Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стабилизация на Panasonic GX8
Автор: mmjm   
Дата:   11-08-18 21:01

Здравейте, имам един вероятно за някои от вас много тъп въпрос. Как мога да разбера работи ли стабилизацията в тялото? При олимпусите, които съм ползвал се чува лек шум, като да си доближил раковина до ухото, при панасоника не чувам нищо и снимките са леко размазани обективите ми не са стабилизирани, а стабилизацията в тялото е включена.[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация на Panasonic GX8
Автор: marves   
Дата:   11-08-18 22:15

Разкачи обектива, пусни апарата да записва видео с включена стабилизация, загледай се в сензора и започни да мърдаш леко апарата в различни посоки. Трябва да видиш нещо подобно:

https://www.youtube.com/watch?v=-uZBnl-BgSU


С какви обективи снимаш? Ако са ръчнофокусни трябва ръчно да зададеш милиметрите на обектива, за да може да е ефективна стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация на Panasonic GX8
Автор: mmjm   
Дата:   11-08-18 22:26

Благодаря. Не са ръчнофокусни. Снимам най-вече с Оли 45/1,8 и паналайка 15/1,7. Изключително доволен съм от обективите, а и панасоника ми е много по-удобен от олимпуса който имам, но мисля че има проблем със стабилизацията или предишния ми опит с телата на оли ме е разглезил.

Още веднъж благодаря за съвета. При първи удобен случай ще проверя по описания от теб начин.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация на Panasonic GX8
Автор: marves   
Дата:   11-08-18 22:43

Сега като погледнах GX8 - май няма IBIS на видео с Olympus обективи (освен, ако не са го фикс-нали с нов ъпдейт).

GX8 няма много ефективен IBIS, далеч под нивото на този в Olympus 5-Axis. Може би това те подвежда. Olympus-ите буквално замразяват образа във визьора и стабилизациите в другите марки вече изглеждат "неефективни".

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация на Panasonic GX8
Автор: mmjm   
Дата:   11-08-18 22:56

Вероятно е така, разглезил съм се. В последните години не съм много стабилен и стабилизацията ми е нужна, не винаги е възможно да се снима с високи скорости. Явно ще трябва да си взема стабилизирания 42,5/1,7 на панасоник и да пробвам двойната стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация на Panasonic GX8
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   11-08-18 23:29

mmjm написа:

> Вероятно е така, разглезил съм се.
> В последните години не съм много
> стабилен и стабилизацията ми е
> нужна, не винаги е възможно да се
> снима с високи скорости. Явно ще
> трябва да си взема стабилизирания
> 42,5/1,7 на панасоник и да пробвам
> двойната стабилизация.

Стабилизацията е хубаво нещо, освен това с Панасоника можеш да снимаш от 31cm срещу 50cm при Олимпус.
При снимане обаче на ярки източници на светлина Олимпус 45mm f/1.8 се държи по-добре от Панасоник 42.5 f/1.7, който дава цветни артефакти на f/1.7.
Виж тук

Edit: Сега забелязах, че тялото с което е снимано е Олимпус, на Панасоник може пък положението да е по-добре.[smilie8]



Публикацията е редактирана (11-08-18 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Стабилизация на Panasonic GX8
Автор: mmjm   
Дата:   11-08-18 23:42

Благодаря, ще имам предвид и това, а и няма да се разделям с олито, този обектив има сантиментална стойност за мен. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »