Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за Панасоник
Автор: frike   
Дата:   17-07-12 11:52

Привет. От доста време искам да си взема апарат и ако не ми мине котка път скоро може и да успея. Въпроса ми е кой от моделите си струва. От много време харесвам прочутия зум на панасоника. Снимал доста време с апарата на един приятел fz5 . Сега на фона на тези, които има сигурно е смешен. Четох тук каквото намерих за моделите, който се доближават към това което търся. Най-хвален е fz38, който уви вече го няма из магазините. Възможностите са явно – fz100, fz150 и fz48. По това добивате представа какво искам. Четох изключително негативен отзив за fz100. За fz150 не открих никакъв отзив, а пък неговата цена е най-солена – заслужава ли си? А пък най-евтин е fz48... Бих ви бил благодарен за всеки съвет! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: chuckle   
Дата:   17-07-12 12:06

От тези fz150,но може и Fujifilm hs30.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: frike   
Дата:   17-07-12 12:35

Я този Fujifilm hs30 бил звяр. Хубави цветове и li-ion батерия. Стабилизатора на панасоника обаче го дават по-стабилен, а при тоя зум и от ръка май не е маловажно. Хвърли ме в размисъл [smilie5] Но гледам, че го няма из нашите шопове.
Благодаря ти! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: radi_nrj   
Дата:   17-07-12 22:57

За снимки Фуджи, за видео Лумикс!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: chuckle   
Дата:   17-07-12 23:05

Има го тук


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   18-07-12 00:40

Човече,ти наистина ли би дал 900лв. за това??? [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: deathzone   
Дата:   18-07-12 00:51

Моят съвет е DSLR, бързо ще ти утеснее.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: frike   
Дата:   20-07-12 02:21

Благодаря на всички ви за съветите!
Спестявате ми ядове, които иначе ще изживявам дълго време.
Очертава се да е или фуджито или 150-та.

radi_nrj видеото ми е просто екстра, изобщо не ми е важно. Притеснява ме във фуджито стабилизатора и нивото на шум. Но за сметка на това зума е не малко увеличен. В 150-та пък ме блазни наистина подобрението за нощни снимки, разглеждах доста прилични неща.

Chuckle благодаря ти човече, това фуджи определено ме вкарва в размисъл.

Hexanon.IP ми... ако успея да взема кредита, който планирам – с голяма болка в сърцето, но бих. Искам приличен апарат от доста дълго време. Една скромна мечта.
Посъветваха ме също да разгледам отвън онлайн поръчки или познат в чужбина, който може да ми го докара – в някои случаи цената била по-добра. Не знам дали е така, даже на знам от къде да започна. Някой правил ли е подобно нещо? Има ли смисъл?

Deathzone друже, винаги ще има по-добър, който да желая. Но аз съм от тия дето им се смеете по принцип – хващам апарат и се кефя да снимам. Някой ден, когато мога да си позволя подобаващ DSLR с подобаващо оборудване – ми ще си взема с кеф!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: vladx   
Дата:   20-07-12 08:22

900 лева за сапунерка [smilie10]. За тези пари човек може да си купи DSLR втора ръка. Че даже и с два обектива!
За малко повече пари или горе долу същите може Nikon D90 + 18-105 или Canon 550D пак с обектив!
Преди време аз направих тази глупава грешка (видяно през моите очи разбира се). Тогава исках ултра зуум и си купих panasonic fz 28 или fz 38. Прецаках се защото имах парите да купя Никон Д90, а си купих скъпа сапунерка. Слд това се осъзнах, но парите вече не достигаха за Никона. Но грешката е поправена вече [shtrak]
Забелязах че повечето хора, които купуват ултра зуум, почти веднага след това искат и DSLR.



Публикацията е редактирана (20-07-12 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: Hexanon.IP   
Дата:   20-07-12 09:30

Остави го тоя ултра зум приятелю! Бягай на друг "клас" апарати. Вярно ти казват момчетата - за 900лв може да вземеш ДСЛР. А моя съвет е да погледнеш и "клас" безогледалки. Имах ултра зум,купих си безогледалка и съм много доволен. Не съм против ДСЛР и аз се бях навил. Но за себе си реших - малък апарат със сменяема оптика. Е,каквото и да избереш,дано да си доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Панасоник
Автор: radi_nrj   
Дата:   21-07-12 00:47

Гледам е за снимки предимно и ще се взима на изплащане (аз така се хвърлиш на моя FZ100). Колегите предлагат да вземеш DSLR от базара ама тогава не знам как продавача ше се съгласи на 90лв на месец например [smilie5] . За новобранец турбосапунера е добра алтернатива и е сравнително компактен като дава доста възможности докато не ти се наложи да снимаш на тъмно [smilie5] За да те объркам напълно ще добавя и това Canon-че в уравнението:
http://www.youtube.com/watch?v=9xH8rs0R46M

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »