Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: Canon   
Дата:   30-07-10 02:22

Има някакви соларни зарядни - търси из нета, преди време бях чел за тях

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: nsirakov   
Дата:   30-07-10 02:40

мой приятел посети Тибет и направи невероятни снимки само с една лайка М7 и 2 обектива в джоба

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: sokkon   
Дата:   30-07-10 10:20

Ехх, лайка. И аз искам... Вижте, отивам за съвсем други неща там. Снимките са важни за мен, но са последни в редицата. Ще вървим повече хора и никой няма да се съобразява с мен, а и не трябва. Не знам защо говорите за студ? Като бях там преди 4 години 95% от времето бях с къси панталони и t-shirt. Да, високо е, но е много на юг. Единствено на базовия лагер на Еверест (5200м) беше към 5-6 градуса и духаше по-силно, но сняг нямаше. Е, валя сняг веднъж, но беше приятно и бях цял ден в джипката :-). Ако взема PS камерка, определено ще ме яд, като влеза в града и изпусна куп снимки, защото знам какво може 5д мк2! Като прибавим и уникалното му видео, нещата стават други. Освен това дълго трябва, за да пазиш пространството на хората. Обичам да съм дискретен,а не да им трещя с 50мм в лицето от 2 метра. Трябва да сме отговорни туристи :-) Знам, че местата са снимани от много про-та, но друго си е като си погледнеш свойта си снимка и спомниш момента. Въпреки, че съм продавал снимки от тези места в чужбина, нямам таккива амбиции. Правя го само за кеф. Затова исках да ви насоча да ме светнете за някой травел обектив (18-200) или подобно, пък бил и не канонски. В интрес на истината сериозно си мисля за предложението на Жоро, но коя такава камерка бихте ми препоръчали, като тези неща са с приоритет: компактност, метален корпус, динамика, RAW, ~24-300мм 35мм еквивалент, стабилизация, работещо 800 исо, добър визьор?
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: i_viper   
Дата:   30-07-10 10:37

Само ше добавя, че не е добра идея да тръгваш с нова техника, която не ти е позната и не си свикнал да боравиш с нея. По-добре си вземи това, което имаш и си свикнал да работиш с него. Иначе се готви за много изтървани моменти.

Лично мнение и опит :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: vnvas   
Дата:   30-07-10 10:52

@sokkon - за Хималаите аз бих си взел кислородни бутилки, палатка, пикел , клинове , въжета и няколко чифта "котки"[smilie3] И стотина килограма порцион[smilie5]



Публикацията е редактирана (30-07-10 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: taskoni   
Дата:   30-07-10 23:22

+1 за 17-40 и 70-200, но аз май бих взел лентов...



Публикацията е редактирана (30-07-10 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: slumdog   
Дата:   31-07-10 01:05

ако ще се качваш много на високо, задължително вземи 10-на филма, и една Смена 8, тя няма да те изостави! Ако можеш да я управляваш ще снима и на -70*C !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: slumdog   
Дата:   31-07-10 01:14

иначе, ако не е студено OLYMPUS E3 с два обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-07-10 07:40

Намираш някой познат с 50Д и 18-200 и си трампите техниката за времето на пътуването.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: otvorenia   
Дата:   31-07-10 11:46

за 5Д2 бих взел 24-105/4 и 70-200/4 ИС - който се държи отлично на ФФ и просто нямам забележки.
24мм е достатъчно широко а до 105 можеш да направиш и портрет ако нямаш възможност да смениш обектива.
Аз моя 70-200/4 ИС не го взимам като пътувам- бих взел твърдия 200/2.8L ако това фокално разстояние ме интересува. Ама нали трябва да сме максимално леки и затова ти си прецени, какво предимно те интересува като обект за снимане, след като си бил там вече.
Мисля че нямаш алтернатива на 24-105 независимо че на широко винетира и маже по ъглите на отворена бленда при ФФ.

При едно пътуване носих 5Д2 с 24-105 и 135/2-ползван предимно на бленда 2.
При друго пътуване взех само 24-105 но си купих в движение и 50/1.2 с който направих превъзходно нощно full HD видео на отворена бленда, където с друг обектив нямаше как да стане. Може би само 35/1.4 ставаше за тази ситуация.



Публикацията е редактирана (31-07-10 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: alsash   
Дата:   02-08-10 09:37

....щом си инвеститал в тежка артилерия, вземи си купи и едно с телеконвертор, адаптер, полафилтър и малък, лек статив...може и ИРфилтър, за да се поглезиш

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: sokkon   
Дата:   02-08-10 12:41

orvorenia: Мерси за съвета. избирайки 24-105 пред 17-14, само портетната възможност при по-дългия ли визираш или има и друго. Аз много си го хаересвам, но все пак 17-40 е по-добър на 24мм и е по-лек. Е, малко по-къс е [smile] Освен това 70-200 4 ИС е по-добър в диапазона 70-100мм от 24-105...
[shtrak]



Публикацията е редактирана (02-08-10 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: mitakabus   
Дата:   02-08-10 13:23

Да ти имам проблемите Колега... [smilie5]
..тъй де , иска ми се ама...
..иначе по темата, земи си и едно хубаво сапунерче, кеф ти стои на топло, вадиш снимаш, леко малко...големия китук пак ще е с тебе но не е за всякакяви ситуации все пак..[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: vladimir666   
Дата:   02-08-10 15:40

Имайки предвид какви са планините и клисурите в Хималайте мисля, че ще снимаш предимно на 17мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи да взема в Хималаите?
Автор: aeobs   
Дата:   02-08-10 15:43

Има ли наистина значение точно какво ще вземеш?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »