Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мониторче
Автор: Trym   
Дата:   31-05-17 22:10

Здравейте.

Ще ви помоля за съвет и дали има нещо ново до 500лв и по-добро от DELL U2412M? или тва е оптималния вариант за тия пари.

Бюджетно решение ми трябва щото съм с някъв Acer v223hq 21.5 инча ТФТ монитор от панти века.

Отговори на това съобщение
 Re: Мониторче
Автор: lord_kik   
Дата:   01-06-17 06:17

Напъни се още малко за Dell u2515H

Отговори на това съобщение
 Re: Мониторче
Автор: Trym   
Дата:   01-06-17 09:50

Мда, то и 2415 ще е по-добре а иначе за този 2515 видео карта ще иска ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Мониторче
Автор: MuHaTa123   
Дата:   07-08-17 12:51

Да използвам темата на колегата да питам за съвет по същия въпрос- Търся си монитор до около 700-800 лв, 24-25 инча.
За момента съм харесал няколко варианта
Dell U2515H - класика в жанра

Dell UP2516D - на хартия е супер - 100% sRGB и 100% AdobeRGB, но по форумите пишат за проблеми с цветовете при изключване на компенсацията и преминаване в sRGB режим- съответно не може да се калибрира.

Dell U2518D Уж с HDR, ама май е маркетингов трик..

EIZO FlexScan EcoView Ultra-Slim EV2451 - почти не намирам никаква информация, различна от характеристики при чичо Гугъл

Търсят се лични впечатления, както и съм отворен за други варианти до 800-850 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Мониторче
Автор: e-mil   
Дата:   07-08-17 13:19

EIZO EV2451 е офисен монитор, затова не намираш почти нищо за него. В Prad.de и TFT Central има представяне, но очевидно е със скромни възможности, затова не са правили тестове.
https://goo.gl/5hELRH

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/36.htm#eizo_ev2456_ev2451

Отговори на това съобщение
 Re: Мониторче
Автор: sohk   
Дата:   07-08-17 14:47

Така и така са тръгнали да използват темата ... да я ползвам и аз.

27" и 4K добра идея ли е? Склонен съм да дам до 1500 лв, но имам малко резерви относно 4K като цяло, най-вече от към удобство. Изображенията и видеото е ясно, че ще изглеждат по-добре, но интерфейс скейлинга малко ме притеснява.

Спрял съм се на Dell U2718Q, който е толкоз нов, че все още няма много инфо за него, и Dell P2715Q, който освен, че е грозен, пишат, че е доста приличен монитор особено за тези пари.

Видео картата поддържа 4K @ 60Hz, така, че в това отношение няма проблем.



Публикацията е редактирана (07-08-17 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Мониторче
Автор: марвес   
Дата:   07-08-17 15:23

"Изображенията и видеото е ясно, че ще изглеждат по-добре"

Не, на 27" не изглеждат по-добре, доловима разлика от нормално разстояние няма. Проблеми със скалирането много (поне на Windows, Apple не ползвам). След 27" 4K се върнах обратно на 27" 1440P поради тези две причини. Ако все пак се впуснеш по "модата" с 4K, имай предвид да се застраховаш с мощна видеокарта, ако пускаш 3D приложения, защото тормозът е жесток. Провери предварително и тези 60Hz при какви условия са валидни, обикновено само през DisplayPort, докато през останалите портове е 30Hz.

Отговори на това съобщение
 Re: Мониторче
Автор: sohk   
Дата:   07-08-17 15:26

Да да ... през дисплей порт е. Има си картата, имат си и мониторите. 3D приложения няма да пускам, нито игри. Само за 2D графика и обработка снимки ще се ползвам компютъра, но точно заради същите притеснения, за които говориш, се чудя и аз дали си заслужава.



Публикацията е редактирана (07-08-17 15:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »