Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon J4
Автор: georgivelev   
Дата:   30-05-14 09:08

Снощи ходих до Синтезиса да се запозная с новия Никон J4. На пръв поглед е доста по-голям, отколкото изглежда на снимките. Че и по-тежък от очакваното. Апаратчето е метално, добра изработка. Обективът също изглежда доста по-внушителен и масивен, отколкото снимките в нета внушават.

Служителят на Синтезиса отново "блесна", той комай също за сефте включваше фотоапарата и беше много ентусиазиран да провери възможностите му. Все пак, даде ми да направя някоя и друга снимка :)

Апаратът има някакъв режим Auto Aperture mode, в който фотографът определя блендата, а фотоапаратът автоматично наглася ИСО и скорост на затвора, в зависимост от милиметрите. В магазинът беше тъмничко, и фотоапаратчето избираше скорости от порядъка на 1/50 и исо 800 и нагоре. Предполагам, че с някой от твърдите обективи ще избира по-добри параметри.

Та ето как се прави снимка с J4. С едната ръка държиш фотоапарата, с другата въртиш зума, а с третата ръка натискаш по тъч дисплея къде искаш да фокусира и да направи снимка. Ако се ползват твърди обективи, третата ръка не е необходима. Поради спецификата на ергономията (и поради ниската скорост на затвора), нямам нито една рязка снимка. И служителят на Синтезиса няма. Може и обективът да е виновен. Знам ли.

Нямам снимки в raw, тъй като софтуерът на компютъра вкъщи не поддържа raw от J4. Тия от Епъл са педе, ъ-ъ-ъ-, така де, звезди, защото не си ъпдейтват Аперчър навреме с новите фотоапарати.

От синтезиса се опитаха да ме ъпселнат, като ми предложиха към J4 да си купя и адаптор за стандартните FX/DX обективи на Никон. Опитът показа, че при снимането с J4 и с 85/1.4D, аберациите от обектива са непоносимо високи. За мен е странно, че въобще някой си купува този адаптор, но явно си има своите апликации.

В резюме: Ако някой се опита отново да ме убеди колко компактни са безогледалките и как съм мъкнел кютуци (D700+обективи), имам солиден аргумент срещу него/нея. Безогледалките не са леки като сапунерките, каквото беше моето очакване, и теглото им не се различава съществено от някой ентри-левъл DSLR. Компактният 10/2.8 за J4 всъщност си е доста масивен. Нормалният 18/1.8 на размер е почти колкото FX 50/1.8D

Бих отишъл да тествам J4 отново, при по-добра светлина. Като качество на матрицата от DxO го дават сравним с Никон D40, който имах, и който съвсем не беше лош фотоапарат. Сега даже съжалявам, че го продадох.

Ако някой тук във форума има лични впечатления от Nikon 1 серията, ще се радвам да ги сподели.
 Re: Nikon J4
Автор: mugen   
Дата:   30-05-14 09:24

В резюме: Ако някой се опита отново да ме убеди колко компактни са безогледалките и как съм мъкнел кютуци (D700+обективи), имам солиден аргумент срещу него/нея. Безогледалките не са леки като сапунерките, каквото беше моето очакване, и теглото им не се различава съществено от някой ентри-левъл DSLR. Компактният 10/2.8 за J4 всъщност си е доста масивен. Нормалният 18/1.8 на размер е почти колкото FX 50/1.8D




То на Nikon 1 най-компактното му е сензора. [smilie5]
Не е най-добрият пример на базата на, който да вадиш заключения за безогледалки. [smilie8]
 Re: Nikon J4
Автор: marves   
Дата:   30-05-14 09:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Nikon J4
Автор: quazimodo   
Дата:   30-05-14 09:27

Немате ли си епълска Пикаса[smilie5]??? Иначе, това с трите ръце важи за всички безогледалки....
 Re: Nikon J4
Автор: джъмбо   
Дата:   30-05-14 09:49

дам олитата в момента са на добри цени а картинката им е далеч над никон 1 системата, която както се видя Сони РХ ги отнася като куцо пиле домат...

канон по-добре се справиха с беозгледалните системи и имат какво да предложат на феновете си макар и свръх ограничено, но с прилично качество... никон се заинатиха и продължават да твърдят, че са създали перфектната безогледалка...

а иначе я да питам като снимате с ДСЛР с тъш дисплей колко ръце използвате... така че не излизайте с легендите за 3 те ръце
 Re: Nikon J4
Автор: georgivelev   
Дата:   30-05-14 10:35

Не е най-добрият пример на базата на, който да вадиш заключения за безогледалки.

A5000 109.6 x 62.8 x 35.7mm
Nikon J4 Dimensions, 100 x 60 x 29 mm

На размери са почти еднакви, значи заключението ми е съвсем вярно, а освен това DX обективите за Сони вероятно са по-големи и по-тежки.

И как отсъди безогледалките като цяло, спрямо може би най-гадния безогледален апарат, правен някога
Виж по-горе, дали е най-гадният, нямам представа. Твърдя само, че не е достатъчно компактен и лек, колкото очаквах. От написаното в интернет се разбира, че на Сони безогледалките не са по-компактни и леки от никона. По-ергономични - може би, но не съм коментирал ергономичността на безогледалките като цяло.

а иначе я да питам като снимате с ДСЛР с тъш дисплей колко ръце използвате... така че не излизайте с легендите за 3 те ръце
Джъмбич, снима ли с J4? Специално на този модел не се разбира по какъв начин да смениш фокусната точка, освен с натискане върху тъч дисплея. Тъч дисплеят е основното, което го отличава от по-старите модели от серията, сега ми се струва, че J3 за половината пари е съвсем не лоша оферта. Възможно е и да е въпрос на навик. Не снимам със зумове, бих си взел твърдаци за такова фотоапаратче.
 Re: Nikon J4
Автор: MikeDimit   
Дата:   30-05-14 10:35

Какви трети ръце, хора! Нослетата не са само за украса![smilie21]
 Re: Nikon J4
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-05-14 10:41

За себе си съм забелязал същия парадокс: колкото пъти снимам във фотомагазин /Синтезиса например/ с чисто нова камера, която хващам за пръв път, снимките са ужасни[smilie18]
Не съм хващал Никон 1 досега в ръце, но по принцип не съм съгласен, че безогледалките са неудобни за употреба и че не са по-леки от DSLR-ите. Това за третата ръка... Лично аз съм с големи ръце и за мен не представлява никакъв проблем да придържам тялото на безогледалката отдолу с дланта на лявата си ръка, докато с пръстите действувам с зума, а с дясната спокойно си работя с копчетата и/или тъча. Имам две камери с тегло от порядъка на D700 и разликата в теглото между средногабаритен DSLR и която и да е безогледалка е направо огромна. Кютукът с един или два обектива след 2-3 часа ходене направо ще ми откъсне рамото, а безогледалката е почти безтегловна.
 Re: Nikon J4
Автор: marves   
Дата:   30-05-14 10:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Nikon J4
Автор: джъмбо   
Дата:   30-05-14 10:56

с никон ен снимам от доста време, но съм снимал с няколко камери с тъч дисплей и съм очарован от опцията където пипна дам да е фокуса

олимпусите в момента се справят най-пъргаво с "тъчшутера" [smilie24]
 Re: Nikon J4
Автор: ludiakolio   
Дата:   30-05-14 11:22

Много тъмни китаци са му боднали на това J4,трудна работа рязкост на лампа в офис.



Публикацията е редактирана (30-05-14 12:00)
 Re: Nikon J4
Автор: georgivelev   
Дата:   30-05-14 11:29

Не съм хващал Никон 1 досега в ръце, но по принцип не съм съгласен, че безогледалките са неудобни за употреба и че не са по-леки от DSLR-ите

Ми то никой тук не е твърдял обратното.

Значи, искаш най-малката безогледалка, броиш милиметрите, половин сантиметър по-широко тяло ти е проблем, иначе смяташ да му завиеш Nikon 85mm F1.4 ... И какъв е смисъла от този обектив на 1" матричката, като еквивалент към Фулфрейм става 5 километра фи 50

Къде съм твърдял, че смятам да завия 85/1.4 на никон 1??? Това беше експеримент на служителя в магазина.

Хора, абе вие прекалено много пишете, а много малко четете.

Всички последващи постове, които ми вменяват думи, които не съм написал, ще бъдат изтривани, а авторите им - блокирани.
 Re: Nikon J4
Автор: mugen   
Дата:   30-05-14 11:51

Странни теми напоследък, ако бяха като кибритени кутийки пък други оплаквания ще има - губи ми се в ръката, натискам 4 бутона наведнъж, няма бутони, няма къде да го хвана...


A5000 109.6 x 62.8 x 35.7mm
Nikon J4 Dimensions, 100 x 60 x 29 mm
На размери са почти еднакви, значи заключението ми е съвсем вярно, а освен това DX обективите за Сони вероятно са по-големи и по-тежки.



Сравнението с/у апарат с APS-C сензор е некоректно,
все пак едното е mirrorless APS-C, а другото е sensorless нещо си.

Май е трябвало да пробваш RX100 като търсиш сапунерка.
 Re: Nikon J4
Автор: Don_Diego   
Дата:   30-05-14 12:11

В резюме: Ако някой се опита отново да ме убеди колко компактни са безогледалките и как съм мъкнел кютуци (D700+обективи), имам солиден аргумент срещу него/нея. Безогледалките не са леки като сапунерките, каквото беше моето очакване, и теглото им не се различава съществено от някой ентри-левъл DSLR.


Извинявай, ама със сигурност има много по тежки сапунерки от много безогледалки... не може да съпоставяш така на едро. Айде ми побери някой ентри-левъл DSLR в джоба си... а примерно един сони некс 3, C3, 3n или 5 с една палачинка мога да го набутам в дънките си, не в джоб на яке...


http://slrlensreview.com/web/images/stories/galleries/sony-e-16mm-f28-nex/thumb-sony-e-16mm-f28.jpg



пиша за некс, щото имам такъв и съм гледал останалите им модели... но си мисля, че другите марки предлагат още по компактни модели... например серията на самсунг NX или някои модели на олимпус от PEN серията...

Изводът ти е ултра некоректен и неинформативен... има безогледалки и безогледалки. Както има сапунерки и сапунерки...



Публикацията е редактирана (30-05-14 14:49)
 Re: Nikon J4
Автор: georgivelev   
Дата:   31-05-14 19:42

Странни теми напоследък
Какво по-точно е странното? Бях в магазина и тествах новия фотоапарат, и споделям впечатленията си с вас. Барем едно благодаря да беше написал някой, ама тук всеки знае повече от останалите.

Сравнението с/у апарат с APS-C сензор е некоректно,
все пак едното е mirrorless APS-C, а другото е sensorless нещо си.


FACEPALM!

Айде ми побери някой ентри-левъл DSLR в джоба си.

И ти си писател. Къде съм твърдял, че мога да побера ДСЛР в джоба си!

Май е трябвало да пробваш RX100 като търсиш сапунерка.

Къде съм казвал, че търся сапунерка? Писател!

примерно един сони некс 3, C3, 3n или 5 с една палачинка мога да го набутам в дънките си, не в джоб на яке...

Sony NEX 5 weight 287g (camera body, card and battery)
Width 4.4 in 11.2cm
Depth 1.5 in 3.8cm
Height 2.3 in 5.8cm

Nikon J4 Dimensions, 100 x 60 x 29 mm

Твоят Некс 5 е също толкова обемист, колкото и Никон J4, колкото до това, че можеш да носиш в джоба си камера + обектив от над 350 грама, ми носи си, никой не те спира.

Затварям темата. Явно никой тук не може да каже нещо смислено и само се опитвате да оборите заключенията ми с празни аргументи. Темата не беше за това дали може или не може да напъхаме по джобовете си фотоапартите, а за новия Никон J4.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.