Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 В началото бе.. чуденето
Автор: Gusto   
Дата:   12-11-16 16:32

Здравейте на всички. Планирах да започна темата по друг начин, но не мога да се сдържа. Идеята да се пусне тема след като се гласува за снимки е уникална. Честно. Такива снимки видях, че си казах.. не си за тук, много са добри. Наистина, поздравявам всеки един, който е качил снимки в сайта, прегледах доста, гласувах, както и сами предполагате, но исках да ви кажа .. не спирайте. Добри сте.
Та да не се отплесвам. Тук съм, защото искам да снимам. Ама искам да снимам много. Искам да съм по-добър от вас. Ей това искам. Ама нищо не разбирам. И нещо трудно се ориентирах във форума, отплеснах се. Та трябват ми съвети за това какъв фотоапарат да си взема, какъв обектив и там му сложните думи, които използвате. Вече се бяхте сетили, че това ще искам нали? :D Гледах два фотоапарата - единия Никон Д3100 с китов обектив 18-55mm: AF-S DX NIKKOR 18-55 мм VR, другия Никон 90 само тяло, и двата около 500 лева. Това е и моята граница. Около 500 лева. Предимно искам да снимам хора, портрети, хора в действие, хора в бездействие. Хора. Какви препоръки имате за мен. Моят левъл е снимане с телефон. Тоест на фотоапарата знам къде е копчето за снимане и къде да видя направената снимка. Толкоз. Сори за дългия пост. Благодаря предварително. Поздрави, Иван.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: colorphoto   
Дата:   12-11-16 16:40

Тяло,може Д-90 + 50мм/1.8

Внимавай на колко кадъра е.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-11-16 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: ombre   
Дата:   12-11-16 17:06

Иване поздравявам те за ентусиазма ти,малко са хората толкова откровени,чисти така да се каже.Нямам наблюдения в/у тези камери,но и аз не можах да се сдържа и да те поздравя за желанието с което пишеш тук.Иначе за портрети нещо светло 50/1.8 D например,намира се около 120-150 кинта.За тялото,ако се спреш на нещо ,може да го провериш на колко кадъра е ето тук:

https://www.camerashuttercount.com/
Качваш последната снимка и изчакваш,докато ти покаже броя кадри.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: vkk1   
Дата:   12-11-16 17:38

Ако ще снимаш хора и ще ставаш по-добър от "нас", си купи Канон!
След време ще разбереш защо.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: horrible   
Дата:   12-11-16 17:51

Съгласен съм с vkk1, аз започнах с един Д90, обективи, чудесия... НО! прекалено много неща се натрупаха - отрицателни и разпродадох Никонската система. Минах на тъмната страна! Сега си щракам с Канонче... красота![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Gusto   
Дата:   12-11-16 18:27

Много яко, големи сте. Добре. Канон да бъде. Нещо конкретно? И това с кадрите.. нещо като километрите при колите ли е? Благодаря отново [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: obscureman   
Дата:   12-11-16 18:30

D90 е едно прекрасно тяло не само за начинаещи. 50/1.8 (D/G) е също един много добър обектив. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: quazimodo   
Дата:   12-11-16 18:49

50/1.8D е използваем само с телата от по-високия клас на Никон, защото е безмоторен. С тяло от 3ххх или 5ххх серии не си говори[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: GNikolov   
Дата:   12-11-16 18:50

Д90 е добро тяло , но аз бих предпочел д300/s за тези пари. Даже погледнах че и във базара има добри оферти.
От канон бих взел д60 , но не знам дали може да се намери за тази цена.
Помисли и за безогледалка , Сони 5р промерно с портретен обектив!

Принципно съм фен на Канон , снимам с Канон , но в този ценови диапазон аз бих взел Никон Д300s.

Поздрави и успех

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Тед   
Дата:   12-11-16 19:00

Научи Rule 1 на професионалните фотографи / 45 са засега /:
"1.    New or expensive gear can be nice yet does not make you a better photographer. It’s good to follow what is coming out and changing without pulling out that credit card for every announcement.
"

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: ombre   
Дата:   12-11-16 19:01

Иване това с Канон и Никон е въпрос на личен избор.Според мен от 2-поста ,да смениш веднага нагласата не е гот вариант.Има много тела в базара,винаги можеш да се докоснеш до всяко едно и да решиш за себе си.Това е единствения и правилен начин.Имал съм Канон и няколко Никона,и двете с-ми са си ок,но лично бих избрал Никона заради по удобния грип/за мен/,двата скрола и т.н.,затова е най-добре сам да си решиш,от друга страна пак/за мен/,никона е с най гадното меню,Канонското ми е по подредено някак си,не че не се свиква-прост пример как за един човек едно нещо е гот в една марка и друго не.За кадрите-да,като при колите е,хубаво е да вземеш тяло на малко кадри,като например цифри от порядъка на 10-15-20 хил.не трябва да те притесняват.Бих погледнал и D7000/7100,вярно една идея са по скъпи,но пък са страхотни камерки за тънки пари.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: luboar   
Дата:   12-11-16 19:12

So(значи).
Човек, който познава фотография само от телефон, и твърди,че иска да снима с фотоапарат, а назовава обективи и камери с техническите им имена, по спецификация на производителя, не е толкова "бос", колкото иска да изглежда тук във фф.
(някакъв, пореден трол с множество предишни регистрации,предполагам)

П.П.
аман



Публикацията е редактирана (13-11-16 06:48)

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Gusto   
Дата:   12-11-16 19:57

Мнението си го променям на база неопитност, неразбиране, невежество. Знам, че ще разбера, ще чета и т.н. Но..иска ми се това да стане и с фотоапарат в ръка. Затова и се вслушвам във всяко едно ваше мнение и се опитвам да си направя изводите. Гледам различни оферти на марките. Няма да крия, че като ми казвате аз ги пиша в базара и продавалника и гледам цените, всичко останало и е тъмна Индия. Но ще се науча. Менюто не вярвам да ми е проблем. По-скоро функционалност. @Тед, хубав съвет, опитвам се да го спазя. Имам си граница и се старая да намеря най-доброто за нея. След това ще остана с това, което съм взел, за да мога да започна да снимам. Затова и не ми се иска толкова да сменям фотоапарати. Затова и казах към какви теми съм се насочил.
П.П. след като рефрешнах темата видях, че има ново мнение, на @luboar. Приятелю, тъй като използваш два езика в мнението си не ми е ясна употребата на думата "бос". Ако е на български и според него значението на думата е, човек нямащ обувки (некомпетентен, слабо осведомен човек), то такъв съм. Ако произлиза от думата boss, то тогава не съм. Нямам се за такъв. Мога да бъда проверен по IP, за да се разбере, че нямам други регистрации. Апропо, епитетите, използвани от теб, са безсмислени. Не се смятам за селянин, още по-малко тъп. А ти? Техническите имена използвам благодарение на опция, вградена при това, наречена Copy и една, която е като верижна на нея, Paste. Копирам ги от обяви. Благодаря ти за мнението, радвам се, че се включи. Лични поздрави :)
П.П.2 Ще използвам знанията си по магията наречена Copy/Paste, за да ви представя няколко оферти, които аз лично смятам за най-удачни и търся мнение.
1. Canon EOS 450D / Digital Rebel XSi - с два обектива
-обектив Canon EF 35-80mm
-обектив Canon EF 38-76mm
2. Canon EOS 400D - отново два
- китов
- Sigma 100- 300 mm, f 4.5- 6.7
3. Canon EOS 1300D +18-55mm IS I
4. Никон Д3000+ обектив 55- 200
5. Nikon D3100 с обектив AF-S NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6G
6. Nikon D3100 + обектив 18-55мм
П.П.3 Може да има други, но аз не се ориентирам и не всяка обява отварям. Някои от тях имат хубави описания, но търговска му работа. Те могат да си приказват каквото искат.
Благодаря и за по-скъпите предложения, но се старая да вляза в граници. Обява за D300/s не успях да намеря, явно грешно търся. @GNikolov, ако имаш време ще се радвам да получа някой и друг линк на лично, казваш, че дори си видял оферти. Благодаря. Спирам до тук, че поста стана дълъг.



Публикацията е редактирана (12-11-16 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: a100   
Дата:   12-11-16 20:58

Иване, добре дошъл в клуба на чудещите се (от другата страна са много знаещите и разбиращите, а аз не съм от тях) ;). Казваш - тяло с обектив за 500 лв. Моето лично мнение е - стисни малко зъби и изцеди още 200-300 лв. Защо?! Защото като купиш системата за 500, след 2-3-4 месеца, това което си взел (визирам тялото, защото 50/1,8G може да вземеш за около 250) ще ти дойде възстаричко и ще поискаш нещо по-гот. д90 и д300 са много хубави за старт, но малко ме съмнява да намериш комплекта за 500 пари. Ти си знаеш, де... Преди много години, като си купувах първата (моя) западна кола, момчето от автокъщата ми каза: Днес имаш 3000 лв и искаш да си купиш кола за 3000... Утре ще имаш още 1000, но пак ще караш кола за 3000, а ще съжаляваш, че не си взел нещо малко по-добро. Не робувай на марки. Освен НиКанон има още доста читави. Разгледай, пипни, щракни и тогава скачай ;). Късмет![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: bg2014   
Дата:   12-11-16 21:01

Марката ще си избереш по усет. Ако обаче избереш Никон, то вземи Д3200 или Д3300. Този 3100 и 3000 ги остави. Стават и те, но поради близката цена ти препоръчвам другото. За същата цена има и Д5100, който на приказки е по-висок клас.
Сега да знаеш - в този форум има два лагера както във футбола - Левски и ЦСКА (Канон и Никон). И двата лагера ги човърка постоянно Лудогорец (Сони). Та скоро очаквай съвсем да се объркаш от предложенията.
Добре дошъл! Успех! И чети ОТ ТУК Всеки така е започнал.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: horrible   
Дата:   12-11-16 21:37

Така, значи... каквато и марка да избереш - Никон или Канон, гледай броя на цифричките :) Колкото са по-малко, толкова по-висок клас е! ДХХХХ или ХХХХД е да речем масовите продукти, ако обаче е ДХХХ или ХХХД е по-добре, сега има вариант и с 2 цифри и с една цифра... така по-лесно ще се ориентираш. Относно Никона, ако взимаш нещо от Д7ХХХ загледай може би Д7100, Д7200 по-скъпо ама за по дълга употреба, ако говорим за Канон ХХХХД... ми няма смисъл според мен както и китовите обективчета и там е мазило :) Пробвай от сорта на ХХХД или пък един не лош универсален макар и над бюджета ти 7Д... гледам има ги около 800-900 лева и едно обективче 50мм на бленда 1.8 за около 150 лева.. Никонски еквивалент е Д300 мисля, само, че там хубаво обективче е 35мм на бленда 1.8 (наистина уникален евтин обектив). Щях да забравя - броят на кадри е... да като километража, около 20к - 30к е добре! Средна издръжливост на затвора е около 100к! Огледай се и за други обективи като варианти.. цени, предлагане, възможности... :) за друго... по темата не се сещам... [smile]



Публикацията е редактирана (12-11-16 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: vkk1   
Дата:   12-11-16 22:32

Аз не съм от никакви лагери, но човека иска да снима портрети.
Канон имат прекрасни стъкла за целта;
С Никон приключваш на 85 1.8, там съм и аз.
Сони имат еднa 50-ка и 85 1.4, което ме е страх да му видя цената чак.
И аз имам Никон, и аз разбрах по трудния начин, че портрети се снимат с Канон.
Изобщо не говорим за грипове, хватове и менюта тука.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   12-11-16 22:37

Абе да ти кажа има доста добри портретисти, които снимат с Никон. ;)

А и дооооста време и знания трябват докато стигнеш до малката разлика, която ще даде Канон спрямо Никон, а и при по-новите тела май е по-скоро легенда, както е това със отвратителната динамика на Канон, която вече е оправена.

Аз не бих взел тяло на повече от 5-6 години. Ако си начинаещ по-добре D3x00 (ако може 3200, вместо 3100) и като ти "отеснее" вече ще знаеш какво точно ти трябва.



Публикацията е редактирана (12-11-16 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: uri64   
Дата:   12-11-16 23:40

много точно го каза luboar - поредният с поредната.....отдавна вече не е интересно....но щом има още балъци да кълват.....[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Gusto   
Дата:   13-11-16 00:10

@uri64 Би ли обяснил. Ако искаш и на ЛС. Не ми е ясно какво се опитвате да намекнете, честно.
Относно останалите коментари. Щом колкото по-малко е числото, качеството е по-добро, значи предложението за Д300 не е лошо. А обектив Nikon AF 35-70mm F3.3-4.5. Никаква представа. Явно тези, които са част от кит, обективи, не са нищо особено и ще се взима отделен? Хм. Или пък Nikkor AF-S 35/1.8, но този изглежда скъпичък.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-11-16 04:50

Аз пък се радвам, че във фото-форум най-после има тема касаеща средства за фотография, говори се за тела, обективи и снимане на хора [cool] Че напоследък само драматични теми с различен развой и сърцераздирателни истории за по 20лв кофти сделки [smilie3]
По темата като му препоръчвате Свети Канон, поне давайте примери с които да влизат в бюджета на Иван, т.е. в рамките на 500лв, които той каза, че няма да превишава! Измислете му сносно твло, само не му препоръчвайте най-гадната 50-ца от Канон, че ще настане пак драма във форума [smilie5]
За Никон, намираш D90 с Nikkor 50/1.8D за 500лв всичко и си ти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: aceontheriver   
Дата:   13-11-16 07:33

Имах познат снимащ с никон д90 и правеше добри портрети с 50ката.
Сони а5000(200-250лв) на старо + 50/1.8( за около 350 лева се намира на старо) и скачаме на 600 лева. а5000 + ръчнофокусен обектив(защото с апарата можеш да ползваш много ръчни) и си доста под 500 лева. Предлагам го защото него ползвах и съм много доволен.



Публикацията е редактирана (13-11-16 07:46)

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: Антивик   
Дата:   13-11-16 08:52

Иване,
щом си съвсем бос, за тези 4-500лв. можеш да си вземеш някоя не лоша сапунера/има от всякакви производители, ако не друго ще е съвсем нова и в гаранция/ и да почнеш с нея да се учиш, що фотографията не е само гледане през визьора, щракане и броене на пиксели, а и както са ти го казали/поне аз така си го преведох/скъпата техника няма да те направи фотограф. Иска си и доста четене, а и не на последно място, да се понаучи обработката на самите снимки, що всичкото това де го гледаш и му се възхищаваш тук, преди да дойде е минало бая време през фотошоп /или други подобни/.
Като се понаучиш със сапунерата вече ще знаеш какво ти трябва, ще си си спастрил нужните средства, а и няма да те е яд, че си хвърлил хиляда и горница за втора употреба и то за да се изучиш. Тръгни от по-простото и давай към сложното, като надграждаш.
А и за ориентация не е зле да шибнеш 4-5 снимки в профила си, па макар и телефонести, то цяла такава тема си има тук между другото.

Отговори на това съобщение
 Re: В началото бе.. чуденето
Автор: vkk1   
Дата:   13-11-16 09:30

Ако идеята е да даде 500лв сега и никога повече нито лев, естествено, че най-смисления избор е Никон д90 + 50 1.8д.
Аз мислех, че човека ще надгражда във времето.
Ако е така и ще снима портрети, рано или късно ще стигне до Канон 135/2, няма смисъл да се самозаблуждава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »