Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Спор за снимка със sportal.bg
Автор: xborox   
Дата:   04-09-14 20:09

Няма да изпадам в подробности, тъй като цялата история е много дълга, но ще се постарая да нахвърлям основното. Преди половин година Спортал използва неправомерно моя снимка. Свързах се с тях и посиках да ми бъде заплатена, но след серия от разменени имейли, някои от които язвителни от тяхна страна, отказаха.
Задвижих съответната процедура с адвоката си. В крайна сметка ми предложиха обезщетение от 200 лева, за да не стигнем до съд. Имам чувството обаче, че дори не приемат факта, че са направили нещо незаконно. Принципно искът ни е за 1500 лева.
Тези пари не са самоцел. Искам подобни сайтове да са наясно, че щом допускат подобно поведение на служителите си, ще платят за това. Затова имам идея да направя следното предложение на Спортал. Да организират конкурс за най-добра снимка от БГ автомобилно състезание (снимката, която използваха неправомерно, е такава). Тя да е направена с любителски фотоапарат или телефон. Победителят получава качествена техника на стойност 1500 лева, като изискването към него е да предостави снимков материал от дадено състезание.
Ако Спортал са отворени към тази инициатива и я изпълнят, няма да влизаме в съда. Ако не, задвижваме съответните процедури. Как ви се струва тази идея и имате ли някакви предложения?

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-09-14 20:25

Какво ти гарантира че няма да ги дадат на техен човек наградите... според мен ги одери колкото можеш повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: xborox   
Дата:   04-09-14 20:48

И аз имам притеснения в тази посока, но мисля да бъда част от журито и аз да определя хората, които ще попаднат в него. Не че това дава гаранции, но все пак е вариант. Ще се радвам на някакви други идеи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: peter73   
Дата:   04-09-14 21:01

Здравейте,

Съдете ги до дупка. Всеки трябва да си защитава правата, за да не се краде толкова безобразно - така ще помогнете на много повече хора, отколкото като дадете награда на един.

Любопитен съм как ще докажете в съда, че снимката ви е била използвана на сайта?

Успех,
Петър

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: gchokov   
Дата:   04-09-14 21:01

Действай с адвокатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: pstoev   
Дата:   04-09-14 21:16

Simbon4o [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: sherbit   
Дата:   04-09-14 21:27

Адвоката ми е много по-добър от адвоката им.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: Rand   
Дата:   04-09-14 21:27

" Да организират конкурс за най-добра снимка от БГ автомобилно състезание (снимката, която използваха неправомерно, е такава). Тя да е направена с любителски фотоапарат или телефон."

Какво е любителски фотоапарат?

А иначе са казали по-горе какво трябва да се направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: lorddemonic   
Дата:   04-09-14 22:12

Въпреки , че имам добри познати при тях .. съдете ! За моите снимки ме питат де .. щото не са и хич добри хаха :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: landstar   
Дата:   04-09-14 22:41

Безсмислено е да си мерите адвокатите, важното е какво ще прецени вещото лице.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: pif   
Дата:   04-09-14 23:08

Не се занимавай с конкурси и други глупости. Вземи им парите а след това ако искаш си направи конкурс или подари техника на някой или ги дари на някой който има нужда от тях ако ти нямаш.
Не намесвай такива глупости в съдебния спор.
Осъди си ги да ги платят. Така ще направиш добро на всички с откраднати снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: asahi   
Дата:   04-09-14 23:31

И да ги осъдиш не очаквай повече от 200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: pmartinov   
Дата:   05-09-14 07:53

В Бългaрия единствения нaчин дa получиш достойно увaжение сред тaкивa фирми е кaто ги осъдиш!

Не се колебaй,нaпрaви го !

Нaкрaя ще плaтят и aдвокaтските хонорaри,и държaвнaтa тaксa и сумaтa.

Нaй-вaжното е aдвокaтa дa е точен.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: xborox   
Дата:   05-09-14 09:09

Ясно, мнението на всички ви е еднакво. Доброто в случая е, че те не отричат, че са използвали неправомерно снимката. Има го черно на бяло в комуникацията помежду ни, така че шансовете са твърдо на моя страна.
Принципно точно в момента тези пари ми трябват много, но не искам да печеля на гърба на някого другиго. Затова и предпочитам да измисля нещо, с което да помогна или на някого, който иска да се занимава с фотография, или на спорта по някакъв начин. Но явно тази схема, която съм измислил, не е много удачна в случая.
asahi, ако ги осъдя, минимумът за имуществени щети, който съдът приема, е 500 лева. Неимуществените не са фиксирани по такъв начин. И все пак не е 100% сигурно, че аз ще спечеля, макар че всички шансове да са на моя страна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: MauMyHa   
Дата:   05-09-14 09:18

Вие, г-не xborox, сте странна личност. Защо се опитвате да накарате някакви си там да предизвикат фотоконкурс. Какви дивиденти очаквате от това[smilie8] Този на когото искате да помогнете (талантливият) може да не спечели вашят фотоконкурс.
Вярвайте ми, когато някой е решил да се реализира като фотограф и го доказва след всяко натискане на спусъка на фотоапарта, не са му необходими фотоконкурси а, да добър пазар да реализира творчеството си!

Като ви дават някви пари там, взимай и не се занимавай с комерсиални дебили като Спортал.бг

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: 3DF   
Дата:   05-09-14 09:50

До автора на темата
Имаш два варианта

1. Взимаш 200 те лева дето ти ги дават и приключваш (те на това разчитат)

2. Съдиш ги, което не означава, че ако искаш 1500 ще получиш 1500.
От друга страна пък може и да ги вземеш.

Ако не са ти спешни парите съди ги.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: MikeDimit   
Дата:   05-09-14 10:12

Много добра идея, но...Вместо да си вземат урок за кражбата, ще си направят реклама. И досието им ще е чисто. Тази идея я предложи на съдията, като част от финансовото наказание за кражбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: ilcoin   
Дата:   05-09-14 13:06

Идеята на подобни дела не е "Дайте да вземем едни пари там". Нито Вие ще забогатеете, нито те ще обеднеят с тия пари.

Идеята е публично и доказуемо да се обвини една компания в некоректно отношение и органът в една държава, който преценява дали едно обвинение е вярно, да отсъди във Ваша полза. А именно, че компанията Х си позволява да краде.

При достатъчно много такива дела и публичност на тях в местата като това за крадливата компания Х започва да става проблем, щото нещата се разчуват, хората почват да им обръщат внимание и кражбите започват да стават трудни. Което всъщност за тях е проблема, а не че ще дадат на някои си там едни дребни пари.

Съд до дупка!

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: peter73   
Дата:   05-09-14 13:24

Ако имате само и-мейли, ве е много "черно на бяло". Единственият сигурен начин за доказване, за който се сещам е да сте отишли при нотариус, който да е принтирал страницата и да е удостоверил, че така е изглеждала на еди-коя-си дата. иначе, ако имате писмено признание от тях, също става. Ние всички сме да ги съдите, но ако не сте подготвен, може да се вкарате в яки разправии и разходи. Вашият адвокат какво казва по въпроса с доказването - надявам се идеята за мейлите не е негова?

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: xborox   
Дата:   05-09-14 17:11

Не, мейлите бяха комуникацията ми с тях в началото. После има официална кореспонденция с входящи номера и т.н. Имахме и среща в кантората, имаме и достатъчно свидетели. Не че аз съм спец в тази посока, но адвокатът ми е категоричен, че няма обективни причини те да спечелят делото. Самият факт пък, че не свалят снимката, говори сам по себе си за позицията им.
Благодаря за позицията на всички. Ясно как ще се действа оттук нататък [smile]
Между другото, оказва се много трудно това с нотариуса, когато става дума за снимка в интернет [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: peter73   
Дата:   05-09-14 18:33

Не би трябвало да е проблем с нотариуса - те горе-долу така правят удостоверявания за актуално състояние и пр.

Успех - разкажете им играта на тия наглеци.

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: jingov   
Дата:   05-09-14 19:15

Мисля, че първо трябва да се действа , а после споделя ..

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: naskonerva   
Дата:   05-09-14 21:06

Мисля че идеята с конкурса е много добра.
Всички тук сте много черногледи. Никои не желае да направи нещо градивно и полезно. Всеки търси далаверата.
Като чуете за пари и лигите ви потичат. Затова България е на този хал. 99 процента от хората са готови да отпашат каквато и да е пара за каквото и да е било. И да се тупат по гърдите че са направили далавера.
Политиците са ни от същото тесто - 99 процента от тях са готови на далавера.

Един човек да помисли позитивно и веднага го задушаваме.

Поздравления за автора на темата. Ако повечето хора са като него ....

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: peter73   
Дата:   05-09-14 23:28

Не мисля, че някой по-горе е посочил парите или делаверата като мотив да се преследва една кражба. Кражбата трабвя да се преследва и наказва, за да се краде по-малко. Това е много по-полезно за много повече хора отколкото една символична награда за един човек, докато крадеца потрива ръчички как пак му се е разминало. На вас, като ви откраднат нещо, викторина ли правите?



Публикацията е редактирана (05-09-14 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Спор за снимка със sportal.bg
Автор: MikeDimit   
Дата:   06-09-14 12:17

Всички тук сте много черногледи. Никои не желае да направи нещо градивно и полезно. Всеки търси далаверата.
Като чуете за пари и лигите ви потичат. Затова България е на този хал. 99 процента от хората са готови да отпашат каквато и да е пара за каквото и да е било.

Култово!
На този хал сме заради тролстване в живота. Бялото е бяло и докато не го проумеете неищо не става. Кражбата си е кражба. Докато има хора които мислят, че е правилно да се застави крадеца да направи дарение и от това ще излезе нещо благородно...Абе хора тотално ли сте изтрещели?!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »