Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D750 (grey market)
Автор: UnitedColors   
Дата:   24-09-17 22:46

Имам това чудене, дали да не си купя такъв без гаранция към Nikon. Продавачът предлага някаква едногодишна такава, но те обикновено са ала-бала. Доколкото четох, grey market модела не разполага с опцията wi-if. Има ли нещо друго като разлика с гаранционния на Никон? Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: e-mil   
Дата:   24-09-17 23:17

Автор: UnitedColors
Дата: 24-09-17 22:46
"Доколкото четох, grey market модела не разполага с опцията wi-if."


Grey market не е различен модел. Терминът просто означава, че стоката не е внесена от официалния вносител за дадена територия. Казва се "сив внос", защото не е нелегален и се отличава от черния внос (контрабандата).
Може да е модел предназначен за друг пазар, може да е модел за нашия пазар, но и в двата случая ще е сив внос.

В случая с D750 има версия D750К, която е предназначена за Корея и тя е без wi-fi. Но не всички апарати от сивия внос са такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-09-17 00:11

Онзи ден ми пристигна един такъв от УК без никви К отпред има си всичко и ми легна нов 2310 Нов :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: MarinY   
Дата:   25-09-17 00:52

Няма никаква разлика, освен липсата на гаранция от производителя за съответната страна. И моят е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-17 02:05

Кой е търговеца? Можеш да го споменеш, може и някой от нас вече да е купувал от него и да ти даде акъл...

Моя D750 е сив внос, има работещ WiFi и няма каквито и да е производствени разлики от който и да е нормален внос! Дори серийния номер след проверка на сайта на Никон показва, че тялото може да е от засегнатите от партидата с флеърите, но не е! Купувал съм и D7200 пак сив внос, което дори дойде от Ireland (ако не ме лъже паметта), в Англия и пак няма никакви разлики. Единствено гаранцията се поема от самия търговец, което пак си е риск, който поемаш, защото съм чел и теми от хора, с проблеми за гаранционното обслужване и то след покупка от най-големите търговци на grey market (с огромни продажби и положителни оценки) в ebay. Така, че преценяваш - риск печели, риск губи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: ararat   
Дата:   25-09-17 09:44

Приятел си купи Д750 от такъв търговец, но нещо се повреди и го носи на сервиз в София. От сервиза му казали, че апарата му е рефърбишед - такъв, който е бил продаден, дал е дефект и е заменен на клиента. След това дефектните ги оправят и ги продават като рефърбишед. Мисля, че му взеха към 800 лева за ремонта.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-17 13:54

Е това вече е кофти!!! Изтеглил е късата клечка за жалост [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: valdo   
Дата:   25-09-17 14:49

Моят е от текст

Две години няма проблем. Късмет :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: lamerko   
Дата:   25-09-17 15:43

По принцип рефърбишед не би трябвало да са проблемни бройки, а просто преокомплектовани такива. Взимал съм такава техника и никога не съм имал проблеми, като на два пъти всъщност ми е идвала напълно нова техника - един пълен неотварян комплект PDA Dell, който просто беше спрян от продажба и съпорт, както и наскоро един iPad Mini - също не е включван, а причината - 70 бройки били приготвени за някакво събитие, което не се състояло и по погрешка кутиите на всичките са били изхвърлени.

Сивия маркет не е свързан с рефърбишед - ако не е указано изрично, че стоката е такава, то търговеца е некоректен. Купувал съм си такава (фотографска) техника - риска с гаранцията си остава за мен, но за моя радост не съм имал проблеми. И бройките си бяха съвсем нови. За гаранцията - помня, че някой беше се оплакал как върнал тяло за рекламация и след 7-8 месеца лъжливи обещания - комуникацията прекъснала...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: UnitedColors   
Дата:   25-09-17 19:00

Търговецът е от ибей - photovideo4less. Предлага тялото за $1420. Току-що ми върна съобщение, че модела e import, но поддържа Wi-Fi функцията. Търговецът предлага гаранция, ама не мисля , че ще взема, ($270 за 3 години), защото през официалните сервиз ще го обслужат навсякъде, докато тур се вързвам само с него и ако съм в България, едва ли ще тръгна да го пращам до САЩ. Става дълга и широка. Предлага ми опция да го върна в рамките на 30 дни, ако не съм ОК с тялото. Май оттам ще го поръчам.
Иначе, разбрах каква е разликата с техника от grey market-a, попитах защото от друг търговец в ибей, купувач беше оставил коментар, че тялото е D750k и не поддържа wi-fi функцията. Има я в менюто, но не можеш да я включиш. Той го предлага за $1270, но имаше негативни feedback-a, че пращал използвани тела като нови.
Благодаря ви за включванията!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 (grey market)
Автор: sohk   
Дата:   26-09-17 09:35

UnitedColors написа:

> защото
> през официалните сервиз ще го
> обслужат навсякъде, докато тур се
> вързвам само с него и ако съм в
> България, едва ли ще тръгна да го
> пращам до САЩ.

Тук, вече грешиш ... в централните сервизи в Европа няма да ти го обслужат никъде гаранционно. Вероятно дори няма да получиш оригинална гаранционна карта, а ако получиш такава ще е азиатска или американска, а тя важи само за нейния си регион.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »