Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: unikalen88   
Дата:   16-03-15 01:20

мисля за портретен обектив да си взема нещо 50мм1.8 или 1.4 каквото изпадне на добра цена но се чудя какво да е на 42мм резба и с преход или канон ФД и пак с преход към еос,какво ви е мнението например за пентакон 50мм на 42 мм или канон фд 50мм,след време кои се намират по лесно и кои адаптер ще ми е по добре да имам.Тялото е канон 600д

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: unikalen88   
Дата:   16-03-15 01:24

другия варянт е обектив канон еф 50мм1.8 но като чета за неточен фокус,и като го няма човек да го пипне в ръката и да го сложи на апарата се колебая,колебая се и за китаиския му варянт yongnuo 50mm.Ако има някои в Плодвид с подобен обектив или околието и не е проблем да доида да го видя на живо

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: unikalen88   
Дата:   18-03-15 13:10

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 13:32


Вземай си 50 1.8 и стига се занимавахте с простотии...

Целият свят снима с него, само 2-3 реват в бг форума и вече не става за нищо...

Щото с тъмния визьор 600Д и обектив с ръчен фокус се снима супер лесно и ще си с перфектен фокус.

Сега ще дойде охлюва да ти обяснява да си метнеш 600Дто през прозореца и да се вземеш някое сони.

Или да си слагаш MagicLantern за да има focus peaking...

Отиди в магазина и направи 10 снимки с обектива за да разбереш как снима. На информацията по форумите не може да се вярва, ако не си го разбрал вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: unikalen88   
Дата:   18-03-15 13:35

аз го разбрах но все пак тук пишат хора и които са го имали въпросния обектив,затова мисля че ще дадът обективно и компетентно мнение.Иначе и аз мисля така да направя,да пробвам и ако ми хареса да схтракам,но ако е от базара настаро няма как да го пробвам какво представлява,затова ко има някои от плд да го видя ще е по добре

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 13:40

Какви компетентни мнения ти трябват? И ако ти кажа че става, а друг мине и ти каже че не става - на кого ще повярваш?

В Пловдив има магазини за фототехника. 50 1.8 канонски съм 100% убеден че имат - Върви и пробвай!

На мен ми обясняваха как tamron 17-50 2,8 е върха на сладоледа. Пробвах го, но не ми хареса/допадна. Но хората си снимат с него и са доволни... Въпрос на вкус.

Няма кой да вземе решението вместо теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: pmartinov   
Дата:   18-03-15 13:44

imitev [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: unikalen88   
Дата:   18-03-15 18:29

така ще стане,като въм в плд ще мина да го видя

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: sakuraki   
Дата:   18-03-15 18:52

Аз снимам с 60д, на което визьора му е по - хубав от на 600д и привечер с ръчния фокус имам малко проблем, но преходника ми потвърждава и 80 % от случаите е на фокус. 50 1.8 канонския е не лош обектив, но ме дразни бокето в него, супер нервно е. Проблеми с фокуса нямах никакви на 40д, сега на 60д ( с моето не съм проблем), но и там нямаше проблеми. Ако снимаш пък в заведения, то тогава забрави за ръчния фокус. [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: unikalen88   
Дата:   18-03-15 19:30

а заведение,аз искам да си снимам семеиството като сме навън и така,не за дискотеки и заведения,отиде вече тоя живот,с жена и дете[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: imitev   
Дата:   18-03-15 19:44

Детето, ако мърда много, така или иначе ще го снимаш на затворена бленда.

С китовия ще ти е най-удобно. С твърдите трябва да ти позират...

Ръчния фокус направо го забрави на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обектив 50мм преход към ЕОС
Автор: sakuraki   
Дата:   18-03-15 20:15

Помня като минах от пентакс на канон, обектива ми се забави и нямах обектив, та слагах ръчнофокусния пред огледалото и мърдах го напред назад [smilie5] [smilie5] , ама пак нацелих няколко снимки на фокус де [smilie18] . 50 1.4 канонския също не ме кефи [smilie5] , виж сигмата 50 1.4 ако е с хубав фокус е просто мечтаа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »