Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: MMW   
Дата:   21-07-10 19:43

От 6 до 13 август 2010 година Мултимедийна Работилница организира уъркшоп на тема Пейзажна фотография с лектор доц. Петър Абаджиев. Обучението ще се проведе в три етапа:

I етап - теоретични занимания в залата на Мултимедийна Работилница - София, ул. Райко Алексиев №15

II етап - практически занимания в родопското село Равногор под ръководството на доц. Петър Абаджиев

III етап - отпечатване на избрани снимки направени от участниците по време на уъркшопа, Слайдшоу и обсъждане на резултатите с доц. Петър Абаджиев.

Програмата разбита по дни и часове:

ПЕТЪК 06 АВГУСТ 2010 – ТЕОРЕТИЧНО ЗАНИМАНИЕ В МУЛТИМЕДИЙНА РАБОТИЛНИЦА АД

14:00 – 18:00 ч. - ТЕОРЕТИЧНИ ЗАНИМАНИЯ

1. Снимачен процес
1.1. Композиция
1.2. Цветна Хармония
1.3. Осветление
1.4. Изобразителни изразни средства
1.5. Техника за снимане на пейзаж

2. Майсторството в творчеството на големите пейзажни фотографи - Ансел Адамс, Йозеф Хофленер, Александър Иванов и др., както и на постижения от фото форумите.

07 - 08 АВГУСТ 2010 – ПРАКТИЧЕСКИ ЗАНИМАНИЯ
07 АВГУСТ – СЪБОТА
06:00 – Сборен пункт – Мултимедийна Работилница. Потегляне по маршрут София – Пазарджик - Пещера - Брацигово – Равногор
Възможност за спиране на снимки по пътя. Възможност за получаване на последни теоретични наставления в автобуса от ръководителя на групата – доц. Петър Абаджиев
Около 09:00 ч. Пристигане в село Равногор и настаняване в хотел Панорама.
09:30 – Начало на снимачния ден под ръководството на доц. Петър Абаджиев – разходка в околностите на селото. Разходка до параклиса Св. Илия, връх Св. Илия и Бекови скали – предлагащи невероятна гледка към яз. Въча и Западни Родопи.
12:30 – 16:00 – Почивка за обяд и преглеждане на резултатите от сутрешното снимане.
16:00 – 20:30 – Време за снимки, пейзаж, снимки в режимно време – разходка до местността Атолука.
20:30 – Вечеря в ресторанта на хотел “Равногор”

08 АВГУСТ – НЕДЕЛЯ
07:00 – Закуска в ресторанта на хотел “Равногор”
07:30 – Начало на снимачния ден – разходка до връх Св. Неделя.
13:00 – Обяд в ресторанта на хотела.
14:00 – Потегляне по маршрут с. Равногор – яз. Батак – местност Цигов Чарк.
16:00 – 19:00 – Време за снимки и разходка по брега яз. Батак.
19:00 – Потегляне към София.
Около 22:00 ч. – пристигане в София.

ПЕТЪК 13 АВГУСТ 2010 – ТЕОРЕТИЧНИ ЗАНИМАНИЯ В МУЛТИМЕДИЙНА РАБОТИЛНИЦА АД – ОТПЕЧАТВАНЕ НА СНИМКИ ОТ ПЛЕНЕРА И ОБСЪЖДАНЕТО ИМ С РЪКОВОДИТЕЛЯ НА УЪРКШОПА – ДОЦ. ПЕТЪР АБАДЖИЕВ
18:00 – 21:00 - Обсъждане на снимките направени по време на уъркшопа с доц. Петър Абаджиев. Отпечатване на 2 снимки във формат 203х305 мм за всеки участник. Слайдшоу със снимките на участниците.
Срок за записване и заплащане на 100% от такса участие: 3 Август 2010 год., или до изчерпване на местата.

Записването може да стане тук

или в офиса на Мултимедийна Работилница АД - София, ул, "Райко Алексиев" 15.

Цена за участие в уъркшопа: 150 лв.

Цената включва:

• Практически курс по пейзажна фотография под ръководството на доц. Петър Абаджиев. Персонални съвети за всеки участник в уъркшопа по време на практическите занимания.
• 1 нощувка в хотел “Панорама – Равногор”
• Транспорт по маршрута София – Равногор – яз. Батак – София.
• Вечеря на 07.08.2010 в ресторанта на хотел Панорама – Равногор.
• Отпечатване на 2 копия по избор в размер 305 х 203 мм.
• Обсъждане на направените снимки и постигнатите резултати от участниците в уъркшопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: MMW   
Дата:   21-07-10 19:47

подробности за програмата и провеждането на уъркшопа - на сайта на Мултимедийна Работилница АД

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sirkhann   
Дата:   21-07-10 19:49

Супер [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: Danhill   
Дата:   21-07-10 21:41

а! при доцента винаги участвам само да имам възможност този път!

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: promis   
Дата:   21-07-10 21:45

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: asahi   
Дата:   21-07-10 23:21

Не е ли време за "Плажна фотография"?

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop
Автор: raskoll   
Дата:   22-07-10 08:00

пейзажна фотография, която не се снима по изгрев и залез [smilie11] [smilie23]
"09:30 – Начало на снимачния ден" ...9 часа през август не е най-добро време за пейзажи...



Публикацията е редактирана (22-07-10 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: i_viper   
Дата:   22-07-10 09:22

raskoll, от 16:00 до 20:00 не е никак зле. А и мисля, че от доц. Абаджиев има какво да научи човек.

На мен идеята много ми допада и мисля да се включа.

Само дето мисля да снимам на филм и с мойта бавна техника да не настъпи смут [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop
Автор: chukov   
Дата:   22-07-10 10:01

raskoll

да учиш някого как се снима пейзаж не означава да го заведешш на най-доброто място в най-подходящото време на деня и да му кажеш "а снимай сега"

Има си принципи, похвати, композиция, технически познания, които трябва да залегнат като фундамент преди да отидеш на онова място да снимаш.


Предполагам, че навремето като са ти показвали как да ебеш не са ти хванали кларинета и да го пъхнат дето трябва ами си гледал и после си скочил сам в джаза

Като ти гледам профила явно чуваш петеля. Знаеш, че без познания и рано да станеш и място да уцелиш все тая. (да не давам пример с някои форумци)



Публикацията е редактирана (22-07-10 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: promis   
Дата:   22-07-10 10:13

В началото и на мен ми направи впечатление, че снимките няма да са по изгрев, но пък пейзажи не се снимат само тогава. Има прекрасни пейзажи и в други части на деня, пък и по-важно е какво ще ти кажат и на какво ще те научат. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: compur   
Дата:   22-07-10 10:14

като каза Джаз... точно тогава е Джаз-феста в Банско!

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: i_viper   
Дата:   22-07-10 10:20

и събора в Копривщица ...

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sd   
Дата:   22-07-10 10:22

Предполагам, че организаторите няма да забранят на никого да стане по изгрев и после да показва снимки за обсъждане.

А и, втория ден снимането по програма започва в 7:30.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop
Автор: raskoll   
Дата:   22-07-10 10:31

ами не знам как минават тия workshop'ове )) просто казах че лично аз рядко вадя апарата през деня. но дано тези уроци да са полезни на хора, и да видим повече интересни работи (истински) в секция "пейзажи" )))

В описанието не видях нищо за градиентни филтри, без които лично за мен няма пейзажна фотография...но това си е моето мнение, може би вече прекалено много се надявам само на тях.[smilie3]

като аз ще давам уроци, ще уча как се ползват )) хаха. шегувам се, разбира се)))

ПС. нещо не мога да намеря с гугл някакви снимки на г-н Петър Абаджиев, някой може ли да пусне линк към неговите снимки?



Публикацията е редактирана (22-07-10 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: i_viper   
Дата:   22-07-10 10:44

Филтрите са неизменна част от пейзажната фотография, предполагам че въпросът ще бъде засегнат, поне аз ще искам да дискутирам темата, че ме вълнуват разни комбинации от филтри :)

Присъствал съм на два курса водени от доц. Абаджиев и лекциите му бяха страхотни, с много дискусии и не беше проблем да се задават въпроси и да се коментират. Предполагам сега ще е същото, няма просто да се издекламират разни технически похвати, а лекциите ще са по отворен тип и ще може да се задават и странични въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: dau   
Дата:   22-07-10 11:04

Ех как може все да ги организирате като имам други неща и не мога...

Доцента е страхотен човек, предполагам ще е доста полезно и забавно...

А Равногор какво място е там... приказка...
А каква гледка има само на 3-4км от него!

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: alexoff   
Дата:   22-07-10 12:01

Имам огромного желание да присъствам, но за съжаление вече имам други планове за тогава и няма как да стане.

Ще е хубаво следващия път ако може да го обявите по рано и да се включа и аз.

Пожелавам приятно изкарване на всички, които ще присъстват и много хубави снимки да направите [shtrak] [shtrak] [shtrak] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: pabadjiev   
Дата:   23-07-10 14:02

I_viper - Разбира се, че филтрите ще се разглеждат, както и всички технически проблеми. И нещо още по-важно - съвременната естетика на пейзажната фотография и творчеството на добри пейзажисти

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: MMW   
Дата:   23-07-10 14:02

сигурно ще има още подобни мероприятия. но нека да мине това, което ни предстои пък после ще обявим и следващите.

И една хубава новина - уъркшопа ще се проведе със съдействието на Canon Bulgaria, което означава, че по време на уъркшопа ще имаме на разположение нова и модерна техника Canon![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: dau   
Дата:   23-07-10 14:09

Като се има предвид, че ми дойдоха и Singh-Ray филтрите онзи ден... баси много изкушаващо...

Каква техника ще има от Канон?

14 f/2.8 II 17mm TS-E? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 14:09

[-]Долу Канон [smilie5][/-]

Ще има и някоя друга Сигма, нали? Я фовеонче, я 8-16?

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: MMW   
Дата:   23-07-10 14:21

dau:По обясними причини не бихме искали да цитираме тук списъка на техника, която ще носим. Участниците в уъркшопа обаче ще бъдат уведомени за това.

sirkhann: Уъркшопа се провежда със съдействието на Canon. И съответно ще има техника Canon.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 14:24

Т.е. да се разбира 5Д2 + 16-35?

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: i_viper   
Дата:   23-07-10 14:28

pabadjiev, благодаря за отговора. Сигурен съм, че лекцията, а и практическите задачки ще са супер, както винаги сте ги правили и за това се записах :)

Ще се радвам да се видим на уъркшопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: dau   
Дата:   23-07-10 14:39

Е за Маджарово ги цитирахте пък сега не можело... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sd   
Дата:   23-07-10 15:24

Ще ги цитират - в мейли до записаните участници. А и след уъркшопа също! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: dau   
Дата:   23-07-10 15:33

Светльо, получих съобщение, мерси [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-10 16:18

60D [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sd   
Дата:   25-07-10 21:33

ще ти се .... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-10 20:52

Има ли още места?

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: Prakticar   
Дата:   26-07-10 21:40

Бях останал с впечатление, че Петър Абаджиев не се интересува толкова от пейзаж. Бих го помолил да покаже някои пейзажи, просто нещо което на него му е донесло вътрешно удовлетворение.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: mavar   
Дата:   27-07-10 22:51

Е сигурно ще покаже ама на пленера.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: pabadjiev   
Дата:   28-07-10 11:13

Prakticar, с удоволствие ти отговарям. През целият си живот работя върху няколко цикъла - "Нещата на живота", "Портрети" и "Насаме с природата".
Естествено излагайки моите възгледи за пейзажа ще покажа и мой снимки.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: ittv   
Дата:   28-07-10 12:59

жалко, че няма да мога да се освободя за пероида, но ако се организира подобен workshop за портрети съм първа писта :)

Поздрави на г-н Абаджиев, а на всички участници във мероприятието завиждам благородно, от Петър Абаджиев може да се научи много, ама наистина много

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-10 20:23

ето ви малко снимки от Равногор

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: Prakticar   
Дата:   28-07-10 22:55

"Насаме с природата" звучи обещаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-07-10 23:21

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop
Автор: MMW   
Дата:   29-07-10 12:18

Бихме искали да ви уведомим, че местата за това издание на уъркшопа свършиха. Разбира се, работим по организирането на следващи уъркшопи с доц. Петър Абаджиев, както на тема пейзаж, така и на други теми. Ще Ви уведомяваме за тях, когато сме готови с органиацията им.

А за сега бихме искали да пожелаем на участниците в първия уъркшоп "Пейзаж" приятно и ползотворно изкарване на занятията в Мултимедийната Работилница, хотел Равногор и невероятната Родопа планина.

Също така бихме искали да благодарим на нашите партньори, без които осъществяването на този проект би било невъзможно. Това са:

На първо място - доц. Петър Абаджиев - нашия всеотдаен лектор

Фотоклуб "Осмо Изкуство" - организатор на фотографските пленери "Маджарово - вулканът на лешоядите" , "Забравените Родопи" , "Възрожденска Трявна с Олимпус Пен" , както и предстоящия фотопленер "Волните Ездачи!"

хотел "Панорама" - село Равногор и нашата колежка и приятелка viliss

Туристическа агенция "Стил Травъл"

Canon България - осигурили необходимата фототехника за провеждането на занятията

И накрая, но не последно място бихме искали да благодарим на администраторите на Фото-Форум, без чието съдействие новината за този уъркшопи другите събития организирани от Мултимедийната Работилница не би достигнала до Вас.



Публикацията е редактирана (29-07-10 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 12:27

Приятно изкарване на всички участници в пленера и ползотворни лекции, с чиято помощ да направят прекрасни снимки [smilie24] Аз лично страшно много исках да дойда, но поради ред причини няма да имам възможност, поради което се надявам скоро да има ново издание. [smilie24]

В горния текст е изпусната една голяма благодарност, която трябва да отиде за Светльо Драгиев от Мултимедийната Работилница, затова, че с огромно желание организира подобни събития и тихомълком с много усилия прави нещата да се случват, което изисква доста труд и нерви. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: sd   
Дата:   29-07-10 22:12

sirkhann:

Благодаря за високата оценка!

И бъди спокоен - ще има и други подобни събития - няма да спираме по средата на пътя! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: Ang3l   
Дата:   29-07-10 22:39

Много яко! Равногор е моето село .. там съм израснал. Приказно място като имам време ходя за по седмица до като баба ми е още жива (все пак растоянието Варна - Равногор не е малко 490км). Мисля, че ще се получи добър workshop. Ако не се лъжа в момента е коситба (на ливадите) така, че ще има доста за снимане. Скоро е и празника на селото. Успех на всички. НА ФОКУС (И ДА ЗНАЕТЕ МНООООГО ВИ ЗАВИЖДАМ)[shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Workshop "Пейзажна Фотография" с доц. Петър Абаджиев!
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   30-07-10 12:05

Равногор е чудно село!

[smilie24]
[smilie24]
[smilie24]



http://photo-zona.net/images/user14985/album4183/large/1184571281_aaft3509_Ravnogor.small.jpg




Бат' Петьо, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »