Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: adichka   
Дата:   07-02-17 09:19

Здравейте,може ли да ми препоръчате място за профилактика на Canon обективи.Благодаря:)[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   18-11-17 11:40

За да не отварям нова тема - прави ми впечатление едно "омекване" на максимално отворено на моя 24-70 2.8 първа версия. Чувал съм за проблем с чисто механично износване на колелца и плъзгачи за АФ, но тъй като моят е от последните бройки - 2012 година и в състояние като нов, този сценарий ми се струва странен. Къде бихте ме посъветвали да го дам за проверка? Говорим все пак за легитимни сервизи, в които се занимават с такава техника и са на достатъчно добро ниво, а не за квартални майстори. Благодаря ви предварително.

П.С. - надявам се авторът на темата да няма нищо против, че пиша в нея - не мисля, че я разводнявам, напротив - ставаме двама, които търсят една и съща информация [beer]



Публикацията е редактирана (18-11-17 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: Slovo-foto   
Дата:   20-11-17 11:15

аз се интересувам от проверка на фокуса и еввентуална на същият обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: metodiev_martin   
Дата:   21-11-17 23:39

На първата версия на 24-70 се износват някакви вътрешни елементи, в следствие на което се получава въпросното размазване/омекване.
Процедурата по замяната им при Зентекс преди 1-2 години струваше около 100лв, отстранява се в рамките на 2-3 дни

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-11-17 00:43

След като Зентекс престана да работи май единствената опция е Пан сервиз, като оторизиран такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: k7   
Дата:   22-11-17 16:02

Зентекс работи, току що говорих с него за проблем с един обектив и каза, че си работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: chefo1979   
Дата:   28-11-17 09:44

Здравейте, за контакти на Зентекс, ако мога да попитам?

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-11-17 22:03

0888972776 - Ники

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: chefo1979   
Дата:   29-11-17 16:11

Благодаря много!

Поздрави! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Профилактика на обектив Canon 24-70
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   20-02-18 18:38

В случай, че някой има същият проблем като мен - едно полезно видео. https://www.youtube.com/watch?v=EN5QvuyZDaA


Предистория - при моят 24-70 2.8 - първа версия - се появи луфт между удължаващата се част от обектива и корпуса му. Не е удрян, изтърваван, чукван и т.н. Не можах да хвана кога точно се случи и дали е било постепенно или отведнъж. Омекването на снимките при максимално плитък ДОФ не е постоянно - понякога снимките са бръснач (80%), понякога - не (20%) - подозирам, че това е вследствие на склонността към разместване при движението на предната част на различни фокусни разстояния.
От това видео обаче разбрах, че става въпрос за два винта (на 11:05 от видеото), които са се разхлабили и проблемът не е от износване на втулките на водачите, така характерно за този обектив.

Принципно не съм лишен от известна доза сръчност, но към нея върви и доста сериозна припряност, която напълно компрометира първото качество. [smilie18]

Дали да викам неволята и да се пробвам сам, или можете да ми препоръчате сервиз, който да се справи съвестно с разглобяване - затягане на два винта - сглобяване? Четох противоречиво инфо за Зентекс - работи, не работи, работи, но само за приятели и познати и т.н. Някой с проверено и окончателно инфо + координати?

Благодаря предварително на отзовалите се [beer]



Публикацията е редактирана (20-02-18 23:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »