Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: erotila   
Дата:   20-08-10 16:39

... а аз със[smilie18] сони ериксон

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: bip   
Дата:   20-08-10 22:24

Alex_Stand [smilie24] [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: mr_kras   
Дата:   11-02-11 23:20

Едно интересно според мен ревю
Yongnuo YN-467 i-TTL Review
Показано е какво се губи спрямо оригиналните SB:
However, there are cases where the dual-light AF assist from the Nikon SB-600 simply works better
What you don’t get with the YN-467 is a second “TTL-BL” (balanced fill) mode like on the Nikon SB-600 / SB-900
No Wireless TTL on YN-467
There are only a few speedlights supporting HSS and the YN-467 is not in that group (nor is the YN-465 or YN-468)
With a Nikon SB-600 on the camera the depth of field preview button of the Nikon D90 activates modeling light (intended to help you assess the quality of light and shadows before the photo is taken). On the YN-467 there is no such feature. The depth of field button is doing just that – it gives you depth of field preview
Всеки може да прецени за себе си доколко го устройва по-евтиния или по-скъпия вариант.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: Doriyan   
Дата:   12-02-11 04:22

Доста време цъках с 460-ка, много съм доволен, само дето накрая ми замина дифузерчето, но като се знам какво съм я правил...
Сега взех 560-ка и направо не е реално колко бързо презарежда и мощността е супер. От време на време се разхлабва сама, което е единственият минус, който съм открил.
Имам и една Metz 48 AF 1, но откакто взех 560-ката, основно стои в чантата за резерва или когато наистина се налага да ползвам ТТЛ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: chipsy   
Дата:   12-02-11 04:51

Teз Yongnuo могат ли да бъдат командвани от 550ЕХ например ? Командвани имам в предвид Master/Slave

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: Cannondale   
Дата:   12-02-11 09:47

Имат оптично палене :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: bluebird81   
Дата:   12-02-11 10:58

Аз имам 2 броя YN460 и се замислям да си купя още една, ползвам ги за външни светкавици като едната я паля с комплект трансмитер и ресийвър, а другата оптично. Иначе не бих рискувал да сложа такава светкавица направо на апарата, за там си имам Olympus FL-36R, ама тя пък презарежда по-бавно [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: Славов   
Дата:   12-02-11 11:08

Вече година безпроблемна работа.... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: djart   
Дата:   22-07-12 18:29

Само да попитам на колко метра имат обхват на открито: Yongnuo YN460-II и YN560 и какъв китайски трайгър да си взема за тях и за тези два канона 350Д и 550Д. На тези два фото-апарата ще ги ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: pefoto01   
Дата:   22-07-12 18:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: djart   
Дата:   22-07-12 18:38

Е, понякога ще снимам и на тъмно. До колкото ми е известно..., поставя се единият предавател на апарата, а приемника на светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: Marillion   
Дата:   22-07-12 18:43

И аз съм много доволен. За цената си са страхотни.

п.п. Търся си още една ръчна светкавица. Ако някой има излишна да драсне едно ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: kiketo   
Дата:   01-08-12 10:33

Търся си светкавица за Fuji FinePix S2pro, коя бихте ми препоръчали за масовия случай при аматьорско снимане (виждам, че е излязал нов модел YONGNUO EX600). Ще мога ли да й ползвам TTL-а и другите екстри? Ще я ползвам директно на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици Yongnuo
Автор: didesignbg   
Дата:   01-08-12 12:07

Не няма да можеш. EX600 няма пинове за ТТЛ протокол на чехълчето.
Ако искаш светкавица която да ползваш на тялото ориентирай се към старите никонски светкавици от типа на SB-80DX и надолу (SB-800 е последната съвместима, но е по-скъпа). За теб е важно светкавицата да поддържа никонски TTL. Забележи TTL, а не d-TTL, или i-TTL.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »