Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: SLX   
Дата:   30-12-14 11:18

Здравейте на всички,
съвсем импулсивно ми се доходи в третата десетдневка на февруари 2015 г.
до Северна Швеция или Норвегия за няколкодневна разходка, която би могла да включва и няколко десетки кадъра на северното сияние.
Може би в Тромсьо или пък някъде в Швеция, където имам повече приятели.
Не обещавам да е евтино, но ако на някой друг му се ходи с фотографско-туристически подбуди в Скандинавието по това хладно време, да дава знак.
Геройства от типа на тези на @snooper - Владимир Донков с нощуване на открито и седмични преходи изобщо не са предвидени, става дума за нощуване на чаршафи и на топло.
Разбира се, ще съм благодарен на съвети за интересни места в северната част на Скандинавия, може и технически съвети за снимане там.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-12-14 11:21

Кажи кви пари ще дойде на лично. Може да се затрием комплексно.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: AlexHD   
Дата:   30-12-14 12:54

И на мен ми звучи интересно и ме заинтригува. Наистина една груба сметка за това колко ще струва ще е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: rx   
Дата:   30-12-14 13:08

Еххх, ако не си бях изгърмял отпуската, щях да се включа. Аз моя план съм го направил за догодина точно за Тромса. За съжаление който си мисли, че ще му излезе евтино, ще се разочарова - моята сметка общо взето излезе така за 7 дни:
450E Самолет
250E Спане - препоръчвам горещо AirBNB като услуга
300E Кола под наем
300E Храна и разни належащи боклуци
----
1300Е е целия масраф... ама като човек виждал северното сияние, мога да ви уверя, че всяка стотинка си заслужава!!! :)

П.П. Може да помислите и за Исландия - там ще излезе малко повече пари, но острова е малък и става дори за вело трекове, а освен северното сияние, предлага и уникални пейзажи!

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: RHCP   
Дата:   30-12-14 13:48

Един много полезен сайт за времето в северна скандинавия е yr.no (пролетта в Лофотен прогнозите се сбъдваха винаги) имай предвид че доста често е облачно.

Добре е да се отдалечиш от силни светлини(като градове, села) и да не очакваш, че сиянието винаги ще е ярко - доста е вероятно изобщо да не разбереш, че го има. (но фотоапаратът въпреки това би го хванал)

Друг път за 10 секунди и исо 400 имаш зелено петно по целия кадър...

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: Петрос   
Дата:   30-12-14 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: RazorJack   
Дата:   30-12-14 14:01

я винаги съм искал да се разходя до скандинавия ... ако има конкретна оферта с конкретни дати и конкретни цени бих го обмислил :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-14 14:27

O-o-o то било тук в Европата [smilie8] (разочарование : ) Аз си мислех за Чукотка [smilie5] Или поне - ако е 'Европа' - в Мурманск [smilie6]

Шегувам се, разбира се - и в Скандинавия си е повече от интересно. Север като навсякъде, но има и форми на цивилизация, които е хубаво да се познаят и консумират. И аз горещо препоръчвам на всички! (Но ще пасувам, защото в оскъдните си зимни ваканции предпочитам да карам ски в планините).

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: itilien   
Дата:   30-12-14 17:44

SLX - понеже имам опит с района на Лофотен - имай предвид, че облачното време там преобладава и може да се случи така, че за 1 седмица изобщо да не видиш нищо. Аз имах късмет и за 2 седмици имах 4 ясни нощи - в две от тях имаше слабо сияние, в другите две - много силно (средата на февруари). Но аз така или иначе не бях отишъл заради сиянието - приемах го като бонус. Ако го нямаше - добре, ако го имаше - още по-добре.
Ако това ти е най-важното обаче, по-добре да идеш на място, дето няма толкова облаци, като швеция примерно. Ама там пък много голям студа.

А принципно може и да не е много скъпо :) За две седмици на мен ми струва тогава около 1300 лева доколкото помня. Е, спах само на палатка 2 седмици, носех си повечето храна от тук и не съм наемал кола :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ми се северното сияние, някой за компания?
Автор: SLX   
Дата:   02-01-15 21:13

Благодаря на всички за включването. На този етап очакваният бюджет е около 1500 евро, като немалка част от него може да бъде поделена - поне разходи за нощувки и наемане на кола. Лофотенските острови изглеждат по-добър избор за седмична екскурзия и за момента те са основен фаворит. Има ли някого с опит в Северна Швеция?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »