Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотография бременни и бебета
Автор: Magnollia   
Дата:   28-09-16 01:02

Търся фотограф за фотосесия като бременна и после на бебето като се роди. Става въпрос за София. Разгледах различни сайтове. Харесват ми Елена Карагьозова, г-жа Черешка, но бих искала и вашето мнение.
Искам снимки на бебето всеки месец до една годинка, а то вас значи предварителна уговорка с фотографа. Искам различни снимки, не клиширани, с различен поглед на фотографа.
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: GenaDP   
Дата:   28-09-16 01:10

Бебешки снимки неклиширани? Сигурна ли си, че точно такива искаш? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: pepi34   
Дата:   28-09-16 04:47

Мога да предложа нещо, според мен нормално и неклиширано - http://deliysky.com/bg/portfolio.html
, само че няма да стане по 2 причини:
1.Фотографката за която става въпрос също е бременна и няма да може да снима в следващите няколко месеца,
2.Ако ще се снима всеки месец цената едва ли ще ви устрои, на всички други разходи които имате за бебето...... вероятно ще търсите бюджетни варианти с поносимо качество.
Но поне може да хвърлите едно око и да изкажете мнение, както и критика (стига да е градивна, а не стандартния ФФ хейт):

http://deliysky.com/bg/gallery_12.html


http://deliysky.com/bg/album_76.html#ad-image-0



Публикацията е редактирана (28-09-16 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: realnoncho   
Дата:   28-09-16 07:35

Ако ще е всеки месец звучи като дълъг проект, който може да се получи по-лесно с някой близък до семейството. Или с няколко различни фотографа, поне ще са различни клишетата :)

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: тьма   
Дата:   28-09-16 08:25

Снимайте детето си сама, никога няма да стане клише, защото Вие ще сте тази, която го обича най-много на този свят, а кой по-добре от майката ще открие онези ситуации, в които детето й ще бъде самото себе си. Аз имам по пет албума на всяко от децата си и мога да ви уверя, че са прекрасни[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: camelasign   
Дата:   28-09-16 11:51

лично съобщение

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: ELII   
Дата:   28-09-16 12:15

И аз съм на мнението на Тьма! Най-хубавите снимки на детето си, биха направили родителите му, ако поискат[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: Magnollia   
Дата:   29-09-16 12:46

Благодаря ви :)
Аз съм аматьор със сравнително нелоша техника :) и разбира се, че ще снимам бебето. Че ще му направя клиширани снимки - то е ясно :) но освен тях бих искала да има по-артистична фотография. Вярно е, че многото моменти, които аз ще изловя през ежедневието на детето - няма как да се хванат от който и да е фотограф за 2 часа. Точно затова искам да има снмки с по-различен подход и по-артистична визия. Може и аз да не съм наясно с нещата, но някак си искам освен бебе в кутия за подарък /което признавам си и аз искам, най-малкото, защото това бебе го чакам 9 години и за мен е повече от подарък/, но и снимка която говори сама. Може да не са много на брой снимките като краен резултат, но да фотографа да е доволен, че ги е заснел.
Казвам всеки месец, за да се проследи колко бързо расте детето през циклични периоди. Не си правя илюзията, че ще мога да направя като кадрите на Елена Карагьозова или тези от вас, които харесват и снимат портретна фотография, ако мога така ограничено да се изразя.
По отношение на парите. Не казвам, че парите са без значение, но като разгледах цените на по-голямата част от фотографите, които снимат такъв тип фотография - мисля, че за мен е ОК. Все си мисля, че би трябвало и за някой от вас да е интересно заснемането на първата година от живота на едно бебе, но може и просто аз да съм прекалено емоционална, за което моля за извинение [smile] Аз в работата си поемам интересни случаи, просто заради предизвикателството, даже често и безплатно /не че искам нещо такова/ та затова си помислих, че би ви било интересно да се направи един такъв проект.
От друга страна аз съм в осми месец и бих искала да имам и снимки на мен и бебето преди да се роди :) Всъщност не държа един и същ фотограф да снима мен и после бебето - може да се различни, в това число и с различни визии.

В заключение искам да кажа, че по принцип мразя хейтърството. Освен това за да изказвам градивна критика трябва да съм добра в критикуваната област, иначе се явява просто голословие :)
Харасаха ми доста от снимките на фотографа, който очаква бебе. Не виждам в качеството на каква бих критикувала. Някой не ми допадат, просто не са моя визия, но други ми харесват.

П.П. Обещавам бебето да е красиво и дългокрако момиче, поне ако прилича на мен и баща си [thankyou] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: nomadsl   
Дата:   29-09-16 14:44

Един съвет, ако позволите.

Ориентирайте се към автор, който ще ви направи единична фотография, а не безсмислена серия. Майсторството е да успее да ви изрази в едно изображение.

Избягвайте всякакви измишльотини, като куфари, птичи клетки, стиропорни облачета и прочие аксесоар на ниво хрумка.

ПС.

Един мой текст от преди години от Фейсбук:
ФОТОСЕСИЯТА

Навярно ви се е случвало да правите фотографски портрет. Предавате го, клиентът /най-често клиентката/ възкликва: Чудесен е! След което вдига учудващо поглед: А къде са другите снимки? Какви други снимки - отвръщате вие. Ами нали ме снимахте много пъти...

Една нерядка ситуация. Обяснението, че другите снимки са версии, дубли, вариянти и изследвания, в които вие сте се опитвали да намерите синтетичен образ на излъчване, характер, светлинен рисунък, поза, прецизно взаимоотношение с перспективата или фона, тонален нюанс, артистично внушение или най-вече балансът между тези неща - не се приема с радост. Техническото естество дори не коментираме. Клиентката си иска всички снимки, тоест количеството, защото едно изображение, като резултат от многочасова работа и се вижда несериозно. Аргумент в нейна полза може би е психологическата нагласа от масово тиражирана предства, свързана с един сравнително отскоро появил се жаргон - т. нар. фотосесия. Тази дума иде да замени едновременно и резултата и процеса на фотографската дейност, като единичен инфалирал продукт с едно много по-обемното и количествено доминантно понятие. Фотосесията обещава повече. Фотосесията дава повече - и като време, и като брой снимки в тестето и основно, като престиж за фотографа и фотографирания. Тя е количествен фоерверк и дълга заря в сравнение с единичния пукот на фотографията. Тя е обемът на несъстоялия се избор. Тя е още много неща. Тя е мантра.

Защо е така? Обикновено протагонистът на горевизираната ситуация не се замисля, когато си купува книга от книжарницата, че в нея не присъстват десетките вариации на сюжетни линии, бушували в главата на автора. Нито могат да се намерят вариантите на характерови описания, различни версии на диалози или разнообразие от финали.

Някакси и при филмите е същото. Няма ги дублите. Понякога цели заснети епизоди отпадат. Изчезват и сцени от трудоемки театрални репетици в крайната версия на премиерата. По някакъв начин и там авторът успява да намери “себе си” и да представи решение, плод на може би тежък и мъчителен избор. И не твърдя, че този избор е обеднил произведението, а че по-скоро е съумял да концентрира множествеността от послания в единствено синтетично тяло. Но важната дума е избор.

По някое време си мислех, че безпроблемното приемане на липса на количествена множественост /дубли и варианти/ в книгите и филмите е резултат освен на традицията и на това, че те са времеви изкуства. Тоест разпростирайки се в пространството на четенето и гледането те имат възможност да представят образ в развитие. Образ, който се променя. И тази промяна е вследсвие на идеята на някакъв разказ и носи обема на някакво послание. Но във фотосесията най-често няма никакъв разказ, нито тя носи послание. Има поредица от изображения, нито едно от които не носи синтетичния баланс или идея за развитие. Има заемаща различни пози телесност.

Да, фотографията не е времево изкуство. Тя е пространствено такова. Това означава, че това, което времевите изкуства разполагат във времето, тя трябва да го разположи в пространството. Но в едно или в множество пространства?

Една бегла разходка из произволен музей или галерия обаче ни убеждава, че добрите художници /ако приемем, че там са събрани такива/ съумяват да изразят себе си и посланието на своите образи в едно платно. Няма поредица от дубли. Или поне дублите не напускат ателието. Дали непълноценността на единичната фотография спрямо фотосесията иде от там, че за неразбиращия и незадълбочен ум “простата снимка” е прост и лесен резултат от натискане на едно копче. И затова фотосесията е длъжна да оправдае себе си, като компенсира количествено. Струва ми се, че това е само част от истината. Другата част /според мен/ е заровена другаде. В музиката, например /която е времево изкуство/, съществува феноменът на разнообразната, многолика игра с един музикален мотив. Този мотив се преобразява през гами, хармонии и тоналности, възкръсва, като Феникс от ритми, акорди и симетрии и отново и отново се появява променен, но сигурно разпознаваем. Има една особеност обаче. Цялото построение е изтъкано от невероятна прецизност и баланс. Голямото е изградено от малкото и в малкото се изявява голямото.

Във фотосесията такова нещо обаче няма. Фотосесията представя поредица от несъвършенства. Може да се каже, че тя е несъстоялия се синтез на тези несъвършенства в едно единствено съвършенство. Но и това не е съвсем точно. В архитектурната фотография и изобщо във фотографията, която има за цел да представи не себе си, а друг предпоставен обект има разнообразие на изображения. Примерно тази сграда изглежда отпред така. Така е отзад. Така встрани. Не е точно разказ, а представяне на нещо тримерно със средствата на двумерността и поради това, необходимо тази двумерност е разпростряна във времето. Тук май сме по-близо до фотосесията. Човешкото тяло /а може би и дух, кой знае/ е тримерно. Освен това при фотосесията еговата субстанция или субектност не се носи от художествеността на фотографията, а от представяния модел. Изображението във фотосесията е снимка на някой. Не анализ или послание, а двумерен визуален разказ за нечия тримерност.

И още две стотинки за психологическия аргумент. Определено, това което се бунтува срещу единичноста във фотографията и тегне към фотосесията е женското начало. Не мисля, че в основата му е колизията на невъзможноста в едно изображение да се виждат, както циците, така и дупето. Това е прочит на най-първичното ниво на реалноста. Същественото е друго. Единичната фотография не е просто ограничение пред представянето на разнообразието от гледни точки към едно тримерно тяло в двумерно изображение. Тя е ИЗБОР на едно решение пред множество различни други решения. Тя е окова пред пластичноста, противоречивостта, колебливостта и неопределеността на вечната женска променливост, разгледана в своята материалност.

2014

Станимир Лучков


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: ZED   
Дата:   29-09-16 14:48

Здравейте,
ако искате погледнете и тук:
http://detskasnimka.com/

Има удобно просторно студио в центъра на София.[smilie24] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: Magnollia   
Дата:   29-09-16 16:03

nomadsl донякъде съм съгласна със написаното от Вас. Но не забравяйте, че за Вас едната снимка таймира Вашия творчески подход и е финал на Вашата работа. От друга страна клиентката Ви иска и "останалите" снимки, които Вие сте отхвърлил в хода на работата, защото имате представа какво искате като краен продукт, но за нея те не са "отпаден" продукт, най-малкото, защото на тях тя изглежда добре. В случая се сблъсквате с едно нещо наречено суета. Тя е нормална за всички, най-вече за женската част от човечеството. В крайна сметка от цялата фотосесия ако излезете с една снимка - клиентката няма да е доволна, дори и да е най-зашеметяващото Ви постижение. Защото процеса на снимане, ако за Вас е работа, то за нея е емоция, притеснение, радост, очакване. За да са доволни всички - вие направете Вашия кадър, който характеризира целия смисъл на фотосесията и направете и всеки друг добър кадър, без да сте прекалено критични.

Начина на работа, който Вие описвате е свързан единствено с творчество. Другото е живота и ежедневието.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография бременни и бебета
Автор: 4given   
Дата:   29-09-16 17:22

Понеже снимам бебоци, да си кажа: сесиите са непредсказуеми. Отивам с един план и идеи, тръгвам си с каквото бебето ми е позволило. Така до 3тата годинка, след това може и по план.
Лека бременност и раждане!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »