Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с 7100 и грип Pixel
Автор: studiopetrov88   
Дата:   19-04-16 11:42

Здравейте, колеги! Снощи ми се появи странен проблем с тялото и грипа. Снимам и се чува едно флегматично щрак, някакси забавено. На дисплея изписва Err (отвсякъде симптоми на затвор). 7100-то обаче е само на 180 000 кадъра и не ми се вярва да е отишъл затвора. Прибрах се, оказа се, че батерията в грипа не се отчита дори, защото е на 0 процента. Смених на тялото и грипа батериите. Тялото дори не се включи. Заредих малко батерията, стигна 20 процента и я сложих пак на грипа и така с двете батерии работи безотказно. Тялото работи и без грипа добре. Проблема се явява тогава, когато падне батерията в грипа. Търсих в менюто разни "приоритети" за това коя батерия първо да хаби и се чудя от тялото или от грипа да задам. Другото, което е какво да избера, като тип батерия в грипа. Между другото това е втори грип, който ползвам, тъй като първия се оказа дефектен. С какъвто съвет помогнете, ще съм благодарен [smile] [smile] [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с 7100 и грип Pixel
Автор: enduro   
Дата:   21-04-16 13:22

Здравей , аз имам същия проблем с д700 когато е с грипа(неоригинален) и в грпа е една китайска батерия. По време на снимки се получава това което описваш едно към едно , махнах грипа и останах само по батерия в тялото и нямах проблеми. Също така нямам проблеми и с никонска батерия в грипа, работи си перфектно. Колега също имаше проблеми с не оригинален грип и никон д7100 , взе си оригинален и няма ядове , същия колега имаше проблем с бързо изтощаване на батериите когато е с тоз грип , с оригиналният никон няма проблеми !!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »