Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Pentax k-x
Автор: nakovk   
Дата:   24-02-10 12:39

Отвратителна, работа е фокуса в лайф вю , мноооого бавен, ма то човек кат си купува DSLR се предполага че знае да си направи настройките и на ръка, а не да се пули с дисплей , който може и да не показва качествено , щото е огрян от слънцето например[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: lestat359   
Дата:   25-02-10 22:38

привет на всички участници. някои от вас спомена, че вече може да съм се оборудвал с машинка...да ама не! и даже честно да си призная съм леко объркан. благодаря за мненията и съветите на всички. но изглежда все пак ще стрелям в тъмното и ще се метна на k-x
отново изказвам благодарсностти към всички вас. желая ви всичко най-добро и успех. [smilie3] и да се наслаждавате на хобито си, защото то е невероятно, и си заслужава всеки сложен лев или евро.

успех [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: tml   
Дата:   26-02-10 20:26

Преди 2-3 месеца бях в същата ситуация - покупка на 1-ви дслр. Към К-х се ориентирах заради цената и добрите отзиви в ревютата, особено заради качество при високо исо.

В шорт листа ми бяха канон 500д, никон д5000, никон д90 и пентаксът. Прекарах доста часове в интернет да ги сравнявам - основно фотографски тестове. Канонът и д5000 отпаднаха заради шум и цветове, които не ми харесаха.

Отидох във Фотопавилион до Хемус и ги помолих да снимаме с двата апарата к-х и д90 - навън - мола отсреща с различни пана по фасадата и после в самия магазин цветна корица на списание без светкавица. После сравнявахме снимките на монитора, включително и при голямо увеличение. На практика вероятно не е имало разлика. Цветовете и резолюцията на к-х на снимките вътре ми харесаха повече. Това, което ми направи впечатление при д90, беше много по-добрият визьор. Взех к-х с китов 18-55.

Малко отклонение - не можех да повярвам, че в магазин в България е възможно да бъде отделено толкова време и такова внимание на клиент. Подобно нещо ми се е случвало само в 1-2 бутика в Лондон.

2-3 седмици по-късно пътувах и взех к-х. Много съм доволен от снимките на закрито без светкавица - основно музейни експонати. Нямам никакви впечатления от работата на светкавицата. Снимах и градски пейзажи през деня и също съм доволен.

Защо разказвам всичко това? На базата на досегашния си опит си представям, че като любител бих искал да сложа на апарата зум прибл. 18-28 до 120-130-200, който да свалям само когато искам да снимам по-особени неща. Независимо дали в града или сред природата непрекъснатата смяна на китовия 18-55 с 55-300 или 50-135 и обратно означава: скорошна досада, изпуснати снимки - нищо, което се движи, няма да ме чака да сменям обективи, прах върху сензора и повече багаж.

18-250 струва 1000 лв. Една твърда Сигма - най-евтиният вариант - с широка бленда за друг тип снимки - още 700-900 лв. Ето че к-х изведнъж става 3000 лв. Не съм склонен да използвам твърд обектив с ръчен фокус за цифров апарат - наистина за пентакс има такива стари обективи на добри цени.

Никон д90, който пренебрегнах - тяло с 18-105 е 1750 лв в Павилион. Тяло за 1400 + 18-135 за 500 лв. е общо 1900. Твърди обективи 28 до 50мм са между 200 и 400 лв, или общо малко над 2000. За коректност споменавам, че тук липсва обхватът 150-250 мм.

Тоест, заради обективите, днес бих си купил д90. За капак, специализираните сайтове и списания го сочат за по-висок клас от к-х и най-добър в категорията си.

Към това прибавям, че Пентакс са малък, донякъде нишов производител с не напълно ясно бъдеще.

От друга страна, ако честата смяна на обективи не е проблем, к-х с 18-55 и 55-300 е отличен избор.

Сайт с тестове, който ползвах - избират се два апарата от списък и видове снимки - също от списък.

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=1&ma1=31&mo1=597&p1=3832&ma2=152&mo2=933&p2=7096&ph=4


Извинявам се за дългия текст, рядко пиша във форума, позволих си го, защото споделям опит, а не давам съвети или мнение коя е най-добрата марка.

Молба към jorro_z: Откъде мога да си купя "актуалния" FA 24-105/3.2-4.5 AL IF?

Ако пентаксци смятат, че греша, готов съм да приема съвети или поправки. А иначе, до месец ще трябва да взема 18-250, за да мога да правя почти всякакви снимки с разумно качество.


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: shmirgela   
Дата:   26-02-10 20:33

tml : всеки май е минал по твоя път. Ако питаш мен, тези мега зуумове не си струват парите. За 700 лв покрих диапазона 20-200 мм с прекрасни твърди светлосилни обективи на резба. Вече ме блазни само нов Zeiss Planar, но определено съм доволен от това, което имам като оптика в момента.
Когато нямаш натрупан опит, със зуума правиш мързеливи снимки без мисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: GMir   
Дата:   26-02-10 20:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: digitalgab   
Дата:   26-02-10 20:54

Сензора от Сони, останалото Самсунг?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: GMir   
Дата:   26-02-10 21:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: alffastar   
Дата:   26-02-10 21:09

@lestat359, честито и пожелавам много прекрасни моменти да изживееш с новия си фотоапарат [beer] [shtrak] [smilie24]

@tml, смятам, че човек каквото и да вземе си има предимства :) Аз толкова много обективи и тела продадох и купих докато добия представа, че не знам просто... Разбрах едно, универсално решение няма! А и не трябва да има :) Човек трябва да реши какво ще снима и да си вземе съответните обективи и туй то. Не да търси едно решение за всичко. Например, човек решава - ще снимам портрети, без светкавица, пейзажи и по екскурзии. Ако не знае какви обективи да си вземе - пита за конкретното предложение. Например, за никон:
туризъм - 18-105 ВР;
портрети и без светкавица - 50 1.8 или 50 1.4 или 30 1.8;
пейзажи - нещо широко или 16-85 вместо 18-105.
И така. Ако няма всички пари, решава кое е с най-голям приоритет. Да се вземе варио с по-голям диапазон също е вариант, но той си остава предимно само турситически обектив. Ако човек може да си позволи да вземе 18-200 вместо 18-105, чудесно, но това по никакъв начин няма да реши другите фотографски нужди :)

Важното е човек да се наслаждава на това, което има и да се развива с това, което има.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: mbs   
Дата:   26-02-10 21:14

И аз не съм фен на зумовете, но ако се търси нещо бюджетно и туристическо в рамките на 500-600 лв:

http://store.pentaxfanclub.com/lens/tamron-lens/tamron-18-200-di-ii

http://store.pentaxfanclub.com/lens/tamron-lens/tamron-28-200-di


Това в случай, че имаш тяло и му търсиш обектив. Само че, след като така и така К-х върви с 18-55, много по-добре (според мен) е да се избере 55-300 http://store.pentaxfanclub.com/lens/pentax-lens/da-55-300
вместо 18-200/28-200.

С клубна карта на фенклуба всяка цена е с 5% по-ниска [smilie24]

П.П. Да добавя и това: http://store.pentaxfanclub.com/lens/lenses_sigma/Sigma-18-125mm-F3.8-5.6-DC-HSM-PENTAX




Публикацията е редактирана (26-02-10 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: dsmt   
Дата:   26-02-10 21:27

"Към това прибавям, че Пентакс са малък, донякъде нишов производител с не напълно ясно бъдеще."[smilie5]
То и Ferrari е малък нишов производител.....затова караме голфове[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: digitalgab   
Дата:   26-02-10 21:33

18-250 на Пентакс е мноого по добър от всякакви други китови на конкуренцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: tml   
Дата:   26-02-10 21:46

Тамроните и още повече Сигмите до 500-600 лв. са с лоши тест резултати във photozone и slrgear.

18-250 на пентакс /преработен тамрон?/ има същата или по-добра резолюция от китовия 18-55 в същия диапазон плюс още 200 мм.

55-300 е по-добър от 18-250 в дългите разстояния, но аз не искам да сменям непрекъснато обективи.

Към dsmt - да, малък и без финансите и пазарния дял на канон и никон. Изобщо не твърдя, че произвеждат лоши неща. Напротив, в много ревюта професионалните им лещи са оценени най-високо.

А за автомобилите: сааб правеха качествени коли, но бяха нишови и малки. Хамър правеха интересни джипове, но бяха нишови и малки и онзи ден ги затвориха. Ламборгини изглеждат страхотни коли, но са нишови и малки и често сменяха собствениците си, далеч са от популялността на ферари и не могат да оцелеят сами. Ролс-ройс и бентли возят и кралски особи, но бяха нишови и малки и сега в заводите им се шпрехен дойч


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: digitalgab   
Дата:   26-02-10 21:59

Айде гледай тука как DA 18-250 мачка наред и да не говорим наизуст.
http://www.cameralabs.com/reviews/Pentax_K200D/outdoor_results.shtm

"First of all, the Pentax DA 18-250mm lens supplied for this test is performing much better than the kit lenses of the other two bodies, especially in the corners."
И затова е скъп.



Публикацията е редактирана (27-02-10 07:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: GMir   
Дата:   26-02-10 22:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: nakovk   
Дата:   26-02-10 22:36

http://www.cameralabs.com/reviews/Pentax_K200D/outdoor_results.shtml




Публикацията е редактирана (26-02-10 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: Mec   
Дата:   26-02-10 22:55

фалшиви тестове[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: mbs   
Дата:   26-02-10 23:28

Ако някой ден си взема зум за второ тяло сигурно ще е Tamron 28-75mm f2.8


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: jorro_z   
Дата:   27-02-10 00:16

Молба към jorro_z: Откъде мога да си купя "актуалния" FA 24-105/3.2-4.5 AL IF?

----

Нямам идея. Както казах - това не съм си го измислил аз, а един човек от форума на Dpreview. Ето тук:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1036&message=34598491

Аз само го цитирах. Все пак, предполагам, че на определени места по така наречените Store може да се намери...
----

Това което си написал - че системата Пентакс излиза 3000 лв. е вярно, в определен частен случай. Може дори и много повече да излезе. Но частните случаи не бива да се герализират, защото, за всеки е различно. За теб така излиза... А за мен ето как:

1. Тяло Пентакс К10. Реална цена в момента - около 650 лв.
2. Хелиос 44м-4 58/2 - без пари. (Иначе за около 10-20 лв).
3. Ауто Чинон 50/1.7 МЦ - 40 лв.
4. Порст Аутоматик-Теле 135/2.8 - 50 лв.
5. Солигор 400/6.3 - 110 лв.
6. Сигма 18-50/2.8 - 700 лв. (преди увеличението).
7. Сигма 70-300/4-5.6 Апо Макро - 350 лв (Някаква промоция имаше).
(Имам и други, но нека да се ограничим засега до тези).

И така, удряме чертата - Ами дотук имаме 650+20+40+50+110+700+350 = 1920 лв.

И така, за под 2000 лв, имам апарат на нивото на Никон Д200 (или близо до него), плюс целия диапазон от 18 до 400 мм, включително няколко твърди обектива, които дават качество, по-високо от някои модерни зумове.

Е, аз не съм турист. И вероятно ми доставя удоволствие да се мъча с твърди ръчнофокусни обективи (впрочем, можеш да бъдеш сигурен в това).

Но от друга страна - дори само тези два зума - 6. и 7. - Никонските им еквиваленти Nikkor AF-S DX 17-55mm f/2.8 G IF-ED и Nikkor VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED са съответно 2400 лв (на промоция!) и 1000 лв. Т.е. общо 3400 само за два зума.

Въобще... примери могат да се дават всякакви.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: Mec   
Дата:   27-02-10 13:25

Я па ти, 1000 пари бил, ц ц ц ...
Nikkor VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED
http://www.kamera-express.nl/index.php?page=product&product=18933
само 350 евро бе братче, евтинийка!

п.п. Е, и в моя град има един фотаджия дето го е сложил на витрината на магазинчето му за повече от 700 евро същия, но нека балъците се набетват с такиви цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: lestat359   
Дата:   01-07-10 13:48

Привет на всички!
в крайна сметка се спрях на никон Д5000 и честно да ви кажа не съжалявам, и съм супер доволен от него.
Благодаря на всички за съветите и мненията, пожелам ви успех, и се забавлявайте! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: tvk75   
Дата:   01-07-10 13:57

на мене пък ми е интересно на Олимпус кой прави електрониката,сензора е Мацушита то е ясно[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-07-10 15:26

Малеее ужас, разните Пентаксианци колко пот хвърлиха в битката на времето, а ти така да се набуташ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax k-x
Автор: iordanov   
Дата:   01-07-10 15:26

тук и тук


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »