Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Колеги помогнете !!!
Автор: krumkrumov   
Дата:   29-01-11 18:12

Имам панасоник фз 30. Занимавам се с недвижими имоти и използвам апарата за заснемане на помещения. Въпросът ми е следния Какво тяло ще ми прпоръчате и с какъв обектив за да мога да правя снимки в дълбочина. Panasonik fz 3o e сапунер. Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: GenaDP   
Дата:   29-01-11 18:15

Пробвай с рентгенов апарат - той снима в дълбочина...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: jivkojj   
Дата:   29-01-11 18:15

Уфф, отдъхнах си.

Стресна ме бре човек. Помислих, че се дави някой...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: Han_solo   
Дата:   29-01-11 18:15

дефинирай снимки в дълбочина [smilie11]
за снимане на помещения - широка оптика и тяло което не "шуми" като понабримчиш исо-то...
За останалото като във вица " ...и я моем и тате мое, ама козата си сака пръч" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: krumkrumov   
Дата:   29-01-11 18:20

От фотография и нейните термини почти нищо не разбирам, съвсем повърностно де, мисълта ми е че когато снимам с моя, малки помещения на снимката излиза съвсем малко от стаята, искам по широк ъгъл на снимане,

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: vladihg   
Дата:   29-01-11 18:22

Трябва ти сапунер с 24 мм широкоъгълен обектив - иначе всички ДСЛРи с китаци стават защото горе долу почват с 24 мм (приравнено фокусно разстояние).

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: krumkrumov   
Дата:   29-01-11 18:24

А моя с колко е?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: mugen   
Дата:   29-01-11 18:25

35mm (приравнено)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: steeens   
Дата:   29-01-11 18:31

vladihg написа:

> Трябва ти сапунер с 24 мм широкоъгълен обектив - иначе всички
> ДСЛРи с китаци стават защото горе долу почват с 24 мм
> (приравнено фокусно разстояние).

с 27 мм искаш да кажеш.[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: krumkrumov   
Дата:   29-01-11 18:36

А широкоъгълен конвертор гледам че слагат на фз50, той не върши ли такава работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: loveforever   
Дата:   29-01-11 18:44

Конвертора много влошава качеството.

Най-добре си харесай някой широкоъгълен примерно 10-20 или 12-24 и след това според байонета му си вземи съответното тяло. Каквато и сапунерка да гледаш все ще е някакъв компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: krumkrumov   
Дата:   29-01-11 18:48

Първо обектив ли да гледам? Аз хал хабер си нямам още от тези означения, Но в общи линии мисълта ми е или ако може да се използва конвертор на моя или да го продам и да си купя за около тези пари някакъв с широкоъгълен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: tvk75   
Дата:   29-01-11 18:55

много ясно че обектив,от него зависи какво снимаш,,,а после някакво евтино тяло и готово

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: staskl   
Дата:   29-01-11 18:56

има много лесен начин. Като имаш да снимаш имот за продажба - вземи фотограф да ти направи снимките и не се мъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: kadar   
Дата:   29-01-11 19:03

и не забравяй да му плащаш за снимките "в дълбочина".........

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: krumkrumov   
Дата:   29-01-11 19:06

Хаха колеги, не става тая работа така, аз ходя по няколко пъти на ден. Просто ми трябва компетентно мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: atrifonov   
Дата:   29-01-11 19:09

Автор: kadar
Дата: 29-01-11 19:03

и не забравяй да му плащаш за снимките "в дълбочина"..

В смисъл да се бръкнеш дълбоко[smilie18] [smilie18]

А сега по темата освен широкият обектив си требва и стативче и външни светкавички или софтбоксчета и т.н- Така че ако искаш качество добро ще ти излезе по-тънко да наемеш про фотограф

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: alphatier   
Дата:   29-01-11 19:11

абе по-добре няколко пъти да го викаш и да се разберете за някаква цена,че иначе ако ти си ги правиш,едно че ще ти заседне като чуеш за цената на качествен широкоъгълен,освен това и сносно тяло ще трябва да си купиш,та да не шуми още на ИСО 400 и освен това докато изкараш свястна снимка ще се мине бая време....Разбира се,ако не е проблем за теб да отделиш 1200лв за стъкло+ още толкова горе долу за тяло,и мислиш че ще може да направиш качествена снимка ок [smilie5]

п.п колегата по-горе ме е изпреварил с няколко секунди,ама сигурно схвана смисъла ни [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-01-11 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: vladihg   
Дата:   29-01-11 19:20

То в сайтовете за имоти се качват се ПРО снимки като гледам - цели 0,3 МР макс[smilie18] Стига сте плашили човека - за инфо и сапунер върши работа а ако се въртят милиони от сделките то трябва наистина ПРОспец[ezik] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: staskl   
Дата:   29-01-11 19:25

За жалост в България се работи по този начин. Дизайнерки сами си снимат роклите, застрахователи - коли и др., издатели сами си правят кориците на книги ......и много примери...но като му се задръсти кенефа викат "лайнарката",че никой не иска да се прави на чак такъв специалист...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: e-mil   
Дата:   29-01-11 19:30

А в другите страни как се работи? Да не би агентите да си водят про-фотограф за всяка гарсониера?
Дизайнерките и издателите изобщо не са подходящ пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   29-01-11 19:31

Е, изядохте го....[smilie5]

Ако търсиш нещо подобно, просто си наеми човек.


http://interiorblog.com/wp-content/uploads/2008/12/designforliving1-thumb.jpg



Можеш да вземеш 10-20, някакво тяло втора ръка и светкавици, но докато го направиш това на снимката горе, въпреки че не е някакъв блестящ пример, ще мине време. Трябва да попрочетеш, да пробваш доста, докато започнеш да правиш нужната светлина, и поставяш тялото в нужната ти позиция, докато разцъкаш ръчния и полуавтоматиките, може и да ти писне. Минеш ли на DSLR просто забравяш за пълното авто на сапунерката.


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: krumkrumov   
Дата:   29-01-11 19:41

Колеги, когато снимам големи помещения няма проблем снимките ми на фона на повечето фирми биват, лошото е като вляза в една спалня от 9 квадрата че ми излиза само един ъгъл на стаята. искам малко по широко да е нищо повече за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: papi   
Дата:   29-01-11 19:49

вземи си никон Д7000 + 24-120/4 WR

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   29-01-11 19:52

Леле как го обработват човека, иди в техномаркет или някъде там и си купи една сапунерка на която обектива да е широкоъгълен, да има 24 мм филмов еквивавалент, така им кажи там на продавачите. После снимай на авто, освен ако не си дадеш труд да прочетеш ръководството и да си харесаш начин на снимане. А сегашния ти Панасоник за вътрешно снимане на интериори не става, пускай го за продажба в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: alphatier   
Дата:   29-01-11 19:52

еми няма как да го направиш по-широко със сапунерка,или си купуваш DSLR и един два широки обектива(ако трябва единия даже да е fish-eye) или снимаш със сапунерката 2-3 кадъра и после във фотошопа ги залепяш и така [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: yavorberov   
Дата:   29-01-11 19:55

Виж това !

Може добра работа да ти свърши, а цената е железо. Ако обективът не ти е достатъчно широк апарата си има опция за наслагване на кадри в панорама (ако нещо не съм сбъркал опциите на модела).



Публикацията е редактирана (29-01-11 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   29-01-11 19:56

Е как да няма, стига сте го будалкали, има сапунерки с обективи от 24 нагоре!
Това му е най тънкото решение, щом няма пари да плаща на фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: vladihg   
Дата:   29-01-11 20:01

Ето сапунер 24 мм - 400 ИСО, по стечение на обстоятелствата съм снимал защото и аз давам под наем[smilie25]


http://www.alo.bg/user_files/v/vladihg/127428_203436_medium.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: yavorberov   
Дата:   29-01-11 20:06

А най-добрия вариант е обстойно да си прочетеш упътването понеже има 90% вероятност функцията за панорами да си я има и твоя апарат, а той е достатъчно добър за това за което ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-01-11 20:24

В първия пост ГЕНАТА ТИ Е КАЗАЛ най-добре... за твоя проблем си има апратура дето работи с рентгенови лъчи......

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: entombed   
Дата:   29-01-11 21:03

Вие сте наистина уникални хора. Просто нямам думи... предлагате на човека fisheye (за минимум 1000лв.) , панорами (за които трябва статив) и прочие.
При помещение от 9 квадрата ти трябва широкоъгълен обектив - с висока цена за твоите нужди.
Отиди в техномаркет, технополис или някой друг магазин за всякаква техника и си купи фотоапарат (сапунерка както казват всички, които са забравили от къде са тръгнали) с максимално широк край - ще те упътят- от това имаш нужда - иначе ще трябва минимум 1000 лева да дадеш, след което ще откриеш и нуждата от светкавица и нещата ще преминат по съвсем различна плоскост :)
Предвид факта, че не търсиш и качество на изображението - възможно е да си купиш направо конвертор от тук или направо от ebay :-)
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: skarabey   
Дата:   29-01-11 21:08

става и с камерата на лаптопа или гсм [thankyou] [shtrak] [ezik] [beer]



Публикацията е редактирана (29-01-11 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: steeens   
Дата:   29-01-11 21:13

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=7689&show=additional



Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: entombed   
Дата:   29-01-11 21:17

Именно. Или даже някой по-орязан модел.
Набележи си няколко възможности и отиди в магазина да ги пробваш [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: alphatier   
Дата:   29-01-11 21:19

Слушай entombed и ходи си купи още 5 сапунера и си направи колекция с тях,може да си ги нареждаш и правиш кулички от тях.Само виж като направиш снимката да познаеш коя стая си снимал,че с тоя гомно конвертор+сапунерка може да ти е малко трудно...А извинявам се,забравих откъде съм тръгнал,исках да кажа фотоапарат.

п.п Ако наистина качеството не те притеснява,наистина може и със сапунерка да снимаш,даже и с конвертор отпред,но не знам какви са ти представите за качеството и какво търсиш.То да свършиш една работа има много начини-може и с телефона,може и с DSLR [beer]



Публикацията е редактирана (29-01-11 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   29-01-11 21:20

Ами да, това е твоето спасение:

Samsung WB600 Black
12 мегапиксела, 15х оптичен зуум, 24мм широкоъгълен обектив, 3.0" LCD дисплей



Код: 4479
Цена: 399.00 лв. с ДДС
Наличност: Да (Пловдив)
Гаранция: 24 месеца


Алфатиер, човека не търси това качество на което вие сте свикнали, трябва му работно решение за качване в нета. С горния Самсунг и малко допълнителна елементарна обработка, проблема е решен. Е, жалко че го изтърваме като клиент, но вече твърде много хора имат фотоапарати, би трябвало да се справят някак си.



Публикацията е редактирана (29-01-11 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: wiseacre   
Дата:   29-01-11 21:24

И една сапунерка като тази ще свърши работа.

п.п. темата стоеше отворена и не съм видял, че са ме изпреварили [smilie8]



Публикацията е редактирана (29-01-11 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: kadar   
Дата:   29-01-11 21:27

ой ой , тук е интересно пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   29-01-11 21:28

Може и нещо друго, на него му трябва широкият ъгъл, може и без 15 х оптичния зум.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   29-01-11 21:52

А между впрочем, тоя Самсунг впечатлява откъм качество:

http://img.photographyblog.com/reviews/samsung_wb600/sample_images/samsung_wb600_20.jpg




Публикацията е редактирана (29-01-11 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: imitev   
Дата:   29-01-11 22:07


Сапунерите общо взето не са много широкоъгълни даже и широкоъгълните [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: Han_solo   
Дата:   29-01-11 22:22

krumkrumov [smilie8] без да попрочетеш малко термини и да знаеш какво какво е трудно ще стане трябва ти апарат който върши работата вместо теб а това понякога не става.

Веднъж по приятелска линия ми доведоха някакъв доктор, който грам не разбираше от фотография, като разбрах това му препоръчах апарат който според мен щеше да му върши работа на неговото ниво на знания.... Явно не ми повярва, ама след две седмици се появи с DSLR апарат и оптика на обща стойност 4-5000 лева /имаше кинти човека/ и поиска да му го настроя така че да гледа при снимане отзад на екрана и всичко да е автоматично - баланс на бялото, мерене, фокус....

Затова с две думи ти казах - козата си сака пръч.
Търси апарат с широка оптика и голяма матрица - хората са ти го казали, за подробности и за да не те метнат в магазина си взимаш консултант и му плащаш за консултацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: toni.ai   
Дата:   29-01-11 22:33

Просто си смени,професията.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: entombed   
Дата:   29-01-11 22:34

Големият въпрос е колко пари е склонен да даде, Спрямо тях ще получи определено качество [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-01-11 22:58

АМИ това ИМА ПРО В ИМЕТО - начи ще става - GoPro
Пък и зрителния ъгъл е добър - 170°

СНИМАШ си едно клипче на 360° градуса в стаята - и после си избираш КАДЪР - и снимката ти готова! [ezik]

П.П. ЕДИТ - уф - тея линкове пак си бачкат когато си искат...



Публикацията е редактирана (30-01-11 02:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: asahi   
Дата:   29-01-11 23:28

Ако спалнята е 9 квадрата ще ти трябва булдозер.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: iraro   
Дата:   30-01-11 00:21

Моята щракалка е Sony W270 - започва от 27мм и е със стабилизация. С един конвертор 0.75 пак на Sony (до $150 с приставката) ще се равнява на 20мм. А за качеството - смятам, че ще е 6+ за снимане на спални - ще е широко и красиво.
Не казвам, че това е единственият апарат, а че всеки сносен с конвертор ще стане. Няма нужда да трепе комар с базука (да снима спални с DSLR, ако FZ30 е ставал)


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: konov   
Дата:   30-01-11 02:51

А евтин триножник и слепяване на снимките после няма ли да му е най-евтиния вариант ?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   30-01-11 03:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: alphatier   
Дата:   30-01-11 13:49

@ pefoto01 то и в Чужбина е смешно да видиш хирург с 28 години стаж да кара Golf 4,ама забравяш къде живееш май май...Ако говорим за Англия е смешно да,ама там и мисленето им е друго,научени са за всеки да има работа,а не всеки сам да си прави всичко.Като бях в Англия на гости на приятели,на човека му се запуши улука от паднали листа,тръгнах да се качвам аз да го отпуша на една стълба и като ме видя ми се развика като че ли нещо грешно правя.Обади се по телефона,дойдоха си момчетата,отпушиха улука за 15 мин.,плати си им и си тръгнаха.Аз седя с отворена уста и викам абе тва и ние можеше да го направим,а той се смее и вика,то много неща ние може да си ги направим,ама за всеки трябва да има работа...И аз бих направил така,ама да взимах техните заплати,като си сиромах и не може да си платиш за снимките от професионалист,ще мъкнеш не обективи и тела,ми и светкавици и софтбоксове.....

п.п Щом качеството не притеснява човека,то нека си вземе един статив и да направи 2-3 кадъра с апарата си и после да ги сглоби,не е нужно да си купува DSLR и стъкла,коментара ми е срещу буржоата и снобите,за които било смешно разбираш ли да видиш брокер със статив и апарат...



Публикацията е редактирана (30-01-11 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: ARGO   
Дата:   30-01-11 14:02

ама стига с тия заглавия се едно някой умира![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: vlex   
Дата:   30-01-11 14:15

Мда. Но нещата са вързани и за да взимаш техните заплати, малко или много мисленето на всички трябва да е като тяхното.

На автора му препоръчвам един широкоъгълен конвертор примерно райнокс като тоя: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=91&cat=92&product=2613&show=additional с един степ даун ринг 58-55мм и да си щрака доволно с енго занапред.

Качеството ще се скапе, да, но при положение, че не се ползват снимки с резолюция по-голяма от 1-2мпксл мисля, че може да си гопозволиш ;)

Друг вариант:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=91&cat=92&product=7321&show=additional - но ще изкриви изображението като фиш ай

Дерзай!

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: dave   
Дата:   30-01-11 14:19

Купи си Sigma 12-24 с Canon 5D

и което е много по-важно:

"ама стига с тия заглавия се едно някой умира![smilie23]"


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   30-01-11 14:24

Айде пак почнаха с ДСЛР-ките и изхвърлянето!
И в Америката агентите по недвижимостите действат със сапунерки, да не са луди да плащат на фотографи? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: landstar   
Дата:   30-01-11 14:37

колега, питай цицоманцо по въпроса. За тия аматьорски цели ти трябва стативче и ламба, не нов апарат. Снимаш на парчета интериора и го сглабяш с някоя автоматична програмка.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: vlato   
Дата:   30-01-11 14:46

На човека вече явно му е писнало и е разбрал, че трябва да пита в брокерски форум.
На останалите - приятно забавление!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги помогнете !!!
Автор: pefoto01   
Дата:   30-01-11 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »