Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Статив Benro
Автор: GenaDP   
Дата:   28-06-10 12:59

За следене на животно даже сопа с чатал в горния край е по-удобна от ябълката. Пък и сопата е безплатна - само трябва чаталът да се облече с малко гума, та да не драска обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   28-06-10 13:04

Има само една глава за това и всичко останало е компромис, който може да струва много пари на потърпевшия.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 13:11

Айдеее, pd си промени думите веднага [smilie18] М/у другото - този път си изпуснал само една запетайка [smilie24] А ти май се изявяваше доскоро най-големият разбирач [smilie5]

Иначе не знам що ми скочиха 100 човека на мен, при положение, че не съм препоръчвал да си купи ябълковидна глава, а направих на Гената същата забележка, която и на другите "търговци" в този форум - да бъдат по етични.

Гената ми скача, щото съм му смигнал. Ама на pd къв му е проблемът- не разбрах. Веднъж казва

Автор: pd
Дата: 28-06-10 00:13

GenaDP е прав!Но с ябълковидна глава се снимат преспокойно птици в полет със обектив като 300/4 поради факта ,че системата е достатъчно лека.
Няма смисъл да се инвестират 200лв в глава на тази система.

Също така автора ще снима пейзажи и прочие за което ябълковидната глава е по-удобна.

И после:

Автор: pd
Дата: 28-06-10 12:56

sirkhann добре е когато нямаш опит да мълчиш и да слушаш хората с такъв.Нарича се уважение ,качество което липсва на много българи.

Ехехехехехехе. Даже в една тема не можеш да останеш на едно мнение ли, бе, pd?

Аз казах, че ползвам ябълковидна глава помеждудругото и не виждам смисъл да мъкна из гората люлка с още един статив. Там какъв BIF да снимам, не знам. Или е важното да се правят обороти на форумните търговци, а не какво и как... [smilie23]

Май в този форум повече се пише, отколкото се чете [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-06-10 13:17

Не съм си променил мнението.
Просто казвам ,че много говориш и е добре за да слушаш хората с повече опит.

Гената е прав ,че главите тип люлка и прочие са най-удобни за уайлд и снимки в полет.

Просто казвам ,че при евтина система като Никон д80 и 300/4 е безмислено да се инвестират толкова пари в такава глава.
Системата е достатъчно лека за да се снима достатъчно удобно и със сверична глава.
Новите сверични глави успешно имитрат и главите тип люлка в легнало положение и осободен трипод колър.
Казвам го защото аз снимам с такава и нямам никакви проблеми.

Та мнението не съм си го сменил.
Просто казвам ,че от толкова неопитен любител като теб се очаква да се малко по мълчалив в такива теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 13:23

Прочети по-нагоре какво съм написал. Написал съм същото, което и ти, само с малко по-различни думички. Знам, че ти куца българският език, ама се напъни малко, и сам ще установиш, че лаеш срещу вятъра.

Не съм казал, че люлката не е най-удобна, казах, че хората, дека са дали един-два куфара манги за бел обектив в червена лента, не си купуват вилка марка Гун Дзи Бао Гарадж Инкорпорейтит, а Wimberley на основа Gitzo. Пък че има някакви други евтини копия... има всичко на този свят.

А не се лъжи, че си направил 20 успешни кадъра на "уайлд", и ти си още любител, просто си малко по-напред с материала ;)

И ако беше прочел колкото мен, като толкова се дуеш, щеше да станеш поне малко по-грамотен. Поне ти прави чест, че правописните ти грешки не бият толкова на очи. [beer]

(П.С.: пише се сфериче, например ;) )



Публикацията е редактирана (28-06-10 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-06-10 13:24

Хахах разбирасе че съм любител и такъв ще си остана що за писания.
Спечели си доживотния игнор от мен току що.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 13:25

Па ако знаеш през къде ми е за твоя игнор [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 13:38

П.С.: М/у другото - само доказваш, че повече пишеш, отколкото четеш. Ако се беше зачел в това, което ти написах, и се беше върнал назад, да провериш мненията, щеше да ти светне лампичката. Понякога наистина помага в живота да послушаш и да помислиш, преди да изцепиш поредната глупост. Ако не го правиш, ще бъде само в твоя вреда. От опит ти го казвам.

Новите сверични глави успешно имитрат и главите тип люлка в легнало положение и осободен трипод колър.
Казвам го защото аз снимам с такава и нямам никакви проблеми.


Пък после другите да си мълчат, че не разбират.


Авторе: вземи си това, което ще ти е най-удобно на теб.

Моето мнение е, че ако ще мъкнеш 20 кила техника и не искаш да мъкнеш още 10 кг стативи, ябълковидна глава ще ти свърши работа, ако ще я ползваш предимно за други снимки! Само трябва да внимаваш, като разхлабваш болтовете, да не ти се завърти на една страна и да не падне, т.е. с една ръка винаги трябва да крепиш техниката. Ако ще минаваш на по-тежко, дадоха ти примери за глава, събери мнения коя е хубава и си вземи нея, ако те устройва.

За другите - няма да коментирам повече, всичко е въпрос на морал, най-малкото. Той sas най-добре ще направи да затвори и основния форум, май...



Публикацията е редактирана (28-06-10 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: corsuse   
Дата:   28-06-10 13:56

Стативът ще се ползва предимно за снимане на спокойни птици. За свестни снимки на птици в полет ми трябва много по-сериозна техника. Ще се ползва и малко за пейзажи, за HDR например, колкото апаратът да е стабилен за няколкото последователни снимки. Най-тежкото, което бих закачил на даден статив би било Д300 и 300/4, за сега съм с Д80, но говоря за в бъдеще. Според теглото им значи ябълковидната глава ще става? Примерно BH-02. А ако взимам 300/2.8 и нагоре онези, които дадохте тип люлка?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 14:06

Да.

В твоя случай - и B-1 глава ще те оправи, товароносимостта й е 12 кг. Просто внимавай с винтовете, като позиционираш. Не ги отвивай с две ръце, а отвиваш единия, докато с другата ръка държиш апарата или обектива.

За панорами ще ти върши страхотна работа, а даже и за кадриране- много готино и мазно се върти панорамната врътка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: corsuse   
Дата:   28-06-10 14:40

B-1 е два пъти по-скъпа :D.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 14:51

Да, но има скала за панорама. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: munich   
Дата:   28-06-10 14:55

Ти пък хем се насочваш към едва ли не "почти" най-сложното поле на приложение на един статив - птици - пък и слагаш ниска граница. Избери кое ти е по-важно. Моята необвързваща препоръка е, посъбери малко повече пари и си вземи карбонов статив с хубава глава, която да не сменяш следващите 20 години - той пак няма да е толкова скъп колкото 1 хубав обектив, ама ще надживее X тела и Y обектива. Точно пък при статив никога не бих пестил...просто моето мнение!

Иначе ще защитя sirkhann, че компанията със стативи Бенро&Co. наистина тука залива форума - не ги виня за това, че рекламират и препоръчват стоката си, ама понякога обективността им наистина им убягва.

Живи и здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 15:49

Баз за Бенротата не прекаляват, пък са им и хубави стативите, няма как да си криви душата човек. Аз имам такъв, много съм доволен и мисля да си взема втори, та джъмбо съм го помолил за помощ на ЛС и винаги е бил отзивчив в това отношение. [smilie24]

Ама за другите "аксесоари" е точно така, но всички го правят, явно. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: corsuse   
Дата:   28-06-10 16:06

@munich, бих взел такъв статив ако имах обективи от рода на 500/4 и снимам птици в полет. За сега максималното, което ще достигна е снимки на рибарчета, пчелояди от палатка и то кацнали. Нито ще ми трябва да ги хващам в полет, нито ще слагам безумно тежка техника на този етап. А ако някой ден взема обектив от класа на 500/4 и т.н., където цените са 10 000лв нагоре, бих дал и 1000лв за статив. Но е още далече. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив Benro
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-10 19:17

Аз пък благодаря на джъмбо за консултацията на ЛС за хубав макро статив. Видях 298 модела на Бенро в Мултимедийната работилница и много ми хареса! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »