Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Предизвикателство
Автор: P-B   
Дата:   27-07-10 18:29

Знаем, че с фотографията могат да се постигнат чудеса. С интерес наблюдавам цветни архивни кадри от Втората Световна война. Тук искам да отправя предизвикателство към фотографския гении в България. Задачата е такава, каквато я представям и няма никаква шашмагория. Притежавам лента със снимки\цветни\ отпреди 35 години. Те са снимани на лента 16 мм предвидена за фотокамера. В същност снимките са правени с всеизвестната Смяна-8. Има ли такъв майстор който да се захване и да извади на хартия тези снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Предизвикателство
Автор: thomas   
Дата:   27-07-10 18:35

Какво друго ти трябва, освен сканиране и копиране? Задачата на пръв поглед е повече от елементарна, на втори... може би ще трябва доста обработка и ретуш след сканирането, за да се извади това, което е било на филма преди 35 години... Всичко е възможно, въпрос на крайна цел и бюджет за осъществяването й.

Отговори на това съобщение
 Re: Предизвикателство
Автор: P-B   
Дата:   27-07-10 18:42

Това е всичко, което ми трябва. Незнам защо казваш, че е елементарно. Била съм на много места в Софийски ателиета и отвсякъде са ми отговаряли, че е невъзможно. Ако си софиянец дай ми координати и ще те посетя. Цената, естествено ще я определиш - ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Предизвикателство
Автор: navy   
Дата:   27-07-10 18:43

[smilie7]



Публикацията е редактирана (27-07-10 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Предизвикателство
Автор: ka7   
Дата:   27-07-10 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предизвикателство
Автор: thomas   
Дата:   27-07-10 18:49

@P-B
Имаш лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Предизвикателство
Автор: gecata   
Дата:   27-07-10 18:50

И каква е тази 16мм Смяна ? И сега и преди 35г Смяна 8 си беше 24х36......
Както и да е, наистина процедурата е елементарна:
Сканираш и печаташ!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »