Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: krist   
Дата:   01-04-11 18:14

абе защо в тоя форум постоянно като някой не е съгласен с, или не може да обори дадено мнение, веднага се опитва да оплюе автора му на личностна основа? грозна работа![smilie4]



Публикацията е редактирана (01-04-11 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: promis   
Дата:   01-04-11 18:15

Щото му е толкова акъла.

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: midtone   
Дата:   01-04-11 18:18

ETTR е хубаво нещо, но все ще се намери някой да измисли нещо още по-хубаво. Затова сега HAMSTTR rules [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: CyberGene   
Дата:   01-04-11 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: krist   
Дата:   01-04-11 18:28

CyberGene[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: 1vo   
Дата:   01-04-11 20:38

офф

пърпъл, аз съм си купил апарата за кеф. Може по цял ден само копчетата да му въртя, или да си чупя орехи с него, каквото ми е кеф.
Не е нужно да приравняваш всичко по твоя аршин. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: asahi   
Дата:   01-04-11 20:41

Има някакви 5% майсторска фотография, дето без добро познаване на теорията няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: antonigeorgiev   
Дата:   01-04-11 20:55

кхъм кхъм
Аз ако мога малко неподготвен да се изкажа:
Понеже снимам само с ръчни настройки ми се случи да забравя да променя скоростта от предишния кадър и получих преекспонирано изображение, но без чисто бели пиксели(255). Като си играех после във фото-манипулатора дръпнах Експозията надолу и...

[smilie10]

един нов свят на невъобразим детайл в сенките се появи пред мен.

Прави сте, че не е приложимо във всички ситуации, но на мен ми стига,че е приложимо за портрети снимани в сянката ан натурално осветление(слънце/небе).


Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: darksorrow   
Дата:   01-04-11 21:07

аз не разбрах какъв е проблемът с дидизайна.

и аз не ползвам ettr, никога не ми е минавало и през акъла да го правя освен за обща култура, но той е един от малкото хора наоколо, от които реално мога да науча нещо ново и полезно (и ми се е случвало това), така че имам добри впечатления. честно казано - дали и как точно снима - няма ама никакво пряко отношение към това, така че директни квалификации на лична основа стоят доста.. странно.

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: serjy   
Дата:   01-04-11 21:08

добре, дайте един пример де [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: didesignbg   
Дата:   01-04-11 22:26

midtone, добро включване[smilie24]
HAMSTTR всъщност не противоречи, или не отменя ETTR, по-скоро е друго име на същата техника. Прави се важното уточнение, че експонирането надясно може да става и дори е редно да се прави и чрез повишаване на исото (разбира се първо е добре да изчерпиш възможностите за отиване на дясно чрез диафрагма и скорост).
Ако имаш избор да снимаш на 1/30 ф1,8 исо 800 и 1/30 ф1,8 исо 1600, то е разумно да избереш втория вариант, ако разбира се не води до прогаряне. Това е валидно за реални стойности на исо, които се реализират, чрез хардуерно усилване. Изкуствените стойности, създадени чрез умножение, каквито са крайните са извън играта.
Даже и в този форум сме го обсъждали някъде по времето като излизаше д300, а и няколко пъти след това. Темите горе долу протичаха по същия сценарии. Чудех се защото и в POTN и в, luminous landscape темите по въпроса бяха доста по дълги и културни. Е поне днес разбрах отговора на този въпрос, там очевидно има много повече теоритици и философи и по-малко фотограф-художници за разлика от нашия форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: Sumuelll   
Дата:   02-04-11 14:14

Снимам с Канон и колкото и да ми е неприятно да си призная - вече предпочитам да преекспонирам +1 от колкото да съм с -1EV
... то oт 4 години и през ум не ми минава да снимам JPG

... Дизайнера и Никсъна са хора от които много хора са научили важни и стойностни неща. Не мисля че от фукнята и брътвежите на някои други някога нещо съм научил и винаги съм се чудел тези невъзпитани големи деца не подлежат ли на възпитание/модериране. За изминалите години съм се запознал с двайсетина души които именно заради грубото 'поведение' на някои хора не влизат вече в този форум.



Публикацията е редактирана (03-04-11 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Експониране надясно - ETTR
Автор: asahi   
Дата:   02-04-11 14:58

Добави, че снимаш в РОУ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »