Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За коментарите... (Затворена)
Автор: mugen   
Дата:   16-05-16 22:56

Няма ли да е добре да се блокира като възможност въвеждането на коментари от типа на:

+++

!!!

@@@ и т.н.


Въобще още при писането да забраняват препинателни знаци или поредици от еднакви символи като горните.
Даже едно просто ограничение за минимум 3-4 символа ще свърши някаква работа.
Въпреки, че ще елиминира един от любимите ми коментари - гот. [smilie18]
 Re: За коментарите...
Автор: batsali   
Дата:   16-05-16 23:02

Това е стара форумна традиция. Някои тук от време на време твърдят, че традициите са, за да се спазват. [smilie5]
 Re: За коментарите...
Автор: colorphoto   
Дата:   16-05-16 23:07

А Вие какво собственно искате - да ви напишат реферат и подробни препоръки за развитие под снимките?!

Чудни хора!

Слезте внимателно от егото си.


Не са доволни някои "творци" че някои консуматори на снимките им слагат плюсчета,или удивителни за да покажат че са харесали видяното,моля Ви се!

Вместо да е поласкан,той сърдит - грандомания пар екселанс!



Отдавна мрежите преливат от снимков материал от 5 годишни,до 85 годишни произвеждат ежесекундно милиарди сработвания на телефони,смартфони,таблети и апарати и всичко това се излива във мрежите под всякаква форма.

Много материал се гледа и преглежда непрекъснато с голяма скорост и е логично да има и по-припряни хора,които искат да покажат че са харесали някои неща и тези хора се изразяват с плюсчета или удивителни и в това няма нищо укоримо!



Публикацията е редактирана (16-05-16 23:10)
 Re: За коментарите...
Автор: rimohit   
Дата:   16-05-16 23:11

+++[smilie5]
 Re: За коментарите...
Автор: mugen   
Дата:   16-05-16 23:15

@colorphoto, OK това е твоето мнение. [smilie24]

Още на трети пост почваме с квалификациите, добро начало.
След малко вероятно ще се съжалявам, че съм пуснал тема. [smilie5]

[thankyou]
 Re: За коментарите...
Автор: colorphoto   
Дата:   16-05-16 23:23

Това е пускано по подобен начин и преди не еднократно,затова и такъв ми е коментара.

Всъщност ако беше така както Вие mugen желаете щяхте да имате доста по-малко харесвания и по-трудно щяхте да се ориентирате кое как се приема от Вашите работи.

Освен това така Вие обиждате всички,които са харесали по коментирания начин снимките Ви - не го ли осъзнавате?!

Щом се е появило от долу нагоре някакво движение и някакъв тертип за изразяване,как очаквате Вие с командно-административни мерки да въздействате на масите?!

Както някои си мислеха навремето че чрез забрани ще контролират изказа на масите.....



Публикацията е редактирана (16-05-16 23:24)
 Re: За коментарите...
Автор: jingov   
Дата:   16-05-16 23:25

По скоро, някъде да има легенда на тия ми ти знаци, за да може човек да се ограмоти и разбере колко много му харесват или не снимката. Или точките да се подразбират - примерно- "4"т - яко, мега, супер, гот, зашеметяващо. "2"т- харесва ми , но ...има кусури, ... [smilie5]

 Re: За коментарите...
Автор: colorphoto   
Дата:   16-05-16 23:32

Няма да е лошо и да има символи/иконки за бързо изразяване на отношението към видяното.
 Re: За коментарите...
Автор: GZS   
Дата:   16-05-16 23:34

colorphoto еми за припряните хорица си има бутончета - еди колко си точки злато, малко по-малко сребро и т.н. Кажи ми защо е нужно някой да сложи коментар към снимка от рода на плюс плюс плюс... Искат да покажат че са гласували, искат да покажат че нямат думи/знания (въпреки че това може да се направи и като напишат нещо - "Останах без думи" или "Супер е как го направи"), искат да покажат че са възхитени - еми споделете с едно изречение как ви е въздействала снимката или посланието което виждате във нея... Или по друг начин (кофти начина), проблема за който се загатва в темата, а именно: "Виж сега аз гласувах - ти си наред!"
 Re: За коментарите...
Автор: mugen   
Дата:   16-05-16 23:38

Автор: colorphoto
Както някои си мислеха навремето че чрез забрани ще контролират изказа на масите.....


То пък прозвуча все едно не го контролират. [smile]



colorphoto никой не искам да обидя, сега си погледнах историята на коментарите и аз съм натряскал доста ":)" напоследък, което пак си е тъп коментар, но леко по-разбираем от +++/!!! поне за мен.

Та подобни мерки биха елиминирали подобни неща.
Няма лошо от повече коментари разбира се, но когато половината са неразбираеми символи идва в повече.
 Re: За коментарите...
Автор: batsali   
Дата:   16-05-16 23:39

! = Въх!

!! = Въх, въх!

!!! = Бах мааму!


+ = Евала!

++ = Евала, машала!

+++ = Евала, машала, ашколсун!
 Re: За коментарите...
Автор: colorphoto   
Дата:   16-05-16 23:43

GZS: Еее,всеки път като видиш нещо да ти хареса ли ти е до писане на изречения бре?!

Всякога ли има време?!
 Re: За коментарите...
Автор: mitpis   
Дата:   16-05-16 23:45

Що за безсмислена тема? Това е фото-форум и е демократично пространство, остави хората да се изразяват както си искат. Какво е това желание за забрани и ограничения-не разбирам такива хора.
 Re: За коментарите...
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-05-16 23:45

!!!
[smilie18]

Не се коси, че ти мине [smilie5] Навсякъде по света го има това явление, само дето тук вместо думи идващи като предсказан текс от авто редакторите на английски, като amazin, beautiful, great, nice и др... тук просто сме си изградили кратка и опростена форма за подкрепа и показване на пристрастия към авторското творчество! Различно е и от оценките, защото не е анонимно, а понякога е и връщане на жест, което е друга бира...Така или иначе, който има какво да каже като смислен коментар или критика го изразява с повече от няколко символа и пише на воля, а който иска да изкаже подкрепа и възхищение го прави по който начин намери за добре и не виждам защо трябва да се поставят подобни ограничения?!? Особено когато самия автор може и сам да ограничи потребителите, които да гласуват и коментират снимките му, както е и напълно свободен въобще да не ги качва за гласуване или коментиране, ако се смущава от коментарите [smilie3]

Наздраве! [beer]
+++
 Re: За коментарите...
Автор: colorphoto   
Дата:   16-05-16 23:46

muden: Все някой тука иска мерки разни да се вземат - демокрация в развитие.....

Това да ни бяха проблемите - щастливци щяхме да сме!



Публикацията е редактирана (16-05-16 23:48)
 Re: За коментарите...
Автор: Kalimas   
Дата:   16-05-16 23:51

Няма да свърши работа, ще се заменят с -
"о, ооооо"
или
" х, хх хххх "
може и
"мммм"
[smilie5]
 Re: За коментарите...
Автор: mmjm   
Дата:   16-05-16 23:51

Пак ли тема за коментари , подобна , още за коментарите и още ...
[smilie3]

 Re: За коментарите...
Автор: GZS   
Дата:   16-05-16 23:52

colorphoto нужно ли е след като сме харесали някоя снимка да подпишем акта си с буквално +++, ако това ни е емоцията... горко му на автора! Ако нямаме време - еми не пишем след ден, два ще имаме... поне така аз си мисля.
 Re: За коментарите...
Автор: mugen   
Дата:   16-05-16 23:52

@mmjm


ок

++++ [smilie10]



Публикацията е редактирана (16-05-16 23:53)
 Re: За коментарите...
Автор: colorphoto   
Дата:   16-05-16 23:54

Май минусчета още не се е наложило като тертип да се слагат,или си ги трият.....
 Re: За коментарите...
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-05-16 00:04

Зор да се създават повече правила в сайт за изкуство!? А всъщност решението е просто и само в ръцете на публикуващия снимката си за гласуване/коментиране или ...просто не! Ег@ти драмата, без да квалифицирам ама веднага се сещам за многострадалната Геновева...
 Re: За коментарите...
Автор: mmjm   
Дата:   17-05-16 00:06

Има опция за триене на коментари, като ви дразни нещо под снимките ви, махайте го, къде е драмата? Аз не мога да изразя добре с думи, какво ми харесва в дадена творба и пиша удивителни, други вероятно го правят по съвсем други причини, на който му пречи да трие, не виждам проблем за никой.[beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.