Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: ico66   
Дата:   05-11-11 17:10

От скоро имам този обектив във вариант за пентакс. ползвам го с пентакс кр.

Все още нямам достатъчно опит с обектива за обективно мнение. От първите ми впечатления лесно се вижда, че автофокуса не е така точен както този на китовия ДАЛ на пентакс. При слаба осветеност 2,8/50 автофокуса през огледалото е неточен, докато през лайфввю режима фокусира добре при същите условия.

Моя екземпляр дава 1,5 см недофокусиране при тестване по методиката на боб аткинс. Финната компенсация на фф измества фокуса, но с различно отместване при различните фокусни разтояния. При контрасни обекти и ярко осветление фокуса е поносим. При фокусиране върху добре осветени предмети се наблюдава точен автофокус без компенсация от апарата т.е. обектива може да се ползва без компенсиране.

Ръчното фокусиране е възможно, но хода на пръстена за фокусиране не е голям.

От моя опит може да се направи извода, че обектива може да се използа при разнообразни условия, но трябва да се внимава за фокуса на получения кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: ico66   
Дата:   28-11-11 20:33

Проблемите на този обектив при фокусиране донякъде са в резултат на загубата на светлина в обектива. Съвременното антирефлексно покритие премахва бликовете, но също затъмнява и стъклата.
При равни диафрагми китовия дава с половин стоп по-бързи скорости т.е. има по-ниска загуба на светлина в него. Поради тази особеност фазовия автофокус, който е в определени полета е неточен при слабо осветление. Контрастния автофокус е по-добър защото действа може би интегрално. Най-сигурни резултати при фокусиране в ръчен режим и увеличение на екрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: denisadsl   
Дата:   28-11-11 23:04

имал съм го обектива и то два пъти две различни бройки на различни тела и винаги са били перфектни и мога само хубави неща да кажа за него,няма да съжаляваш!Калибрация се прави на Хепи фото - до руски паметник в софия така ,че няма място за притеснение действай смело

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-11 23:15

Ами виж тия хора със калибрацията дано помогне.

Аз съм амлко скептичен щото с един зум на сигма хората бая се потиха ама не стана пущината на моя апарат добре или фронт или бек при различни разстояния предметни ....Ама на едно другоп сони заспа, та...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: Canon   
Дата:   28-11-11 23:29

ico66
Дата: 28-11-11 20:33

Съвременното антирефлексно покритие премахва бликовете, но също затъмнява и стъклата.


Малко наобратно е: просветлява стъклата.
И съвременното и старото. Така е е открит принципа на просветляването - от фината патина - слой на лещите на доста стари обективи. Оттам е контрола на цвета на просветляването, тя е 1/4 от дължината на вълната, за много цветове е МС - мнгослойно

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: xl_   
Дата:   28-11-11 23:32

TAMRON-а е супер и просто няма място за сравнение с китака. Намери си брoйка без проблем с front-back focus и си готов. Обектива е много корегиран от към артефакти-провери тук . Рязкостта му е чудесна още от много отворени бленди и има доста бърз мотор-провери тук .Светлочувствителен е по целия диапазон от милиметри. Освен всичко и не на последно място-има и чудесно боке. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: CyberGene   
Дата:   28-11-11 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: emo1   
Дата:   29-11-11 00:04

От скоро притежавам VC версията и като цяло съм доволен от обектива.
При калиброването разбрах че прикрепят ламели под байонета спрямо тялото за точен фокус.



Публикацията е редактирана (29-11-11 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron AF 17-50mm F/2.8 ?
Автор: skeig   
Дата:   29-11-11 19:50

Ползвам Tamron AF 17-50mm F/2.8 близо две години - перфектен обектив! Много остър, безмоторната версия, но е достатъчно бърз, НЯМА НИКАКВА ХРОМАТИЧНА АБЕРАЦИЯ, снимам с Nikon D90 и D300, не съм имал по-добър обектив, а съм снимал и с Nikon 17-55/2.8. Сега, по финансови причини ми се налага да го продам, но съм сигурен, че в новата система, която съм замислил ПАК ЩЕ ВКЛЮЧА Tamron AF 17-50mm F/2.8!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »