Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: azalis   
Дата:   06-04-16 09:36

Здравейте ,колеги! Въпросната машина не се включва сутрин въпреки настройките на таймера. Има дата батерия която като я мерихме показва около 4 волта. Тя самата е 3,6волта и 90ма. Дори при изгасена машина от контакта батерията не пада за уикенда под 3,8волта. Дали за таймера има друга батерия?
Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: ZED   
Дата:   06-04-16 10:04

А, защо не смените просто батерията и да видите резултата. Ако е сдала багажа, тя е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: azalis   
Дата:   06-04-16 11:04

защото не мога да открия същата..Има батерии на 3,7 волта като тези на лаптопите. Те са по 2000ма ... А тази е 90?! Не зная дали няма да се окаже проблем със зареждането и след това.!?!!?Процедурата е доста опасна защото мога да загубя настройките на машината. Пък и тази батерия държи ток! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: asahi   
Дата:   06-04-16 11:50

От написаното от теб стигам до извода, че ремонтът на електроника не ти е работата. Извикай техник, а ти прави това, в което си най-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: lamerko   
Дата:   06-04-16 11:53

Е то какво значение имат амперите?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: azalis   
Дата:   06-04-16 11:56

Кой е този техник?Останаха ли вече?Аз познавах 2 ма ...Те вече не работят това а и са неоткриваеми!!! И ако може някой да ми напише конкретен отговор. С въпроси отправени към мен няма как да ми помогнете!Не съм електротехник затова търся компетентен отговор! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: pliska   
Дата:   06-04-16 14:20

А след включването на машината от теб датата и часът как са?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: Станчев   
Дата:   06-04-16 15:03

Проблема като цяло с таймера за включване ли е, или машината не тръгва изобщо? При изгасена машина за два дена и 3,8V измерено след това силно се съмнявам да е проблема в батерията/имам съмнения, че батерията е 900mAh, а не 90/. Може да се направи батериен пакет от 3 батерии от 1,2V /500-600mAh/. От кога е този проблем? Да не е след смяна часовото време и просто да включва по-късно?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: azalis   
Дата:   07-04-16 11:25

Да завърша темата... БАтерията е 90mA 3,6V Sanyo N-SB3 .Свалих батерията и залепих друга 3,7V /елемент от лаптоп/...Тя поддържа около 3,9 волта и при изгасена и при пусната машина... Старата като я свалих от машината показва отново 4,2волта. Изглежда има ток но уви не върши работата с таймера. С новата няма проблем за сега.. Дано успява машината да зарежда новата батерия защото според мен ще се зарежда в пъти по бавно от оригиналната...Тъй като тока на лаптопската е доста по-голям.Благодаря на колегата от Враца който ми звънна и ми даде ценна информация. Благодаря му и за номера на колегата който ремонтира подобни машини!Ако се случи нещо ще му звънна! Айде наздраве на всички! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: azalis   
Дата:   07-04-16 11:28

Тук


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: HIT   
Дата:   07-04-16 14:32

90 е мАч, т.е. не е ток а капацитет. Веднъж заредена, може да я ползваш по дълго време. За ден -два все ще се зареди тая батерия, каква и е работата ...То всъщност работата и е да чака да спре тока за да пази данните.
Да разбираме ли, че с новата батерия машината стартира в указания час?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за минилаб Fuji SFA-248
Автор: azalis   
Дата:   10-04-16 21:26

Люси, работи! 5 години учих електрообзавеждане в София и в 5 курс направих фотото и го зарязах учението... Останах си прост фотограф.Мисля си ,че тока се измерва в ампери?И за капацитета съм съгласен..Но идеята беше друга..ТАзи машина работи лятото не по цял ден... Според мен щом е пригодена да зарежда 90мАч ще трябва доста време да работи за да зареди тези 2000мАч!?!? Няма ли логика? Знам закона на Ом.. То друг не помня хехеххе! Айде наздраве! [beer] Спираме по тая тема![smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »