Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помагайте 70Д или 6Д
Автор: aenska   
Дата:   18-04-14 23:45

От доста време мисля и не мога да реша кой ми харесва повече.Искам да снима бързо, да снима и на тъмно... Моля за мнения и насоки. Не разбирам много и , ще съм много благодарна. Весели празници на всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: realnoncho   
Дата:   18-04-14 23:49

По-добър фокус и кадри в секунда а.к.а. бързо има 70Д, по-добра матрица за снимки при слабо осветление (няма апарат който да улови абсолютна тъмнина) и по-добър фокус при слабо осветление има 6Д. Ако няма да снимаш спорт и знаеш какви обективи ти трябват - 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: stalker   
Дата:   18-04-14 23:54

7D смнима перфектно бързо! /зависи колко бързо искаш/
6D снима перфектно на тъмно /зависи на колко колко тъмно искаш/
7D снима по-добре по-бързо, от колкото снима по-добре на тъмно от 6D..
и обратното :D

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: aenska   
Дата:   19-04-14 00:19

Най-често снимам деца, които се движат доста :)) , но ми се искаше да си взема фул фрейм. Май ще се насоча към 70Д...

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 00:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: aenska   
Дата:   19-04-14 00:31

Първоначално това ми беше желанието, но ако 70д има по-добър фокус и кадри в секунда... още се опитвам да взема правилното решение. Затова се допитвам до вас. Благодаря за съдействието :) Ще се радвам на повече мнения

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-14 00:56

Зa дa се снимaт децa трябвa дa умеете дa контролирaте много финно внимaнието им !

Децaтa сa прекрaсни модели когaто внимaнието им е прaвилно нaсочвaно тaкa, че дa си открaднете мигa.

Децaтa искaт търпение и прaвилен приятелски подход !

Нямa кaмерa която може дa компенсирa липсaтa нa прaвилен подход.

A общоизвестно е,че кaчествa кaто търпението у повечето жени се срещa твърде рядко.

Едни от нaй-крaсивите детски снимки които съм виждaл обaче сa прaвени от фотогрaфки успяли дa осмислят мaйсторски кaкто търпението,тaкa и детскaтa психикa.

6D е по-добрaтa кaмерa зa портрети нa децa.

70D е по-подходящa зa птици и спорт.



Публикацията е редактирана (19-04-14 01:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: allyx   
Дата:   19-04-14 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: nsirakov   
Дата:   19-04-14 07:17

който и апарат да вземеш ако не се научиш да му използваш възможностите на 100% няма да си доволна от резултата...

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: bobotnik   
Дата:   19-04-14 07:30

И при мен се появи тази дилема , в един момент,защото нали 6Д е фулфрейм, все пак. В крайна сметка си взех вчера 70Д и мисля, че това е правилното решение за човек, който не си вади хляба от фотография. А и от разликата в парите може да се вземе някое обективче май. За себе си мисля, че съм направил правилния избор, макар, че не съм го пускал още новия апарат. Със сигурност ще прочетеш много различни мнения, но решението, според мен трябва да го вземеш по твоята вътрешна нагласа и нужди, според мен. От един момент нататък съветите и препоръките само ще те объркат. Успех[smile]



Публикацията е редактирана (19-04-14 07:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: PeterA   
Дата:   19-04-14 08:41

Картинката на 6D-то е уникална. Снима на 3200 ISO без никаква промяна в качеството и почти никакъв шум. Разликата от по малко от 2 кадъра в секунда едва ли ще я усетиш. Фокуса му е супер точен особено на централна точка. Единствения проблем е че си трябват скъпи обективи за да видиш истинските качества на матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: mbtutu   
Дата:   19-04-14 09:01

6D

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: ranopile   
Дата:   19-04-14 09:24

6D (базирано е на личен опит и с двете тела).

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: aenska   
Дата:   19-04-14 10:37

Хора супер сте, точно това исках да чуя. Определено чаках да ми кажете , че трябва да е 6Д.От гледане на числа и спецификации започна да ми се размива желанието . Обичам да снимам децата, но ми харесава да снимам и всичко наоколо. Благодаря на всички за съдействието. Друго си е да чуеш какво мислят вещите в материята. Доволна съм, много. Весели празници на всички :D

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: ElBandido   
Дата:   19-04-14 11:04

Автор: aenska
Дата: 19-04-14 10:37
Определено чаках да ми кажете , че трябва да е 6Д [cool] това изказване разцепи мрака :Д не че нещо ама след покупката на това 6д и обективите за него ще останеш толкова разочарована че идея си нямаш още :) не не апарата си е супер ама като гледам с твоето си 550д какви снимки правиш няма да имат голяма разлика дори и хаси да си вземеш. успех с покупката[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: pmartinov   
Дата:   19-04-14 11:12

[smilie5]

Клубa нa тотaлно рaзочaровaните,че по-скъпият aпaрaт и обективи не могaт дa снимaт сaми нaбирa нови членове.

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: aenska   
Дата:   19-04-14 11:18

Предстои ми да се науча и предпочитам да го направя на Фулфрейм. Няма начин да е по-зле от 550д. Вярвам, че няма да се разочаровам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: quazimodo   
Дата:   19-04-14 11:21

Ай стига бе, момчета! Ко да прай колежката, като на вашите тела не са сложили копченцето "шедьовър"[smilie5][smilie10][smilie5][smilie10]!!!



Публикацията е редактирана (19-04-14 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: aenska   
Дата:   19-04-14 11:42

на това му се вика Предпразнично Разкъсване на Новак Благодаря [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: boni   
Дата:   19-04-14 11:53

6D категорично. Скоро пробвах един 6Д със 100/2 по време на сватба. Много бърз и точен по централна зона и то при ниска осветеност. Шумът също е нисък. Чак се впечатлих колко е лек и в същото време удобен и бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-04-14 12:02

Определено, разликата между 550д и всеки един от гореспоменатите (70D и 6D) ще бъде голяма. Като започнем от различната ергономия и стигнем до високото използваемо исо.
Друг е въпросът, кое според теб вече не ти достига в 550д-то?
Скоростта на АФ, точност на АФ, ниско използваемо исо?
Гледам, че имаш 100мм f2 и може би 40мм 2.8 STM
Ако това ще бъдат единствените ти обективи за бъдещото 6д, е хубаво да помислиш за още някое друго качествено стъкло, за да ползваш високия потенциал на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: realnoncho   
Дата:   19-04-14 12:04

Предстои ми да се науча и предпочитам да го направя на Фулфрейм.

А 550D-то за какво беше тогава [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: aldygreen   
Дата:   19-04-14 12:07

realnoncho написа:

> А 550D-то за какво беше тогава [smilie25]

Има ли някой, който да се е научил на 550D? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-04-14 12:31

аС [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте 70Д или 6Д
Автор: quazimodo   
Дата:   19-04-14 12:52

А какво да кажем за тоя балък[smilie10]:

http://www.robertmekis.com/



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »