Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: duri88   
Дата:   21-12-16 18:51

Здравейте!

Предстои ми покупка на първи апарат с възможност за повече ръчни настройки. Бях се насочил към ниския клас ДСЛР, но ми излезе една, според мен, доста добра оферта за чисто нов Панасоник ГМ5 м4/3 с 12-32мм ф3.5-5.6 Mega OIS за около 800 лв. Разгледах доста ревюта и изглежда добре. От време на време ще се използва и за видео, чисто любителски. Добра покупка ли е в сравнение с ниския клас ДСЛР?

Благодаря. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: Pavlov   
Дата:   21-12-16 19:39

Ами, не.
По-малка матрица, по-малък избор на обективи, по-слаба батерия, липса на оптичен визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: dtangelov   
Дата:   21-12-16 20:04

В сравнение с ниския клас ДСЛР със сигурност е по добра оферта.
Въпроса е за какво ще го използваш.
Вярно по малка матрица ама не точно, при кроп фактор 1.5 (1.6) за ДСЛР и реален кроп фактор при приравняване към 4/3 1.9 няма кой знае каква разлика, особено ако няма да печаташ над А3 формат.
Обективи има в изобилие.
По слабата батерия за любителско сниане не е кой знае от какво значение, а по лично мое мнение електронния затвор вече има доста повече предиства от оптичния.
Най важното което трябва да прецениш е как смяташ да развиваш системата.
Тялото е консуматив.
Така че добре поисли, тази система ли ще развиваш в бъдеще и ако те устройва, мисля че е добра оферта.
Дано бях полезен.

ПП Не обръщай вниание на талибаните за които ако не е фул фрейм, значи за нищо не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: duri88   
Дата:   21-12-16 20:55

Благодаря за отговорите!

Както казах идеята на закупуването е чисто любителска фотография. Ще се използва за снимане на всичко, което ми хване окото, за момента нямам някакъв изразен стил или предпочитания, освен че ще снимам доста портрети, харесва ми.

За принтиране честно казано не съм се замислял дори, но надали ще ми се налага да принтирам нещо по-голямо от размер А3. Имах възможност да се докосна до фотоапарата и определено външно придава усещането за качествен продукт, компактен е, въпросът е тези предимства да не се отразяват прекалено на качеството на снимките.

Като за развиване на системата първо си мисля за някой светъл обектив 20мм, 25мм ф1.7 или 30мм ф2.8 за Панасоник или 50мм ф1.8 за Канон примерно. На по-късен етап нещо за снимане на по-големи разстояния, по-светло, до колкото го позволява бюджета. Видях, че примерно има Сигма 60мм ф2.8 за Панасоник, но не съм снимал с такъв обектив.

Батерията не ме притеснява, винаги мога да взема допълнителни, с малък размер са и няма да пречат.

Малко ме притесниха разни коментари из интернет, че един вид м4/3 нямали много бъдеще, каквото и да значи това...



Публикацията е редактирана (21-12-16 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-16 01:05

4/3 формата наистина не е перспективен.

Става само ако снимаш с много светли твърди обективи,а те са скъпи и не са компактни,нито леки и извода е че по-добре кроп 1.5 илио 1.6 система,особено за портрети.

Най-добре фулфрейм разбира се.

За заснемане на портрети ти трябва възможно най-голямата спрямо бюджета ти матрица,за да имаш по-изразен дефокус зад портретувания обект,а М 4/3 е най-малката по площ матрица.

Чрез дефокуса отделяш сниманото лице от окръжаващата го среда и особено от фона,който понякога може да е много разсейващ погледите.

Друг фактор за изразен дефокус е използването на обективи с по-голямо фокусно разстояние.



Публикацията е редактирана (22-12-16 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: alext   
Дата:   22-12-16 01:26

спести си откритията, че по- голям сензор е по- добре и отгоре на всичко по- евтино откъм обективи, а пък за портрети съвсем.. Вариантите са тузарски Fuji, фенски канон/никон и шантав, но практичен sony. И хиляди обективи в началото не ти трябват, инвестирай в 2, но качествени например 85мм(за портрет) или 50мм и нещо по избор от другите дължини, китак също е универсален и не за подценяване особено fuji.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: SEURET   
Дата:   22-12-16 03:01

Добра алтернатива е, при това много.
Micro Four Thirds си е много добра система, при това с достатъчно на брой възможности за обективи. Панасоник, Олимпус, Сигма, Самянг...Колкото искаш.
Нямало оптичен визьор...и какво от това?
Абсолютно ти препоръчвам камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: Чукча   
Дата:   22-12-16 03:22

По-тъпо и безполезно нещо от оптичен визьор - НЯМА!
Освен ако не говорим за топ модели като PENTAX K1 , Canon 1D X или Nikon D4/D5

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: dtangelov   
Дата:   22-12-16 07:56

м4/3 си е една съвсем прилична матрица, а колкото до перспективата явно Панасоник и Олимпус не знаят, че е безперспективна и продължават да разработват тела и обективи за нея [smilie5]
Колкото до обективите, мисля, че към китовия на първо време е напълно достатъчен един Oly 45/1.8 за портрети /евтин, качествен и с добро боке/, а в последствие ще решиш какъв обектив още ти е нужен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Панасоник ГМ5
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-16 22:32

Явно Чукча си е чукча наистина - това излияние против оптичните визьори е титанично.



Публикацията е редактирана (23-12-16 01:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »