Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26     всички  напред  последна
 Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: Pulsar   
Дата:   05-10-10 18:25

Павел Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” - Сряда - 06.10.2010г. Пловдивски окръжен съд - 15ч. - открито съдебно заседание.

Моля всички колеги, които могат да присъстват на делото, да ми се обадят предварително, за да уговорим мястото и часа на срещата. Ще съм благодарен на подкрепата ви!

Очаквам отговор от в. “Капитал” и компанията Гъливер Имиджис - България за отразяване на събитието и съпорт.

ПроБГ също може да са на мястото на събитието.

ПП Надявам се, че това дело ще донесе много хубави промени в гилдията ни.

Стискайте ми палци !

Поздрави!

Павел Баджаков - Pulsar

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: marto   
Дата:   05-10-10 18:25

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: __SpOO__   
Дата:   05-10-10 18:29

Успех и от мен, стискаме палци [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ecobo   
Дата:   05-10-10 18:34

Ееее, баш утре имам уговорка в сервиз да сменям амортисьори на таратайката... [smilie2]
Иначе делото много ме интересува. Информирай ни в тая тема как текат нещата. То с едно заседание няма да мине, надявам се да мога да дойда поне на следващите...
Стискам палци. [smilie24]
Всъщност, това е тест за съдебната система... Не би трябвало да се съмняваш в доброто развитие на делото [smilie24]
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: thomas   
Дата:   05-10-10 18:39

Фотограф рита срещу клиент, дето го е хранил добре вероятно дълго време, защото гледам как се хвали и в блога си с работата за точно този клиент? Достойно...

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ecobo   
Дата:   05-10-10 18:47

Е, като е клиент та к'во - да го оставим да си прави каквото иска ли? Не става така...

Като продаваш на някого снимки за календар, да прави календар. Не да си ползва снимката за каквото му скимне, все едно си я дръпнал от Шатъра...

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: Kanonir   
Дата:   05-10-10 19:10

Пулсар, Екобо [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: thomas   
Дата:   05-10-10 19:15

Законите са донякъде тъпи, честно казано. Когато фотографът снима нещо по своя инициатива, със свои ресурси и за своя сметка, това, което е създал, изкуство или не, си е негова собственост и той наистина трябва да може да реши на кого, за колко, за каква цел, тираж и т.н. ще го продава.

Но когато някой му плаща, за да снима за него, и за това му е платено, неотменимото авторско право трябва да му остане, за да има право да се хвали и да включва заснетото примерно в свои изложби и своето портфолио.

Всичко друго е подкрепяно от адвокатите извращение.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: klez   
Дата:   05-10-10 19:15

Интересно :) една групичка хора тука може би изобщо не знаят за какво по конкретно става дума в делото, но вече са заели своята страна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: shama   
Дата:   05-10-10 19:17

клиента си е клиент но това не означава че не трябва да си търсиш правата когато са нарушени.

Pulsar, кажи как може да помогнем тези които няма да присъстваме.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: Kanonir   
Дата:   05-10-10 19:20

Томас не мислиш че съдът е този който трябва да каже какво е законно и какво не. Такива категории като тъпи или донякъде тъпи закони няма - има закони... виж за квалификациите друга работа - там може да се нареждат всякакви прилагателни...

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: tnt   
Дата:   05-10-10 19:23

Успех, Pulsar [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: Pulsar   
Дата:   05-10-10 19:29

thomas/

Радвам се за мнението ти. Точно заради това мнение ще дам разяснение по темата. Когато този клиент е голям и ме "храни" както сам се изрязяваш... е добре да научи, че да се ползуват мои снимки без мое разрешение води до съдебно дело.

А по отношение на арогантността си, българските клиенти нямат равни. Поради същата причина, случващото се сега е много важно за гилдията като цяло. А това, че в началото съм бил доволен, не значи, че клиентът няма да намери начин да оплеска във времето пейзажа...

По отношение на правата и договорите, съм си написал домашното така, че на този клиент ще му се е искало да е отговорил на поне една от 4-те ми нотариални покани... А сега е в още по-неизгодна позиция. Но все пак да видим какво ще излезе от съдебното решение. Аз съм единственият, който притежава оригиналните кадри, за което спор няма и не може и да има. Оттам насетне, всичко е по преценка на нарушителя и собственото му "величие"...

Надявам се съм бил ясен?

Поздрави !



Публикацията е редактирана (05-10-10 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: nikidi   
Дата:   05-10-10 19:42

Съществува едно нещо наречено "Доктрина на първата продажба", така че спрете да ритате и почетете малко закони [shtrak]
Ето ви един случай - http://intellectualpropertyplanet.blogspot.com/2008/05/blog-post_28.html




Публикацията е редактирана (05-10-10 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: dd5   
Дата:   05-10-10 19:44

Стискам палци![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: bgprinter   
Дата:   05-10-10 19:49

nikidi , добре, че даде този пример, че се бях засили да продавам инсталационните ЦД-та на Мак Мини и Мак Еър.
Сега ме поуплаши и ще трябва да си ги държа у дома.

На Пулсар му желая успех. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: promis   
Дата:   05-10-10 19:49

No 694/2010, III състав Искове за признаване на авторско право и право на изобретение 06.10.2010г. 15:00ч.-зала 10

Ако не ми изникне непредвидена работа може да дойда [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: borisyankov   
Дата:   05-10-10 20:00

nikidi, една от причините да съществуват адвокати, е че законът не се тълкува толкова просто и лесно.

Тази 'доктрина' вярваш ли че съществува в българското законодателство? И вярваш ли че е приложима към всички видове лицензи?

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: Pulsar   
Дата:   05-10-10 20:00

promis/

Благодаря за подробната информация !

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-10-10 20:17

Ще чакам инфо за мястото на срещата. Там съм!

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: asahi   
Дата:   05-10-10 20:32

Успех! Дано не попаднеш на кофти "вещи" лица.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: obicata   
Дата:   05-10-10 20:44

Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: pefoto01   
Дата:   05-10-10 21:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: thomas   
Дата:   05-10-10 21:13

@Kanonir
Съдът не може да каже кое е законно, и кое - не. Той може само да изпълни онова, което са му записали законодателите. Те пък записват като закон онова, което им кажат лобистите. А те - онова, което е угодно на корпорациите, на отделни изключително влиятелни хора или на определени съсловия, най-често - адвокатското, по съвсем разбираеми причини - все пак именно то е най-добре представено в законодателната власт.

@Pulsar
Не казвам, че точно ти непременно си от ония, лошите фотографи с големите непокрити претенции. Но има и много такива, и добре го знаеш. Както има и калпави клиенти, естествено... И все пак, на мен ми звучи малко кофти да съдя клиент. Въпреки че и аз имам причини за това спрямо един. Макар и в съвсем различен план - когато и аз му бях клиент, ми увреди сериозно една машина на съществена стойност по време на транспорт и се направи, че не е чул, че искаме да е застрахована, което сме искали винаги от него. След което каза, че няма да плати даже и част от съсипаното, въпреки че като превозвач носи такава отговорност и без застраховка, казва законът. И размерът на тази отговорност напълно покрива моите претенции. И те така казаха - съди ни, нека съдът реши кой е прав. И все пак... тези хора ми плащат пари и в обратната посока, и продължават да го правят... Да не говорим, че съдът винаги може да реши каквото му е угодно, или както са му платили. Но твоя си работа, естествено. Не познавам случая в подробности, за да кажа дори и морално колко е сериозна щетата при теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Баджаков срещу “ЕТЕРЕ” в най-голямото дело за авторски права.
Автор: rumensh   
Дата:   05-10-10 21:22

Пулсар хубаво е да споменеш случая по -подробно,нещо си заснел не ти е боло платено и след това са използвали твои кадри за календари ли поясни с две думи за какво иде реч,ако ти е било заплатено за услугата какъв е проблема,трябва още да се заплати допълнително за да ползват някои твои творения ли за този календар ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »