тела на 1/8, а над 1/6 нещата са ОК....
... все неща с които може да се живее, но остава едно такова усещане... сещам се за случаите когато картината на телевизорите В.Търново започваше да прескача точно в момента когато любимият отбор атакува вратата на противника. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: shama   
Дата:   02-04-11 14:37

В даскало (не в Бг) имаше Norman генератори които бяха над 15-20 годишни , половината толкова очукани че не може да познаеш какво е това , ползвани всеки ден от студенти и си бачкаха като нови ...с малки изключения.

За професионална/ежедневна работа не мисля че има спор

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-11 16:19

Хех, доста неща се поизписаха по темата, едни - верни, други - не съвсем... [smilie25]

Та да караме подред:
- Китайски производители има много, едните по-читави, другите - не толкова. А всеки производител има различни модели - пак едните по-читави, а другите - не твърде. Да се слагат всички китайски светкавици под общ знаменател е, меко казано, смешно.
- Китайците имат калпав качествен контрол, светкавиците им често страдат от лоши спойки, или лоши елементи.
- CRI на ксеноновите импулсни лампи, използвани в светкавиците, е достатъчно високо. Някои производители се хвалят с по-голяма линейност на излъчвания спектър (което се постига с филтри, нанесени в/у външната част на балона на импулсната лампа). Доколко тази минимална разлика се отразява практически на крайния резултат е доста спорен въпрос.
- Разликата в цветната температура е доста по-съществен проблем отколкото гореспоменатото CRI. Всички светкавици дават някаква разлика в цветната температура м/у отделните светвания. По-малките разлики (50-100К) са по-трудно забалежими, и на практика рядко имат някакво видимо влияние в/у крайния продукт. Обикновено при една и съща мощност на светкавицата отклоненията в цветната температура са по-малки, отколкото при различни мощности. Отклонения от сорта на 700К (за каквито се споменава по-горе) би трябвало да се считат за дефект, и продуктът да се върне за ремонт/подмяна.
- Дължината на импулса се дава обикновено за t0.5 (най-вероятно защото стойността е доста по-впечатляваща). Естествено, това не е патент на китайците - даже а сайта на elinchrom_light, който зачекна тази тема, времената са за t0.5
- За обикновено снимане (портрети, продуктова фотография, интериори) дължината на импулса няма значение. Ако снимате спорт или други бързодвижещи се предмети, дължината на импулса става от решаващо значение - и в много случаи t0.5 от порядъка на 2000-3000 се оказва съвсем недостатъчно...
- Големите фирми предлагат доста по-голямо разнообразие от светлинни модификатори от китайците. По-читавите китайски производители имат и що-годи читави модификатори. Големи разлики в цветните температури при софтбоксовете например може да бъдат предизвикани от
а) вида на софтбокса (термо-устойчивите модели се изработват от различен отразяващ материал, който смъква цветната температура с 200-300К)
б) остаряване или зацапване на материала (например в помещения, където се пуши редовно, скоро белите дифузори не са вече бели); ако седят продължително време на слънце - също променят цвета си...
- Известните професионалисти работят с водещите марки осветление, защото
а) могат да си го позволят
б) надеждността на продуктите е по-голяма
в) в белите страни при нужда може да се наеме оборудване от тази марка във всеки по-голям град


В заключение: по-добрата техника е винаги за предпочитане, стига да можете да си я позволите. Но по-добрата техника не гарантира автоматично по-добър краен резултат. Знанията и уменията за работа със светлината са много по-важни от марката осветление (ако то не е дефектно, разбира се).

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: dd5   
Дата:   02-04-11 16:35

Гена, съгласен съм с всичко казано от теб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-04-11 17:30

Гена, пожелавам ти опита и знанията които имаш винаги да ги споделяш под подобна форма. Твърдо убеден съм че това ще ти се отблагодари финансово с продуктите които предлагаш. Като го купувах Beauty dish-a не разбирах кой знае колко, но определено боята която е по-скоро слонова кост отколкото снежно бяло ми играе лоша шега, но определено не е 5000К а далеч по-долу.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-11 17:40

Като го купувах Beauty dish-a не разбирах кой знае колко, но определено боята която е по-скоро слонова кост отколкото снежно бяло ми играе лоша шега, но определено не е 5000К а далеч по-долу.

Ми да беше ме питал, преди да купуваш... А познай защо аз не предлагам бели софт-рефлектори, а само сребърни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: ecobo   
Дата:   02-04-11 19:39

Мамка му, и моя е бял [smilie11]
Ама като снимам с диша, обикновено го правя само с едно тяло и нямам проблем. Проблем би се получил, ако се ползват два различни бокса, които мятат различна на цвят светлина, ама пък когато човек има собствена техника, би следвало да познава плюсовете и минусите й, и да си прави съответните сметки предварително.
Виж, ако наемаш нещо само по спецификации, е добре да е "марково", за да няма изненади.
На мен лично китайчетата ми вършат работа засега, ама аз напоследък не снимам много и по-безболезнено се правя, че не забелязвам недостатъците [smilie3]
Но съм имал няколко случая, коато ми е идвало да ги млатя в земята същите тея китайчета [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-11 19:53

Мамка му, и моя е бял Ама като снимам с диша, обикновено го правя само с едно тяло и нямам проблем.

Бялото покритие старее, и променя цвета си. Твоят може да е с по-устойчива боя, или да е бил съхраняван при по-добри условия. Колко точно ти променя цветната температура можеш да провериш много лесно - направи 2 кадъра на някаква цветна таблица с и без рефлектора, после сравни резултатите. Естествено, трябва да ползваш тяло, което дава малки отклонения на цветната температура...

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: ecobo   
Дата:   02-04-11 20:06

Ще взема да го вапцам с бронз за печка, може да стане [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: dd5   
Дата:   03-04-11 11:16

И да му удариш първо водна шкурка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: asahi   
Дата:   03-04-11 22:19

Един сапун няма ли да помогне?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »